پرش لینک ها

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

 1. تا دو هفته پس از کاشت ابرو از انجام کارهای سنگین و هرگونه فعالیتی که به سر فشار می آورد به طور کامل خودداری کنید.
 2. از خم کردن سر به مدت بیشتر از ده ثانیه خودداری کنید.
 3. از ورزش کردن به صورت قدرتی و پر تحرک به مدت 2 ماه به شدت خودداری کنید. همچنین از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات به مدت حداقل دو ماه خودداری کنید.
 4. شما می توانید 10 روز پس از کاشت ابرو، برای کشیدن بخیه های پشت سر خود به کلینیک مراجعه کنید.

در ادامه نکات مراقبتی تکمیلی را مطالعه بفرمایید:

در 48 ساعت اول پس از کاشت ابرو، داشتن حس خشکی و کشیدگی در پوست ابروها کاملا طبیعی است. شما می توانید ترکیبی از سرم نرمال سالین، دو عدد کپسول ویتامین E را در یک ظرف اسپری بریزید و کمی روی ابروهای خود اسپری کنید. این محلول به برطرف شدن حس کشیدگی پوست ابرو کمک بسیاری می کند. اگر پوست شما خشک تر شده است، شما می توانید کمی پماد جنتا مایسین را با ضربات آرام روی ابروی خود بزنید. حتما قبل از استفاده از پماد، انگشت خود را کاملا تمیز کنید. ضربه های انگشت باید خیلی ملایم باشند و روی پوست کشیده نشوند.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو در صورت داشتن درد، می توانید هر 6 ساعت از شیاف دیکلوفناک استفاده کنید. اگر بعد از 48 ساعت درد شما کمتر شد، از قرص استامینوفن کدئین برای کاهش بیشتر درد استفاده کنید. آنتی بیوتیک های تجویز شده را حتما به موقع و در طول بازه تعیین شده (5 تا 7) روز مصرف کنید. بعد از 48 ساعت، پوست ابرو شروع به خارش می کند که کاملا طبیعی است. در صورت نیاز، پزشک برای شما داروهای مورد نیاز را تجویز خواهد کرد. برای ترمیم بخیه های پشت سر بین 5 تا 7 روز از پماد موپیروسین استفاده کنید.

  مراقبت های قبل و بعد از لیزر فرکسل

تا 48 ساعت پس از کاشت مو، حمام کردن ممنوع است. بعد از این دوره، شما می توانید با رعایت نکات زیر، با آرامش خاطر حمام کنید:

 1. حمام را از 10 دقیقه قبل با بخار گرم کنید.
 2. قسمت بخیه زده را از سایر قسمت ها جدا کنید.
 3. سر خود را به سمت عقب خم و قسمت بخیه زده شده را به صورت غیر مستقیم خیس کنید.
 4. برای شستن محل بخیه از شامپوی بچه استفاده کنید.
 5. محل بخیه را به آرامی شستشو دهید تا آب خون و دلمه های خون پاک شوند.
 6. تا دو هفته زیر دوش مستقیم آب نروید.
 7. هر روز به همین صورت محل بخیه را شستشو دهید.
 8. بعد از خشک شدن محل بخیه از پماد موپیروسین استفاده کنید.

 

کاشت ابرو به روش FUT با رشد طبیعی

پس از گذشت 48 ساعت شما می توانید به صورت روزانه ابروهای خود را شستشو دهید. برای این کار، نصف ظرف اسپری را با آب پر و با کمی شامپو بچه مخلوط کنید.س پس محلول را در جهت خواب ابروها اسپری کنید. خواب موها در تاج ابرو از سمت پایین به بالا است، در وسط ابرو از سمت تاج ابرو به سمت دم ابرو، و در دم ابرو از بالا به پائین است. پس از اسپری کردن محلول آب و شامپو، سه دقیقه صبر کنید و سپس آب گرم را روی ابروها بپاشید. شما باید در روز 3 مرتبه ابروهای کاشته شده خود را شستشو دهید. به خاطر داشته باشید که تا دو هفته نمی توانید روی صورت خود آب بپاشید.

  مراقبت های قبل و بعد از عمل چال گونه

شستشوی روزانه ابروی کاشته شده

وجود دلمه یا پوسته پوسته شدگی نشان می دهد که شستشو روزانه به درستی انجام نمی شود. زخم ها و دلمه ها باعث از جا در آمدن تارهای ابرو می شوند. در صورت مشاهده زخم یا پوسته پوسته شدن، تعداد دفعات شستشوی روزانه را افزایش دهید. اگر شدت پوسته ریزی و عمق زخم ها زیاد است، یک عدد گاز استریل را با آب جوشیده گرم مرطوب کنید و به مدت 5 دقیقه بر روی ابروها قرار دهید و روی آن را با آب اسپری کنید. این کار را به مدت 1 ساعت انجام دهید تا زخم ها و پوسته شدگی ها کاملا از بین بروند.