loading
کلینیک پوست و مو زیابیی، لیزر مو، لیزر پوست، جراحی زیبایی، بوتاکس، بوتاکس صورت، جراحی بینی، عمل بینی، جراحی پلک، جراحی زیبایی صورت، بوتاکس پیشانی، تزریق ژل لب، تزریق ژل باسن، جراحی زیبایی، جراحی باسن، کاشت مو

کلینیک پوست و مو زیابیی، لیزر مو، لیزر پوست، جراحی زیبایی، بوتاکس، بوتاکس صورت، جراحی بینی، عمل بینی، جراحی پلک، جراحی زیبایی صورت، بوتاکس پیشانی، تزریق ژل لب، تزریق ژل باسن، جراحی زیبایی، جراحی باسن، کاشت مو


انواع جراحی ‌ها از جمله جراحی‌های زیبایی در کلینیک اکسیر جوانی توسط متخصصین و پزشکان مجرب و متبحر انجام می‌شود. ما معتقدیم که زیبایی حق طبیعی هر انسانی است که می‌تواند آن را انتخاب کند. با این حال، عمل‌های جراحی، خصوصا جراخی‌های زیبایی را باید به افراد متخصص و مجرب سپرد. شما می‌توانید در کلینیک اکسیر جوانی، جراحی‌های زیبایی خود را به دست متخصصین و پزشکان باتجربه ما بسپارید.
امروزه یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین راه‌ها برای کسب زیبایی بیشتر، جراحی زیبایی است. اگر بخواهیم جراحی زیبایی را تعریف کنیم، باید بگوییم که هر عملی برای بهبود ظاهر یک فرد به‌منظور اعتمادبه‌نفس و عزت نفس بیشتر، جراحی زیبایی به شمار می‌آید. بنابراین، جراحی زیبایی منحصر به بخش خاصی از بدن نیست و می‌تواند برای صورت یا هر بخش دیگری از بدن انجام شود. جراحی زیبایی، انواع مختلفی دارد که می‌توان به بخشی از آن‌ها در زیر اشاره کرد. گرچه هیچ‌گاه نمی‌توان انواع مختلف جراحی زیبایی را محدود به چند دسته کرد، چراکه همواره ممکن است یک نوع عمل زیبایی جدیدی ایجاد شود. بنابراین ما به‌طور کلی به انواع جراحی زیبایی اشاره می‌کنیم. پس از آن، قصد داریم شما را کمی راهنمایی کنیم تا بدانید چه مسیری را باید در پیش بگیرید و چه سؤالاتی را باید پاسخ بدهید و چه سؤالاتی را باید از پزشکتان بپرسید تا در صورت تمایل به عمل جراحی، بهترین نتیجه را کسب کنید.
جراحی‌ها انواع مختلفی دارند. از جمله: عمل چانه، عمل زیبایی دندان‌ها و لبخند، عمل لثه‌ها، از بین بردن جوش و آکنه و چین‌وچروک، عمل کشیدن ابروها و پیشانی، عمل پلک، عمل کشیدن پوست صورت، عمل کانتورینگ صورت یا زاویه‌سازی، تزریق ژل، عمل کشیدن گردن، اتوپلاسی یا عمل گوش، رینوپلاستی یا عمل بینی، عمل کوچک کردن شکم، جراحی لیفت بازو، عمل لیپوساکشن، تقویت سینه‌ها، لیفت سینه‌ها، عمل کوچک کردن سینه‌ها، عمل زیبایی شکم و عمل لیفت ران.

اهمیت اطلاعات کافی در مورد جراحی

از آنجایی که جراحی زیبایی می‌تواند تأثیرات بزرگ و مهمی را در صورت و بدن و ظاهر بیرونی شما ایجاد کند، بنابراین بسیار مهم است که نحوه این تغییرات را به خوبی بدانید و از همه اطلاعات پیرامون عمل جراحی مدنظرتان، به خوبی آگاهی داشته باشید. چراکه این تغییرات بیرونی قطعاً باعث تغییرات درونی در شما هم خواهد شد. از این جهت، پیش از هرگونه عمل جراحی زیبایی باید انگیزه‌های خود را برای انجام این عمل در نظر بگیرید و آن‌ها را بیابید. شما بادی سؤالاتی را از خود و سؤالاتی را هم از پزشکتان بپرسید.
به‌طور کلی باید دید درستی نسبت به عمل‌های جراحی داشته باشید و بدانید که هرکسی لزوماً کاندیدای مناسبی برای انجام هرگونه عمل جراحی نیست. بنابراین، می‌توان این اطلاعات را کسب کرد و پیش از انجام هرگونه عمل جراحی زیبایی، کاملاً از موضوع آگاه شد. باید بدانید که ممکن است یک عمل جراحی زیبایی برای عده‌ای قابل قبول باشد و برای عده‌ای دیگر، نه. یعنی ممکن است خواسته‌های شما را برآورده نکند. به‌طور کلی کاندیداهای مناسب برای عمل جراحی افراد زیر هستند:
– کسانی که انتظار واقع‌بینانه در مورد جراحی زیبایی و تغییرات دارند. قرار نیست شما با یک عمل زیبایی شبیه بازیگران هالیوودی بشوید. هیچ پزشکی نمی‌تواند چنین تضمینی بدهد و اگر هم چنین پزشکی وجود دارد، قطعاً باید به حرف‌های او شک کنید.
– کسانی که ریسک‌ها و خطرات عمل جراحی و تأثیرات فیزیکی و روحی را کاملاً درک می‌کنند. شما باید به خوبی از این موضوع آگاه باشید که این عمل جراحی چه تأثیری بر روی زندگی شخصی و کاری و حرفه‌ای شما خواهد داشت و چگونه می‌تواند شیوه زندگی و لایف استایل شما را تغییر دهد؛ چه در زمان کوتاه پس از عمل تا بهبودی کامل و چه بعد از آن.
– افرادی که پیش از هرگونه عمل جراحی، اطلاعات کافی را کسب کرده‌اند و در مورد انتظاراتشان و خواسته‌هایشان و اهدافشان با جراحان و مشاوران، بحث و گفتگو کرده‌اند. بنابراین، شما زمانی باید به اتاق عمل بروید که دیگر هیچ‌گونه سالی در مورد عمل جراحی‌تان برایتان باقی نمانده باشد.
– افرادی که شرایط جسمی قابل کنترلی دارند. یعنی شما اگر بیماری خاصی دارید، باید شرایط جسمی شما کاملاً قابل کنترل باشد. ازاین‌رو حتماً توصیه می‌شود که در مورد همه شرایط جسمی‌تان و حتی قرص‌ها و داروهایی که مصرف می‌کنید باید با پزشک خود مشورت کنید.
– کسانی که سابقه مصرف سیگار یا سایر محصولات نیکوتینی را نداشته باشند، شرایط بهتری برای عمل جراحی دارند. در هر صورت، اگر هم سیگار یا آدامس‌های نیکوتینی مصرف می‌کنید، باید به مدت چند هفته قبل و بعد از عمل جراحی، مصرف آن‌ها را کنار بگذارید. این بسته به شرایط جسمی شما و البته نوع جراحی زیبایی مورد نظرتان هم بستگی دارد.
– به مدت 6 ماه، وزن شما به ثبات رسیده باشد. یعنی بهتر است در مدت 6 ماه تا یک سال گذشته وزن شما ثابت بوده باشد و نه اینکه به میزان شدید، وزنتان کم یا زیاد شده باشد. تغییرات شدید وزن باعث تغییر شرایط پایدار بدن می‌شود.

سؤالاتی که باید از خودتان بپرسید:

– انگیزه‌های من برای تغییر ظاهرم چیست؟
– کدام‌یک از خصوصیات و ویژگی‌های ظاهری‌ام را مایلم تغییر بدهم؟
– آیا من انتظارات واقع‌بینانه‌ای در مورد نتیجه یا نتایج عمل جراحی‌ام دارم؟
– کدام‌یک از بخش‌های زندگی من، مثل خانواده، کار، مسافرت و مناسبات اجتماعی‌ام تحت تأثیر قرار خواهد گرفت؟ و برای چه مدت این تأثیر وجود خواهد داشت؟
– آیا زمان خوبی برای عمل جراحی زیبایی است؟ یا بهتر است صبر کنم و زمان دیگری را برای این کار انتخاب کنم؟
– آیا من تمام نگرانی‌ها و سؤالات و انتظاراتم را با پزشکم در میان گذاشته‌ام یا نه؟

سؤالاتی که باید از پزشک جراحتان بپرسید:

همچنان که باید سؤالاتی را از خودتان بپرسید، سؤالاتی هم وجود دارد که باید از پزشک جراحتان بپرسید. بهتر است زمانی که این سؤالات را می‌پرسید، دفترچه‌ای را هم همراه داشته باشید و پاسخ‌ها را به‌صورت خلاصه یادداشت کنید.
– مدارک تحصیلی شما و تخصص شما چیست؟
– چه مدت است که جراحی می‌کنید؟
– چند مورد مشابه من وجود داشته‌اند که شما آن‌ها را جراحی زیبایی کردید؟
– چه مراقبت‌های به خصوصی را پیش و پس از جراحی زیبایی باید انجام دهم؟
– چه انتظاری را باید از این جراحی زیبایی داشته باشم؟
– آیا نیاز به معاینات پزشکی و جسمی پیش از جراحی وجود دارد؟
– آیا عوارض یا خطرات جدی در مورد جراحی زیبایی من وجود دارد؟
– دوره ریکاوری و درمان من چه مدت است؟
– در این مدت چه فعالیت‌هایی را می‌توانم و چه فعالیت‌هایی را نمی‌توانم انجام بدهم؟
– چه مدت پس از عمل من شاهد نتایج نهایی جراحی زیبایی خواهم بود؟
پاسخ یافتن برای همه این سؤالات و کسب اطلاعات، اهمیت زیادی دارد. چراکه در آن صورت شما می‌توانید بهترین تصمیم را بگیرید. ممکن است از انجام عمل جراحی زیبایی در یک کلینیک خاص یا بیمارستان خاص یا توسط یک پزشک خاص منصرف شوید و تصمیم بگیرید که عمل خود را در جای بهتری انجام دهید. همچنین ممکن است که زمان دیگری را برای انجام جراحی انتخاب کنید یا حتی با توجه به عوارض و نتایج جراحی زیبایی، از این کار منصرف شوید. در هر صورت، باید پاسخ سؤالاتتان را بیابید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید و در صورت انجام عمل جراحی، همه جوانب را در نظر گرفته باشید.
با این حال، بسیاری از مردم معتقدند که زیبا شدن به کیفیت زندگی آن‌ها کمک می‌کند و به آن‌ها آرامش، اعتمادبه‌نفس و عزت نفس بیشتری می‌دهد و ازاین‌رو، موفقیت‌های بیشتر و بهتری را در زندگی شخصی و کاری خود کسب خواهند کرد.

  ویزرلیپو برای پیکرتراشی

جراحی بینی

یک عمل تاکنون بیش از سایر عمل‌های جراحی زیبایی در ایران طرفدار پیدا کرد و آن، چیزی نبود جز جراحی بینی . به همین دلیل، علم جراحی بینی و کیفیت آن هم نیز در ایران به‌شدت بالا رفت، به‌طوری‌که بسیاری از افراد خارج از ایران، برای جراحی بینی، به ایران می‌آیند و عملشان را در اینجا انجام می‌دهند.
جراحی بینی که آن را به رینوپلاستی می‌شناسند، حقیقتاً امروزه دیگر یک جراحی ساده به‌حساب نمی‌آید؛ یک هنر است. تلفیقی است از علم و هنر زیبایی‌شناختی. که دقیقاً مانند خلق یک تابلوی نقاشی، نیازمند یک پزشک هنرمند است.
گرچه پیش از این و در گذشته، عمل جراحی بینی منحصر در کوچک کردن بینی و به‌نوعی عروسکی کردن بینی بود و افرادی که خواستار جراحی بینی بودند، صرفاً دوست داشتند تا یک بینی عروسکی کوچک و سربالا داشته باشند. امروزه اما این داستان کاملاً متفاوت شده است. همان‌طور که گفتیم، با پیشرفت این علم در ایران و افزایش دانش جراحان، جراحی بینی از شکل سنی خود خارج شده و شبیه خلق یک اثر هنری شده است.
در گذشته در عمل جراحی بینی، بینی فرد کوچک و سربالا و عروسکی می‌شد و دیگر هیچ اهمیتی به این موضوع داده نمی‌شد که آیا این بینی با ترکیب سایر اجزای صورت می‌خواند یا نه؟ آیا کوچک شدن بینی باعث زیباتر شدن آن فرد شده است یا نه؟ آیا بینی فرد، شکل طبیعی دارد یا صرفاً یک بینی فانتزی و غیرطبیعی است؟ آیا این عمل جراحی باعث ایجاد مشکل تنفسی در این فرد نمی‌شود؟
این‌ها سؤالاتی بود که تا چندین سال پیش در زمان جراحی بینی به شکل سنتی، کسی به آن‌ها پاسخ نمی‌داد و اساساً به آن‌ها توجهی نمی‌شد.
امروزه اما قضیه متفاوت شده است. در رینوپلاستی تقویتی یا جراحی بینی مدرن، پزشک به زیباتر شدن بینی و ترکیب آن با سایر اجزای صورت نگاه می‌کند. شاید لزوماً نیازی به این نباشد که بینی فرد را کوچک و عروسکی و سربالا کند. ممکن است پزشک با مشورت بیمار به این نتیجه برسد که باید بخش‌هایی از بینی کوچک شوند و بخش‌های دیگر تغییری نکند تا بیمار، هم بینی زیباتری داشته باشد و هم بینی او، حالتی طبیعی به خود بگیرد و هم مشکلی به لحاظ تنفسی برای فرد متقاضی جراحی ایجاد نشود.

جراحی بینی برای چه افرادی مناسب است؟

دقیقاً مانند سایر جراحی‌های زیبایی و درمانی، لزوماً هرکسی که می‌خواهد جراحی بینی انجام بدهد، فرد مناسبی برای این کار به‌حساب نمی‌آید. دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود یک نفر نتواند جراحی بینی انجام دهد. از جمله نوع پوست، نوع بینی، مشکلات قلبی و بیماری‌های خاص و غیره.
درهرحال، به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای اطمینان از وضعیت مناسب بودن جراحی بینی برای شما، حتماً با پزشک خود در ارتباط باشید.

پیش از عمل جراحی بینی

اگر شما متقاضی جراحی بینی هستید، در ابتدا باید تحت معاینه قرار بگیرید و مشخصات کلی شما اعم از پوست و بینی و مشکلات و بیماری‌های دیگر شما بررسی شود. در نهایت اگر نامزد مناسبی برای عمل جراحی بینی بودید، سایر مراحل نیز طی می‌شود. بررسی‌ها و معاینات برای افراد بیش از 40 سال، شامل آزمایش یا دست‌کم مشاوره قلب هم هست. در نهایت با گذراندن همه این مراحل، تعیین زمان عمل با هماهنگی شما صورت می‌گیرد و عمل شما به خوبی انجام می‌شود. در صورت نیاز و در صورت توصیه پزشک، داروهایی را باید مصرف کنید یا مصرف داروهایتان را تنظیم کنید. همچنین مصرف دخانیات از جمله سیگار را باید متوقف کنید. همچنین از خوردن آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل‌های گیاهی که باعث رقیق شدن خون و افزایش احتمال خونریزی می‌شود، خودداری کنید.
در نهایت حواستان باشد که روز جراحی، حتماً یکی از دوستان یا اعضای خانواده را به همراه خود به بیمارستان یا کلینیک بیاورید که رانندگی بلد باشد تا پس از جراحی زیبایی، با کمک او به خانه بازگردید و هم اینکه بتواند شب اول را در بیمارستان با شما بماند.

سن مناسب برای جراحی بینی

سن مناسب و ایده‌آلی برای جراحی بینی وجود ندارد اما حداقل سن، به‌طور معمول، برای دختران 15 یا 16 و برای پسران 17 یا 18 سالگی است؛ البته نیاز است که فرد به رشد کامل جسمی رسیده باشد و بهتر است که فرد به لحاظ فکری بالغ شده باشد. در غیر این صورت، اگر فرد متقاضی سنی کمتر از 18 سال داشته باشد، به لحاظ قانونی باید از پدر خود اجازه بگیرد و پدر او باید رضایت خود را کتباً و با امضا در بیمارستان تحویل دهد. جز این، هیچ محدودیت دیگری وجود ندارد و افراد متأهل نیازی به اجازه همسر خود ندارند.

  جراحی بینی

از جراحی بینی چه می‌دانید؟

عمل جراحی بینی، عمل خطرناک یا ترسناکی نیست؛ برخلاف تصور عموم، درد زیادی ندارد و با بی‌هوشی کامل، به‌راحتی و کمتر از دو ساعت صورت می‌گیرد. بنابراین جایی برای ترسیدن وجود ندارد. شما باید در روز عمل، به‌صورت ناشتا باشید. معمولاً پس از جراحی بینی نیز، زمان کوتاهی هم در بخش ریکاوری می‌مانید و تا مراقبت‌های لازم از شما به عمل آید. پس از آن به بخش بازمی‌گردید و حدود 5 – 6 ساعت بعد از آن می‌توانید مرخص شوید.

بعد از جراحی بینی چه بخوریم؟

معمولاً تا چند ساعت بعد از عمل هم نباید چیزی بخورید چراکه به خاطر داروهای بیهوشی، ممکن است حالت تهوع بگیرید. کم‌کم می‌توانید با نوشیدن آب و مایعات شروع کنید و سپس با خوردن غذاهایی مانند سوپ و کمتر جویدنی کار را پیش ببرید تا به بدن شما به حالت استاندارد برسد.
غالباً افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام می‌دهند، برای یک هفته اول پس از عمل، از اسپلینت یا گچ بینی استفاده می‌کنند. اسپلینت در حقیقت یک آتل پلاستیکی است که از بینی شما محافظت می‌کند و مانع تکان خوردن استخوان و غضروف‌های بینی بعد از عمل تا زمان جوش خوردن می‌شود. بعد از جراحی نیز باید انتظار تورم و کبودی در اطراف چشم را داشته باشید که معمولاً بعد از روز سوم، بهبود می‌یابد؛ گرچه ممکن است که تا دو هفته هم ادامه یابد.

جراحی پلک

جراحی دیگری که در کلینیک اکسیر جوانی صورت می‌گیرد، جراحی زیبایی و اصلاحی پلک است. چشم‌ها، مهم‌ترین بخش صورت هستند. چشم‌ها نقش بسزایی در زیبایی صورت، هماهنگی و هارمونی اجزای صورت دارد و آن‌ها نشان‌دهنده احساسات یک نفر است. چین‌وچروک‌های اطراف چشم، افتادگی پلک‌های بالا و پف کردن پلک‌های پایین، همگی موجب می‌شود که سن شما بالاتر از آن چیزی که هست، دیده شود. هر چیزی که باعث کاهش دید شما بشود، آزاردهنده است. حتی اگر آن چیز، افتادگی پلک‌ها باشد و دید شما را کم کرده باشد. گرچه ممکن است افتادگی پلک باعث کاهش دید شما نشده باشد و صرفاً احساس کنید که چهره شما را برهم زده است. در هر صورت، برای این موضوع، یعنی افتادگی پلک، راه حل‌هایی وجود دارد، از جمله جراحی پلک . اساساً با بالا رفتن سن، پوست، قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و همین موضوع باعث می‌شود که پوست شما تحت تأثیر جاذبه زمین، به سمت پایین، افتادگی و چین‌وچروک ایجاد کند.
عمل جراحی پلک یا همان «بلفاروپلاستی» عملی است که در آن، پف‌کردگی پلک پایین و زیر چشم گرفته می‌شود و پوست اضافی پلک بالا نیز کم می‌شود.

جراحی پلک برای چیست؟

جراحی پلک باعث از بین رفتن سیاهی دور چشم، یا چین‌وچروک‌های بیرونی چشم، یا سایر چین‌وچروک‌های صورت نمی‌شود. البته این عمل می‌تواند در کنار سایر جراحی‌های زیبایی صورت مثل بازسازی پوست با لیزر، تزریق چربی یا کشیدن پیشانی رخ بدهد. جراحی پلک بالا با جراحی پلک پایین متفاوت است؛ در جراحی پلک بالایی، پوست اضافه و کیسه‌های چربی و پف‌کردگی‌ها از بین می‌رود و افتادگی پلک نیز تصحیح می‌شود. در جراحی پلک پایین نیز پف‌های زیر پلک اصلاح می‌شود و پوست اضافی برداشته می‌شود و به این صورت، این پف‌ها از بین می‌رود.
مناسب‌ترین افراد برای جراحی پلک چه کسانی هستند؟
بهترین کاندیداها برای عمل جراحی پلک، درست مانند سایر جراحی‌ها، کسانی هستند که سلامت عمومی بدنشان در وضعیت استانداردی قرار داشته باشد و انتظارات واقع‌بینانه‌ای نسبت به این عمل و نتایج آن داشته باشند. با این حال، برای راحی پلک، غالباً گفته می‌شود که افراد دارای حداقل سن 35 سال، یا افراد جوانی که دارای افتادگی پلک هستند می‌توانند گزینه‌های مناسبی به لحاظ سنی برای عمل جراحی پلک باشند.

پیش از جراحی پلک

در این جراحی، مانند همه جراحی‌های زیبایی دیگر، ظاهر شما تغییر می‌کند. با این حال ممکن است که این جراحی، انتظارات شما را برآورده نکند. به همین منظور شما باید پیش از هر چیز، اطلاعات کافی در مورد جراحی پلک را از مشاوره و مطالعه و صحبت با پزشک، کسب کنید و انتظارات خود را بر اساس واقعیات در نظر بگیرید. پیش از جراحی پلک و هر نوع جراحی زیبایی باید در مورد انگیزه‌های خود برای انجام این عمل، اهدافتان و زمان مناسب این عمل، به خوبی فکر کرده باشید. از سوی دیگر شما باید از تمام خطرات یا ریسک‌های احتمالی جراحی چشم آگاه باشید. علاوه بر این، محدودیت‌هایی که پس از عمل برای شما ایجاد می‌شود را، چه به لحاظ فیزیکی، چه بر روی زندگی شخصی و چه کاری، باید به خوبی درک کنید.
برای همه جراحی‌ها، بهتر است که وزن شما در 6 ماه تا یک سال گذشته، تغییرات شدیدی نداشته باشد و به بیان دیگر، شرایط بدن شما ثابت باشد. همچنین شما باید در زمان صحبت با پزشکتان، او را از تمام مشکلات کوچک و درشت جسمی خود آگاه کنید و همه داروها یا قرص‌هایی که مصرف می‌کنید را به او بگویید.

آیا اثر جراحی پلک، دائمی است؟

اثر جراحی پلک بالا می‌تواند دست‌کم 5 تا 7 سال باقی بماند. جراحی پلک پایین نیز به‌ندرت نیازمند جراحی دوباره و تکرار عمل می‌شود. در هر صورت اگر احساس کردید که پلک‌هایتان نیاز به کشیدن دوباره دارد، بهتر است جراحی کشیدن پیشانی را امتحان کنید تا اینکه جراحی پلک را تکرار کنید.

آمادگی برای جراحی پلک

شما باید با یکی از اعضای خانواده یا یکی از دوستانتان هماهنگ کنید که پس از جراحی پلک، تا خانه رانندگی کند و شما را ببرد. همچنین باید کسی را داشته باشید که اگر نیاز به ماندن در بیمارستان بود، شب را کنار را باشد. پیش از عمل، برنامه‌ریزی‌های خود را برای دوران ریکاوری و درمان در خانه انجام بدهید. اگر می‌خواهید کتاب بخوانید، کتاب صوتی بهترین گزینه است. گوش کردن به رادیو در شرایطی که نمی‌توانید چشمانتان را باز کنید نیز انتخاب خوبی است. علاوه بر این‌ها، باید قالب‌های کوچک یخ، پدهای بهداشتی کوچک، قطره چشم برای جلوگیری از خشک شدن چشم، حوله و لباس‌های کاملاً تمیز و قرص‌های مسکن را آماده کنید. همچنین باید بدانید که استفاده از قرص‌های ادویل، موترین، ناپروکسن و آسپرین را ممکن است باعث افزایش خطر خونریزی در ناحیه جراحی شود. بنابراین بهتر است از این مسکن‌ها استفاده نکنید.

  جراحی زیبایی بینی

جراحی گوش

یکی دیگر از جراحی‌هایی که در کلینیک اکسیر جوانی انجام می‌شود، جراحی گوش است. این جراحی یک عمل زیبایی به‌حساب می‌آید. امروزه زیبایی یکی از مهم‌ترین ارکان زندگی مدرن است و این زیبایی ظاهری نه تنها باعث افزایش اعتمادبه‌نفس و عزت نفس فرد می‌شود، بلکه تأثیرات مهم دیگری هم بر روی شخصیت افراد پیرامون دارد. به‌طور مثال، این موضوع اثبات شده است که آدمیان حرف افراد زیبا را راحت‌تر قبول می‌کنند و می‌پذیرند. دقیقاً به همین دلیل است که از افراد زیبا در تبلیغات تلویزیونی استفاده می‌شود. یا حتی اگر دقت کرده باشید، نمایشگاه‌های معروف خودرو در جهان نیز در روز رونمایی از محصولات جدیدشان از زنان زیبا استفاده می‌کنند. جراحی گوش یا اتوپلاستی نوعی از جراحی‌های زیبایی است. در این جراحی در حقیقت سایز و اندازه و حالت گوش‌ها، اصلاح می‌شود. به این ترتیب، مشکلات ظاهری گوش برطرف می‌شود و با زیباتر شدن او، اعتمادبه‌نفس شخص موردنظر افزایش پیدا می‌کند.
شاید شما هم یکی از این افراد باشید که به خاطر مشکلات ظاهری خود، از حضور در جمع خجالت می‌کشید. اما با جراحی گوش می‌توان این مشکل را برطرف کرد و اندازه و حالت گوش‌ها را اصلاح نمود.

چه افرادی می‌توانند جراحی گوش انجام دهند؟

افرادی که به‌صورت مادرزادی دارای گوش‌های بزرگ یا نامتقارنی هستند، افرادی که اندازه گوش‌های آن‌ها با بدنشان تناسبی ندارد و یا افرادی که به دلایل مختلف از جمله حوادث غیرمترقبه یا تصادف، گوش‌هایشان آسیب‌دیده است، همگی می‌توانند بدون هیچ نگرانی یا دغدغه‌ای مشکل گوش‌های خود را برطرف کنند.
ممکن است مشکلات دیگری برای گوش وجود داشته باشد؛ مثل کوچک بودن گوش یا به اصطلاح «میکروتیا»، انحنای گوش به سمت داخل، تاخوردگی یا جمع شدگی گوش‌ها، نداشتن لاله گوش، گوش‌های لوله‌ای و بسیاری مشکلات دیگر. با این حال، همان‌طور که گفته شد، جای نگرانی وجود ندارد و این افراد می‌توانند به راحتی با جراحی گوش، ظاهر خود را اصلاح کنند.

پیش از جراحی گوش

مانند سایر جراحی‌های زیبایی، پیش از جراحی گوش نیز باید اطلاعاتتان را در این زمینه کامل کنید. تغییر در ظاهر صورت و چهره شما، می‌تواند در خلق‌و خو و رفتار شما هم تغییراتی ایجاد کند. از این جهت، پیش از هرگونه عمل جراحی زیبایی باید انگیزه‌های خود را برای انجام این عمل در نظر بگیرید و آن‌ها را بیابید. ممکن است عمل جراحی زیبایی خواسته‌های شما را برآورده نکند. بنابراین باید کاملاً به این موضوع آگاه باشید که قرار است چه تغییراتی در چهره شما ایجاد شود و انتظارات خود را بر اساس واقعیات موجود و ممکن در نظر بگیرید.
همچنین ممکن است تا چندین روز محدودیت‌هایی در زندگی شما ایجاد شود. باید بدانید که این محدودیت‌ها چیست و تا چه اندازه شما را در زندگی شخصی و کار و زندگی اجتماعی محدود می‌کند.
اگر قرصی مصرف می‌کنید، حتماً با پزشک خود در میان بگذارید. این مسئله، به هیچ وجه شوخی‌بردار نیست. تداخلات دارویی کمترین مشکلی است که ممکن است برای شما پیش بیاید. خصوصاً مصرف هرگونه قرص مانند آسپرین، ایبوپروفن، یا قرص‌های ضدالتهابی را قطع کنید، چراکه این قرص‌ها احتمال خونریزی را افزایش می‌دهند. همچنین باید مصرف دخانیات از جمله سیگار را برای مدتی قطع کنید. اگر دارای بیماری یا مشکل خاصی هستید نیز آن را با پزشک خود در میان بگذارید. پزشک محرم اسرار شماست. در نهایت، شب پیش از عمل جراحی، غذای سبکی میل کنید و روز عمل نیز به حالت ناشتا به اتاق عمل بروید.

پرسش‌های پرتکرار

عمل جراحی گوش چقدر طول می‌کشد؟
کاملاً بستگی به نوع عمل دارد؛ با این حال اگر عمل نرمال و معمولی باشد، حدود 2 ساعت زمان خواهد برد.
چقدر طول می‌کشد تا بخیه‌ها بهبود پیدا کند؟
معمولاً حدود یک هفته زمان نیاز است تا بخیه‌ها کاملاً بهبود پیدا کنند. با این حال توصیه می‌شود که تا مدت یک ماه، فرد از انجام فعالیت‌های شدید و سنگین، خودداری کند. شما باید دست‌کم در هفته اول رو به بالا بخوابید و از دو بالش استفاده کنید تا به گوش‌ها و محل جراحی فشاری وارد نشود.
آیا جای بخیه‌ها باقی می‌ماند؟
عمل گوش با نهایت دقت انجام می‌شود و ظرافت خاصی دارد؛ به همین دلیل نیز زخم بسیار کوچکی باقی می‌ماند که با قرار گرفتن در پشت گوش، کاملاً ناپیداست و هیچ‌کس آن را نخواهد دید.
بهترین سن برای جراحی گوش چقدر است؟
اتوپلاستی می‌تواند در سنین پایین و زمانی که اندازه گوش، کامل شده، صورت بگیرد. این سن معمولاً بعد از 5 سالگی است. گرچه در برخی از موارد جراحی گوش در سن 3 سالگی هم صورت می‌گیرد.
آیا جراحی گوش دردناک است؟
درد جراحی گوش زیاد نیست و می‌تواند با داروهای عادی به‌سادگی قابل تحمل شود. درد محل جراحی می‌تواند از 48 ساعت پس از عمل جراحی شروع به کاهش کند.
عمل جراحی گوش خطرناک است؟
اتوپلاستی عمل بسیار ایمنی است و اتفاقات ناخواسته در آن تقریباً ناممکن است. با این حال باید بدانید که هر عمل جراحی، درصدی از خطا و عوارض را همراه خود دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Youtubeاینستاگرام