بلاگ, بوتاکس و تزریق ژل و چربی

بوتاکس ابرو چیست؟

بوتاکس ابرو در کلینیک زیبایی اکسیر جوانی

لیفت بوتاکس ابرو نوعی روش است که خطوط اخم را بین ابروها درمان می کند. علاوه بر این، با تزریق بوتاکس آرایشی (سم بوتولینوم نوع A)، ابروها بالا می رود. این تزریق ها با شل کردن عضلات زیرین با صاف کردن پوست شما در قسمت بیرونی و شل شدن عضلات بین ابروها عمل می کنند. این امر به عضلات پیشانی اجازه می دهد تا عضلات آرامش یافته ی بین ابروها را بالا بکشد، در نتیجه ابروها را بالاتر برده و چشم ها بازتر دیده می شود.


بوتاکس ابرو در کلینیک زیبایی اکسیر جوانی

در واقع بوتاکس ابرو به صورت کاملا موثرعضلات صورت را فلج می کند. در واقع، بین فشار وارد و کشش وارد بر تمامی عضلات صورت تعادلی ظریف برقرار است. در مورد ابروها نیز، این تعادلی بین ماهیچه های پیشانی و ماهیچه های چشم است (ماهیچه های پیشانی که عصلات اخم و ابروها را بالا می برند و ماهیچه های چشم که نقاط مختلف ابرو را پایین می کشند). از بوتاکس برای ایجاد یک عدم تعادل خفیف بین این ماهیچه ها استفاده می شود. یعنی نقاط خاصی از ابرو را ضعیف می کنند تا در نقاط مشخصی بالا یا پایین بروند. در برخی موارد، از فیلرها نیز برای بهبود شکل ابرو استفاده می کنند.

می توان در انتهای ابروها نیز تزریق اضافی بوتاکس انجام داد تا به شل شدن آن عضلات نیز کمک کرد. این امر به عضلات پیشانی امکان می دهد تا آن ناحیه را نیز بالا بکشند. میزان لیفتی که در نهایت اتفاق می افند به به سن فرد و وزن ماهیچه هایی که همچنان برای بالا کشیدن عضلات شل شده، فعال نگه داشته شده اند، متفاوت خواهد بود.

در مورد خطوط اخم عمیق و شدید بین ابروها، این روش می تواند بدون جراحی باعث رفع چین و چروک های عمیق شود. به این نوع چین و چروک ها نیز خطوط اخم میان ابرو گفته می شود. بوتاکس ابرو یک روش غیر جراحی است. این کار با لیفت معمول ابروها که نوعی جراحی زیبایی شامل برش و برداشتن پوست است، متفاوت می باشد.

آیا شما گزینه خوبی برای بوتاکس ابرو هستید؟

بوتاکس فقط برای بزرگسالان در سنین 18 سال و بالاتر توصیه می شود. بوتاکس ابرو هم برای زنان و هم مردان با خطوط اخم متوسط ​​و شدید می تواند مفید و موثر باشد. افرادی که به دنبال تزریق بوتاکس برای خطوط اخم هستند، احتمالاً قبلاً از درمان بدون تجویز پزشک استفاده کرده اند. بوتاکس ابرو که در واقع نوعی لیفت ابرو است برای پوست هایی که به صورت قابل ملاحظه ای شل و آویزان هستند، بهترین روش اصلاح . لیفت بوده و در واقع بهترین گزینه است. البته در این بین به برخی از کاندیداها ممکن است پیشنهاد شود روش بلفاروپلاستی در ناحیه اطراف چشم را نیز همزمان برای حصول بیشترین نتایج در نظر بگیرند.

قبل از انجام این عمل ، ابتدا باید برای مشاوره با متخصص خود مراجعه کنید. در این زمان، آنها همچنین عوامل ریسک احتمالی فردی را ارزیابی می کنند. در صورت بارداری یا شیردهی ، ممکن است شما کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس نباشید. سموم مورد استفاده در تزریق ها می توانند به نوزادان و جنین آسیب برساند.

هزینه بوتاکس ابرو چقدر است؟

هزینه تزریق بوتاکس ابرو به دو روش تعیین می شود: یا براساس تعداد واحدهای مورد استفاده، یا بر اساس اندازه ناحیه تزریق. برای لیفت ابرو، پزشک ممکن است از کمی بیشتر تزریق استفاده کند. این درمان اغلب نسبت به تزریق درمان خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم در نظر گرفته می شود. اما به طور کلی، هزینه تمامی درمان ها بایستی حتما پس از مشاوره با متخصص و تعیین میزان تزریق لازم و تعداد دفعات مورد نیاز تزریق بررسی شده و تعیین شود. در چنین درمان های زیبایی قطعا بیمه های رسمی و دولتی هیچ هزینه ای را پوشش نمی دهند.

چه انتظاراتی می توان پس از درمان بوتاکس ابرو داشت؟

روش لیفت ابرو به کمک بوتاکس ابرو روشی نسبتا مستقیم و مشخص است. این روش به چند دقیقه حضور در مطب پزشک احتیاج دارد. اما پیش از آنکه شروع کنید، بایستی چند گام آمادگی را برداشته باشید. برای مثال پزشک توصیه می کند که داروهای رقیق کننده خون را قطع کنید چرا که سبب افزایش و آسانی خونریزی می شوند (مانند آسپرین).

پیش از تزریق بوتاکس به ناحیه ابروها، ممکن است پزشک بنا به صلاحدید یا خواسته شما، از پماد بی حسی موضعی برای کاهش درد استفاده نماید. در بیشتر موارد درد و ناراحتی حین تزریق گزارش نمی شود و ایجاد ناراحتی حین تزریق از عوارض بسیار نادر است. کل فرآیند تزریق بوتاکس ابرو بیشتر از چند دقیقه زمان نمی برود.

نتایج تزریق بوتاکس ابرو چه زمانی قابل مشاهده هستند؟

در این درمان، هم روند مشاهده نتایج و هم بهبودی بسیار سریع است. خود درمان چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد اما نتایج آن ظرف یک هفته پس از تزریق قابل مشاهده است. با این حال، یک مطالعه در سال 2017 نشان داده است که نایج برجسته و قابل توجه ظرف یک ماه پس از تزریق های اولیه قابل مشاهده هستند. همچنین بنا بر یافته های آکادمی پوست آمریکا (AAD)، تزریق های بوتاکس حدود سه تا چهار ماه به طور میانگین ماندگاری دارند.

یکی از دلایل اصلی انتخاب بوتاکس در مقابل جراحی، زمان نقاهت بسیار کوتاه آن است. پس از انجاک تزریق بوتاکس ابرو، فرد می تواند به سادگی به زندگی عادی روزانه خود بازگردد. البته به توصیه آکادمی پوست آمریکا، بهتر است حداقل به مدت دو ساعت پس از تزریق کاری انجام نداده و فرد استراحت کند.

خطرات تزریق بوتاکس ابرو چیست؟

به طور کلی، تزریق بوتاکس برای اکثر افراد درمانی بی خطر است. با این حال، خطر بروز عوارض جانبی وجود دارد. ممکن است در محل تزریق، قرمزی خفیف، تورم و کبودی مشاهده شود. طبق گفته آکادمی پوست آمریکا، چنین علائمی در صورت بروز بایستی طی یک هفته از بین رود.

عوارض جانبی خفیف ناشی از تزریق بوتاکس ابرو شامل موارد زیر است:

سردرد

درد در ناحیه تزریق

بی حسی

بعضی اوقات ممکن است عوارضی مانند فشار و لک و سوزش احساس شود، یا گاهی اوقات نیز ممکن است اصلاً چیزی حس نشود. خانمها ، اگر به دوره قاعدگی خود نزدیک هستند یا در آن دوره به سر می برند، ممکن است به دلیل کاهش آستانه درد، احساس درد بیشتری کنند. اگر احساس می کنید ممکن است درد این درمان ناراحت کننده باشد، یک یا دو هفته بعد از اتمام دوره قاعدگی خود ازریق بوتاکس ابرو را برنامه ریزی کنید.بروز عوارض جانبی جدی تر نادر است. با این حال، اگر هر یک از موارد زیر را مشاهده نمودید، باید فوراً به پزشک خود اطلاع دهید:

مشکلات تنفسی

افتادگی ابرو یا پلک

مشکل در خوردن و بلع

تغییر در گفتار

اگر شما یک عمل جراحی لیفت را همزمان با تزریق بوتاکس انجام دهید، ممکن است در معرض خطر عوارض جانبی جراحی مانند عفونت نیز باشید.

در نهایت، هرگز ماده بوتاکس را به صورت آنلاین خریداری نکنید و به دنبال تزریق در یک مرکز غیرمجاز و بدون متخصصین مجرب و پزشک نباشید. این امر می تواند منجر به بروز عوارض جدی و جبران ناپذیری شود، حتی فلج.

آیا بوتاکس ابرو واقعا موثر است؟

نتایج یک لیفت ابرو از طریق بوتاکس ابرو تنها ظرف چند روز قابل مشاهده است. البته برای ماندگاری هر چه بیشتر نتایج، لازم است که هر چند ماه تزریق مجددا تکرار شود. هرچه تزریق بیشتری با گذشت زمان انجام شود، این احتمال وجود دارد که عضلات زیرین ابروها بتوانند شل و فرسونده شوند و در نتیجه حتی نتایج ضد پیری بهتری حاصل شود. در صورت لزوم مراجعه مجدد، پزشک به شما توصیه خواهد کرد. البته وقتی ببینید چروکها دوباره بین ابروها ظاهر می شوند، خودتان متوجه می شوید که زمان مراجعه مجدد به پزشک و تکرار تزریق است.

لیفت بوسیله بوتاکس ابرو می تواند به درمان چین و چروک های پویا یا چین و چروک هایی که در نتیجه حرکت ایجاد می شوند، مانند آنهایی که بین ابروها هستند، کمک کند. می تواند ارتفاع ابروها را نیز بالا ببرد. همچنین ممکن است با روشهای دیگر مانند بلفاروپلاستی یا جراحی پلک تلفیق شود. البته همواره بایستی بخاطر داشته باشید که بوتاکس ابرو برای رفع دائمی خطوط اخم نیست. تکنیک های مناسب مراقبت از پوست می تواند به حفظ ظاهر جوانتر و شادابتر و زیبایی کمک کند. بهترین کار این است که درباره همه ی روش های ممکن لیفت ابرو از جمله بوتاکس ابرو با پزشک خود مشورت و همه روش ها را بررسی کنید.

بوتاکس ابرو چقدر دقیق می تواند باشد؟

این امر کاملا به مهارت پزشک یا متخصصی بستگی دارد که تزریق را انجام می دهد. به همین علت بهتر است تزریق را پزشک انجام دهد تا پرستار یا تکنیسین.تنها یک متخصص تزریق کننده ماهر و مجرب قادر به تعیین نقاط دقیق، مقدار دقیق بسته به قدرت عضلات، چگونگی حرکت ابروها، عضلات مسئول حرکت و جذب احتمالی عضلات جانبی است. بعضی از تزریق کننده های بوتاکس ابرو همچنین قادر خواهند بود ساختار استخوانی و رباط های اصلی را که شکل ابروها را بر عهده دارند تعیین کنند و حتی به صورت مناسب از پرکننده ها استفاده کنند تا جلوه ای طبیعی تر و بهتری داشته باشند.

با مراجعه به کلینیک زیبایی اکسیر جوانی و مشاوره با پزشکان مجرب ما تزریقی امنی و موثر از بوتاکس ابرو انجام داده و چهره خود را جوانتر و شاداب تر خواهید کرد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *