بلاگ, کاشت مو، ابرو و ریش, مراقبت های قبل و بعد

مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو

مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو در کلینیک زیبایی اکسیر جوانی

مراقبت بعد از کاشت مو

ممکن است کمی هیجان زده و یا نگران باشید که کاملا طبیعی است. به خاطر داشته باشید که کاشت مو عمل خطرناکی نیست و هیچ مسئله ای سلامت شما را تهدید نمی کند. بهتر است به جای فکر بیش از حد در مورد عمل کاشت مو، روی موهای جدیدی تمرکز کنید که در آینده خواهند رویید.

شب قبل از کاشت مو شام مناسب بخورید تا بدن شما پروتئین و قند کافی داشته باشد. قبل از خوابیدن دوش بگیرید و موهای خود را با شامپو بشوئید. سعی کنید خواب کافی و مناسبی داشته باشید.


مراقبت های بعد از کاشت مو، کاشت مو با روش FUT، کاشت مو با رشد طبیعی در کلینیک زیبایی اکسیرجوانی

در صبح روز کاشت به اندازه کافی صبحانه بخورید زیرا به دلیل هیجانی که دارید، قند خون شما کمی افت می کند. از خوردن مواد کافئین دار مانند قهوه خودداری کنید. مکمل ها و ویتامین هایی همچون ویتامین E مصرف نکنید. از مصرف قرص آسپرین نیز خودداری نمائید و در صورت استفاده مداوم، از 10 روز قبل از انجام کاشت مصرف آن را قطع کنید. از مصرف مواد غذایی مانند سیر، زنجبیل، ترکیبات گیاهی مانند چای سبز و همچنین الکل و داروهای بدنسازی مانند کراتین جدا خودداری بفرمائید.به گونه ای برنامه ریزی کنید که حداقل نیم ساعت قبل از شروع کاشت، در کلینیک حضور پیدا کنید. زمانی که به کلینیک اکسیر جوانی رسیدید، متوجه خواهید شد که همه چیز از پیش هماهنگ شده است و پزشکان و دستیاران منتظر شما هستند. بنابراین، بقیه کارها را به آنها بسپارید و فقط از فکر کردن به موها و چهره جدید خود در چند ماه آینده لذت ببرید.

کاشت مو در کل تجربه ای مثبت است، شما نه بیمار هستید و نه آسیب دیده. تنها دلیل شما برای کاشت مو این است که دلتان می خواهد این کار را انجام دهید. شما متوجه مشکل ریزش موهای خود شده اید و حالا قرار است کاری برای این موضوع انجام دهید و این خود اقدامی مثبت طلقی می شود. بنابراین در مورد عمل کاشت مو و انتخاب هایی که کرده اید خوشحال باشید و از فواید آن در ماه آینده لذت ببرید.

مراقبت های پس از کاشت مو و رعایت نکات مراقبتی از اهمیت بسیاری زیادی برخوردارند. نتیجه نهایی تا حد بسیار زیادی به چگونگی دوره استراحت شما پس از کاشت مو بستگی دارد.

مراقبت بعد از کاشت مو

1.در چند شب اول پس از کاشت مو، دو بالش نرم را زیر سر و شانه قرار دهید و به حالت نیمه نشسته بخوابید. این کار باعث کاهش تورم در ناحیه سر و پیشانی می شود.

2.هنگام خوابیدن می توانید از پانسمان استفاده کنید تا گرافت ها آسیب نبینند.

3.روز بعد از کاشت مو برای تعویض پانسمان به درمانگاه مراجعه کنید.

4.از روز دوم شما می توانید به تنهائی پانسمان خود را عوض کنید. برای این کار دست های خود را خوب بشوئید. روی پانسمان را با کمی آب ولرم خیس کنید و با احتیاط پانسمان را بردارید تا گرافت ها جدا نشوند.

5.بعد از کاشت مو، روی فولیکول های کاشته شده لخته های کوچک خون (دلمه) دیده می شوند. این دلمه ها را از هرگونه ضربه و آسیبی محافظت کنید به ویژه در زمان خوابیدن، سوار و پیاده شدن از خودرو، پوشیدن کلاه و حرکت های این چنینی.

6.در صورت تمایل، می توانید در 3-4 روز پس از عمل در محل های عمومی از یک کلاه استفاده کنید که لبه اش روی پیشانی قرار بگیرد. این کلاه نباید تنگ باشد، باید هوای آزاد از آن عبور کند، و با فولیکول های کاشت شده تماس نداشته باشد. هر یکی دو ساعت کلاه را بردارید تا هوای زیر کلاه کاملا عوض شود و آلودگی به وجود نیاید.

7.سر و فولیکول های تازه کاشته شده را از تابش مستقیم آفتاب دور نگه دارید.

8.تا 4 هفته از انجام ورزش ها و حرکات های قدرتی و پر تکاپو به شدت خودداری کنید.

9.از پیاده روی های طولانی به خصوص در هوای آفتابی و گرم خودداری کنید.

10.به مدت 4 هفته از مصرف سیگار و الکل خودداری کنید زیرا مانع خونرسانی به گرافت ها می شوند.

11.تا 6 هفته از شنا کردن خودداری کنید.

12.استفاده از ژل، کرم، فوم و رنگ مو را 6 ماه به تعویق بیندازید.

13.استفاده از کلاه گیس بر روی موی کاشته شده ممنوع است زیرا مانع خونرسانی و رسیدن اکسیژن کافی به موها می شود.

شستشوی صحیح پس از کاشت مو :

در 3 روز اول پس از کاشت مو، آب ولرم را به مدت 15 دقیقه روی ناحیه کاشت شده به صورت غیر مستقیم بریزید. سپس، کف شامپوی بچه را به مدت 15 دقیقه روی کل قسمت های سر بریزید و گاز آغشته به شامپو بچه را به صورت دورانی روی ناحیه برداشت بکشید. با ناحیه کاشت مو تماس نداشته باشید. سپس، سر خود را آبکشی کنید و اجازه دهید آب و کف از روی ناحیه کاشت فقط به صورت سطحی عبور کنند. در انتها، روی ناحیه کاشت مو و ناحیه برداشت فولیکول را با آب ولرم و سپس با سُرُم شستشو دهید.

از روز 4 تا روز 6 دلمه های ناحیه کاشت را به مدت 30 دقیقه خیس کنید. سپس، گاز کف آلود را روی قسمت های کاشت شده با فشاری ملایم بگذارید و بردارید (به اصطلاح پک کنید). گاز را روی سر نکشید تا گرافت ها جابجا نشوند. پشت سر را به روش قبلی شستشو دهید. دقت کنید که هنوز نباید زیر دوش مستقیم بروید.

6 روز پس از پایان عمل کاشت مو علاوه بر خیساندن دلمه ها به مدت 1 ساعت، حمام را با بخار گرم کنید و پک کردن را همراه با ماساژ ملایم انجام دهید. دیدن مو ریزه به همراه دلمه های برداشته شده در گاز کاملا طبیعی است. انتظار می رود دلمه ها تا روز هشتم بعد از کاشت مو برداشته شده باشند. در غیر این صورت، برای راهنمایی بیشتر به درمانگاه اکسیر جوانی مراجعه کنید.

پس از ریخته شدن کامل دلمه ها، تا 3 هفته پس از کاشت مو فقط روزی یک بار شستشو را انجام دهید. سه هفته پس از کاشت مو می توانید زیر دوش کم فشار و ولرم قرار بگیرید. همچنان از شامپوی بچه استفاده کنید. یک ماه پس از کاشت مو برای معاینه توسط پزشک به درمانگاه پوست و مو اکسیر جوانی مراجعه کنید.

نکات شستشوی روزانه موی تازه کاشته شده

1.شستشوی هر روزه مانع ایجاد عفونت و نیز باعث تسریع در کنده شدن دلمه ها می شود.

2.به مدت سه هفته سر را به صورت خمیده زیر دوش بگیرید.

3.از آب خیلی داغ یا خیلی سرد و سشوار داغ استفاده نکنید (آب ولرم باشد).

عوارض احتمالی پس از کاشت مو :

در برخی موارد ممکن است فرد بعد از عمل دچار عوارض مختصر و موقتی هچون تورم، درد، خارش یا گاهی عفونت شود که با رعایت نکات زیر رفع می شوند.

تورم پس از کاشت مو: به طور معمول بعد از کاشت مو دردی حس نخواهید کرد. برای درد خفیف خود می توانید از استامینوفن ساده یا کدئین دار استفاده کنید.

خارش پس از کاشت مو: ممکن است چند روز بعد از عمل کاشت مو کمی احساس خارش داشته باشید که کاملا طبیعی است. این خارش به مرور زمان و با کنده شدن دلمه ها از بین می رود. در صورت نیاز، پزشک متخصص برای شما دارو تجویز خواهد کرد.

عفونت احتمالی: برای پیشگیری از عفونت، به مدت یک هفته برای شما آنتی بیوتیک تجویز می شود. مصرف به موقع این آنتی بیوتیک ها در جلوگیری از عفونت احتمالی بسیار اهمیت دارد. تا 6 هفته از رفتن به استخر عمومی یا محیط های عمومی و شلوغ خودداری کنید. اگر در هوای گرم دچار تعریق زیاد شدید، حتما سر خود را شستشو دهید زیرا محلی برای رشد باکتری ها می شود.

سیر رشد موهای کاشته شده

در هفته اول، دلمه ها می ریزند و با شستشوی مکرر، حل شدن و ریزش آنها تسریع می شود. از هفته اول، 2 تا 6 درصد از موهای کاشته شده می ریزند اما پیازهای مو زیر پوست باقی می مانند و به فاز استراحت وارد می شوند. دو ماه بعد از عمل کاشت مو، موهای سر شما به حالت قبل از عملتان بر می گردند.

بین ماه دوم و سوم فولیکول ها کم کم شروع به فعالیت و رشد می کنند. با گذشت زمان بر تعداد و ضخامت موهای جدید اضافه می شود. امکان دارد موهایی که در ابتدای رشد خود از فولیکول ها خارج می شوند از نظر ضخامت و فرم با موی طبیعی تفاوت داشته باشند. با گذشت زمان، پیاز مو بهتر درون پوست قرار می گیرد و موها کیفیت بهتری پیدا می کنند. سیر رشد موها ادامه پیدا می کند. پس از 9 تا 12 ماه پس از کاشت، حالت نهایی موهای کاشته شده مشخص می شود. در سال دوم پس از کاشت مو، تراکم و بافت مو حالت طبیعی به خود می گیرد.


0:00
0:00

مشهد، بلوار ملک آباد

بین ملک آباد 19 و 21

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *