بلاگ, جراحی زیبایی

بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی در کلینیک زیبایی اکسیرجوانی

این جراحی محدود برای درمان پلک های افتاده استفاده می شود. پزشک جراح پس از معاینه دقیق در طی جراحی قسمتی از پوست، ماهیچه و گاهی چربی را بر می دارد که باعث ایجاد این افتادگی شده اند.


چه کسانی می توانند بلفاروپلاستی کنند؟

این درمان برای افرادی است که به دنبال درمانی ضد پیری چشم هستند یا ابروهای شروع به افتادن کرده اند. اگر دید شما بخاطر پلک های افتاده مختل شده است، حتما بلفاروپلاستی را در نظر بگیرید. بهترین کاندیداها افرادی هستند که سیگار نمی کشند، یا بیماری مزمن جدی ندارند.

آمادگی برای قبل از بلفاروپلاستی:

با پزشک در مورد نگرانی ها و نتایج مورد نظر خودتان صحبت کنید. تمام سوابق دارویی و بیماری ها یا جراحی های قبلی خود را در اختیار پزشک قرار دهید. مصرف داروهایی را قطع کنید که احتمال خونریزی را بالا می برند همچون ایبوپروفن یا وارفارین. چند هفته قبل از عمل سیگار نکشید.

آمادگی برای پس از بلفاروپلاستی:

به دلیل ورم پلک ها در چند روز اول، ممکن است قادر به انجام برخی کارها نباشید. پیشاپیش در مورد آشپزی، شستشو و موارد مشابه برنامه ریزی کنید تا از منزل خارج نشوید. یک نفر همراه خودتان داشته باشید تا پس از عمل شما را تا منزل همراهی کند.

فرآیند بلفاروپلاستی:

عمل بلفاروپلاستی یک جراحی سر پائی است. همه بیماران نیاز به استفاده از بیهوشی ندارند. معمولا از بی حسی موضعی استفاده می شود. جراح پلک بالا را برش می زند و پوست، ماهیچه و گاهی چربی اضافه را می برد.

بهبود پس از بلفاروپلاستی:

نسبت به سایر انواع جراحی ها، زمان بهبود کوتاه تری دارد. شما در چند ساعت پس از عمل تحت نظر خواهید بود. مهمترین نکته، استراحت چند روزه پس از عمل است. داشتن کمی درد و ورم طبیعی است. برای آنها دارو تجویز می شود. ممکن است 1 تا 2 هفته طول بکشد تا این علائم از بین بروند. نیازی نیست چشمان خود را بسته نگه دارید اما شستشوی ملایم طبق تجویز نیاز است.

عوارض جانبی احتمالی بلفاروپلاستی:

هرگونه عملی عوارض جانبی دارد. اما تجربه پزشک این موارد را به حداقل می رساند. عوارض محتمل بلفاروپلاستی شامل دوبینی موقت، خشکی چشم، خارش اطراف چشم، سختی در بستن چشم، آسیب به ماهیچه و اسکار.

نتیجه گیری:

بلفاروپلاستی عملی سرپایی برای درمان پلک افتاده و از بین بردن نشانه های پیری در اطراف چشم ها است. مانند هر نوع عملی، عوارض جانبی و مراقبتهای قبل و بعدی وجود دارد. نتیجه اصلی بین 6 ماه تا 1 سال قابل مشاهده است. با انتخاب پزشک با تجربه و یک مرکز زیبایی معتبر، بهترین نتیجه ها را به دست بیاورید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *