بلاگ, بوتاکس و تزریق ژل و چربی

پروتز و تزریق ژل لب در مشهد

تزریق ژل، تزریق ژل لب، مرکز تزریق ژل لب در مشهد، بهترین مرکز تزریق ژل لب در مشهد، کلینیک تزریق ژل لب در مشهد

در این مطلب سعی کردیم تا هر آنچه را که برای پروتز و تزریق ژل لب نیاز است بدانید برایتان به صورت مختصر و مفید ارائه دهیم.

سلیقه‌ها به همراه مُد تغییر می‌کند و در هر زمانی خود را به نوعی نشان می‌دهد.

حالا به جایی رسیده که بسیاری از چیزهایی که تا پیش از این زیبا به نظر می‌رسید، دیگر زیبا نیست و چیزهایی از نظر مردم زیبا شده که در گذشته در نظر مردم زیبا نبود.

به عنوان مثال در گذشته زنان چاق و تپل از نظر مرم بسیار زیبا بودند در حالی که می‌بینیم حالا لاغر و استخوانی بودن، زیبایی به شمار می‌آید.

یکی دیگر از موارد، لب‌ها است. در گذشته لب‌های نازک و قیطانی از نظر مردم لب‌های زیبایی برای یک زن بود در حالی که حالا دیگر اینطور نیست.

 

کلیک کنید و از بوتاکس برای جوان سازی پوست بیشتر بدانید

پروتز لب و تزریق ژل لب در درمانگاه تخصصی پوست و مو اکسیرجوانی مشهد

پروتز و تزریق ژل لب در مشهد

برای کسب مشاوره رایگان درباره پروتز لب می توانید با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمائید و از متخصصان کلینیک اکسیر جوانی مشاوره رایگان دریافت نمائید.

گرچه این موضوع به سایر اجزای صورت هم بستگی دارد و اینکه چه نوع هارمونی و هماهنگی میان اجزای صورت برقرار شده است.

به همین دلیل است که ممکن است فردی لب‌های نازک و کم‌حجمی داشته باشد اما شکل این لب‌ها تناسب خوبی با سایر اجزای صورتش داشته باشد و در کل، زیبا به نظر برسد.

ولی به طور کلی، در حال حاضر لب‌های کم‌حجم برای بسیاری از زنان زیبا و دلچسب نیست. به همین دلیل یکی از گزینه‌های پیش روی آنها پروتز لب است. با این کار آنها می‌توانند لب‌هایی حجیم، برجسته و زیبا داشته باشند.

پروتز لب یکی از سریع‌ترین و ساده‌ترین راه‌ها برای افزایش جذابیت چهره خصوصا برای زنانی است که سن آنها بالا رفته است.

کلیک کنید: نمونه کارهای قبل و بعد تزریق ژل و چربی کلنیک تخصصی اکسیرجوانی

 

پروتز لب، تزریق ژل لب، انجام پروتز لب، قیمت تزریق ژل لبريال پروتز لب در مشهد، تزریق ژل لب در مشهد

پروتز لب بسیار ساده و سریع صورت می‌گیرد و یکی از روش‌های است که سریع فرد را به نتیجه مورد نظر می‌رساند و زمان بهبودی آن هم بسیار کوتاه است.

با همه این اوصاف، اگر قصد دارید تا پروتز لب انجام دهید بهتر است اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید تا به بهترین نتایج ممکن دست پیدا کنید.

ما در اینجا قصد داریم همه موضوعات مرتبط با پروتز لب را بیان کنیم و به همه سوالات شما در این زمینه پاسخ بدهیم. بنابراین اگر قصد دارید پروتز لب انجام دهید مطلب ریز را با دقت و به صورت کامل بخوانید.

همچنین مطالعه کنید مطلب پروتز سینه

پروتز و تزریق ژل لب چگونه بر روی لب‌ها اثر می‌کند؟

اگر بخواهیم توضیحی در مورد چگونگی اثر مواد فیلر و پرکننده‌ها به شما بدهیم باید بگوییم که مواد پرکننده از ماده‌ای به نام هیالورونیک اسید ساخته شده‌اند.

این ماده، یکی از مواد طبیعی موجود در بدن است که می‌تواند باعث شکل‌دهی و افزایش حجم لب‌های شما شود.

پروتز لب، تزریق ژل لب، انجام پروتز لب، قیمت تزریق ژل لبريال پروتز لب در مشهد، تزریق ژل لب در مشهد

این ماده به طور طبیعی در پوست ما وجود دارد و باعث ترمیم پوست، افزایش سرعت جوان‌سازی سلول‌های پوستی و تازگی پوست شما با افزایش رطوبت می‌شود.

این ماده در کنار همه اینها می‌تواند باعث حجیم شدن لب‌ها شود.

همه این خصوصیات باعث شده تا هیالورونیک اسید تنها ماده موثری باشد که می‌تواند با ایجاد پوستی صاف‌تر و نرم‌تر و آبرسانی و حفظ رطوبت، باعث زیبایی و طراوت و حجیم شدن لب‌های شما شود.

همچنین مطالعه کنید 15 روش حرفه ای برای زیبایی پوست

انواع مختلف پروتز و تزریق ژل لب

پروتزهای لب به صورت کلی به دو نوع تقسیم می‌شوند. روش‌های موقت و روش‌های دائمی. همانطور که از نام آنها پیداست، پروتز موقت اثرات موقتی دارد و پروتز دائمی نیز اثرات دائمی.

از سوی دیگر چند روش برای پروتز لب وجود دارد؛ یکی از راه‌های طبیعی این است که به لب‌ها چربی تزریق می‌کنند.

این چربی را از بدن خود فرد می‌گیرند و پس از تصفیه و تمیز کردن آن چربی به لب‌ها تزریق می‌شود.

نمونه قبل و بعد پروتز و تزریق ژل لب در کلینیک تخصصی اکسیرجوانی مشهد

نمونه پروتز و تزریق ژل لب در کلینیک تخصصی اکسیرجوانی مشهد

روش دیگر، استفاده از پرکننده‌های اسید هیالورونیک است. این یک ماده طبیعی در داخل بدن است که با تزریق آن به لب، حجم لب‌ها افزایش می‌یابد و شکل و ساختار لب‌ها بهبود پیدا می‌کند.

روش دیگری که برای تزریق به لب‌ها صورت می‌گیرد، تزریق کلاژن به لب‌ها است.

این کار با استفاده از پروتئین طبیعی کلاژن  صورت می گیرد. باید بدانید که کلاژن برای از بین بردن چین و چروک و خطوط اطراف دهان و پیشانی نیز بسیار موثر است.

برای کسب مشاوره رایگان درباره پروتز لب می توانید با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمائید و از متخصصان کلینیک اکسیر جوانی مشاوره رایگان دریافت نمائید.

استفاده از پرکننده‌ها

بسیاری از مردم برای برجسته کردن و بزرگ کردن و حجیم کردن لب‌هایشان از پرکننده‌ها استفاده می‌کنند. پرکننده‌های قابل تزریق، مواد بسیار متنوع و البته تکنیک‌های بسیار متفاوتی هم دارند.

به عنوان مثال، برخی برای این کار از ژل تزریق استفاده می‌کنند و برخی هم با استفاده از تزریق چربی. راه‌های دیگری هم البته برای این کار وجود دارد.

بنابراین برای هر سلیقه‌ای و با توجه نیازهای هر فرد و شرایط جسمی او، می‌توان روش خاصی را برگزید.

پروتز لب و تزریق ژل لب در مشهد

کلینیک اکسیر جوانی با بهره مندی از بهترین فوق تخصص های زیبایی در مشهد، بهترین مکان برای تزریق ژل و پروتز لب می باشد.

اگر شما هم مانند بسیاری از زنان و مردانی که لب‌های باریکی دارند و دلشان می‌خواهد تا لب‌هایی بزرگ‌تر وزیباتر داشته باشند، لب‌های نازکی دارید که می‌خواهید تغییری در آنها ایجاد کنید، یکی از راه‌های پیش روی شما پروتز لب‌های شما است.

از آنجایی که با افزایش سن، لب‌های افراد هم نازک‌تر و کوچک‌تر می‌شود، بنابراین تغییر در وضعیت ظاهری لب‌ها لزوما برای افراد جوان نیست و افراد مسن هم می‌توانند از پروتز لب استفاده کنند.

پروتز لب، تزریق ژل لب، انجام پروتز لب، قیمت تزریق ژل لب، پروتز لب در مشهد، تزریق ژل لب در مشهد، کلینیک اکسیر جوانی مشهد

نکته جالب توجه این است که لب بالایی افراد بیش از لب پایینی در معرض پیری و نازک شدن قرار دارد. همانطور که در بالاتر نیز گفته شد، از مواد و روش‌های مختلفی برای بزرگ کردن لب‌ها استفاده می‌شود؛ مواد پرکننده‌ای نظیر ژل و چربی که هریک به خاطر معایب و مزایایی که دارند، طرفداران خاص خود را دارند.

استفاده از پلی تترافلوئورواتیلن

اگر این نام تاکنون به گوش شما نخورده باید بگوییم که پلی ­تترافلوئورواتیلن در حقیقت پرکاربردترین و رایج‌ترین پروتز دائمی است.

این ماده که یک ماده سفید پلاستیکی است برای تزریق در نقاط مختلف صورت به منظور پر کردن خطوط و چین و چروک‌های صورت و همچنین برای برجسته‌کردن دائمی لب‌ها استفاده می‌شود. این ماده توسط بدن جذب نمی‌شود و بنابراین باعث می‌شود اثر آن دائمی باشد.

اتوگرافت

یکی دیگر از روش‌های مورد استفاده پزشکان، استفاده از بافت انسان یا اتوگرافت است. این پزشکان لایه‌ها و نوارهای نازکی را از بدن خود شما می‌گیرند و آنها را به لب‌های شما تزریق می‌کنند.

پروتز لب، تزریق ژل لب، انجام پروتز لب، قیمت تزریق ژل لب، پروتز لب در مشهد، تزریق ژل لب در مشهد، کلینیک اکسیر جوانی مشهد

این لایه‌ها و برش‌ها می‌تواند مثلا از ناحیه کشاله ران شما باشد.

نکته مهم در این بخش این است که از آنجایی که این ماده از بدن خود شما تهیه می‌شود، توسط بدن شما پس زده نمی‌شود. اما برخی این روش را ترجیح نمی‌دهند چراکه باعث ایجاد اسکار در محل دریافت بافت می‌شود.

آلودرم

یکی دیگر از روش‌های برجسته کردن لب‌ها، آلودرم نامیده می‌شود. در این روش، از پوست اهدا شده فرد دیگری استفاده می‌شود.

بخش بیرونی این پوست باید به طور ویژه‌ای جدا شود و لایه زیرین هم باید خشک باشد.

به طور کلی به این روش، آلوگرافت گفته می‌شود. یعنی به جای گرفتن بافت از شما، از فرد دیگری گرفته می‌شود.

برای کسب مشاوره رایگان درباره پروتز لب می توانید با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمائید و از متخصصان کلینیک اکسیر جوانی مشاوره رایگان دریافت نمائید.

چند نکته در مورد پروتز لب

استفاده از پرکننده‌ها و پروتز لب می‌تواند در کوتاه مدت، اثر خود را نشان دهد؛ این زمان می‌تواند حتی تا 30 دقیقه بعد از تزریق باشد.

از آنجایی که به طور معمول پرکننده‌ها و فیلرها، دارای لیدوکائین که نوعی بی‌حس‌کننده است، هستند، نیازی به استفاده از بی‌حسی برای تزریق پروتز لب وجود ندارد.

نکته دیگر که باید به آن اشاره کنیم، این است که برخی از مواد پروتز لب، اثر موقتی دارند، چراکه بدن ما این مواد را به مرور جذب می‌کند.

بنابراین، این مواد بسته به نوع آنها، ماندگاری متفاوتی خواهند داشت.

نمونه قبل و بعد پروتز و تزریق ژل لب در کلینیک تخصصی اکسیرجوانی مشهد

نمونه پروتز و تزریق ژل لب در کلینیک تخصصی اکسیرجوانی مشهد

اما می‌توان گفت که به طور میانگین اثر پروتز لب می‌تواند حدود 5-6 ماه باقی بماند. البته این به غیر از پروتزهای دائمی است.

به همین دلیل است که از کسانی که می‌خواهند پروتز لب انجام دهند، خواسته می‌شود که ابتدا از پروتزهای موقتی استفاده کنند تا در صورت حاصل شدن نتیجه مطلوب، سپس از پروتز دائمی استفاده کنند.

همچنین مطالعه کنید مطلب زیبایی و مراقبت های پوستی

پروتز لب چه عوارضی دارد؟

باید بدانیم که انواع فرآیندهایی که روی لب انجام می‌شود اعم از پروتزهای لب، پر کننده های لب، جراحی انتقال چربی، در مطب پزشک انجام می‌شود و طول درمان آن بسته به نوع عملیات انجام‌شده متفاوت است.

این در حالی است که بیشتر افرادی که پروتز لب یا سایر اعمال را انجام داده‌اند می‌توانند بعد از یک روز فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرند و تمام اثرات ناشی از بی‌حسی موضعی از بین می‌رود.

پروتز لب، تزریق ژل لب، انجام پروتز لب، قیمت تزریق ژل لب، پروتز لب در مشهد، تزریق ژل لب در مشهد، کلینیک اکسیر جوانی مشهد

اما نباید این نکته را از نظر دور نگه داشت که ممکن است بیمار در روزهای اول با کمی ورم و کبودی در صورت خود مواجه شود. که این عارضه در انواع عملیات لب متفاوت است.

مثلا در پرکننده‌هایی که برای بزرگ کردن لب استفاده می‌شود این عوارض می‌تواند تا یک هفته ادامه داشته باشند؛ درحالی که اگر برای انجام این کار از پروتز لب استفاده شده باشد، ممکن است بیمار تا سه هفته با عوارض این عمل روبرو باشد و لب دچار تورم و کبودی باشد.

اما این ناراحتی های احتمالی در طول دوره ریکاوری کم است و به ندرت فرد برای تسکین این درد به داروهای مسکن احتیاج پیدا می‌کند.

همچنین مطالعه کنید مطلب جراحی زیبایی

در حین پروسه عمل جراحی لب چه اتفاقی می‌افتد؟

1- مشاوره

در گام نخست شما در جلسه مشاوره با پزشک خود توقعاتی که شما انتظار دارید پس از عمل جراحی براورده شود را مطرح می‌کنید.

پزشک نیز شما را راهنمایی می‌کند که از چه موادی به چه میزان و به چه روشی شما به خواسته خود خواهید رسید.

همچنین موارد مثبت و منفی روش مورد نظر یا روش های دیگر، دوران نقاهت، نحوه مراقبت و … را برای شما توضیح می‌دهد.

به طور مثال اگر شما تمایل داشته باشید از ایمپلنت‌های لب استفاده کنید، قبل از عمل باید آزمایش‌های پوستی بدهید تا از آلرژیک نبودن ایمپلنت برای شما اطمینان حاصل شود.

پزشک شما از شما خواهد خواست  فرم رضایت ­نامه ای را امضا کنید که از عوارض و محاسن و معایب عمل جراحی لب مطلع هستید و رضایت دارید که این عمل روی شما انجام شود.

2- بی حسی

مرحله بعد بی‌حسی است که از طریق تزریق موضعی است. که برای اینکه شما دردی احساس نکنید همین تزریق کافی است و ممکن است که قرصی برای خواب‌آلوده کردن شما به شما داده شود.

3- شروع عمل

پس از بی‌حسی پزشک شروع عمل پروتز لب را شروع می‌کند. این عمل، پیچیده نبودهو باتوجه به نوع ایمپلنتی که استفاده می‌شود، معمولا 30 دقیقه طول می‌کشد.

روند عمل به این صورت است که پزشک پس از ایجاد 4 برش کوچک در دهان، نوارهای ماده ایمپلنت را وارد لب می‌کند و به اندازه لب بیمار می‌برد.

سپس جاهای برش داده شده را با بخیه جذبی یا غیرجذبی نازک بخیه می‌زند.

در ایمپلنت‌های دائم نیازی به ترمیم مجدد نیست اما در ایمپلنت‌های موقت گاهی لازم می‌شود تا بیمار برای ترمیم مجددا نزد پزشک بیاید.

یک نکته را باید متذکر شد که از میان روش‌های پروتز لب که عمل‌های زمانبری نیستند و در واقع وارد کردن یک ماده خارجی به داخل لبها است، تزریق چربی یک استثنا محسوب می‌شود، زیرا این روش درمانی برجسته سازی لب نیازمند برداشتن بخش‌های کوچک چربی از سایر نقاط بدن (لیپوساکشن) است و مدت زمان تزریق چربی به لب اندکی بیشتر از سایر پروتزهای لب اعم از دائمی یا موقتی است.

برای کسب مشاوره رایگان درباره پروتز لب می توانید با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمائید و از متخصصان کلینیک اکسیر جوانی مشاوره رایگان دریافت نمائید.

قبل از عمل پروتز لب چه باید کرد؟

اصولا بیمار باید دستورالعمل‌های قبل از انجام عمل پروتز لب را از پزشک خود دریافت کند. اگر بخواهیم نکاتی را در مورد اعمالی که قبل از انجام پروتز لب و یا انتقال چربی نیاز است بدانید را بگوییم، به این موارد دقت کنید:

نمونه قبل و بعد پروتز و تزریق ژل لب در کلینیک تخصصی اکسیرجوانی مشهد

نمونه قبل و بعد پروتز و تزریق ژل لب در کلینیک تخصصی اکسیرجوانی مشهد

 • چند ساعت قبل از انجام عمل پروتز لب از خوردن و آشامیدن بپرهیزید. ترجیحا از نیمه شب قبل از انجام این عمل خوردن و اشامیدن را متوقف کنید.
 • حتما پزشک خود را از مصرف دارو یا ویتامین‌های خاص مطلع کنید و در صورت امکان دو هفته قبل از انجام عمل آن را قطع کنید.
 • در روز عمل از آرایش کردن، و استفاده از طلا و جواهرات و همچنین لنز چشمی خودداری کنید.
 • اگر قبل از عمل به سرماخوردگی و گلودرد یا هرنوع بیماری ناگهانی دیگری دچار شدید، یا لبتان تبخال زد حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید. چه بسا عمل شما با کمی تاخیر انجام شود.
 • از آنجایی که پس از عمل جراحیتا یک هفته از استحمام منع می‌شوید، پس لازم است قبل از بستری شدن برای عمل استحمام کنید. همچنین اصلاح صورت برای آقایان و همان‌طور که گفته شد پاک کردن آرایش صورت و لاک ناخن‌ها برای خانم‌ها ضروری است.
 • فراموش نکنید در روز عمل دفترچه بیمه، جواب آزمایش‌ها و مدارک پزشکی همراهتان باشد.
 • سعی کنید در روز عمل پروتز لب بجای پوشیدن تی‌شرت و لباس‌های تنگ؛ لباس جلو باز، دکمه‌دارو زیپ‌دار که به راحتی تعویض می‌شوند بپوشید.
 • هنگام مراجعه یک پاکت آب نارگیل، آب آلوورا یا آب آناناس همراه خود بیاورید.
 • شما از ساعات آغازین بعد از عمل تا 24 ساعت بعد نیاز به مراقبت دارید پس وجود شخصی کنارتان برای مراقبت الزامی است.
 • بعد از اتمام عمل نیاز به استراحت دارید. یک پتو و بالش برای قرار گرفتن در حالت ریلکس در ماشین جهت بازگشت به منزل همراهتان باشد.
 • –           و در آخر برای دوران سه روزه استراحت مطلق بعد از عمل پروتز لب وسایلی مانند مجله، کتاب، موسیقی، فیلم و…را در نظر بگیرید.

بعد از عمل پروتز لب چه باید کرد؟

مراقبت‌های بعد از عمل پروتز لب نیز حائز اهمیت هستند که به مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم.

نمونه قبل و بعد پروتز و تزریق ژل لب در کلینیک تخصصی اکسیرجوانی مشهد

نمونه قبل و بعد پروتز و تزریق ژل لب در کلینیک تخصصی اکسیرجوانی مشهد

 • با وجود اینکه مدت زمانی که فرد بیمار پس از انجام عمل پروتز لب در ریکاوری می‌ماند در افراد مختلف متفاوت است، اما به‌طور کلی این زمان طولانی نبوده و پس از چند ساعت فرد بیمار مرخص می‌شود. در این مدت ممکن است بیمار به دلیل پمادی که در حین عمل برای مراقبت از چشم‌ها روی آنها قرار می‌گیرد، دچار تاری دید شود.
 • پس از عمل و به‌محض رسیدن به  منزل باید در حالت درازکش و طاق‌باز قرار بگیرید. زیرسر با دو بالش باید بالاتر از سایر اعضای بدن قرار بگیرد. و این حالت تا سه روز به صورت استراحت مطلق ادامه دارد.بالا نگه داشتن سر بر طرف شدن تورم لب‌ها را تسریع می‌کند.
 • شما در این مدت برای تسکین درد تنها مجازید که از استامینوفن استفاده کنید. هیچ‌گونه داروی ضددرد دیگری توضیه نمی‌شود.
 • اگر جراحی شما از نوع پروتز است از دست زدن به بخیه در طول دوران نقاهت خودداری کنید. در صورتی‌که بخیه‌ها جذبی نباشند، بعد از 7 تا 10 روز آنها را باید درآورد.
 • به یاد داشته باشید استعمال دخانیات و یا استنشاق دود سیگار و قلیان فرایند ترمیم لب را به تاخیر می‌اندازد.
 • در ساعات اولیه بعد از جراحی در لب‌های خود احساس بی‌حسی می‌کنید، که رفته‌رفته با از بین رفتن بی‌حسی در لب‌ها احساس سفتی و سوزش می‌کنید که با مصرف داروهای تجویزشده از جانب پزشکتان تسکین می‌یابد.
 • در این چند روز باید فقط مایعات و غذاهای آبکی میل کنید. و از فشرده شدن لب‌ها بپرهیزید.
 • احساس گزگز و خواب‌رفتگی در لبها تا چند هفته طبیعی است و حتی پس از این چند هفته ممکن است حس لب افزایش یابد.
 • اگر در هفته‌های اول بعد از عمل پروتز لب در لب‌های خود احساس نامتقارنی داشتید، این امر به دلیل تورم ناحیه بوده که با کاهش ورم اصلاح می‌شود. مدت زمان مورد نیاز برای اصلاح کامل عمل پروتز لب و بدست آمدن شکل نهایی لب 6 ماه است.
 • با وجود اینکه لبهای ما دارای گیرنده‌های عصبی زیادی است و احساس درد در آن به‌سرعت بروز پیدا می‌کند. درد ناشی از این عمل قابل‌تحمل است و به‌ندرت در حالت‌هایی مانند؛ صحبت کردن و غذا خوردن غیرقابل تحمل می‌شود که در آن صورت نیز با دارو قابل‌کنترل است. در مواردی نادر برای تسکین درد از اسید هیالورونیک استفاده می‌شود.
 • معمولا ویزیت‌های مجدد یک هفته، دو هفته، یک ماه،  سه ماه، شش ماه و یک سال بعد از عمل انجام می‌شود.

عمل پروتز لب چه خطراتی دارد؟

عمل پروتز لب مانند تمام عمل‌های زیبایی ممکن است برای برخی از افراد دارای خطراتی احتمالی‌ باشد. شایع‌ترین این خطرات، امکان واکنش آلرژیک نسبت به مواد مورد استفاده برای پروتز لب است.

اگر از قبل به واکنش‌های احتمالی بدن خود آگاهید حتما این اطلاعات را در اختیار پزشک خود بگذارید؛ تا پزشک با نتخاب روشی مناسب متناسب با شرایط شما این احتمالات را به حداقل برساند.

بدن شما با نوع منحصر به فردی با مولکول‌های پرکننده برخورد خواهند کرد که این امر در دوام و تاثیر پروتز لب تاثیر دارد.

نمونه قبل و بعد پروتز و تزریق ژل لب در کلینیک تخصصی اکسیرجوانی مشهد

نمونه قبل و بعد پروتز و تزریق ژل لب در کلینیک تخصصی اکسیرجوانی مشهد

و پزشک شما را قادر می‌کند تا نوع روشی را که برای شما مناسب است را در نظر بگیرد و اثربخشی آن را براورد کند.بنابراین ممکن است اثربخشی پایین‌تر از انتظار شما از عوارض عمل پروتز لب به حساب بیاید.

به موارد بالا می‌توان در مواردی نادر عفونت، زخم و سفتی لب را نیز اضافه کرد.

در این میان می‌توان به عوارض خفیف‌تری نظیر قرمزی، کبودی، تورم، حساسیت نیز اضافه کرد. مراقبت مناسب، این علائم را می توان به حداقل برساند و معمولا پس از  چند روز التیام می‌یابد.

آنچه که باید به آن اشاره کرد این است که دقت و مراقبت شما می‌تواند از بروز عوارض ناخواسته و یا عوارض جانبی جلوگیری کند.

عوارضی مانند عفونت فعال یا التهاب، اختلالات عصبی صورت، خونریزی، ضایعات عود مجدد، یا سابقه آلرژی چندگانه.

برای کسب مشاوره رایگان درباره پروتز لب می توانید با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمائید و از متخصصان کلینیک اکسیر جوانی مشاوره رایگان دریافت نمائید.

آیا شما کاندیدای مناسبی برای عمل پروتز لب هستید؟

اگر جزو افرادی هستید که لبهای شما نازک ، ظریف و مسطح هستند، نامزد مناسبی برای عمل پروتز لب نیستید.

زیرا این امر تاثیری منفی بر زیبایی شما می‌گذارد و با افزایش سن از حجم لب‌ها کاسته شده و لب‌ها سفت و بد حالت می‌شوند.

اگر بیماری‌هایی نظیر دیابت، لوپوس، مشکلات انعقاد خون دارید نامزد مناسبی برای این عمل نیستید.

آیا عمل پروتز لب عملی دردناک است؟

این سوال، پرسش بسیاری از افرادی است که تمایل به انجام این عمل هستند. باید گفت که در حین عمل به علت استفاده از مواد بی‌حسی، فرد بیمارهیچ‌گونه درد و یا ناراحتی در لب‌های خود احساس نمی‌کند.

پروتز لب، تزریق ژل لب، انجام پروتز لب، قیمت تزریق ژل لب، پروتز لب در مشهد، تزریق ژل لب در مشهد، کلینیک اکسیر جوانی مشهد

بسیاری از افراد  در شب اول پس از انجام عمل پروتز لب برای کنترل درد و داشتن خوابی راحت‌تر، از داروهای مسکن استفاده می‌کنند. اما از صبح روز بعد بیشتر بیماران مصرف قرص‌های تجویزی توسط پزشک را قطع می‌کنند.

همچنین مطالعه کنید مطلب جراحی زیبایی

آیا عمل پروتز لب انجام دهم؟

ممکن است بسیاری از شما این سوال را از خود بپرسید. اما بهترین پرسش این است که از خود بپرسید چرا می‌خواهم این کار را انجام دهم.

اگر تصمیمی قطعی برای تغییر چهره خود دارید می‌توانید به عمل پروتز لب فکر کنید. اما اگر هدفتات شبیه شدن به عکسی خاص یا شاد کردن کسی دیگر غیر از خودتان است بهتر است تغییر نظر دهید.

مساله دیگری را که باید متذکر شد این است که در مورد نتیجه عمل پروتز لب واقع‌بین باشید.

بعد از عمل لبهای شما پرتر و برجسته‌تر به نظر می‌آید اما این خود شما هستید. که دکتر شما درباره نکات مثبت و منفی این عمل روی لبهایتان و همچنین مواد و روش مناسبتان با شما صحبت خواهد کرد.

پروتز لب، تزریق ژل لب، انجام پروتز لب، قیمت تزریق ژل لب، پروتز لب در مشهد، تزریق ژل لب در مشهد، کلینیک اکسیر جوانی مشهد

اما سوال بعدی اینجاست که چه کسانی توانایی عمل پروتز لب را ندارند؟

افرادی که:

 • در 12 ماه گذشته داروی ایزوترتینوئین مصرف کرده‌اند.
 • یا در گذشته دچار مشکل در بهبود جای زخم یا اسکار بوده‌اند.
 • دارای پلاک دندان یا آبسه های دندانی هستند.

پیش چه پزشکی عمل پروتز لب را انجام دهیم؟

متخصصانی که عمل پروتز لب انجام می‌دهند، جراحان پلاستیک، متخصص پوست، جراحان زیبایی پوست هستند.

آنچه در بین پزشکان مرتبط با عمل جراحی لب مهمتراست، تجربه و مهارت پزشک است در انتخاب پزشک خود باید به آن دقت کنید.

میزان تخصص و مهارت مرتبط، تعداد تجربه پزشک در عمل جراحی لب، راحتی شما با دکتر در مشاوره‌ای که از وی می‌گیرید، مهم است.

پزشک باید درک دقیقی از شرایط و آناتومی بدن انسان داشته باشد تا نتیجه تزریق حالتی طبیعی و متعارف باشد.

به دلیل همین ناآشنایی است که گاهی افراد تصور می‌کنند پروتز لب همیشه منجر به ایجاد یک ظاهر غیر طبیعی و بیش از حد بزرگ برای لب‌ها می‌شود، در صورتی که این شرایط به علت بی‌تجربگی و عدم مهارت کافی برخی پزشکان به وجود می‌آید.

نمونه قبل و بعد پروتز و تزریق ژل لب در کلینیک تخصصی اکسیرجوانی مشهد

نمونه قبل و بعد پروتز و تزریق ژل لب در کلینیک تخصصی اکسیرجوانی مشهد

پروتز لب علاوه بر تخصص و مهارت نیازمند هنر و خلاقیت نیز می‌باشد. پزشک باید به ظرافت دریابد که میزان برجستگی در هر لب به چه اندازه باید باشد.

لبهای باریک با تزریق زیاد جلوزده و زشت دیده می‌شود و پزشک باید علاوه بر توجه به خواسته بیمار بتواند امکان‌هایی که لب بیمار به او می‌دهد را برآورد کند و آن را در کمال صداقت در اختیار بیمار قرار دهد.

هزینه پروتز لب چقدر است؟

نمی‌توان مبلغ دقیقی برای هزینه عمل جراحی لب بیان کرد؛ چرا که هزینه پروتز لب بسته به نوع پروتزی که انتخاب می کنید، اندازه آن، هزینه بیهوشی یا بی‌حسی موردنیاز و همچنین دستمزد پزشک متفاوت است.

شرایط بیمار، تعداد تزریق‌های مورد نیاز برای برجسته‌سازی لبها، خواسته فرد از پزشک نیز می‌تواند باعث تفاوت هزینه شود.

بنابراین نمی‌توان قیمت ثابتی را برای این مورد بیان کرد اما آنچه که می‌توان گفت این است که عمل پروتز لب نسبت به تزریق ژل و چربی پرهزینه‌تر است.

چطور می‌توان ژل لب را از بین برد؟

گاهی برخی از بین روش‌های جراحی لب ژل لب را انتخاب می‌کنند. اما پس از مدتی ژل لبشان باعث دلزدگی و ناراحتی آنها می‌شود.

و یا فرد تمایل پیدا می‌کند که بجای ژل عمل دائم پروتز لب را انجام دهی که ابتدا باید ژل لب را تخلیه کند.

چند نکته را باید درباره این امر بدانید. اگرچه بسیاری معتقدند که با تخلیه ژل لب، لبها به حالت اول خود بازمی‌گردند اما این‌کار همیشه نتیجه موردنظر را به همراه ندارد و کار پیچیده‌ای است.

پروتز لب، تزریق ژل لب، انجام پروتز لب، قیمت تزریق ژل لب، پروتز لب در مشهد، تزریق ژل لب در مشهد، کلینیک اکسیر جوانی مشهد

آنچه که در تخلیه ژل لب مهم است این است که ژل از لب‌ها بیرون آمده و لب‌ها را بازسازی شوند و حالت و فرم خود را از دست ندهند.

یکی از این روش‌ها، حذف بیوپلیمر از طریق ایجاد برش در داخل لب است. در این روش آسیبی به عضلات و رگ‌های خونی داخل لب نمی‌رسد و ظاهر لب هم شکل خود را حفظ می‌کند.

چند توصیه درباره پروتز لب

قبل از عمل پروتز لب ساختار لب خود را ارزیابی کنید؛ زیرا ساختار دندان‌ها و فک شما در ظاهری که پس از انجام عمل پروتز لب برای شما ایجاد می‌کند تاثیر دارد.

به طور مثال؛ مالاکلوژن یا ناتوانی رسیدن دندان‌های بالا و پایینحتی زمانی که فک بسته است؛ موجب می‌شود لب پایین به دلیل جلوتر بودن فک پایین، برون‌زده به نظر بیاید و لب بالا کم حجم‌تر دیده می‌شود.

همچنین ارتودنسی دندان‌ها و انواع روکش‌ها نیز باعث ایجاد تغییر در سطح دندان‌ها می‌شود.

در اینگونه موارد پس از انجام عمل پروتز لب لبها جلوتر و پرتر دیده می‌شود و ظاهری زیبا را برای شما به دنبال نخواهد داشت.

پروتز لب، تزریق ژل لب، انجام پروتز لب، قیمت تزریق ژل لب، پروتز لب در مشهد، تزریق ژل لب در مشهد، کلینیک اکسیر جوانی مشهد

بنابراین در اینگونه موارد بهتر است پس از رفع مشکل فک و همچنین اتمام کار ارتودنسی و رسیدن به شکل نهایی فک و دندان‌ها درباره عمل پروتز لب تصمیم بگیرید و یا از پزشک خود بخواهید از فیلرهای موقتی برای شما استفاده کند تا در صورت دلزدگی راهی برای جبران و انتخاب عاقلانه‌تر وجود داشته باشد.

در مورد فیلرها باید گفت، حجم‌دهی لب از طریق فیلرها و همچنین ژل‌ها موقتی هستند و هر شش ماه یکبار باید تمدید شودند.

به‌تازگی در مورد برخی از فیلرها  ادعا می‌شود که دائمی هستند، که در این‌صورت تعویض آنها در صورت عدم رضایت سخت خواهد بود.

پروتز لب این امکان را برای شما به وجود آورده که در صورت تمایل شما به روش افزایش حجم دائمی از انواع ایمپلنت استفاده کنید.

برای کسب مشاوره رایگان درباره پروتز لب می توانید با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمائید و از متخصصان کلینیک اکسیر جوانی مشاوره رایگان دریافت نمائید.

پروتز لب، تزریق ژل لب، انجام پروتز لب، قیمت تزریق ژل لب، پروتز لب در مشهد، تزریق ژل لب در مشهد، کلینیک اکسیر جوانی مشهد

علاوه بر پروتز لب و فیلر و ژل ممکن است دکتر شما پیشنهادهای دیگری نیز برای شما داشته باشد:

یکی از آن پیشنهادها لیفت لب است که فاصله بین لب بالا و بینی شما را با برداشتن یک هلال کوچک از پوست زیر بینی‌تان، کم می‌کند.

این عمل باعث می‌شود لب به بالا کشیده شود و بریدگی نیز زیر بینی شما پنهان شود و دیده نشود.

روش دیگری که ممکن است پزشک به شما پیشنهاد دهد، روش V-to-Y  است که در این روش لبها در مرکز برآمده می‌شود و ظاهری برجسته به دهان می‌دهد.

برش ایجاد شده به شکل حرفV برش داده می‌شود و به شکل حرف Y زیر بینی بخیه زده می‌شود.

اگر سن شما بالا رفته باشد، روش لیفت دهان نیز می‌تواند جایگزین خوبی باشد. در این متد افتادگی طبیعی گوشه‌های لب که در اثر افزایش سن ایجاد می‌شود را برمی‌دارد. پزشک با ایجاد برشی مثلثی در گوشه‌های دهان این کار لیفت را انجام می‌دهد.

انواع پروتز لب

علاوه بر ایمپلنت که یکی از انواع پروتز لب است، بهتر است کمی درباره تزریق ژل و چربی هم توضیح دهیم.

بسیاری از افراد تمایل دارند اعضایی از بدن خود را که از نظرشان عیب به‌حساب می‌آید را تغییر دهند.

از جمله تمایل دارند لب‌های خود را برجسته کنند و یا به لب‌های نازک خود را حجیم کنند. امروزه روش‌هایی برای بزرگ کردن لب‌ها بدون عمل جراحی وجود دارد، که از آن جمله می‌توان به تزریق ژل یا فیلر اشاره کرد.

پروتز لب، تزریق ژل لب، انجام پروتز لب، قیمت تزریق ژل لب، پروتز لب در مشهد، تزریق ژل لب در مشهد، کلینیک اکسیر جوانی مشهد

از ژل‌ها به عنوان پرکننده‌های مصنوعی و فیلرها به عنوان یک ماده طبیعی می‌توان برای حجیم کردن لب برای چند ماه تنها در یک جلسه استفاده کرد.

این درحالی است که پروتز لب و روش‌های جراحی راهکارهای دائمی‌تری است.

تفاوت این دو روش در این است که اگرچه در نتایج هر دوی این روش‌‌ها به راحتی قابل بازگشت نیست اما دوره ریکاوری پروتزدائم لب طولانی تر است.

هرساله هزاران نفر از روش‌های درمانی تزریق ژل و چربی برای بزرگ کردن لب خود به صورت موفقیت آمیز استفاده می‌کنند و از نتایج پروتز لب خود خشنود هستند.

در چه مواردی از انواع پروتز لب استفاده می‌شود؟

متقاضیان عمل پروتز لب تنها برای زیبایی و تنوع و ایجاد تغییر به سراغ آن نمی‌آیند بلکه این روش برخی از عیوب لب‌ها را نیز می‌پوشاند.

 • این روش برای کسانی که لبهای بسیار نازک و نامتناسبی نسبت به سایر اعضای صورتشان دارند  روش بسیار مناسبی است و به ایجاد تناسب در صورتشان کمک می‌کند.
 • همچنین کسانی که لبهای پهنی دارند می‌توانند با این روش لبهای خود را برجسته‌تر کنند و از پهن بودن لبهای خود بکاهند.
 • افزایش سن و کهنسالی باعث ایجاد ترک‌هایی در اطراف لب می‌شود که با انجام عمل پروتز لب می‌توان این ترک‌ها را از بین برد.
 • برخی از افراد دارای لبهایی نامتقارن هیستند که ایننامتقارنی یا از بدو تولد به همراه آنها بوده و یا در اثر اتفاق و حادثه‌‌ای خاص برایشان پیش امده که با عمل پروتز لب می‌توان این عیب را از بین برد.

همانگونه که در مورد پروتزهای دائم لب گفته شد در مورد تزریق ژل و چربی و فیلر نیز باید گفته شود که بعد از تزریق  و پخش شدن ماده پر کننده در محل و افزایش حجم ممکن است نتایج اولیه ناشی از این تزریق کمی دلسرد کننده باشد و حجم لب بیش از حد انتظار شما زیاد شده باشد.

این شرایط با گذشت زمان و اتمام دوره نقاهت که چند هفته به طول می‌انجامد اصلاح شده و اندازه لبها به شکل متعارفی در خواهد آمد.

برای کسب مشاوره رایگان درباره پروتز لب می توانید با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمائید و از متخصصان کلینیک اکسیر جوانی مشاوره رایگان دریافت نمائید.

تزریق چربی

همان‌طور که گفته شد تزریق چربی یکی از روش‌های بزرگ کردن لب است که جزو پروتز های موقت لب به حساب می‌آید.

زمانی پزشک استفاده از چربی را به بیمار پیشنهاد می‌دهد که وی تمایل داشته باشد از بافت بدنی خودش  به جای جسم خارجی و مصنوعی مثل ژل برای بزرگ کردن لب استفاده شود.

چربی مورد نیاز برای این کار از بافت‌های چربی موجود در نواحی شکم، باسن و ران با استفاده از روش لیپوساکشن تهیه می‌شود. و در لبها تزریق می‌شود تا فرم مورد نظر را در لبها ایجاد کند.

پروتز لب، تزریق ژل لب، انجام پروتز لب، قیمت تزریق ژل لب، پروتز لب در مشهد، تزریق ژل لب در مشهد، کلینیک اکسیر جوانی مشهد

نکته‌ای که باید در مورد اینگونه تزریق مدنظر قرار داد این است که مقداری چربی تزریق شده چون چون از جنس بدن فرد است از در نتیجه حرکت‌های عادی لب‌ها در هنگام غذاخوردن و صحبت کردن و آشامیدن و .. تجزیه شده و خرد میشود و توسط بافت های بدن جذب می‌شود اما بیش از نیمی از آن در محل تزریق باقی می‌ماند.

بنابراین شرایط معمولا پزشک در هنگام تزریق بیشتر از حد نیاز تزریق را انجام می‌دهد و نهایتا پس از گذشت سه تا چهار هفته نتیجه تقریبا نهایی شده ناشی از عمل پروتز لب خود بر صورت فرد ظاهر و ثابت می‌شود.

 روند بهبودی تزریق چربی لب به چه صورت است؟

پس از عمل تزریق لب باید موارد زیر را رعایت کنید:

 • در 48 ساعت نخست عمل تزریق کیسه‌های یخ را بر روی لب‌های خود بگذارید.
 • صحبت کردن و جویدن را در 48 ساعت اول پس از تزریق ژل لب به حداقل برسانید.
 • در هفته اول پس از تزریق ژل لب کمتر بخندید. هرچه حرکت لب‌های شما کمتر باشد، جذب چربی نیز کمتر خواهد بود.
 • هنگام خوابیدن در هفته امل سعی کنید سر شما بالاتر از برنتان باشد و در حالت نیمه نشسته قرار داشته باشید و از خوابیدن روی شکم خود بپرهیزید.
 • برای جلوگیری از کبودی یا خونمردگی در ناحیه لب‌ها، زیاد خم نشوید، ورزش و حرکات کششی و سایر فعالیت‌هایی که به لب‌های شما فشار می‌آورد موجب کبودی می‌شود. پس برای مدتی از آن بپرهزید.
 • در سه روز اول پس از انجام پروتز لب از فعالیت‌های شدید خودداری کنید.
 • با مصرف آنتی‌بیتیک‌های تجویزشده توسط پزشک و یا ضدعفونی کردن سطحی لب به ایجاد نشدن عفونت در محل تزریق ژل کمک کنید.

آنچه که در چند مورد بالا پیشنهاد شد، مراقبت‌هایی عمومی هستند که برای حفظ سلامتی شما و راحت‌تر گذراندن دوره نقاهت این عمل توصیه می‌شود، اما در کنار این موارد توصیه‌های پزشک شما در این موارد اولویت دارد زیرا پزشک اطلاعات بیشتری درباره وضعیت شما داشته و توصیه‌های بهتری را در نظر می‌گیرد تا نتیجه‌ای مطلوب‌تر از عمل پروتز لبهایتان گرفته شود.

پروتز لب، تزریق ژل لب، انجام پروتز لب، قیمت تزریق ژل لب، پروتز لب در مشهد، تزریق ژل لب در مشهد، کلینیک اکسیر جوانی مشهد

معمولا دوره ریکاوری پس از عمل برجسته سازی و رفع چروک دور لب حدود 1 تا 2 روز است و کبودی و ورم  آن نیز ممکن است برای یک هفته ادامه داشته باشد.

این به این معنا نیست که فرم قطعی لب‌ها نیز پس از 1 هفته مشخص می‌شود؛ بلکه فرم نهایی لب‌های شما در روش عمل پروتز لب به شیوه تزریق چربی تا 1ماه ممکن است به ظول بیانجامد.

 پروتز لب با ژل و چربی چه مزیت‌هایی دارد؟

ژل و چربی لب می‌تواند علاوه بر برجسته کردن لب از بافت لب نیز مراقبت کند و به بافت لب آسیبی نرساند. برخی دیگر از مزایای تزریق پروتز لب با استفاده از ژل و چربی از این قرار است که:

 • کنترل کردن حجم لب:مقدار ماده تزریق شده در لب با استفاده از چربی این امکان را می‌دهد که این تزریق قابل کنترل باشد. به عبارتی پزشک می‌تواند مقدار کنترل شده‌ای از چربی را تزریق کند و ظاهر دلخواه در این روش سریع‌تر و راحت‌تر به دست می‌آید.
 • رسیدن به نتیجه تدریجی: تزریق ژل و چربی به فرد این امکان را می‌دهد که در زمانها و فواصل مختلف این تزریق را انجام دهد تا به ظاهر مطلوب خود برسد و تدریجا به حجم لب اضافه شود تا باعث دلزدگی نباشد.  
 • از بین بردن چین و چروک‌ها: چین و چروک‌های ناشی از افزایش سن که در دور دهان ایجاد می‌‌شود به وسیله پروتز لب با استفاده از ژل و چربی از بین می‌رود و صاف و یکدست می‌شود.
 • کبودی کمتر:  کبودی،ورم و خونمردگی ناشی از پروتز لب با ژل و چربی بسیار کمتر از حالتی است که از سایر روش‌های پروتز لب استفاده می‌شود.
 • میزان ماندگاری: ماندگاری ژل و چربی اگرچه دائمی نیستند اما دوام بسیار بالایی دارد.
 • واکنش آلرژیتیک کمتر: از آنجایی که ژل و چربی از مواد طبیعی ساخته می‌شوند که شبیه مواد موجود در بدن انسان است، احتمال بروز و واکنش آلرژی در افراد دیده می‌شود. و در مواردی که پروتز لب از طریق چربی بدن بیمار باشد تقریبا در آن امکان واکنش آلرژی وجود ندارد. اما اگر بیمار می‌داند که به لیدوکائین که برای بی‌حسی لب از آن استفاده می‌شود، آگاهی دارد باید حتما به پزشک خود اطلاع دهد.

برای کسب مشاوره رایگان درباره پروتز لب می توانید با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمائید و از متخصصان کلینیک اکسیر جوانی مشاوره رایگان دریافت نمائید.

عوارض ناشی از پروتز لب با استفاده از ژل و چربی چیست؟

عوارض  و مراقبت‌های بعد از پروتز لب با ژل و چربی بسیار کمتر و مختصرتر از پروتز لب دائم با ایمپلنت و یا سایر مواد است. بی‌حسی و قرمزی ناشی از این عمل کمتر است.

ورم و کبودی ناشی از این نوع پروتز لب کمتر است که این موارد همان‌گونه که گفته شد با یخ کاهش می‌یابد؛ همچنین ناحیه مورد نظر بیش از حد بزرگ نمی‌شود.

البته طول درمان پروتز لب با چربی کمی بیشتر از پروتز لب با ژل است. در کنار این موارد هزینه کمتر این نوع پروتز لب را نسبت به پروتز لب دائم نمی‌توان نادیده گرفت.

جلسه مشاوره قبل از پروتز لب

با اینکه افزایش حجم لب‌ها و پروتز لب محبوبیت زیادی پیدا کرده و بسیاری از مردم بدون کسب اطلاعات و مشاوره، این کار را انجام می‌دهند، اما باید بدانید که مشاوره پیش از انجام پروتز لب، بسیار ضروری است.

هدف پزشکان و متخصصان برای این منظور، زیبایی و طبیعی بودن لب‌های شماست. در جلسه مشاوره، معاینه بیمار به صورت کامل صورت می‌گیرد و پزشک به شما می‌گوید که به چه میزان باید تزریق انجام دهید و حجم لب‌های شما باید چگونه افزایش پیدا کند تا به شکل و اندازه مورد نظر و دلخواه شما برسد.

باید بدانید که تزریق ژل اگر ک و زیاد باشد می‌تواند ظاهر لب ها را بهم بریزد و در نهایت باعث نارضایتی بیمار شود. در این جلسه مشاوره همه این موارد بررسی می‌شود.

همچنین شما می‌توانید همه سوالات خود را از پزشک بپرسید به طوری که دیگر هیچ سوال و نقطه مبهمی برای شما باقی نماند.

از سوی دیگر شما می‌توانید همه نگرانی‌های خود را با مشاوران و متخصصان در میان بگذارید تا با خیالی راحت این عمل زیبایی را انجام دهید.

پزشک نیز با صبر و حوصله تمام سوالات شما را پاسخ می‌دهد، نگرانی‌های شما را از بین می‌برد و برنامه ویژه‌ای را مختص به شما، طراحی می‌کند.

آیا می‌توان پیش از تزریق، لب‌ها را بی‌حس کرد؟

بله، شما می‌توانید پیش از تزریق پروتز لب، از پزشک خود بخواهید که لب‌های شما را با بی‌حسی موضعی بی‌ح کند تا سوزش تزریق را متوجه نشوید.

گرچه تزریق لب درد زیاد و غیر قابل تحملی ندارد اما اگر می‌خواهید هیچ دردی را متوجه نشوید، بهتر است این کار را انجام دهید.

آیا پس از تزریق پروتز لب باید بستری شوم؟

خیر؛ پروتز لب نیاز به هیچ‌گونه بستری شدن ندارد. تمام فرایند تزریق پروتز لب کمتر از نیم ساعت طول می‌کشد و بعد از آنکه اثر بی‌حسی هم از بین رفت، به راحتی می‌توانید به زندگی عادی خود بازگردید و فعالیت‌های خود را از سر بگیرید.

البته باید بدانید که برای بهبودی کامل و از بین رفتن جای کبودی، باید حداقل 3 روز صبر کنید.

بنابراین بهتر است اگر مراسم مهمی مثل عروسی، مهمانی یا هر دورهمی دیگری دارید، آنها را حداقل 3 روز به تاخیر بیاندازید.

پس از تزیریق پروتز لب چه کار نباید انجام بدهم؟

نکته مهمی که باید پس از پروتز لب به آن توجه کنید این است که نباید تا یک یا دو روز ورزش کنید؛ در حقیقت هرگونه فعالیتی که باعث رقیق شدن یا افزایش جریا خون شما می‌شود را باید متوقف کنید؛ یعنی حتی تا دو روز، ماساژ هم ممنوع است.

همچنین ظرف چند ساعت اول بعد از تزریق، بیمار باید از استفاده از مواد آرایشی مخصوصا برای لب‌ها پرهیز کند و حداقل ظرف مدت ۴۸ ساعت آینده از ورزش‌های سنگین و نور شدید خورشید بپرهیزد.

اگر مواد پروتز در بخشی تجمع پیدا کنند و لب در قسمت محدودی بیش از حد برجسته شود، آن قسمت توسط جراح پلاستیک مربوطه ماساژ داده خواهد شد تا یکنواختی لازم حاصل گردیده و ظاهری یکنواخت و شکیل پیدا کند.

به چه مناطقی از لب می‌توان پروتز تزریق کرد؟

باید بدانید که نیازی نیست برای زیبایی و حجیم شدن لب‌ها، به همه مناطق لب‌های خود پروتز لب تزریق کنید.

با مشورت با پزشک خود، او قطعا به شما خواهد گفت که تزریق پروتز لب تنها کافی است به مناطقی صورت بگیرد که می‌خواهید بزرگ‌تر دیده شوند.

اگر می‌خواهید تزریق پروتز به هردو لب شما باشد یا یکی از لب‌ها باشد، یا هر موضوع دیگری که در ذهنتان است، به طور کامل با پزشک خود مشورت و از او نظرخواهی کنید.

او با تجربه کاری که دارد به خوبی می‌تواند تصمیم بگیرد که بهترین کار برای آنکه لب‌ها و در نهایت صورت شما زیباتر شود، چه کاری باید انجام دهد.

ناهمواری لب‌ها پس از تزریق

شاید شما هم افرادی را دیده باشید که پس از تزریق پروتز لب، لب‌های آنها ناهمواری‌ها و برآمدگی‌ها و برجستگی‌هایی پیدا کرده است.

باید بدانید که این اتفاق برای همه افراد نمی‌افتد. این موضوع به این دلیل است که فیلر و ماده پرکننده بیش از حد به سطح پوست نزدیک است.

بنابراین اگر تزریق به خوبی و به شکل صحیح صورت می‌گرفت، این اتفاق روی نمی‌داد.

تزریق پروتز لب باعث افتادگی پوست نمی‌شود

بسیاری از مردم که گمان می‌کنند اگر بعد از مدتی، دیگر تزریق پروتز لب را انجام ندهید، لب‌های شما چروک می‌شوند و افتادگی پیدا می‌کنند.

اما باید بدانید که این تصور کاملا نادرستی است. اگر بعد زا مدتی تصمیم بگیرید که دیگر تزریق ژل و تزریق پروتز لب انجام ندهید، لب‌های شما به حالت عادی و حالتی که در گذشته بود، بازخواهد گشت.

چه زمانی می‌تونم نتایج پروتز لب را ببینم؟

برای دیدن نتایج پروتز لب، نیازی به صبر کردن ندارید. شما دقیقا بعد از انجام تزریق می‌توانید ببینید که لب‌ها شما چه تغییری کرده‌اند و به چه صورت درآمده‌اند.

البته این را هم باید بدانید که در ابتدا لب‌ها متورم خواهند شد، چراکه بافت لب‌ها بسیار حساس و ظریف است و بنابراین هر حرکت ساده‌ای می‌تواند باعث متورم شدن لب‌ها شود.

بنابراین اگر پس از تزریق پروتز، لب‌های شما متورم شد، نگران نباشید. این موضوع کاملا طبیعی است و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

گرچه برای برطرف کردن این تورم، فرد می‌تواند تورم را بلافاصله پس از تزریق با استفاده از کمپرس سرد و یخ کاهش دهد.

همچنین افراد می‌توانند برای جلوگیری از خشکی لب بعد از تزریق از مرطوب‌کننده‌های لب استفاده کنند.

حس لب‌ها پس از تزریق چگونه است؟

برخی از مردم نگران از دست دادن حس لب‌هایشان پس از تزریق هستند. اما باید بدانید که اگر یک متخصص مجرب به خوبی بتواند تزریق لب‌های شما را انجام دهد، لب‌های شما کاملا احساس مشابه و یکسانی باهم خواهند داشت و این را حتی در زمان بوسیدن متوجه خواهید شد.

اگر از نتیجه تزریق پروتز لب راضی نبودم یا پشیمان شدم چه کار باید بکنم؟

گاهی افرادی هستند که از نتیجه کار راضی نیستند یا حتی نتیجه کار باعث زیبایی لب‌هایشان شده اما به خاطر مخالفت خانواده یا هر دلیل دیگری، تصمیم گرفته‌اند تا لب‌هایشان به حالت عادی بازگردد.

جای هیچ‌گونه نگرانی نیست. باید بدانید که ماده فیلر و پرکننده لب‌ها، از اسید هیالورونیک تشکیل شده است. این ماده طبیعی در تمام بافت‌های بدن ما وجود دارد و به راحتی می‌توان آن را از بین برد.

برای این کار کافی است تا کمی آنزیم هیالئرونیداز یا تجزیه کننده اسید هیالورونیک به لب‌های شما تزریق شود.

با تزریق این ماده در عرض چند دقیقه، فیلر یا همان ماده پرکننده تجزیه و حل می‌شود و لب‌های شما به حالت عادی بازمی‌گردد.

از تزریق پروتز لب می‌ترسم

همانطور که پیشتر هم اشاره شد، تزریق ژل و فیلر و به طور کلی پروتز لب می‌تواند کمی درد داشته باشد و به همین دلیل باعث احساس ترس و نگرانی و اضطراب در افراد شود. اما برای این کار هم پزشکان راه‌حل‌هایی دارند.

جدا از اینکه آنها می‌توانند با بی‌حسی موضعی و اسپری‌های مخصوص، باعث کاهش درد شوند، برخی از پزشکان با آرام‌بخش‌هایی که به شما می‌دهند، اضطراب شما را از بین می‌برند و شما خیلی راحت و در کمال خونسردی می‌توانید پروتز لب را انجام دهید.

جدا از این مسئله، فیلرای جدیدی وارد بازار شده‌اند که حاوی مقادیری لیدوکائین یا بی‌حس‌کننده هستند.

این ماده بی‌حسی که خیلی سریع و راحت اثر می‌کند، می‌تواند مانع از احساس درد بیمار در زمان تزریق پروتز لب شود.

پروتز لب، تزریق ژل لب، انجام پروتز لب، قیمت تزریق ژل لب، پروتز لب در مشهد، تزریق ژل لب در مشهد، کلینیک اکسیر جوانی مشهد

علاوه بر همه اینها باید بدانید که مهارت پزشک و متخصص در تزریق نیز می‌تواند تا حد بسیار زیادی در کاهش درد تزریق پروتز لب تاثیرگذار باشد.

بنابراین بهتر است پیش از هر چیز به دنبال یک پزشک ماهر و باتجربه باشید. یک پزشک ماهر بیش از هر چیزی به فکر راحتی، آسایش و البته امنیت بیمار خود است.

برای کسب مشاوره رایگان درباره پروتز لب می توانید با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمائید و از متخصصان کلینیک اکسیر جوانی مشاوره رایگان دریافت نمائید.

چند نکته بسیار مهم در مورد تزریق پروتز لب

برخی از مردم به جای آنکه به دنبال کیفیت خوب مواد و پزشکان ماهر و باتجربه باشند، اسیر تبلیغات برخی از کلینیک‌ها و پزشکانی می‌شوند که یا به خاطر نداشتن مهارت و تجربه کافی یا به خاطر استفاده از مواد بی‌کیفیت، با قیمت‌های بسیار پایین سعی در جلب متشتری دارند.

این افراد به بیماران به چشم مشتری‌هایی نگاه می‌کنند که باید از آنها پول درآورد! این افراد هیچ احساس مسئولیت و تعهدی نسبت به بیماران و سلامتی و رضایت آنها ندارند.

اما در نهایت با وجود استفاده از مواد بی‌کیفیت و ارزان قیمت و به خاطر عدم مهارت و دانش کافی، نتیجه کار مشخص است! متاسفانه در آن زمان دیگر دست بیمار به هیچ کجا بند نخواهد بود.

در بهترین شرایط فقط می‌تواند مشکلات ظاهری که به خاطر تزریق نادرست و غیراصولی پیش آمده را برطرف کند و اگر عوارضی بر روی صورت و بدن او باقی نماند، پول و هزینه‌ای را که صرف این کار کرده، نمی‌تواند پس بگیرد.

بنابراین بهترین کار این است که از ابتدا به دنبال بهترین و ماهرترین پزشکان و کلینیک‌های زیبایی برای انجام پروتز لب باشید.

کلینیک‌هایی که با استفاده از مواد باکیفیت و با کمک پزشکان و متخصصان باتجربه شما را به عنوان یک بیمار می‌بینند که در نهایت باید از نتیج کار راضی باشید و خود را متعهد و مسئول به سلامت و رضایت شما می‌دانند.

کلینیک اکسیر جوانی مشهد از بهترین مواد و برترین پرشکان متخصص حوزه زیبایی برای ارائه خدمات به مشتریان عزیز استفاده می کند.

باید بدانید که ژل‌ها و فیلرها و پروتزلب مرغوب معمولا گران‌قیمت است و خصوصا اگر خارجی باشد، با افزایش قیمت دلار، قیمت آنها هم افزایش خواهد یافت.

بنابراین بهتر است پول بیشتری بدهید و از نتیجه کار لذت ببرید تا اینکه هم پول بدهید و هم در نهایت از نتیجه کار ناراضی باشید؛ تازه اگر استفاده از مواد بی‌کیفیت باعث ایجاد عوارض جبران‌ناپذیری برای شما نشود!

انجام پروتز لب در کلینیک زیبایی اکسیر جوانی

اگر به دنبال زیبایی بیشتر در چهره خود هستید، ما می‌توانیم این زیبایی را برای شما تضمین کنیم. نارضایتی از چهره و اندام، این اعتماد به‌نفس و عزت نفس را از شما خواهد گرفت.

به راحتی می‌توان این نارضایتی را از زندگی شما حذف کرد. باید بدانید که شما انسان زیبا و منحصربه‌فردی هستید که به خاطر وجود یک مشکل یا ایرادی در چهره یا اندام‌هایتان، از خودتان راضی نیستید.

کاری که ما در کلینیک اکسیر جوانی انجام می‌دهیم، این است که مشکلات و ایرادهای جسمی شما را برطرف می‌کنیم تا فقط زیبایی‌های شما دیده شوند و زیبایی‌های شما را تقویت می‌کنیم، تا بهتر دیده شوند.

با این روش، عامل نارضایتی شما از خودتان از بین خواهد رفت و شما، به سرعت و در مدت زمانی اندک، اعتماد به‌نفس خود را به دست خواهید آورد.

کلینیک زیبایی اکسیر جوانی در مشهد افتتاح شد تا جوانی به شما بازگردد.

ما در کلینیک زیبایی اکسیر جوانی، با استفاده از بهترین پزشکان، جراحان و متخصصان، با استفاده از به‌روزترین متُدهای جراحی، اعتماد به‌نفس را به شما بازمی‌گردانیم. ما معتقدیم که «جوانی» زودگذر نیست. جوانی را با اکسیر جوانی تجربه و با این تجربه زندگی کنید.

برای کسب مشاوره رایگان درباره پروتز لب می توانید با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمائید و از متخصصان کلینیک اکسیر جوانی مشاوره رایگان دریافت نمائید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *