بلاگ, کاشت مو، ابرو و ریش

بهترین روش کاشت مو در مشهد

کاشت مو در کلینیک زیبایی اکسیر جوانی

ریزش مو به ویژه در مردان یکی از متداول ترین معضلات مردان ایرانی است. به منظور رفع این مشکل، یکی از درمان های قطعی این عارضه، کاشت موی طبیعی است. لذا برای بسیاری از افراد، این پرسش مطرح است که بهترین روش کاشت موی طبیعی کدام است؟ کلینیک زیبائی اکسیر جوانی در این مطلب قصد دارد به این پرسش پاسخ دهد.

ریزش مو و معضل طاسی، از جمله عارضه هایی است که تأثیرات روحی عمیقی در افراد بر جا می گذارد.

افرادی که دچار ریزش موی شدید می شوند، در بسیاری موارد در ارتباطات اجتماعی خود دچار مشکلاتی می گردند.

بسیاری از این افراد به تدریج دچار افسردگی و انزوای اجتماعی می شوند. لذا درمان طاسی به عنوان یک عارضه شایع در کشور، بسیار حائز اهمیت است.

بهترین روش کاشت مو، کاشت مو sut، بهترین روش کاشت مو چیست، بهترین روش کاشت مو در ایران، بهترین روش کاشت مو در جهان، کاشت مو کلینیک اکسیر جوانی مشهد

کاشت مو، یکی از بهترین روش های رفع معضل طاسی محسوب می شود. این روش در کشور ما نیز بسیار پرطرفدار است.

کاشت مو به طرق مختلفی  انجام می شود. این روش ها و نتایج آن تا اندازه ای با یکدیگر متفاوت هستند. لذا افرادی که متقاضی کاشت مو هستند، همواره به دنبال یافتن بهترین روش کاشت مو می باشند.

برای کسب مشاوره رایگان درباره کاشت مو می توانید همین حالا با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمایید تا متخصصان کلینیک اکسیر جوانی پاسخگوی سوال های شما باشند.

نکاتی پیرامون بهترین روش کاشت مو

پاسخ به این پرسش که بهترین روش کاشت مو کدام است، نیازمند شناخت تکنیک کاشت مو و انواع آن است.

لذا در ادامه، ابتدا با کاشت مو، تکنیک کلی آن و روش های کاشت مو بیشتر آشنا خواهیم شد. سپس به این مسأله خواهیم پرداخت که بهترین روش کاشت مو را شناسایی کنیم.

مراحل کاشت موی سر، مراحل کاشت موی سر در ایران، کاشت موی سر چگونه است، کاشت موی سر چیست، کاشت موی سر کلینیک اکسیر جوانی مشهد

پیش از ورود به مباحث مربوط به کاشت مو و انواع آن، ذکر یک نکته ضروری است. بهترین روش کاشت مو، یک پاسخ قطعی و واحد نخواهد داشت.

چرا که هر فرد بسته به ویژگی های جسمی و جنس مو و …، باید از روشی خاص استفاده کند. تشخیص بهترین روش کاشت مو برای هر فرد، توسط پزشک متخصص انجام می شود.

بنابراین باید بررسی کرد که هر یک از انواع کاشت مو، برای چه افرادی می تواند بهترین روش محسوب شود.

در یافتن بهترین روش کاشت مو، پزشک و کلینیکی که فرد به آن مراجعه می کند، بیشترین نقش را دارند. لذا بهترین روش کاشت مو، روشی است که توسط بهترین پزشک تشخیص داده و در بهترین کلینیک زیبائی اجرا شود.

کلینیک زیبائی اکسیر جوانی، با برخورداری از بهترین و مجرب ترین پزشکان متخصص و دارا بودن به روزترین تجهیزات پزشکی، هم در مرحله مشاوره و هم در مرحله اجرا، بهترین روش کاشت مو را متناسب با نیاز شما ارائه می دهد.

بهترین روش کاشت مو، کاشت مو sut، بهترین روش کاشت مو چیست، بهترین روش کاشت مو در ایران، بهترین روش کاشت مو در جهان، کاشت مو کلینیک اکسیر جوانی مشهد

کلیک کنید: نمونه کار قبل و بعد کاشت مو در کلینیک تخصصی اکسیرجوانی

کاشت مو

کاشت مو، تنها روش دائمی و قطعی مشکل طاسی است. هرچند کاشت مو به روش های مصنوعی نیز انجام می شود، اما غالباً منظور از آن، کاشت موی طبیعی است.

به ویژه در سال های اخیز با پیشرفت تکنیک های کاشت مو، کاشت موی طبیعی رونق بسیاری یافته است.

کاشت موی طبیعی، فرایندی است که طی آن مو از قسمت پرمو برداشت و در قسمت طاس کاشته می شود. قسمت پرموی سر، کناره ها و پشت سر افراد است.

به این قسمت بانک مو نیز گفته می شود. بنابراین در فرایند کاشت مو، مو از بانک مو برداشت و در قسمت دیگر سر کاشته می شود. این فرایند دارای ظرافت ها و پیچیدگی های فراوانی است.

بهترین روش کاشت مو، کاشت مو sut، بهترین روش کاشت مو چیست، بهترین روش کاشت مو در ایران، بهترین روش کاشت مو در جهان، کاشت مو کلینیک اکسیر جوانی مشهد

پیش از این در مطلب دیگری به تفصیل در ارتباط با کاشت مو و پیچیدگی های آن سخن گفته ایم.

لذا در این مطلب تلاش می کنیم با مرور کوتاهی بر مباحث ضروری پیشین، به شرح انواع کاشت مو بپردازیم. با معرفی و بررسی دقیق انواع کاشت مو می توان بهترین روش کاشت مو را برای افراد مختلف شناسایی نمود.

پیش از این در مطلب دیگری به تفصیل در ارتباط با کاشت مو و پیچیدگی های آن سخن گفته ایم. لذا در این مطلب تلاش می کنیم با مرور کوتاهی بر مباحث ضروری پیشین، به شرح انواع کاشت مو بپردازیم.

با معرفی و بررسی دقیق انواع کاشت مو می توان بهترین روش کاشت مو را برای افراد مختلف شناسایی نمود.

 

همچنین مطالعه کنید همه چیز درباره کاشت مو

نکاتی در مورد کاشت موی طبیعی

در پیوند موی طبیعی، مو از پشت و کناره های سر برداشته می شود. سپس موی برداشت شده، در بخش های طاس شامل سر، ریش، سبیل و ابرو کاشته می شود.

این کار به چند روش انجام می شود که به آن ها اشاره خواهیم کرد. طریقه کاشت مو تقریباً در تمامی روش ها یکسان است.

اختلاف اصلی روش ها در روش برداشت مو از پشت و کناره های سر است. در اکثر روش ها موهای برداشت شده، به روش میکروگرافت کاشته می شوند.

بهترین روش کاشت مو، کاشت مو sut، بهترین روش کاشت مو چیست، بهترین روش کاشت مو در ایران، بهترین روش کاشت مو در جهان، کاشت مو کلینیک اکسیر جوانی مشهد

کاشت مو یک عمل جراحی سرپایی محسوب می شود. لذا برای انجام این عمل، نیازی به بستری در بیمارستان وجود ندارد.

این کار در اطاق عمل کلینیک یا مرکز جراحی محدود انجام می شود. عمل کاشت مو عمدتاً با ابزارهای یک بار مصرف انجام می شود. لذا با توجه به نکات گفته شده، احتمال عفونت در این عمل تقریباً صفر است.

همچنین مطالعه کنید مطلب بوتاکس مو

 

مناطق مختلف پوست سر که برای انجام کاشت موی طبیعی حائز اهمیت هستند

1- منطقه برداشت مو یا بانک مو

بانک مو، منطقه خاصی از پشت سر و طرفین سر را گوسند. موهای این مناطق دارای گیرنده هورمون مردانه (تستوسترون) نیست.

لذا تحت تأثیر اثرات ریزش موی این هورمون قرار نمی گیرند. بنابراین حتی در افرادی که دارای ژنتیک مثبت مبنی بر وقوع طاسی هستند، این نواحی دچار ریزش مو نمی شود.

البته گاهی ممکن است ریزش موی بسیار اندکی در این نواحی نیز در برخی افراد رخ دهد. بنابراین موهای این منطقه، معمولاً تا سنین بالا باقی می مانند.

بهترین روش کاشت مو، کاشت مو sut، بهترین روش کاشت مو چیست، بهترین روش کاشت مو در ایران، بهترین روش کاشت مو در جهان، کاشت مو کلینیک اکسیر جوانی مشهد
فرآیند برداشت ریشه مو از بانک مو

بنابراین بهترین منبع یا بانک برای برداشت، موهای پشت و طرفین سر هر شخص است. این مسأله طی سالها انجام کاشت موی طبیعی در جهان به اثبات رسیده است.

موهای این ناحیه، حتی پس از انتقال به منطقه تاس نیز خاصیت عدم ریزش خود را حفظ می کندد.

این نکته، مهم ترین دلیلی است که موهای این مناطق را تبدیل به بهترین منبع برای برداشت می کند.

سه تا چهار مرتبه می توان از بانک مو برداشت کرد. تعداد دفعات برداشت، به ویژگی های پوست و موی هر شخص بستگی دارد. برداشت مو تا چهار بار در اشخاص مختلف، معمولاً هیچ مشکلی را ایجاد نمی کند.

در روش FUT، یک خط اسکار (جوشگاه) باریک در محل برداشت ایجاد می شود. این خط ناپیدا بوده و در زیر خواب موهای پشت سر فرد، پنهان می شود.

بدیهی است در صورت تراشیدن موهای سر، این خط باریک دیده خواهد شد.

در روش FIT، با استفاده از پانج بسیار ظریف، فولیکول های مو به صورت تک به تک برداشت می شوند.

محل برداشت به صورت اسکارهای دایره ای بسیار کوچک در می آید. این دایره ها نیز همانند روش FUT، در زیر خواب موهای پشت سر مخفی می شوند.

لازم به ذکر است روش هایی که در بالا ذکر شد، در ادامه همین مطلب به تفصیل، تشریح خواهند شد.

آیا کوتاه کردن موها برای برداشت و کاشت مو لازم است؟

این پرسش همواره مطرح می شود که آیا برای کاشت مو لازم است موهای سر تراشیده شود؟ پاسخ این پرسش، به روش کاشت مو بستگی دارد.

برای روش FIT، کوتاه کردن تقریباً کامل موهای بیمار الزامی است. انجام این روش بدون تراشیدن کامل موها غیرممکن است.

اما در روش FUT، می توان موهای پشت سر را کاملاً کوتاه نکرد. بلکه کوتاه کردن نواری که قرار است برداشت از آن صورت گیرد، با نمره چهار کفایت می کند.

در این صورت، حتی بلافاصله پس از اتمام عمل نیز کسی متوجه برداشت نوار نخواهد شد. اما در قسمت کاشت، موهای این قسمت باید حتماً دارای موهای تقریباً کوتاه باشد.

منظور از تقریباً کوتاه در حد نمره چهار است. در غیر این صورت، جاگذاری گرافت ها در لابه لای موهای بلند موجود در محل کاشت، بسیار دشوار خواهد بود.

بهترین روش کاشت مو، کاشت مو sut، بهترین روش کاشت مو چیست، بهترین روش کاشت مو در ایران، بهترین روش کاشت مو در جهان، کاشت مو کلینیک اکسیر جوانی مشهد

از سویی، وقتی موها را در منطقه کاشت کوتاه نکنیم، شستشوی محل کاشت پس از عمل بسیار سخت می شود.

در این صورت، بیمار باید احتیاط بسیار زیادی کند تا آسیبی به موهای کاشته شده، وارد نشود. بنابراین بهترین حالت آن است که قبل از کاشت مو، کل موهای سر با نمره چهار کوتاه شود.

همچنین مشاهده کنید فیلم کاشت مو

 

2- مناطق کاشت مو

جلوی سر، منطقه بالای سر (قله سر) و منطقه پشت سر (وِرتکس)، نواحی مهمی هستند که دچار طاسی می شوند. بنابراین کاشت مو را باید و می توان در این مناطق ار سر انجام داد.

بهترین روش کاشت مو، کاشت مو sut، بهترین روش کاشت مو چیست، بهترین روش کاشت مو در ایران، بهترین روش کاشت مو در جهان، کاشت مو کلینیک اکسیر جوانی مشهد
مراحل رشد مو

منطقه جلوی سر خود شامل سه قسمت است. خط موی جلوی سر، منطقه پشت خط موی جلوی سر تا قله سر و منطقه شقیقه ها.

طراحی خط رویش مو در جلوی سر

موهای کاشته شده دائمی است. لذا به ویژه در مورد خط رویش مو در جلوی سر بایستی بسیار دقت نمود. قبل از کاشت مو، باید این خط را دقیقاً مشخص کرد.

چون این خط برای باقی عمر باقی میماند، باید در طراحی آن نهایت دقت به کار گرفته شود. طراحی این خط محاسباتی دارد که رعایت آنها برای حصول نتیجه مطلوب بسیار حائز اهمیت است.

بطور کلی مهمترین قسمت موی سر از نظر علم زیبایی شناسی چهره، خط رویش مو در جلوی سر است. این خط در واقع، یک نوار به عرض چند میلیمتر است که بصورت طبیعی دارای چند مشخصه است.

 1. شکل کلی این خط شبیه حرف M است.
 2. این خط در هر قسمت دارای نمای نامنظم و تا حدی زیگزاگ است.
 3. موهای این نوار به صورت فولیکولهای تک مویی و نازک هستند.
 4. زاویه خروج موها از پوست در همه جای این نوار، سی درجه روبه جلو است.
 5. در هر قسمت از این نوار، همه موها دارای یک زاویه بوده و هم جهت هستند.

موارد فوق باید در کاشت مو در این منطقه حساس رعایت شود. در غیر این صورت خط موی جلوی سر به صورت عروسکی درمی آید که بسیار زشت و زننده است. ترمیم آن نیز بسیار دشوار و تقریباً ناممکن است.

اکثر افراد دوست دارند خط موی جلوی سرشان به اندازه سنین 20 تا 25 سالگیشان باشد. درحالیکه در طراحی این خط، سن قبلی شخص در نظر گرفته نمیشود.

بلکه سن فعلی وی و همچنین سالهای بعدی عمر فرد مد نظر قرار میگیرد. لذا بعنوان یک اصل کلی، خط موی جلوی سر باید در بالاترین حد ممکن نسبت به سن فرد قرار گیرد.

رعایت این اصل به ویژه در مورد نواحی کناری خط موی جلوی سر از اهمیت فراوانی برخوردار است.

کاشت مو در شقیقه ها

بسیاری از جوانان کم سن و سال، با ریزش مو در شقیقه ها برای کاشت مو مراجعه می کنند. این کار زمانی امکان پذیر است که وضعیت ریزش موی فرد به حالتی پایدار رسیده باشد.

یعنی بین سی تا سی و پنج سالگی باید جهت کاشت مو اقدام نمود. قبل از این سن، کاشت مو در شقیقه ها هرچند انجام شدنی است، اما کاری عاقلانه و صحیح نیست.

بهترین روش کاشت مو، کاشت مو sut، بهترین روش کاشت مو چیست، بهترین روش کاشت مو در ایران، بهترین روش کاشت مو در جهان، کاشت مو کلینیک اکسیر جوانی مشهد
منطقه ورتکس

منطقه ورتکس، ناحیه ایست بین قله سر و بانک مو. این منطقه دارای موهایی با خواب های متفاوت است. ریزش مو در این منطقه از سر، معمولاً به شکل یک دایره بدون مو رخ می دهد.

کاشت مو در این منطقه نباید در سنین پایین و قبل از پایدار شدن وضعیت ریزش مو انجام شود. در غیر این صورت، به دلیل پیشرفت روند طاسی، مجدداً اطراف دایره کاشته شده، خالی می شود.

لذا منظره زشتی در سر شکل می گیرد. بنابراین انجام کاشت مو در منطقه ورتکس در سنین پایین کار بسیار اشتباهی است.

بهترین روش کاشت مو، کاشت مو sut، بهترین روش کاشت مو چیست، بهترین روش کاشت مو در ایران، بهترین روش کاشت مو در جهان، کاشت مو کلینیک اکسیر جوانی مشهد
زمان مناسب برای کاشت مو

کاشت مو باید زمانی انجام شود که طاسی قابل ملاحظه و شدید در مناطق سه گانه سر رخ داده باشد. همچنین فرد باید حداقل بیست و پنج سال داشته باشد.

البته برای این قانون کلی نیز استثنائاتی وجود دارد.

بهتر است همیشه حقیقت امر را از متخصصین پوست با دانش و مجرب جویا شد.

همچنین هیچگاه به صرف تبلیغات و وعده و وعیدهای افراد غیرمتخصص نباید اقدام به کاشت مو شود. زیرا در این صورت، شخص در راهی قدم می گذارد که انتهای آن پشیمانی خواهد بود.

بهترین روش کاشت مو، کاشت مو sut، بهترین روش کاشت مو چیست، بهترین روش کاشت مو در ایران، بهترین روش کاشت مو در جهان، کاشت مو کلینیک اکسیر جوانی مشهد
فرآیند ریزش موی انسان

با مروری بر مباحث مربوط به کاشت مو و پیچیدگی های آن، اکنون می توانیم به پرسش اصلی بپردازیم.

پرسش اساسی این است که بهترین روش کاشت مو کدام است؟ به منظور پاسخ به این سؤال، باید روش های مختلف کاشت مو را به طور دقیق بشناسیم.

لذا در ادامه و پس از مرور مختصر مباحث مطالب پیشین، انواع مختلف کاشت مو را معرفی خواهیم کرد.

با شناخت روش های مختلف، درخواهید یافت که هر روش، می تواند برای افراد خاصی بهترین روش کاشت مو باشد.

بنابراین قصد ما یافتن پاسخ برای این پرسش است که هر روش، بهترین روش کاشت مو برای چه افرادی است؟ یا به عبارت دیگر، مناسب ترین روش کاشت مو برای هر فرد چه روشی است؟

برای کسب مشاوره رایگان درباره کاشت مو می توانید همین حالا با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمایید تا متخصصان کلینیک اکسیر جوانی پاسخگوی سوال های شما باشند.


انواع کاشت مو

1- روش میکرو سرجری (FUT)

در روش FUT  (میکرو سرجری)، با بی حسی موضعی و بدون درد، نوار باریکی از بانک مو برداشته می شود.

منطقه برداشت مو، ناحیه خاصی از پشت سر است. موهای این منطقه به دلیل نداشتن هورمون های مردانه، دچار ریزش نمی شوند.

بهترین روش کاشت مو، کاشت مو sut، بهترین روش کاشت مو چیست، بهترین روش کاشت مو در ایران، بهترین روش کاشت مو در جهان، کاشت مو کلینیک اکسیر جوانی مشهد
نمونه ای از فرآیند کاشت مو

دقت در محل برداشت از بانک مو بسیار حائز اهمیت است. اگر موها بالاتر یا پایین تر از ناحیه مناسب برداشته شوند،یا از موهای گیجگاه استفاده شود، مشکلاتی بروز خواهد کرد.

بدین معنی که با پیشرفت طاسی در آینده، اسکار محل برداشت که قابل رؤیت و آشکار خواهد شد. اسکار محل برداشت در حالت طبیعی، با موهای پشت سر مخفی شده و دیده نمی شود.

دیده شدن اسکار محل برداشت، موجب نارضایتی اغلب مشتریان می گردد. لذا اهمیت برداشت مو از ناحیه مناسب برای برداشت مو، کاملاً درک می شود.

همچنین اگر موهای برداشت شده، از محل صحیح برداشت نشوند، احتمال رزش موهای کاشته شده در آینده نیز وجود دارد.

زیرا این موها دارای هورمون های مردانه هستند. لذا در برداشت مو ازمحل مناسب باید دقت فراوانی نمود.

طول نوار قابل برداشت از پشت سر بین 20 تا 30 سانتیمتر و عرض آن 10 تا 18 میلیمتر است. ابعاد این نوار محدودیت دارد.

زیرا باید طول و عرض آن به گونه ای انتخاب شود که آسیبی به پشت سر وارد نشود. همچنین باید پوست، تحمل کشش آن را داشته باشد.

به بخیه های پشت سر نیز نباید فشار وارد شود. زیرا در صورت فشار به بخیه ها، جوشگاه بخیه، به صورت یک خط مویی درآمده و آشکار خواهد بود.

عوامل مؤثر بر اسکار محل برداشت مو

عوامل متعددی در ایجاد شکل نهایی اسکار یا جوشگاه محل برداشت از پشت سر دخالت دارند. این عوامل عبارتند از:

الف- رعایت تکنیک صحیح جراحی و استفاده از نخ بخیه مناسب و ظریف

ب- حفظ بهداشت محل برداشت مو در حین کار و روزهای پس از عمل

ج- کشش پوست بیمار

د- در نظر گرفتن محل مناسب برای برداشت مو

ه- بیماری های زمینه ای در شخص مانند اختلالات مادرزادی در ساختار کلاژن (مولکول ترمیم زخم). در این صورت جوش خوردن محل بخیه با اشکال همراه خواهد بود.

و- برداشت های قبلی از بانک موی فرد که پوست را سفت و غیر قابل انعطاف می کند.

ز- مراقبت صحیح از منطقه برداشت د روزهای پس از کاشت مو

حتماً به مدت دو هفته پس از کاشت مو، منطقه برداشت را با حوله گرم و مرطوب کمپرس کنید. این کار را باید چندین بار در روز انجام دهید.

در همین مدت از خم کردن سر از ناحیه گردن رو به جلو پرهیز کنید. شستشوی مرتب و مستمر ناحیه برداشت نیز بسیار حائز اهمیت است.

روش کاشت موی fut، بهترین روش کاشت موی futف روش کاشت موی fut چیست؟، روش کاشت موی fut، کاشت موی کلینیک اکسیر جوانی
کاشت مو به روش FUT

در صورت رعایت نکات فوق، معمولاً محل برداشت به شکل یک خط مویی ناز در خواهد آمد. این خط نازک زیر موهای پشت سر مخفی شده و مشاهده نخواهد شد.

بنابراین پس از کاشت مو و برطرف شدن التهابات و قرمزی محل برداشت، هیچ کس متوجه محل برداشت نخواهد شد. تنها در صورتی که موها از ته تراشیه شوند، خط باریک اسکار دیده خواهد شد.

برداشت نوار فوق اگر به درستی انجام شود، هیچگونه آسیبی به اعصاب و عروق اصلی پوست سر وارد نمی کند. زیرا سطح برش، در بالای عروق و اعصاب مهم پوست قرار دارد.

مرحله کاشت مو در روش FUT یا میکروسرجری

نوار برداشت شده از بانک موی پشت سر، به قطعات کوچک تقسیم می گردد. به طوری که در هر قطعه بین یک تا سه تار مو وجود داشته باشد.

به هر یک از این قطعات یک گرافت گفته می شود. گرافت های حاصله در محلول سرم نمکی خنک قرار داده می شوند. در این محلول خنک می توان گرافت ها را بین دو تا چهار ساعت زندهو بدون آسیب نگاهداری کرد.

سپس منطقه طاس یا گیرنده مو، ابتدا تحت بی حسی کامل قرار می گیرد. مقداری محلول سرم نکی در زیر منطقه گیرنده مو، تزریق می شود تا پوست ورم کند.

این کار باعث می شود که ایجاد شکاف و جاگذاری گرافت ها راحت تر انجام شود.

روش کاشت موی fut، بهترین روش کاشت موی futف روش کاشت موی fut چیست؟، روش کاشت موی fut، کاشت موی کلینیک اکسیر جوانی
کاشت مو به روش FUT

سپس با استفاده از تیغ های بسیار نازک، شکاف های بسیار ظریف و متعدد در مناطق طاس ایجاد می گردد.

محور طولی این شکاف ها و زاویه و عمق فرو رفتن تیغ برای مناطق مختلف موضع کاشت مو متغیر است. دقت در این مرحله است که نتیجه نهایی کاشت مو را تعیین می کند.

به صورت معمول، باید جهت شکاف ها موازی جهت رشد موهای موجود فرد باشد. به عبارت دیگر باید از جهت موهای قبلی فرد در همان منطقه تبعیت کند. عمق شکاف ها نیز باید بین 4 تا 6 میلیمتر باشد.

پس از طی مراحل فوق، هر گرافت در یک شکاف قرار داده می شود. این مرحله بسیار زمان بر و وقت گیر است. زمان لازم برای این مرحله بین 3 تا 4 ساعت است.

بهتر است موهای کاشته شده، 4 تا 5 میلیمتر بلندی داشته باشند. انتقال گرافت ها از محلول نمکی خنک به داخل شکاف ها با پنس های بسیار ظریف انجام می شود.

نکاتی که در کاشت مو به روش FUT باید حتماً رعایت شوند

مهم ترین فاکتور در مورد جهت مویی که پس از کاشت می روید، زاویه شکافی است که ایجاد می شود. هر زاویه و جهتی که در زمان کاشت، ایجاد شود، مو نیز در حین کاشت از آن تبعیت می کند. در نتیجه متعاقباً مو با همان جهت از پوست بیرون آمده و رشد می کند.

زمان انتقال هر گرافت نباید از دو تا سه دقیقه تجاوز کند. همچنین گرافت ها حین انتقال نباید آسیب ببینند. در طول زمان انتقال، گرافت ها باید توسط سرم نمکی خنک، به طور مرتب خیس نگاه داشته شوند.

یکی از شایع ترین علل نگرفتن گرافت های پیوندی، خشک شدن آن ها در مرحله انتقال و کاشت است.

روش کاشت موی fut، بهترین روش کاشت موی futف روش کاشت موی fut چیست؟، روش کاشت موی fut، کاشت موی کلینیک اکسیر جوانی
کاشت مو به روش FUT

برای حصول بهترین نتیجه، گرافت های تک مویی در قسمت خط رویش مو در جلوی سر کاشته می شوند. زیرا این بخش از سر به طور طبیعی دارای موهای تکی است.

گرافت های دو و سه تایی در عقب خط رویش مو در جلوی سر کاشته می شوند. در این صورت نتیجه کاملاً طبیعی به نظر خواهد رسید. گرافت های 4 و 5 تار مویی بسیار نادر هستند. اما در صورت وجود، از آن ها برای منطقه ورتکس استفاده می شود.

نکاتی در مورد روش FUT
 • عمل در این روش با راحتی کامل بیمار انجام می شود و هیچ گونه دردی نخواهد داشت. به طوری که بیمار می تواند در هنگام همل، به تماشای فیلم یا گوش دادن به موسیقی بپردازد.
 • در پایان عمل، آخرین بازبینی ها انجام می شود. این کار جهت اطمینان از قرار گرفتن کامل گرافت ها در منافذ است.
 • پس از اتمام کار، سر بیمار پانسمان می شود. پانسمان به کنترل خونریزی پس از عمل کمک می کند. همچنین موجب حفظ موضع کاشت مو از آسیب های احتمالی می شود. پانسمان برای رفع استرس پس از عمل در بیمار بسیار مفید است.
 • روز بعد از عمل باید پانسمان باز شود. همچنین سر بیمار از این پس باید در معرض جریان هوا و آفتاب باشد
 • عرق کردن زیاد برای موضع کاشت مو ضرری ندارد
 • گرد و غبار و آلودگی هوا در حد متعارف آن در محل کار و زندگی، مشکلی ایجاد نمی کنند.
 • حسن بزرگ روش FUT این است که در یک جلسه، 3 تا 4 هزار تار مو کاشته می شود. مدت این جلسه 4 تا 6 ساعت است. تعداد گرافت های کاشته شده، بین 1500 تا 2000 گرافت است. لذا اتلاف وقت در این روش بسیار کم است.
 • بزرگ ترین مزیت روش FUT، کیفیت بالای موهای برداشته شده است. بدین معنی که موها در FUT دارای چربی دور فولیکولی بیشتری هستند. در نتیجه به اصطلاح چاق تر هستند. همین چربی بیشتر، نقش بسیار مؤثری در بقای فولیکول موی برداشت شده از ناحیه دهنده مو دارد.
آیا FUT بهترین روش کاشت مو می باشد؟

بسیاری روش  FUT را بهترین روش کاشت مو به ویژه برای جلسه نخست می دانند.

زیرا در همان جلسه نخست، با این روش می توان بخش بزرگی از کار را با کیفیت بالایی انجام داد. در نتیجه روش FUT برای افرادی که در زمان کوتاه به دنبال نتایج سریع و قابل قبول هستند، بهترین روش کاشت مو خواهد بود.

کلینیک اکسیر جوانی، خدمات کاشت مو به روش FUT را با بالاترین کیفیت به متقاضیان ارائه می دهد. در کلینیک اکسیر جوانی، کاشت مو به روش FUT را تحت نظر بهترین و مجرب ترین متخصصان تجربه کنید.

همچنین مطالعه کنید لیزر مو

 

2- روش غیر جراحی (FIT یا FUE)

نام دیگر این روش، FUE است. در روش FIT، به جای ایجاد برش در پشت سر، موها به صورت دانه به دانه برداشت می شوند.

برداشت موها در این روش با دستگاهی بسیار طریف انجام می شود. موارد کاربرد FIT نسبت به FUT کمتر است و منحصر به سه مورد زیر است.

 1. وقتی تراکم موها در منطقه برداشت در پشت سر کم یا به عبارتی فاصله موها زیاد باشد. بنابراین روش FIT برای افرادی که موهای پرپشت در پشت سر دارند، مناسب نیست. برای این افراد بهترین روش کاشت مو، روش FUT  است.
 2. وقتی میزان کشش پوست سر کم بوده و لذا امکان برداشت نوار از پشت سر وجود نداشته باشد. این حالت بیشتر زمانی رخ میدهد که یک بار برای فرد، FUT انجام شده باشد. سپس جهت تکمیل کار قبلی یا کاشت مو در مناطق جدید، باید کاشت موی موجدد انجام شود. اگر به دلیل برداشت قبلی، امکان برداشت مجدد نوار مشابه وجود نداشته باشد، از روش FIT استفاده خواهد شد. البته این مسأله همیشگی نیست. در اغلب موارد می توان دو یا سه بار از پشت سر نوار برداشت کرد. اگر نتوان این کار را انجام داد، آنگاه روش FIT کاربرد پیدا خواهد کرد.
 3. اگر خود فرد اصرار به انجام روش FIT داشته باشد. این اصرار ممکن است به دلیل ترس از جراحی یا مشکل داشتن با برش پشت سر باشد.
روش کاشت موی fit، روش کاشت موی fit چیست، کلینیک اکسیر جوانی مشهد، کاشت موی اکسیر جوانی مشهد
روش کاشت موی FIT
ویژگی های روش FIT

حسن روش FIT این است که به دلیل عدم برداشت نوار از پشت سر، محل برداشت موها مشخص نمی شود. لذا این روش برای افرادی که تمایل به کوتاه نگاه داشتن موها دارند، بهترین روش کاشت مو محسوب می شود.

تعداد موهای قابل برداشت در روش FIT محدودیت کمتری نسبت به FUT دارد. در این روش می توان در یک جلسه پنج تا شش هزار تار موبرداشت نموده و کاشت.

روش کاشت موی fit، روش کاشت موی fit چیست، کلینیک اکسیر جوانی مشهد، کاشت موی اکسیر جوانی مشهد
روش کاشت موی FIT

حسن دیگر FIT این است که در موارد خاص، می توان از موهای بدن نیز استفاده کرد. در حالی که در رروش FUT تنها از موهای پشت سر می توان استفاده نمود.

آیا روش FIT، بهترین روش کاشت مو می باشد؟

با توجه به آن چه گفته شد، روش FIT برای افراد زیر بهترین روش کاشت مو محسوب می شود.

 1. افرادی که موهای کم پشت دارند.
 2. افرادی که ترس از جراحی دارند.
 3. افرادی که به هر دلیلی با ایجاد برش در پشت سر خود مشکل دارند.
 4. افرادی که تمایل زیاد به کوتاه نگاه داشتن موهای خود دارند.
 5. افرادی که به دلیل برداشت نوار به روش FUT از پشت سر، امکان برداشت نوار مجدد ندارند.

با این وجود، در مجموع روش FIT معمولاً انتخاب اول برای کاشت موی طبیعی نیست. در غالب موارد بهتر است که در ابتدا از FUT  استفاده شود و FIT را برای جلسات بعدی انتخاب نماییم.

روش کاشت موی fit، روش کاشت موی fit چیست، کلینیک اکسیر جوانی مشهد، کاشت موی اکسیر جوانی مشهد
روش کاشت موی FIT

کلینیک اکسیر جوانی، خدمات کاشت مو به روش FIT را با بالاترین کیفیت به متقاضیان ارائه می دهد. در کلینیک اکسیر جوانی، کاشت مو به روش FIT را تحت نظر بهترین و مجرب ترین متخصصان تجربه کنید.

کلیک کنید و از بوتاکس ابرو بیشتر بدانید

 

3- روش ترکیبی (FUT + FIT)

اکثر متقاضیان کاشت مو، زمانی کاشت مو برایشان سودمند است که 3 تا 4 هزار گرافت برای ایشان کاشته شود.

همانطور که پیش از این در تشریح روش های FUT و FIT گفته شد، با این روش ها به تنهایی، میسر نیست. یعنی با هر یک از این دو روش به تنهایی نمی توان 3 تا 4 هزار گرافت کاشت.

روش کاشت موی fit، روش کاشت موی fit چیست، کلینیک اکسیر جوانی مشهد، کاشت موی اکسیر جوانی مشهد
روش کاشت موی ترکیبی

برای حل مشکل فوق می توان از روش ترکیبی استفاده کرد. روش ترکیبی به معنی استفاده از هر دو روش FUT  و  FIT برای یک فرد است.

برای ترکیب این دو روش، کاشت مو باید در دو روز متوالی انجام شود. در روز اول از روش FUT و در روز دوم از روش FIT استفاده خواهد شد. از این طریق می توان تراکم کافی و قابل قبول را برای بیمار ایجاد کرد.

روش کاشت موی fit، روش کاشت موی fit چیست، کلینیک اکسیر جوانی مشهد، کاشت موی اکسیر جوانی مشهد
روش کاشت موی ترکیبی

با روش ترکیبی، مشکل طاسی بیمار ظرف دو روز تا اندازه زیادی حل میشود. با رفع مشکل طاسی، آرامش روحی و روانی فرد به وی بازخواهد گشت.

بنابراین اگر انتخاب بیمار بدرستی صورت گرفته و فاکتورهای کلیدی لحاظ شوند، با یک جلسه می توان نتیجه مطلوب گرفت. منظور از فاکتورهای کلیدی فاکتورهایی از قبیل سن، وسعت و شدت طاسی و تاریخچه خانوادگی ریزش مو است.

روش ترکیبی، برای افرادی که دچار طاسی شدید و نیازمند گرافت های زیادی هستند، بهترین روش کاشت مو می باشد.

روش کاشت موی fit، روش کاشت موی fit چیست، کلینیک اکسیر جوانی مشهد، کاشت موی اکسیر جوانی مشهد
روش کاشت موی ترکیبی

کلینیک اکسیر جوانی، خدمات کاشت مو به روش ترکیبی را با بالاترین کیفیت به متقاضیان ارائه می دهد. در کلینیک اکسیر جوانی، کاشت مو به روش ترکیبی را تحت نظر بهترین و مجرب ترین متخصصان تجربه کنید.

برای کسب مشاوره رایگان درباره کاشت مو می توانید همین حالا با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمایید تا متخصصان کلینیک اکسیر جوانی پاسخگوی سوال های شما باشند.

4- روش SUT

روش SUT، در حقیقت یکی از روش های زیرمجموعه روش FIT است. در این روش نیز موها از بانک مو به صورت دانه دانه برداشت می شود. اما دو نقص مهم روش FIT در این روش مرتفع شده است.

روش کاشت موی sut، بهترین روش کاشت موی sut، مراحل کاشت موی sut، کاشت مو به روش sut
روش کاشت موی sut

نخست آنکه در روش  SUT، موها از بانک موی فرد از طریق ابزارهای دستی برداشت نمی شوند.

بلکه از طریق دستگاهی اتوماتیک و به صورت خودکار، برداشت مو صورت می گیرد. بنابراین تخریب کمتری در فولیکول های مو صورت می گیرد. همچنین سرعت کار در این روش به دلیل استفاده از دستگاه برای برداشت مو بسیار بیش از روش FIT است.

مزایا و معایب روش SUT

روش SUT، روشی جدید محسوب می شود. بسیاری از این روش به عنوان بهترین روش کاشت مو یاد می کنند. اما این روش همانطور که گفته شد زیرمجموعه روش FIT و تکنیک آن ها مشابه است.

بنابراین جز معایبی که در بالا مرتفع شدن آن ها ذکر شد، سایر معایب روش FIT، به قوت خود باقیست. بدین معنی که این روش نیز همان معایب روش FIT را داراست.

روش SUT به دلیل تشابه در تکنیک، بهترین روش کاشت مو برای افرادیست که روش FIT برای آنها مناسب است.

حسن بزرگ این روش سرعت بالای آن است. به دلیل سرعت بالای این روش ناشی از استفاده از دستگاه، معمولاً کاشت مو در یک روز انجام می شود. این روش به روش بدون عمل جراحی معروف است.

روش کاشت موی sut، بهترین روش کاشت موی sut، مراحل کاشت موی sut، کاشت مو به روش sut
روش کاشت موی sut

روش SUT، با بی حسی موضعی انجام می شود. در این روش بیمار هیچ گونه درد و خونریزی نخواهد داشت. این موارد، دلایل اصلی و مهمی هستند که از رش SUT، به عنوان بهترین روش کاشت مو یاد می شود.

از آنجا که برداشت مو در این روش به صورت دستی انجام نمی شود، روش بهداشتی تری محسوب می شود.

لذا پس از کاشت مو، بیمار ناگزیر از رعایت نکات بهداشتی فراوان نخواهد بود. همچنین در این روش محصول کاشت مو، خط موی بسیار طبیعی به دست خواهد داد.

روش کاشت موی sut، بهترین روش کاشت موی sut، مراحل کاشت موی sut، کاشت مو به روش sut
روش کاشت موی sut

برای انجام کاشت مو به روش SUT، باید موها تراشیده شوند. این کار بدین منظور است که امکان برداشت مو به صورت دانه به دانه و با دستگاه وجود داشته باشد.

پس از برداشت مو، در این روش جای بخیه وجود نخواهد داشت. زیرا نواری برای برداشت مو ایجاد نخواهد شد. اما اثر برداشت موهای پشت سر، به صورت نقاطی سفید بر جای خواهد ماند.

همچنین مشاهده کنید فیلم کاشت مو به روش SUT

از معایب روش SUT می توان به گران تر بودن آن نسبت به سایر روش ها اشاره کرد. همچنین همان طور که گفته شد، سایر معایب روش FIT، در این روش نیز وجود دارد.

دستگاه برداشت مو در این روش و وسایل انتقال دهنده مو، امکان ضد عفونی کردن ندارند. بنابراین در این روش احتمال اندکی برای انتقال بیماری به متقاضی کاشت مو وجود دارد.

در این روش هرچند امکان آسیب به مو کمتر می شود، اما همچنان این احتمال وجود دارد. در واقع همچنان ممکن است به بخش های بانک مو و فولیکول های قسمت کاشت مو آسیب وارد شود.

روش کاشت موی sut، بهترین روش کاشت موی sut، مراحل کاشت موی sut، کاشت مو به روش sut
روش کاشت موی sut

برخی از متخصصین معتقدند اسکارهای ریزی که دستگاه بر جای می گذارد، به موی شخص آسیب وارد می کند. این مسأله نیز از معایب روش SUT محسوب می شود. روش SUT، نیز برای کسانی که با موهای کم پشت و بانک موی ضعیف مواجه هستند، چندان مناسب نخواهد بود.

5- روش BHT

روش BHT نیز یکی دیگر از روش های کاشت مو است که زیرمجموعه روش FIT محسوب می شود.

در حقیقت تکنیک برداشت مو در این روش نیز دقیقاً مشابه روش FIT است. تفاوت این روش با روش FIT آن است که در روش BHT، موها از پشت سر برداشت نمی شود.

روش کاشت موی bht، کاشت مو به روش bht، کاشت مو به روش bht در کلینیک اکسیر جوانی مشهد
کاشت مو به روش BHT

در روش BHT، موهای لازم جهت کاشت مو از نقاط دیگر بدن نظیر دست، پا، سینه، کمر و … برداشت می شود.

چون موهای برداشت شده از بدن ضعیف تر از موهای سر هستند، نتیجه، کیفیت سایر روش ها را نخواهد داشت. به همین دلیل این روش معمولاً به عنوان روش اصلی کاشت مو به کار نمی رود. بلکه از روش BHT، معمولاً به عنوان روش کمکی استفاده می شود.

روش کاشت موی bht، کاشت مو به روش bht، کاشت مو به روش bht در کلینیک اکسیر جوانی مشهد
کاشت مو به روش BHT

بنابراین روش BHT، برای افرادی مناسب است که بانک موی ضعیفی دارند. در حقیقت اگر موهای فرد کم پشت باشد، این روش به عنوان روش کمکی می تواند برای او مناسب باشد.

روش اصلی برای فرد می تواند هر یک از روش های فوق باشد. بنابراین روش BHT، بهترین روش کاشت مو به عنوان روش کمکی برای افراد دارای موهای کم پشت است.

همان طور که گفته شد، موهای برداشت شده از بدن، بسیار ضعیف تر از موهای سر هستند.

لذا تشخیص این که چه موهایی از چه نواحی بدن قابل برداشت است، باید توسط پزشک متخصص مجرب انجام شود.

روش کاشت موی bht، کاشت مو به روش bht، کاشت مو به روش bht در کلینیک اکسیر جوانی مشهد
کاشت مو به روش BHT

تکنیک برداشت مو در روش BHT، با روش FIT دقیقاً یکسان است. بنابراین تمامی معایبی که در مورد آن روش گفته شد، در روش BHT نیز وجود دارد. معایبی نظیر زمان بر بودن و سرعت پایین، آسیب به بانک مو و … .

6- روش MFIT یا Micro FIT

همانطور که از نام این روش بر می آید، این روش نیز از زیرمجموعه های روش FIT محسوب می شود.

در روش Micro FIT یا MFIT، تکنیک برداشت مو مشابه روش FIT است. بدین معنی که در این روش نیز موها از محل بانک مو به صورت دانه به دانه برداشت می شوند. به این روش، روش FUG نیز گفته می شود.

در روش MFIT، برداشت مو به صورت دستی انجام نمی شود. بلکه در این روش، جهت برداشت مو، از ابزارها و دستگاه هایی بسیار دقیق استفاده می شود.

استفاده از این ابزارها موجب می شود کیفیت گرافت هایی که برداشت می شوند، بسیار بالاتر باشد. همچنین گرافت های برداشته به این روش، پس از کاشت، زیباتر خواهند بود و نتیجه مطلوب تری همراه خواهند داشت.

کاشت مو به روش MFIT، کاشت مو به روش Micro FIT، کاشت موی کلینیک اکسیر جوانی مشهد
کاشت مو به روش Micro FIT

بسیاری این روش را در میان روش های زیرمجموعه روش FIT، بهترین روش کاشت مو می دانند. دلیل آن، استفاده از دستگاه و ابزار بسیار دقیق و سریع در این روش است.

بر خلاف روش های FIT و SUT، در این روش نیازی به تراشیدن موی سر وجود ندارد. یعنی بدون اینکه موها تراشیده شود، می توان کاشت مو را در این روش انجام داد.

مزایای کاشت مو روش MFIT

در این روش علاوه بر برداشت موها از طریق دستگاه، کاشت موها نیز به وسیله دستگاه انجام می شود. یکی از دلایل اعتقاد عده ای به اینکه این روش بهترین روش کاشت مو است، همین مسأله است.

زیرا انجام هر دو مرحله برداشت و کاشت مو از طریق دستگاه، موجب سرعت بسیار بالاتر کار می شود. همچنین به دلیل انجام هر دو مرحله از طریق دستگاه، موهای کاشته شده، ظرافت و زیبایی بسیار بالایی دارند.

در این روش از تیغ جراحی استفاده نمی شود. به همین دلیل، این روش هیچگونه درد و خون ریزی به همراه ندارد. این مسأله یکی از مزایایی است که موجب اقبال زیاد به این روش شده است.

با توجه به عدم استفاده از تیغ جراحی، این روش هیچ گونه اسکاری در محل برداشت به جای نخواهد گذاشت. بدین معنی که پس از برداشت مو، جوشگاهی در محل بانک مو مشاهده نمی شود.

کاشت مو به روش MFIT، کاشت مو به روش Micro FIT، کاشت موی کلینیک اکسیر جوانی مشهد
کاشت مو به روش Micro FIT

جای اسکار در این روش، به صورت دانه های سفید رانگ ریز بر جای می ماند. این دانه های ریز سفیدرنگ، تنها در صورتی که موهای فرد با نمره صفر تراشیده شوند، دیده خواهند شد.

بنابراین فرد می تواند با کمک این روش، کاشت مو را به گونه ای انجام دهد که به هیچ عنوان مشهود نباشد. این مسأله از مزایای این روش است که اغلب برای متقاضیان کاشت مو بسیار حائز اهمیت است. بهبود جای اسکار در این روش بین یک تا دو هفته زمان لازم دارد.

معایب کاشت مو به روش MFIT

با توجه به تکنولوژی جدید این روش، نسبت به سایر روش ها هزینه بیشتری به همراه دارد. از آنجا که تکنیک این روش با روش FIT مشابه است، مزایا و معایب آن را نیز داراست. تنها معایبی که در ماهیت روش MFIT پوشیده می شوند، از روش FIT به این روش منتقل نمی شوند.

این روش نیز، برای موهای کم پشت و بانک موهای ضعیف چندان روش مناسبی نیست. زیرا در این روش هم موها به صورت دانه به دانه و واحدی از بانک مو برداشته می شوند. بنابراین، روش MFIT را اگر بهترین روش کاشت مو نیز بدانیم، بهترین روش کاشت مو برای بانک موهای قوی است.

از سوی دیگر برداشت مو به صورت واحدی در این روش نیز موجب آسیب دیدن مو می شود. بدین معنی که در اثر برداشتن مو به صورت واحدی و با دستگاه، برخی فولیکول های مو تخریب می شوند.

تخریب فولیکول های پیاز مو در این روش، موجب ریزش احتمالی موهای جدید کاشته شده در آینده خواهد شد. باید توجه داشت که تعداد فولیکول های آسیب دیده در این روش را می توان به نزدیک صفر رساند.

این مهم به توانایی و مهارت و ظرافت پزشک متخصص و دستگاه مورد استفاده بستگی دارد.

سایر ویژگی های کاشت مو به روش MFIT

تراکمی که به وسیله این روش در موها ایجاد می شود، نسبت به سایر روش ها بیشتر است. علت این امر، استفاده از دستگاه دقیق با ظرافت کاشت موی میکرو جهت کاشت مو است. تمامی مراحل کاشت مو از جمله اندازه گیری، خط رویش، بی حسی، برداشت و کاشت، با دستگاه انجام می شود.

موی کاشته شده به این روش، از کیفیت بسیار زیادی برخوردار است و بسیار طبیعی به نظر می رسد. همچنین رشد موی کاشته شده به این روش نیز کاملاً طبیعی خواهد بود.

به دلیل مزیت های فوق، همانطور که گفته شد بسیاری این روش را بهترین روش کاشت مو می دانند. اما باید توجه کنید کهاین روش معایبی نیز دارد که به آن ها اشاره شد.

همچنین بار دیگر متذکر می شویم که بهترین روش کاشت مو، برای هر فرد با فرد دیگر متفاوت است.

کاشت مو به روش MFIT، کاشت مو به روش Micro FIT، کاشت موی کلینیک اکسیر جوانی مشهد
کاشت مو به روش Micro FIT

به عنوان مثال روش MFIT برای موهای کم پشت و بانک موهای ضعیف مناسب نیست. اما برای افرادی که می خواهند موهای خود را همواره کوتاه نگاه دارند، می تواند بهترین روش کاشت مو باشد.

چرا که در این روش نیز ماندد FIT خط برداشت وجود ندارد. عدم وجود این نوار در پشت سر، موجب می شود متقاضی، بدون نگرانی موهای خود را کوتاه کند. چرا که با کوتاه کردن موها دیگران متوجه کاشت موی وی نخواهند شد.

برای کسب مشاوره رایگان درباره کاشت مو می توانید همین حالا با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمایید تا متخصصان کلینیک اکسیر جوانی پاسخگوی سوال های شما باشند.

7- کاشت مو به روش PRP

روش PRP، به عنوان جدیدترین روش کاشت مو شناخته می شود. در این روش کاشت مو با کمک سلول های بنیادی انجام می شود.

روش PRP را گاهی با نام های سلول درمانی یا پلاکت درمانی نیز یاد می کنند. در این روش برای کاشت مو، از سلول های بنیادی مولد سر انسان استفاده می شود.

بدین طریق که ابتدا این سلول های مولد را از فولیکول های پیاز مو جدا می کنند. سپس آن ها را در اصطلاح «کِشت» می دهند.

در ادامه، چندین سلول بنیادی مولد به پوست سر متقاضی کاشت مو از طریق تزریق، وارد می کنند.

کاشت مو به روش PRP، روش کاشت موی PRP، کاشت مو در کلینیک اکسیر جوانی مشهد
کاشت مو به روش PRP

اثر تزریق سلول های مولد به پوست سر، به شکل ایجاد فولیکول های جدید ظاهر می شود.

گاهی نیز ممکن است موجب ضخیم شدن موهای کرکی متقاضی کاشت مو گردد. بسیاری تصور می کنند، سلول های بنیادی سر انسان، فقط در نواحی پر موی سر وجود دارد.

در حالی که این تصور نادرست است. در حقیقت، سلول های بنیادی مناطق پر مو و بی مو برابر هستند.

ویژگی خاص پیاز موی انسان این است که توانایی بسیار بالایی در ایجاد سلول های جدید دارد.

بطوری که توانایی سلول سازی پیاز مو، پس از مغز استخوان در بدن انسان بیش از سایر اعضا است. روش PRP دقیقاً از همین ویژگی و توانایی پیاز مو برای کاشت موی طبیعی استفاده می کند.

بنابراین در روش PRP، سلول های بنیادی مولد پیاز مو، از طریق تزریق به پوست سر، موی جدید می سازند.

ویژگی های روش PRP

در روش PRP، از خون خود انسان جهت کاشت مو استفاده می شود. این ویژگی، احتمال بروز علائم بیماری های عفونی را در متقاضی کاشت مو کاهش می دهد.

کاشت مو به این روش، معمولاً در طول عمر فرد تنها یک بار انجام می شود. بدین معنی که اثر روش PRP دائمی است و نیازی به تجدید سالانه ندارد.

کاشت مو به روش PRP، روش کاشت موی PRP، کاشت مو در کلینیک اکسیر جوانی مشهد
کاشت مو به روش PRP

کاشت مو به این روش، یک دوره بسیار طولانی دارد بین شش ماه تا یک سال زمان می برد. به همین دلیل بسیاری از افراد حاضر به انجام این روش نمی شوند.

زیرا به دنبال نتیجه زود هنگام و فوری هستند. در روش PRP، ضریب عدم موفقیت نسبت به سایر روش ها بیشتر است.

به گونه ای که بر اساس آمار موجود، قریب به ده درصد افراد، نتیجه مطلوب را کسب نمی کنند. این عامل نیز یکی دیگر از دلایل عدم اقبال بسیاری از افراد به این روش است.

کاشت مو به روش PRP، روش کاشت موی PRP، کاشت مو در کلینیک اکسیر جوانی مشهد
کاشت مو به روش PRP

افرادی که دچار برخی بیماری های خاص هستند، نباید از روش PRP برای کاشت موی طبیعی استفاده کنند. برخی از این بیماریها عبارتند از سرطان خون، دیابت، بیماری های قلبی و … .

بنابراین هرچند روش PRP، روش بسیار جدید و دائمی است، اما برای بسیاری از افراد بهترین روش کاشت مو محسوب نمی شود.

بعنوان مثال بهترین روش کاشت مو برای افرادی که به دنبال نتیجه فوری هستند، روشهای SUT یا MFIT خواهد بود.

سایر روش های کاشت مو

برای کاشت مو روش های دیگری علاوه بر روش هایی که تشریح شد، وجود دارد.

اکثر این روش ها اکنون منسوخ شده اند. اما هنوز گاهی بسته به ضرورت برای افراد خاص انجام می شود. یکی از این روش ها روش FLAP است.

در روش FLAP، در حقیقت مو کاشته نمی شود. بلکه پوست سر پیوند زده می شود. بخشی از پوست سر که از فولیکول های مو برخوردار و مولد موست، به بخش طاس سر پیوند می خورد.

این روش در حال حاضر تقریباً منسوخ شده است. زیرا روش کاشت موی FLAP روش غیر عادی است. همچنین زخم بسیار بزرگی در سر ایجاد می کند.

یکی دیگر از روش های کاشت مو، روش کاشت الیاف مصنوعی است. این روش نیز منسوخ شده به شمار می رود. در این روش موی طبیعی کاشته نمی شود.

بلکه الیافی مصنوعی که به مو شباهت دارند، به جای مو کاشته می شوند. در این روش موهای کاشته شده، رشد نمی کنند و قابلیت تغییر مدل نیز ندارند.

همچنین به طور مستمر نیاز به ترمیم دارند. ظاهر این الیاف مصنوعی نیز کاملاً با موی عادی قابل تمیز است.

مقایسه روش کاشت موی fue و fut، روش های کاشت موی fut و fue، کاشت موی کلینیک اکسیر جوانی مشهد
مقایسه روش کاشت موی fue و fut، روش های کاشت موی fut و fue، کاشت موی کلینیک اکسیر جوانی مشهد

روش دیگر کاشت مو، روش Scalp reduction (اسکالپ ریداکشن) است. در این روش قسمتی از پوست سر که طاس بوده و مولد مو نیست برش زده می شود.

بدین طریق، سطح منطقه کم موی سر کاهش پیدا می کند. این روش نیز در حال حاضر منسوخ شده است.

یکی دیگر از روش های کاشت مو، روش punch graft است. این روش نیز در حال حاضر منسوخ شده است.

در این یک قسمت از سر یا بدن که دارای موی بیشتری است انتخاب می شود. سپس دسته ای مو از این منطقه برداشت و در قسمت طاس سر کاشته می شود.

 انتخاب بهترین روش کاشت مو

با معرفی انواع کاشت مو و شناخت ویژگی های آن ها، می توان بهترین روش کاشت مو را بحث کرد. با توجه به ویژگی های روش های کاشت مو گفته شد، انتخاب بهترین روش کاشت مو کار دشواری است.

در حقیقت پرسش بهترین روش کاشت مو، پاسخ قطعی و واحدی ندارد. همانطور که گفته شد، بهترین روش کاشت مو برای هر فرد می تواند با فرد دیگر متفاوت باشد.

بعنوان مثال برای افرادی که خواهان تعداد موهای زیاد در یک جلسه هستند، بهترین روش کاشت مو، روش ترکیبی یا روش FUT است.

برای افرادی که می خواهند موهای خود را کوتاه نگاه دارند، روش FIT یا MFIT می تواند بهترین روش باشد.

جهت حصولِ سریع ترین نتیجه بدون درد و خون ریزی، روش SUT یا MFIT بهترین روش کاشت مو خواهد بود.

همچنین برخی افراد نمی توانند از برخی روش ها استفاده کنند. بعنوان مثال افرادی که به بیماری هایی نظیر سرطان و دیابت دچار هستند، نمی توانند از روش PRP استفاده کنند.

یا افرادی که دارای کمبود بودجه هستند، روش های SUT، MFIT و PRP برای آن ها مناسب نیست. می توان گفت بهترین روش کاشت مو برای افرادی که با کمترین هزینه، نتیجه مطلوب را می خواهند، FUT است.

علاوه بر موارد فوق، عوامل دیگری نیز در انتخاب بهترین روش کاشت مو برای هر فرد مؤثر هستند. عواملی نظیر جنس موها، جنس پوست سر، میزان طاسی، کم پشتی یا پرپشتی موها، حجم بانک مو و … . بعنوان مثال فردی که موهای کم پشتی دارد، بهترین روش کاشت مو برای وی FUT است.

برای کسب مشاوره رایگان درباره کاشت مو می توانید همین حالا با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمایید تا متخصصان کلینیک اکسیر جوانی پاسخگوی سوال های شما باشند.

عوامل مؤثر بر انتخاب بهترین روش کاشت مو

با توجه به مطالب فوق میتوان عومل مؤثر بر انتخاب بهترین روش کاشت مو را به شرح زیر نام برد.

 1. جنس موها
 2. مدل موی مورد درخواست متقاضی کاشت مو
 3. حجم موهای بانک مو (پرپشتی یا کم پشتی موهای بانک مو)
 4. میزان طاسی متقاضی کاشت مو
 5. فوریت تقاضای متقاضی کاشت مو
 6. سلامت جسمانی متقاضی کاشت مو
 7. میزان هزینه مورد نظر متقاضی برای کاشت مو
 8. میزان تحمل درد متقاضی کاشت مو
 9. علاقه متقاضی به بلند یا کوتاه نگاه داشتن موها
 10. جنس پوست سر

تشخیص بهترین روش کاشت مو

تشخیص بهترین روش کاشت مو بر عهده پزشک متخصص است. تنها پزشک متخصص است که با توجه تمامی عوامل فوق، بهترین روش کاشت مو را برای فرد تعیین می کند.

بنابراین میزان مهارت و تجربه و تخصص و دانش پزشک در انتخاب بهترین روش کاشت مو بیشترین تأثیر را دارد.

لذا می توان گفت انتخاب بهترین روش کاشت مودر گروِ انتخاب بهترین پزشک متخصص است.

انتخاب پزشک متخصص نیز در گروِ انتخاب بهترین مرکز یا کلینیک زیبائی است که فرد باید به آن مراجعه کند. لذا متقاضی کاشت مو برای انتخاب بهترین روش کاشت مو باید به دنبال یافتن بهترین کلینیک زیبائی منطقه خود باشد.

بدین منظور، فرد باید پیش از کاشت مو، تحقیقات گسترده در مورد پزشکان و کلینیک های زیبائی موجود داشته باشد.

تحقیقات برای یافتن بهترین پزشک یا کلینیک زیبائی، از طرق مختلفی می تواند انجام شود. از جمله گفتگو با بیماران پزشک های مختلف، جستجو در اینترنت، شناخت کامل روش های کاشت مو و … .

کلینیک زیبائی اکسیر جوانی، این فرصت را برای شناخت کامل روش های کاشت مو و معیارهای آن فراهم کرده است.

همچنین کلینیک زیبائی اکسیر جوانی، تمامی خدمات کاشت مو را با بهترین تیم متخصص و مجرب ارائه می کند. شما می توانید با خدمات کلینیک اکسیر جوانی، از تمامی نگرانی های خود برای کاشت مو رهایی یابید.

معرفی کلینیک تخصصی زیبایی پوست و مو اکسیر جوانی – بزرگترین و مجهزترین کلینیک تخصصی زیبایی در شرق کشور

پرسش و پاسخ متداول درباره بهترین روش کاشت مو

بهترین روش کاشت مو کدام است؟

تشخیص بهترین روش کاشت مو بر عهده پزشک متخصص است. تنها پزشک متخصص است که با توجه تمامی عوامل فوق، بهترین روش کاشت مو را برای فرد تعیین می کند. بنابراین میزان مهارت و تجربه و تخصص و دانش پزشک در انتخاب بهترین روش کاشت مو بیشترین تأثیر را دارد.

روش کاشت موی FUT بهتر است یا FUE؟

باتوجه به پارامترهای مختلف این سوال پاسخ داده می شود که برای هر فرد میتواند متفاوت باشد. ولی در کل روش غیرجراحی FUE بهتر است.

بهترین کلینیک کاشت موی کشور کدام است؟

کلینیک تخصصی زیبایی اکسیر جوانی مشهد با بیش از 15 سال سابقه یکی از بهترین کلینیک ها و مجهزترین آن ها در کشور می باشد.

کدام روش کاشت مو برای من مناسب است؟

برای مشاوره رایگان درباره بهترین روش کاشت موی سر برای شما می توانید با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمائید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه