پرش لینک ها

15 روش حرفه‌ای برای زیبایی پوست

اگر از پوست صورتتان راضی نیستید، به خاطر اینکه آکنه و جوش دارد، شفاف نیست یا هر دلیل دیگری، نگران نباشید و وحشت‌زده نشوید. این اتفاق ممکن است برای هرکسی بیافتد. ممکن است به خاطر این باشد که میکاپ خود را از صورتتان پاک نکردید یا ممکن است یک واکنش آلرژیک دارید، یا بالش خوابتان به اندازه کافی تمیز نیست یا هر چیز دیگری. ما در اینجا به شما کمک می‌کنیم که این موارد را از بین ببرید و با ساده‌ترین راه، زیبایی پوست خودتان را به دست بیاورید.
پیشنهاد می‌کنیم پس از خواندن ادامه متن، برای اینکه فرایند درمان شما سریع‌تر صورت بگیرد، می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید و با کمک آنها، و به صورت کاملا حرفه‌ای درخشندگی و زیبایی پوست خود را بدست بیاورید.

1- همیشه قبل از رفتن به رختخواب، صورت خود را بشویید.

اگر چنین عادت بدی دراید که صورت خود را پس زا پایان روز و پیش از به رختخواب رفتن نمی‌شویید، بهتر است این کار را ترک کنید. خصوصا وقتی مواد شیمیایی و آرایشی بر روی پوست شما قرار دارند. اگر خیلی خسته‌اید و حوصله رفتن به دستشویی و شستن صورت خود را ندارید، دست‌کم با دستمال مرطوب، مواد آرایشی را پاک و پوست صورتتان را ضدعفونی کنید. گرچه بهتر است تنبلی را کنار بگذارید و صورتتان را با آب و صابون بشویید.

2- از کرم مرطوب کننده استفاده کنید

معمولا کرم‌های مرطوب کننده، البته اگر تقلبی نباشند، باعث بهبود کیفیت پوست شما می‌شوند. بهتر است از کرم‌های مرطوب‌کننده غیر چرب استفاده کنید. دکتر لوین، متخصص پوست توصیه می‌کند که از یک کرم مرطوب‌کننده به صورت روزانه استفاده کنید که هرگونه چربی پوست شما را جذب کند.
دکتر لوین می‌گوید: «مرطوب‌کننده‌های جاذب چربی پوست، حاوی فناوری میکروپیرل هستند که باعث جذب چربی سطحی پوست می‌شود. این امر به سلامت پوست شما کمک می‌کند.»

3- برای شستن صورت خود عجله نکنید

بسیاری از افراد با اینکه هر شب و هر روز صورت خود را می‌شویند و مسائل بهداشتی دیگر را هم رعایت می‌کنند، اما باز هم از چربی پوست و عدم درخشندگی آن رنج می‌برند. مشکل بسیاری از این افراد، این است که وقت کافی برای شستن وست صورتشان نمی‌گذارند. باید بدانید که شما دست‌کم برای شستن صورتتان باید با استفاده از مواد شوینده صورت، 45 ثانیه وقت بگذارید تا چربی‌ها و آلودگی‌هایی که در طول روز بر روی پوست صورت شما قرار گرفته، از بین برود. البته ممکن است که دلیل دیگری هم وجود داشته باشد. اینکه شما به شکل اشتباه صورتتن را می‌شویید. برای این کار می‌توانید از متخصصان پوست کمک بگیرید.
برای خرید محصولات بهداشتی و مخصوص شستشوی صورت به منظور زیبایی پوست با اکسیر جوانی تماس بگیرید.

4- مواد پاک‌کنننده را به خوبی بوشید.

وقتی شما از مواد پاک کننده و شستشوی صورت استفاده می‌کنید، ممکن است چربی آنها به خوبی از روی صورت شما پاک نشود. بنابراین لازم است هر بار که از این مواد برای شستشو استفاده می‌کنید، صورت خود را به خوبی و با آب ولرم بشویید تا همه این مواد از روی پوست صورت شما پاک شود و پوست شما لیز، صابونی یا چرب نباشد. آب داغ باعث خشک شدن پوست و آب سرد باعث بسته شدن منافذ پوست شما می‌شود که هیچ کدام برای پوشت شما خوب نیست. بنابراین بهتر است که با آب ولرم این کار را بکنید.
اگر به دنبال زیبایی پوست و سلامت و درخشندگی پوست خود هستید، حتما با اکسیر جوانی  تماس بگیرید.

5- پوستتان را با لطافت بشویید

شستشوی محکم و خشن پوست، باعث قرمز شدن و حساسیت پوست می‌شود. شما نباید با صورتتان بجنگید. برای شستشوی صورت نباید از روش‌ها و وسایل خشن حتی لیف استفاده کرد. گرچه لیف، برای پوست بدن بسیار نحیف و نرم و مناسب است، اما برای صورت، خشن است و می‌تواند باعث تحریک پوست شود. اگر از دست‌هایتان برای شستن صورت استفاده می‌کنید، باید دست‌هایتان را به خوبی شسته باشید. در غیر این‌صورت، آلودگی‌ها و چربی‌ها را از دست‌ها به صورتتان منتقل می‌کنید.

6- ابتدا پاک‌کننده‌ها را به دستانتان بمالید

با ماساژ دادن و مالش مواد پاک‌کننده، باعث تحریک بهتر این مواد می‌شوید و بنابراین وقتی آن را روی صورتتان می‌مالید، اثر بهتری از خود نشان خواهد داد.

7- شستشوی صبحگاهی را فراموش نکنید

بسیاری از موادی که به موهایتان می‌زنید، جذب بالش شما می‌شوند و سپس با برخورد پوست صورت، بر روی پوست شما قرار می‌گیرند. همین امر می‌تواند آسیب زیادی به پوست صورت شما بزند و زیبایی پوست را از شما بگیرد. بنابراین، صبح وقتی از خواب بیدار می‌شوید، حتما صورت خود را با صابون یا مواد مخصوص شستشوی صورت بشویید.
می‌توانید مواد اکسیر جوانی را برای به دست آوردن زیبایی پوست امتحان کنید.

8- از یک قلم‌موی پاک‌کننده استفاده کنید.

گرچه استفاده از دستانتان برای شستن صورت خیلی خوب است و مانع از خراشیدگی و تحریک پوستتان می‌شود، اما انگشتان شما نمی‌توانند حفره‌ها و منافذ ریز پوستتان را به خوبی تمیز کنند. شما با استفاده از یک قلم‌موی پاک‌کننده اما می‌توانید به خوبی منافذ پوستتان را پاک کنید و باعث زیبایی پوست صورتتان شوید. از این شیوه استفاده کنید و مطمئن باشید که تاثیر آن را در عرض یکی دو هفته مشاهده خواهید کرد.
شاید باورتان نشود اما شستشوی صورت با یک قلم‌موی مخصوص پاک‌کننده تا 6 برابر بهتر از شستن صورت با دست‌ها موثر است.

9- بیش از حد صورت را نشویید

اگر با انجام کارهای فوق، هنوز هم احساس می‌کنید که پوستتان چرب است، به جای آنکه دوباره صورتتان را بشویید، (که حتی ممکن است باعث چربی بیشتر پوست صورتتان بشود)، بهتر است از  تونرهای آسترینجنت استفاده کنید که به خاطر داشتن الکل، پوست شما را خشک می‌کنند.

10- باید گوشی موبایلتان را پاک کنید

اگر بر روی گونه‌هایتان یا هرجایی در همان حوالی که محل برخورد گوشی موبایل با صورتتان است، جوش‌هایی وجود دارد باید بدانید که ممکن است یکی از دلایل وجود این جوش‌ها، آلودگی گوشی موبایلتان باشد. از آنجایی که موبایل شما در طول روز در دست شماست و با میز و وسایل دیگر در ارتباط است، آلودگی و باکتری‌های زیادی را به خود جذب می‌کند و وقتی شما با تلفن صحبت می‌کنید، این باکتری‌ها به پوست صورت شما منتقل می‌شوند. بهتر است هر روز گوشی موبایلتان را با دستمال‌های آنتی باکتریال به خوبی پاک کنید.

11- این‌قدر به صورتتان دست نزنید

احتمالا شما سر کلاس یا سر کار، خیلی ناخودآگاه دستتان را زیر چانه یا روی گونه‌های خود می‌گذارید و نمی‌دانید که با این کار چقدر به زیبایی پوست و سلامت آن ضربه وارد می‌کنید. شما در طول روز و در طی فعالیت‌های روزانه، چیزهایی را لمس می‌کنید که باعث آلودگی دستانتان می‌شود. وقتی آنها را به صورتتان می‌زنید، این آلودگی را به پوست خود منتقل می‌کنید.

12- رویه‌ی بالشتان را عوض کنید.

عوض نکردن رویه‌ی بالش نیز باعث تاثیر بد بر روی پوست صورت شما می‌شود. حتی اگر هر شب پیش از خواب هم شما صورتتان را بشویید، باز هم بالش شما به خاطر آلودگی‌ها و مواد شیمیایی بر روی موها و دست‌هایتان، آلوده خواهد شد. بنابراین ایده خوب این است که هر چند روز یک بار، رویه‌ی بالشتان را عوض کنید و آن را بشویید.

13- مراقب چتری‌هایتان باشید

وقتی موهایتان را آغشته به مواد شیمیایی می‌کنید یا به آنها اسپری می‌زنید، این مواد اضافی می‌تواند بر روی موهای شما باقی بماند و اگر چتری داشته باشید، به پیشانی شما برخورد خواهد کرد و باعث ایجاد جوش‌هایی بر روی پیشانی شما خواهد شد. برای ممانعت از این اتفاق، باید موهایتان را بشویید یا دست‌کم آنها را از صورتتان دور کنید.

14- از محصولاتِ زیاد استفاده نکنید

استفاده از محصولات زیاد برای بهبود شرایط پوست و زیبایی پوست، ممکن است نتیجه عکس داشته باشد. باید این را بدانید که استفاده از محصولات مختلف به صورت همزمان بر روی پوست، باعث بهبود و زیبایی پوست شما نمی‌شود. بلکه حتی ممکن است که نتیجه عکس داشته باشد و باعث تحریک پوست شما شود.

15- از مشاور پوست کمک بگیرید

اگر با این کارها باز هم نتوانستید مشکلات پوستی‌تان را برطرف کنید، بهتر است با یک مشاور تماس بگیرید یا به متخصص پوست مراجعه کنید.
با توجه به مراحل ذکر شده در بالا، اگر شما از خواندن مطالب متفرقه و صحبت با دوستان و مشاوره از افراد غیر متخصص خسته شده‌اید و نتیجه‌ای هم نگرفتید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که سراغ اکسیر جوانی بیایید تا مشاوران حرفه‌ای ما با توجه به وضعیت پوست شما، پیشنهاد دقیقی را ارائه دهند.
کلینیک ما علاوه بر زیبایی پوست و مو، خدمات دیگری را هم ارائه می‌دهد، از جمله جراحی بینی ، جراحی زیبایی ، جراحی پلک ، جراحی گوش ، لیزر موهای زائد، لیزر پوست، لیزر بیکینی، بوتاکس مو، بوتاکس صورت، بوتاکس ابرو و بوتاکس پیشانی.
کافی است با ما تماس بگیرید.
  ماسک صورت | ساخت بهترین ماسک های طبیعی

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

دیدگاه