بلاگ, بوتاکس و تزریق ژل و چربی

بوتاکس صورت چیست؟

بوتاکس صورت در کلینیک زیبایی اکسیر جوانی

شاید در تبلیغات ، وبلاگها و مجلات مشهور به شایعات مشهور درباره بوتاکس آرایشی خوانده باشید یا در مورد آن از دوستانتان شنیده باشید. اما در نظر داشته باشید که تصورات غلط و شایعات زیادی درباره درمان بوتاکس نحوه استفاده از آن وجود دارد. اگر در فکر انجام تزریق بوتاکس صورت هستید، حتما با خود صادق باشید که چرا می خواهید این کار را انجام دهید؟ فکر نمی کنید چون بیشتر دوستان و اطرافیانتان این کار را انجام داده اند حس می کنید شما نیز باید دست به کار شوید؟


بوتاکس صورت در کلینیک زیبایی اکسیر جوانی

در واقع، اگر این کار، کاری است که دوست دارید صرفا بخاطر خود تان انجام دهید و باعث می شود که احساس بهتری داشته باشید، چه اشکالی دارد؟ اما هرگز خود را تحت فشار حرف های دیگران یا استانداردهای رایج اجتماعی قرار ندهید. پس دقت کنید،

در واقع، اگر این کار، کاری است که دوست دارید صرفا بخاطر خود تان انجام دهید و باعث می شود که احساس بهتری داشته باشید، چه اشکالی دارد؟ اما هرگز خود را تحت فشار حرف های دیگران یا استانداردهای رایج اجتماعی قرار ندهید. پس دقت کنید، هر تصمیمی که می گیرید، تزریق بوتاکس یا عدم تزریق بوتاکس مطمئن باشید که صرفا بخاطر خودتان است.فراموش نکنید روند پیری یک پروسه کاملا طبیعی بوده و زیبایی های خاص خودش را دارد. این خطها نشانه هایی از همه ی دفعاتی است که لبخند زده اید، خندیده اید، ابروهایتان را بالا انداخته اید، یا اخم کرده اید. آنها در واقع نقشه توپوگرافی گذشته شما هستند. برای همین داشتن آنها ارزشمند است.

بوتاکس آرایشی از زمان تایید توسط FDA در سال 2002 توسط ایالات متحده در دسترس عموم قرار گرفته است. این بوتاکس دقیقاً همان بوتاکس تزریقی برای اهداف پزشکی (مانند اسپاسم عضلانی کنترل نشده) است که اولین بار توسط FDA تأیید شد.در سال 2017 ، سم بوتولینوم بالاترین روش درمانی-آرایشی غیر جراحی در ایالات متحده بود، با 1.548.236 تزریق (بوتاکس ، دیسپورت و Xeomin) که توسط پزشکان، دستیاران آنها و پرستارهای تزریقات انجام می شد. این میزان از 1،190،995 تزریق سم بوتولینوم که در سال 2012 انجام شد ، 30 درصد بیشتر است.

در این مطلب قصد داریم به بررسی حقایق در این باره بپردازیم و همچنین توصیه های متخصصان محترم پزشکی را بررسی کنیم. پس از خواندن این مقاله،می توانید برای دریافت پاسخ به سوالات در مورد تزریق بوتاکس، واکنش ها و نگرانی های خود با پزشک ها و متخصصین ما در کلینیک زیبایی اکسیر جوانی تماس بگیرید.

بوتاکس آرایشی چیست؟

بوتاکس برای سه هدف اصلی استفاده می شود: کنترل اسپاسم ماهیچه ها، تعریق شدید زیر بغل و بهبود کیفیت زیبایی. در این مقاله ما بر روی سومین مصرف بوتاکس بخصوص برای بوتاکس صورت تمرکز می کنیم، با محصولی که حاوی سم بوتولینوم نوع A (ماده مؤثر) ، آلبومین انسانی (پروتئین موجود در پلاسمای خون انسان) و کلرید سدیم است.

لوازم آرایشی و بهداشتی بوتاکس صورت برای صاف کردن موقت “خطوط اخم” استفاده می شود. برای مثال این خطوط بین ابروهای شما هستند که می توانند شما را خسته ، ناراضی یا عصبانی جلوه دهند. این محصول فقط برای این کاربرد بوده و فقط در این زمینه توسط FDA تایید شده است. با این حال ، اغلب از آن برای خطوط افقی پیشانی، خطوط پای کلاغ ، خطوط ماریونت در گوشه های دهان و خطوط سیگاری در اطراف لب ها نیز استفاده می شود.

بوتاکس صورت را با پرکننده های تزریقی اشتباه نکنید. پرکننده های پوستی به صورت متفاوتی کار می کنند ، بافت ها را بهم می اندازند تا خطوط و چین و چروکها از بین بروند یا ناپدید شوند (Restylane ، Radiesse و Juvederm مثالهایی از این دست هستند).

پزشک شما می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که کدام محصول (ها) مشکلات ظاهری خاص شما را برطرف می کند، اگرچه به عنوان یک قاعده کلی، بوتاکس بیشتر در قسمت بالای صورت مورد استفاده قرار می گیرد و از پرکننده ها بیشتر در مناطق دیگر استفاده می شود.

آیا شما کاندیدای خوبی برای بوتاکس هستید؟

در ایالات متحده ، FDA بوتاکس صورت را برای افراد 18 تا 65 ساله تایید کرده است. اما شما نباید از آن استفاده کنید، اگر:

به هرگونه ترکیبات موجود در بوتاکس صورت یا بوتاکس حساسیت دارید،

به سایر برندهای موجود از سم بوتولین (مانند Myobloc ، Xeomin یا Dysport) حساسیت دارید یا در گذشته عوارض جانبی پس از استفاده از این محصولات داشته اید؛

در ناحیه تزریق عفونت پوستی یا شرایط مشابه دیگری داشته باشید؛

مبتلا به ALS (بیماری لو گریگ) ، میاستنی گراویس باشید یا سندرم لامبرت-ایتون یا بیماری دیگری که بر روی عضلات یا اعصاب شما تأثیر می گذارد؛

مشکلات تنفسی مانند آسم دارید؛

در بلع مشکل دارید؛

مشکلات خونریزی دارید؛

برنامه ای برای انجام عمل جراحی دارید؛

جراحی صورت داشته اید؛

در عضلات پیشانی ضعف داشته باشید؛

پلک های فرو رفته داشته باشید؛

برخی از داروهای خاص ، ویتامین ها یا مکمل ها را مصرف کرده یا اخیراً مصرف کرده اید.

از بوتاکس تزریقی در موضع انتظار نمی رود که آنقدر در بدن جابجا شود که روی جنین یا نوزاد شیرخوار تأثیر بگذارد. با این حال، بنا بر ملاحظات اخلاقی، مطالعات بالینی بر روی مادران در حال انتظار یا تازه انجام نشده است، و بنابراین هیچ کس با اطمینان نمی داند که آیا استفاده از این محصولات برای این دسته از افراد خطرناک است یا خیر.

بنابراین ، سازندگان این محصولات توصیه می کنند اگر قصد دارید بچه دار شوید یا باردار هستید یا بچه شیرخواره دارید، نباید تزریق بوتاکس انجام دهید. بهتر است جوانب احتیاط را رعایت نمایید چرا که همیشه می توانید بوتاکس را تزریق کنید.

تزریق بوتاکس صورت چگونه عمل می کند؟

هر چین و چروک در پوست به طور معمول عمود بر عضله منقبض شده مستقر در زیر آن تشکیل می شود. به عنوان مثال ، عضله پیشانی یک عضله عمودی است و هنگامی که منقبض می شود (مانند زمانی که ابروهای خود را بالا می برید)، خطوط تشکیل شده (چین و چروک) افقی خواهد بود. به همین ترتیب ، دو عضله که مسئول خطوط اخم هستند، بین ابروها به صورت افقی قرار گرفته اند، بنابراین هنگام انقباض، خطوط اخم به صورت عمودی ظاهر می شوند.

بوتاکس صورت به عضلات تزریق می شود، یعنی جایی که تحریکات عصب به آن بافت ها را مسدود می کند. فعالیت عضلانی که باعث ایجاد خطوط اخم می شود، کاهش می یابد و ظاهری نرم تر و صاف تر حاصل می شود. بدون وجود عضله منقبض شده در زیر، پوست به سختی چین خواهد خورد. در این بین، آن دسته از خطوط صورت که در حالت آرامش و ساکن صورت همچنان وجود دارند، کاندیداهای خیلی خوبی برای بوتاکس نیستند. این خطوط، توسط پرکننده های پوستی (Fillers) بهتر درمان می شوند. بوتاکس صورت می تواند این خطوط را “نرم” یا بعبارتی تعدیل کند اما در همه موارد فرد از شر آنها خلاص نخواهد شد. عموما تزریق بوتاکس صورت حدود 10 دقیقه طول می کشد.

به طور معمول در طی چند روز بعد از تزریق، شاهد بهبودی خواهید بود. بوتاکس به دو تا چهار روز زمان نیاز دارد تا به انتهای عصبی که سبب تحریک ماهیچه برای منقبض شدن میشود، وصل شود. بیشترین اثر معمولاً در حدود 10-14 روز بعد از تزریق رخ می دهد. بنابراین ، هر نتیجه ای که ظرف دو هفته پس از تزریق به دست می آید، باید حداکثر تأثیر تزریق بوتاکس صورت در نظر گرفته شود.

آیا تزریق بوتاکس صورت دردناک است؟

هر تزریق می تواند صدمه ببیند ، اما سوزن هایی که برای تزریق بوتاکس استفاده می شود بسیار اندک است ، بنابراین درد معمولاً حداقل است. 10-20 دقیقه قبل از تزریق محل ، می توانید با یک کرم بی حس کننده موضعی یا یک سرد سرد حسابی حسابی بزنید ، بنابراین در صورت وجود ممکن است احساس درد زیادی نکنید.

ممکن است بعداً کرم بیهوشی خسته شود ، کمی احساس ناراحتی کنید. سایر عوارض جانبی در زیر ذکر شده است.

تزریق بوتاکس چند بار باید تکرار شود؟

پاحتمالاً برایتان سوال است که تزریق بوتاکس صورت چه مدت ماندگاری دارد. بیشتر افراد اثرات آن را برای سه تا چهار ماه مشاهده می کنند ، اما چندین عامل ممکن است آن دوره را کوتاه یا طولانی کنند:

سن؛ افراد مسن با عضله کمتر ممکن است زودتر از افراد با عضلات جوانتر و محکم تر صورت ، شاهد از بین رفتن اثرات تزریق بوتاکس صورت باشند.

ساختار و بیان صورت شما.

آیا شما سیگار می کشید.

رژیم غذایی شما.

آیا از پوست خود مراقبت خوبی می کنید. از صورت ، میکرودرم ابریژن یا سایر روشهای تجدید شونده استفاده می کنید

چقدر در معرض نور آفتاب هستید و چه مقدار آفتاب به پوست شما آسیب می رساند.

آیا تزریق بوتاکس صورت را مکرراً انجام می دهید یا نه. با این حال ، به نظر می رسد این تفاوت از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. برخی از آنها با استفاده مکرر ماندگاری بیشتری کسب می کنند، در حالی که به نظر می رسد برخی دیگر مقاومت به دارو را نشان می دهند و به درمان های مکرر نیاز دارند.

پزشکان بر سر اینکه کدام یک از عوامل فوق مهمترین هستند توافق نظر ندارند، بنابراین بهتر است این سوال را از پزشک خود بپرسید. در هر صورت ، توصیه نمی شود بیشتر از هر سه ماه یک بار تزریق در یک محل تزریق (مانند پاهای کلاغ) انجام شود.

با تزریق هرگونه دارو، سیستم ایمنی بدن شما ممکن است آنتی بادی بر روی آن ایجاد کند و اینگونه اثردارو را کمتر کند یا احتمالاً باعث ایجاد آلرژی به دارو شود. هرچه دفعات تزریق دارو بیشتر شود یا مقدار بیشتری از آن تزریق شود، احتمال ایجاد این آنتی بادی ها در برابر دارو بیشتر است.

عوارض جانبی بوتاکس صورت

عوارض جانبی احتمالی بوتاکس صورت شامل درد در محل تزریق ، عفونت ، التهاب ، تورم ، قرمزی ، خونریزی و کبودی است. برخی از این علائم ممکن است نشان دهنده یک واکنش آلرژیک باشد. علائم دیگر آلرژی عبارت است از خارش ، خس خس سینه ، آسم ، جوش، سرگیجه و ضعف. در صورت بروز مشکلات تنفسی یا احساس ضعف یا سرگیجه سریعاً به پزشک خود بگویید. همچنین خشکی دهان ، خستگی ، سردرد و گردن درد از دیگر موارد گزارش شده است.

ممکن است درباره عوارض جانبی دیگری نیز، مانند بی حسی ، افتادگی پلک ها ، اسپاسم عضلات یا پیچ خوردگی و جابجایی ماده تزریق شده شنیده باشید. بی حسی به عنوان فقدان احساس فیزیکی در واقع با بوتاکس مشکلی ندارد ، زیرا بوتاکس بیحسی نیست. بی حسی به دلیل عدم توانایی در حرکت دادن عضله برای برخی از افراد مسئله است. اسپاسم عضلانی در ناحیه تزریق بوتاکس در حالی که بوتاکس مؤثر بوده است رخ نمی دهد. از این گذشته ، بوتاکس برای درمان اسپاسم های مرتبط با آن استفاده می شود.

این امکان وجود دارد که بوتاکس صورت کمی خارج از محل تزریق مورد نظر پخش شود و روی بافتهای اطراف تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، در صورت تزریق به پیشانی نزدیک به ابرو یا پلک های فوقانی شما ، آنها ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرند و به طور موقت از بین بروند.

پزشکان مجرب، محل های صحیح تزریق را برای جلوگیری هر چه بیشتر از عوارض جانبی ای چون افتادگی پلک ها می دانند. احتمال پخش شدن یک دوز کوچک و بسیار غلیظ بوتاکس از دوز بیشتر رقیق شده بسیار کمتر است. این مسئله بر اهمیت یافتن یک پزشک که تجربه طولانی در تزریق بوتاکس دارد ، تأکید می کند. همچنین، اگر در مورد درمان های بوتاکس خود سؤال دارید ، بهترین فردی که می تواند پاسخگوی دقیق سوالات شما باشد پزشک خودتان است که با شرایط و مراقبت های خاص شما آشنایی دارد.

در کلینیک زیبایی اکسیر جوانی با بهره گرفتن از تجربه و تخصص همکاران ما بهترین و موثرترین تجربه بوتاکس صورت خود را می توانید داشته باشید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *