بلاگ, کاشت مو، ابرو و ریش, مراقبت های قبل و بعد

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

مراقبت های بعد از کاشت ابرو در کلینیک زیبایی اکسیرجوانی

مراقبت های بعد از کاشت ابرو:

تا دو هفته پس از کاشت ابرو از انجام کارهای سنگین و هرگونه فعالیتی که به سر فشار می آورد به طور کامل خودداری کنید. از خم کردن سر به مدت بیشتر از ده ثانیه خودداری کنید. از ورزش کردن به صورت قدرتی و پر تحرک به مدت 2 ماه به شدت منع می شود. همچنین از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات به مدت حداقل دو ماه خودداری کنید. شما می توانید 10 روز پس از کاشت ابرو، برای کشیدن بخیه های پشت سر خود به کلینیک مراجعه کنید.


از بین بردن خشکی و کشیدگی پوست:

در 48 ساعت اول بعد از کاشت ابرو، داشتن حس خشکی و کشیدگی در پوست ابروها کاملا طبیعی است. شما می توانید ترکیبی از سرم نرمال سالین، دو عدد کپسول ویتامین E را در یک ظرف اسپری بریزید و کمی روی ابروهای خود اسپری کنید. این محلول به برطرف شدن حس کشیدگی پوست ابرو کمک بسیاری می کند. اگر پوست شما خشک تر شده است، شما می توانید کمی پماد جنتا مایسین را با ضربات آرام روی ابروی خود بزنید. حتما قبل از استفاده از پماد، انگشت خود را کاملا تمیز کنید. ضربه های انگشت باید خیلی ملایم باشند و روی پوست کشیده نشوند.

در صورت داشتن درد، می توانید هر 6 ساعت از شیاف دیکلوفناک استفاده کنید. اگر بعد از 48 ساعت درد شما کمتر شد، از قرص استامینوفن کدئین برای کاهش بیشتر درد استفاده کنید. آنتی بیوتیک های تجویز شده را حتما به موقع و در طول بازه تعیین شده (5 تا 7) روز مصرف کنید. بعد از 48 ساعت، پوست ابرو شروع به خارش می کند که کاملا طبیعی است. در صورت نیاز، پزشک برای شما داروهای مورد نیاز را تجویز خواهد کرد. برای ترمیم بخیه های پشت سر بین 5 تا 7 روز از پماد موپیروسین استفاده کنید.

آیا می توانم بعد از کاشت ابرو حمام کنم؟

تا 48 ساعت پس از کاشت مو، حمام کردن ممنوع است. بعد از این دوره، شما می توانید با رعایت نکات زیر، با آرامش خاطر حمام کنید:

1.حمام را از 10 دقیقه قبل با بخار گرم کنید.

2.قسمت بخیه زده را از سایر قسمت ها جدا کنید.

3.سر خود را به سمت عقب خم و قسمت بخیه زده شده را به صورت غیر مستقیم خیس کنید.

4.برای شست محل بخیه از شامپوی بچه استفاده کنید.

5.محل بخیه را به آرامی شستشو دهید تا آب خون و دلمه های خون پاک شوند.

6.تا دو هفته زیر دوش مستقیم آب نروید.

7.هر روز به همین صورت محل بخیه را شستشو دهید.

8.بعد از خشک شدن محل بخیه از پماد جنتامایسین یا اریترومایسین استفاده کنید.

شستشوی روزانه ابروها :

پس از گذشت 48 ساعت شما می توانید به صورت روزانه ابروهای خود را شستشو دهید. برای این کار، نصف ظرف اسپری را با آب پر و کمی شامپو بچه مخلوط کنید.سپس محلول را در جهت خواب ابروها اسپری کنید. خواب موها در تاج ابرو از سمت بالا به پائین است، در وسط ابرو از سمت تاج ابرو به سمت دم ابرو، و در دم ابرو از بالا به پائین است. پس از اسپری کردن محلول آب و شامپو، سه دقیقه صبر کنید و سپس آب گرم را روی ابروها بپاشید. شما باید در روز 3 مرتبه ابروهای کاشته شده خود را شستشو دهید. به خاطر داشته باشید که تا دو هفته نمی توانید روی صورت خود آب بپاشید.

چرا پوسته شدگی و دلمه روی ابروها دیده می شوند؟

وجود دلمه یا پوسته پوسته شدگی نشان می دهد که شستشو روزانه به درستی انجام نمی شود. زخم ها و دلمه ها باعث از جا در آمدن تارهای ابرو می شوند. در صورت مشاهده زخم یا پوسته پوسته شدن، تعداد دفعات شستشوی روزانه را افزایش دهید. اگر شدت پوسته زیری و عمق زخم ها زیاد است، یک عدد گاز استریل را با آب جوشیده گرم مرطوب کنید و به مدت 5 دقیقه بر روی ابروها قرار دهید و روی آن را با آب اسپری کنید. این کار را به مدت 1 ساعت انجام دهید تا زخم ها و پوسته شدگی ها کاملا از بین بروند.

مشهد، بلوار ملک آباد

بین ملک آباد 19 و 21

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *