پرش لینک ها

پروتز سینه ؛ مزایا، معایب و انواع پروتز

اگر شما هم از اندازه و فرم سینه‌های خود راضی نیستید، باید بدانید که اندازه و فرم سینه‌ها به راحتی قابل اصلاح است. از آنجایی که سینه‌ها نقش مهمی در زیبایی ظاهری یک فرد ایفا می‌کنند، نارضایتی از اندازه و ظاهر آنها باعث کاهش اعتماد به نفس و حتی مشکلات زیناشویی خواهد شد. بنابراین بهتر است با روش بسیار کارآمد پروتز سینه، به اصلاح وضعیت سینه‌های خود بیاندیشید. در اینجا قصد داریم به بیان اطلاعاتی در مورد عمل پروتز سینه بپردازیم.

بسیاری از جراحان و متخصصان زیبایی معتقدند که پروتز روشی بسیار مطلوب و رایج برای اصلاح فرم و اندازه سینه است. گرچه بسیاری از مردم از نتایج این عمل می‌ترسند اما باید بدانید که اگر عمل پروتز سینه به خوبی انجام شود، هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت. بنابراین اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که پزشک و متخصص خوبی را برای پروتز سینه پیدا کنید. یک جراح ماهر و کارآزموده بر اساس نوع، اندازه سینه و خواسته بیمار، بهترین و مناسب‌ترین پروتز را انتخاب کند.

به طور کلی جراحی سینه برای بزرگ کردن سینه، فرم دادن به سینه و کوچک کردن سینه‌های بسیار بزرگ است. مورد اول، یعنی بزرگ کردن سینه، با کمک پروتز صورت می‌گیرد. برای برخی از زنان، دلایل ژنتیکی، یا دلایل دیگری جز ژنتیک باعث شده که سینه‌های آنها به خوبی رشد نکند و اندازه کوچک‌تری نسبت به اندازه معمولی سینه باشد. در این صورت این افراد تصمیم می‌گیرند تا عمل پروتز سینه  را انجام دهند و اندازه سینه‌ها را بزرگ کنند.

همانطور که گفته شد، گاهی هم دلایل دیگری جز عوامل ژنتیکی باعث انجام عمل پروتز است. مثلا بعد از بارداری، سینه‌های اغلب زن‌ها دارای افتادگی و کاهش حجم می‌شود. در این حالت نیز می‌توانند با عمل پروتز سینه به راحتی به اندازه و فرم مورد نظر خود برای سینه‌هایشان برسند. یکی از دلایل مهمی که برخی از زنان مایل به بارداری نیستند، همین مسئله است که می‌گویند، بعد از زایمان و شیردهی، فرم بدن و سینه‌های آنها بهم می‌ریزد. در صورتی که به راحتی می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

از جمله موارد دیگر که باعث کوچک شدن سینه‌ها است، می توان به سرطان پستان اشاره کرد. زنانی که دچار سرطان پستان می‌شوند، گاهی یک و گاهی هردو سینه خود را از دست می‌دهند. پس از برداشتن سینه‌ها، این افراد اعتماد به نفس خود را به شدت از دست می‌دهند و ممکن است به ندرت در جامعه ظاهر شوند یا با ترفندهایی سعی در مخفی نگه‌داشتن مشکلشان بکنند. اما دیگر نیازی به انجام چنین کارهایی نیست؛ این افراد هم خیلی راحت با مراجعه به کلینیک تخصصی، می‌توانند پس از مشاوره و معاینه‌های کافی، عمل پروتز سینه را انجام دهند.

پروتز، پروتز سینه، پروتز سینه در مشهد، مرکز پروتز در مشهد، بهترین مرکز پروتز سینه در مشهد، مجهزترین مرکز پروتز سینه در مشهد
همه چیز درباره پروتز سینه

افراد کاندیدای مناسب برای پروتز سینه

افرادی که کاندیدای مناسبی برای پروتز سینه هستند را در بالا به صورت پراکنده توضیح دادیم. با این حال اگر قرار باشد به شکل خلاصه همه این افراد را ذیل یک مجموعه قرار دهیم، باید بگوییم این افراد کاندیدای مناسبی برای عمل پروتز سینه هستند: زنانی که از اندازه سینه‌های خود راضی نیستند و مایلند تا سینه‌های بزرگ‌تری داشته باشند؛ زنانی که به صورت ارثی و ژنتیکی دچار افتادگی و شلی پستان‌ها هستند؛ زنانی که سینه‌هایشان به خاطر افزایش سن، زایمان و شیردهی یا حتی کاهش وزن، دچار افتادگی و شل‌شدگی شده است؛ و در نهایت زنانی که به خاطر داشتن بیماری سرطان پستان، مجبور به برداشتن سینه‌هایشان می‌شوند. همه اینها به صورت بالقوه کاندیدای انجام عمل پروتز سینه هستند. البته موارد دیگری هم باید بررسی شود که یک فرد به صورت قطعی کاندیدای مناسبی برای پروتز سینه باشد. به عنوان مثال، بیمار باید شرایط بدنی مناسبی را برای انجام یک جراحی عمومی داشته باشد. شرایط بدنی مناسب یعنی فرد بیماری خاصی نداشته باشد، قرص‌های خاصی را مصرف نکند، کاهش و افزایش ناگهانی وزن در مدت اخیر نداشته باشد، حداقل سن برای انجام عمل پروتز را داشته باشد و مواردی از این دست که پزشک و متخصص به شکل کامل به شما توضیح خواهد دارد.

پیش از انجام پروتز سینه چه کار باید کرد؟

شما پس از آنکه به صورت کامل معاینه شدید، با توجه به شرایط بدنی، وضعیت سینه‌ها و خواسته‌های مدنظرتان، مشاوره‌های لازم به شما ارائه می‌شود. انتخاب پروتز معمولا با توجه به پهنای سینه، ارزیابی پوشش نسج نرم سینه و بافت سینه صورت می‌گیرد. پس از تایید همه این موارد، چند مورد هست که باید رعایت کنید. اگر سیگاری هستید،  باید به مدت 2 هفته پیش از انجام عمل، سیگار را به طور کامل کنار بگذارید؛ اگر مادری هستید که به فرزندتان شیر می‌دهید، باید صبر کنید تا شیردهی شما تمام شود و حدود یک تا دو ماه پس از پایان شیردهی منظر بمانید اندازه اندازه و فرم واقعی سینه‌های شما مشخص شود. همچنین شما باید اطلاعات خود را در زمینه عمل پروتز کامل کنید و در نهایت، آخرین کاری که باید انجام دهید، این است که توقع خود را نسبت به واقعیت‌ها بسنجید.

گفتن این نکته هم بسیار ضروری است که اگر از قرص‌های خاصی مصرف می‌کنید، بنا به هر دلیلی، نباید آن را از پزشک خود پنهان کنید. باید تمام جزئیات قرص‌هایی که مصرف می‌کنید، از ساده‌ترین‌ها تا پیچیده‌ترین آنها را با پزشک خود در میان بگذارید. به عنوان مثال مصرف آسپرین، فراورده‌های آسپرین، داروهای ضد‌التهاب و مکمل‌های گیاهی باید ۱۰ روز پیش از عمل پروتز سینه متوقف شود. انجام آزمایش‌های معین و نیز ماموگرافی به دستور پزشک پیش از انجام عمل پروتز سینه امری ضروری است. همچنین اگر سابقه بیماری، جراحی یا حساسیت خاصی دارید، باید این را هم به پزشک خود اطلاع دهید تا در صورت نیاز، تمهیدات خاصی در نظر گرفته شود. این موضوع را به هیچ وجه دستکم نگیرید چراکه ممکن است بر اثر تداخلات دارویی، یا شرایط جسمی، مشکلاتی برای شما پیش بیاید که جبران ناپذیر باشد. ابن مسئله ارتباطی با عمل پروتز سینه ندارد و برای هر عمل و جراحی دیگری هم صادق است. در همه جراحی‌ها چه زیبایی و چه درمانی، بیماران موظفند تا هر نوع اطلاعاتی را در مورد خود با پزشکشان در میان بگذارند.

کلینیک پوست و مو زیابیی، لیزر مو، لیزر پوست، جراحی زیبایی، بوتاکس، بوتاکس صورت، جراحی بینی، عمل بینی، جراحی پلک، جراحی زیبایی صورت، بوتاکس پیشانی
انجام عمل پروتز سینه در مجهزترین کلینیک زیبایی شرق کشور

پس از انجام عمل پروتز سینه

پس از انجام عمل پروتز سینه، تا حدود سه روز، سینه‌ها ورم می‌کند و کبودی‌هایی هم در نواحی بخیه‌ها قابل مشاهده است. این مسئله کاملا طبیعی است و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد. پس از حدود یک هفته ورم آن می‌خوابد و شرایط به حالت عادی بازمی‌گردد. بعد از همین حدود، پزشک بخیه‌ها را می‌کشد و تقریبا کار، تمام است. اما پس از این مدت هم زنانی که این عمل زیبایی را انجام می‌دهند نباید تا مدتی کارهای سنگین انجام دهند یا وسایل سنگین را بلند کنند، چراکه ممکن است که به بخیه‌ها آسیب وارد شود، آنها را باز کند و موجب خونریزی شود.

به طور کلی دوره‌ای بهبودی پس از انجام عمل پروتز سینه حدود یک هفته است. پس از این مدت فردی که عمل پروتز سینه انجام داده است می‌تواند به راحتی به انجام کارهای روزانه و سبک خود بپردازد و حتی سر کار برود. حتی کسانی که ورزشکار هستند می‌توانند بعد از حدود دو هفته فعالیت‌های ورزشی سبک خود را از سر بگیرند. کسانی که به صورت حرفه‌ای ورزش می‌کنند و تمرین‌های سنگین دارند، باید حدود یک ماه تا 6 هفته تحمل کنند از انجام حرکت‌های سنگین خودداری کنند. با این حال باید در این مدت همه اقدامات احتیاطی را انجام دهد تا کوچکترین مشکلی هم برایش پیش نیاید و بتواند از نتایج عمل زیبایی خود لذت ببرد. در مدت دو هفته اول بعد از عمل نیز نباید روی شکم بخوابید تا سینه‌ها شکل و فرم خود را پیدا کنند. بهتر است بعد از گذشت دو هفته هم تا مدتی این روش خوابیدن را ادامه دهید تا هیچ‌گونه مشکلی پیش نیاید. در ابتدا ممکن است که گمان کنید سینه‌های شما بسیار بالا یا غیر طبیعی به نظر می‌رسند، اما نگران نباشید؛ پس از حدود سه چهار ماه یا کمی بیشتر، این احساس شما رفع خواهد شد.

اقدام احتیاطی بعدی که پس از انجام عمل پروتز سینه باید در نظر بگیرید، این است که سیگار و قلیان را به هیچ وجه مصرف نکنید. همچنین نوشیدن الکل باعث رقیق شدن خون و خونریزی در ناحیه عمل می‌شود. بنابراین بهتر است مصرف الکل را نیز تا مدتی کنار بگذارید. اگر احساس درد و ناراحتی می‌کنید نیز می‌توانید از قرص‌های مسکن و ضددردهایی که پزشک برای شما در نظر گرفته، استفاده کنید. حواستان باشد که به صورت خودسرانه قرص مصرف نکنید.

تا دو هفته میزان مصرف نمک را کاهش دهید. از سوی دیگر آب و مایعات، میوه و به ویژه آناناس، سبزیجات، ماهی و میگو، بسیار زیاد مصرف کنید.

در مورد برنزه کردن پس از عمل پروتز باید این نکته را به شما بگوییم که گرچه گرفتن حمام آفتاب یا استفاده از سولاریوم به پروتز آسیببی نمی‌رساند اما لازم است به‌مدت یک سال از تابیدن مستقیم نور آفتاب یا اشعه سولاریوم به محل برش جراحی جلوگیری کنید چون باعث تیره‌تر شدن جای زخم و برش عمل می‌شود. ممکن است فرد بعد از استفاده از سولاریوم احساس کند پروتز نرم شده است؛ بنابراین توصیه می‌شود دست‌کم تا چند ماه یا حتی یک سال بعد از عمل از سولاریوم و حمام آفتاب استفاده نشود.

به طور خلاصه می‌توان موراد مراقبتی بعد از عمل پروتز سینه را به این شکل برشمرد. شما تا دو هفته پس از انجام عمل پروتز سینه برای استراحت کردن یا خوابیدن، نباید روی شکم و پهلو بخوابید. به پشت خوابیدن سبب می‌شود تا در طول دوره‌ی نقاهت، پروتز در بهترین موقعیت قرار بگیرد.

پزشک برای جلوگیری از عفونت، آنتی‌بیوتیک و برای کاهش درد داروهای مسکن تجویز می‌کند. برای پیشگیری از عفونت احتمالی حتما آنتی‌بیوتیک‌ها را سر‌ ساعت و به موقع معین مصرف کنید.

در عمل پروتز سینه، برش‌های ایجادشده را با بخیه یا با چسب مخصوص جراحی می‌بندند. برخی از بخیه‌ها جذبی هستند و بعد از ۱۰ تا ۱۴ روز جذب می‌شوند. بعد از آن می‌توان از ماساژ دادن روزانه زخم یا ورقه سیلیکونی جهت از بین بردن جای بخیه استفاده کرد. اگر بخیه‌ها جذبی نیستند پزشک یک هفته بعد از عمل آنها را می‌کشد.

در هفته اول بعد از عمل پروتز سینه زیاد فعالیت نکنید. فعالیت‌هایی مثل شانه کردن مو یا برداشتن اجسام سبک بلامانع است. توجه داشته باشید که نداشتن تحرک و فعالیت، بدن‌تان را خشک و سفت می‌کند.

پزشک جراح معمولا بعد از عمل برای شما «سوتین طبی» تجویز می‌کند. سوتین طبی همانند پانسمان عمل می‌کند به‌طوری‌که سینه‌ها و پروتز‌ها را در بهترین وضعیت نگه می‌دارد. در طول ۶ تا ۱۲ هفته به‌صورت تمام وقت حتی هنگام خواب، سوتین طبی خود را ببندید. دو هفته بعد از جراحی به‌آهستگی سینه خود را ماساژ دهید. انجام حرکات دایره‌ای با فشار ملایم با استفاده از لوسیون می‌تواند در کاهش ورم مؤثر باشد. لوسیون‌های مخصوص زخم هم می‌تواند در از بین بردن و کم‌رنگ کردن جای زخم مؤثر باشد. اگر نشانه‌ی عفونت مثل تب یا قرمزی در محل برش را مشاهده کردید، به پزشک معالج‌تان مراجعه کنید.

عمل جراحی پروتز سینه چگونه صورت می‌گیرد؟

در عمل پروتز سینه، پزشک در سه محل، برش ایجاد می‌کند. این برش‌ها در زیر بغل، بافت اطراف نوک پستان و زیر سینه ایجاد می‌شود. پس از آن، پروتز را از برش بالا یا برش پایین قفسه سینه وارد می‌کنند. پس از این مرحله، پزشک باید پروتز را در جای خود محکم کند و بخیه بزند. پروتزهای سینه سه نوع هستند: پروتزهای دارای برجستگی کم، پروتزهای با برجستگی زیاد و پروتزهای با برجستگی خیلی زیاد. هریک از این پروتزها بر اساس خواسته و میل بیماران، مورد استفاده قرار می‌گیرندو البته شرایط بدنی بیمار نیز باید متناسب با پروتز انتخابی باشد.

گفتن این نکته بسیار ضروری است که گاهی مشاهده می‌شود به خاطر استفاده از سایز بسیار بزرگ پروتز سینه، پس از مدتی، سینه‌ها حالت افتادگی پیدا می‌کنند.

در این شرایط، به‌دلیل جاذبه زمین، ضعف عضلانی و کشیدگی که در پوست سینه ایجاد می‌شود، افتادگی سینه پدید می‌آید. برای جلوگیری از این اتفاق، بهتر است سایز پروتز سینه را کوچک‌تر انتخاب نمایید و با پزشک خود، در خصوص انتخاب سایز پروتز سینه مشورت کنید.

همچنین به لحاظ شکل ظاهری هم می‌توان پروتزها را به دو نوع مختلف تقسیم کرد. پروتزهای سینه گرد که مناسب افرادی است که مایلند تا سینه‌های برجسته‌تر و البته سینه‌هایی با بافت نرم و خوش‌فرمی داشته باشند. نوع دوم پروتزها بر اساس شکل ظاهری، پروتز سینه اشکی یا قطره اشکی است. این پروتز، ظاهر طبیعی‌تری نسبت به پروتزهای دیگر دارد. این پروتز سینه خصوصا به درد افرادی می‌خورد که بافت سینه آنها خیلی کم است یا بافت پستان برای آنها وجود ندارد، افرادی که سینه‌های تخت و بدون شکل دارند و نیز زنانی که دچار عدم تقارن سینه‌ها یا نقص ظاهری سینه هستند.

پروتز سینه از چه چیزی درست شده است؟

انواع پروتزهای سینه را بر اساس جنس و مواد تشکیل‌دهنده می‌توان به سه دسته تقسیم کرد. پروتز سینه آب نمکی، پروتز سینه سیلیکونی، و پروتزهای سینه ثابت. هرکدام از اینها مزایا و معایب خود را دارند که بسته به انتخاب فرد بیمار و با توجه به شرایط جسمی او توسط پزشک انتخاب می‌شود.

این پروتزها البته به لحاظ کیفیت آنچنان با یکدیگر متفاوت نیستند اما به لحاظ هزینه عمل جراحی و احساس راحتی تفاوت‌هایی با هم دارند.

به عنوان توضیح باید بگوییم که پروتزهای سینه آب‌نمکی پروتزهای گرد هستند که با آب‌نمک استریل یا سالین پر شده‌اند. پروتز سینه آب‌نمکی دارای جداره‌ای سیلیکونی و غیرقابل نفوذ هستند.

تفاوت آنها با پروتزهای سیلیکونی این است که پروتزهای سینه آب نمکی از پروتز‌های سیلیکونی سفت‌تر هستند و در صورت پاره‌شدن، صاف می‌شوند و مایع درون آنها طی فرایندی طبیعی جذب بدن می‌شود. مایع آن هم هیچ‌گونه خطری را برای بدن ایجاد نمی‌کند. پروتزهای آب نمکی دارای مزایای هستند از جمله اینکه برای کار گذاشتن آنها نیاز به برش کمتری است، هزینه عمل جراحی آن پایین‌تر است و در نهایت، نیاز به معاینه و بررسی‌های بعد از عمل برای آنها کمتر است. اما اگر بخواهیم به معایب پروتزهای آب نمکی هم اشاره کنیم باید بگوییم که این نوع پروتزها، لمس غیرطبیعی دارند، احتمال چین خوردگی در آنها بیشتر از سایر پروتزهاست و احتمال پارگی و خالی شدن خود به خودی هم در آنها بیشتر از سایر پروتزها است. بنا به این دلایل و دلایل دیگر، استفاده از این پروتزها برای افراد کمتر از هجده سال، توصیه نمی‌شود.

پروتزهای سینه سیلیکونی نوع دوم پروتزها به لحاظ جنس هستند. این پروتزها که از ترکیبات مختلف سیلیکون ساخته شده‌اند، شبیه ژل چسبنده هستند. امنیت این پروتزها نسبت به پروتز آب نمکی بیشتر است و البته هزینه عمل آنها هم بالاتر است. با این حال بسیاری از پزشکان این پروتزها را برای زنانی که مایل به انجام عمل پروتز هستند، توصیه می‌کنند. نکات مثبت این پروتزها این است که پروتز سینه سیلیکونی بسیار شبیه بافت سینه است و در صورتی که ضربه بخورد یا صدمه ببیند، از بین نمی‌رود. با این حال یکی از معایب استفاده از این پروتزها هم اسن است که پس از عمل جراحی باید به طور منظم توسط پزشک، معاینه شوید. همچنین افراد کمتر از 22 سال نمی‌توانند از این پروتز استفاده کنند. از دیگر معایب این پروتز اسن است که برای قرار دادن آن باید برش بیشتر و بزرگ‌تری روی پوست صورت بگیرد. همچنین خطر پاره شدن بدون هیچ‌گونه علامتی برای این نوع پروتزها وجود دارد.

به همین دلیل است که افرادی که عمل پروتز سینه سیلیکونی انجام داده‌اند باید پس از سه سال، ام.آر.ـآی انجام دهند و پس از آن، هر دو سال یک بار باید برای بررسی پارگی بدون علامت این پروتز، ام.آر.آی کنند. نوع سوم پروتزها به لحاظ جنس، پروتزهای سینه ثابت هستند. از این جهت به آنها پروتزهای سینه ثابت گفته می‌شود که در صورت آسیب دیدن و پار شدن، هیچ‌گونه تغییری در ظاهر آنها ایجاد نخواهد شد. این پروتزها در بدن به‌جای گرد بودن، دارای شکل هستند و در قسمت پایین از برجستگی بیشتری برخوردارند. تراکم سیلیکون در آنها بالاست و در نتیجه سفت‌تر هستند و به همین دلیل آسیب‌دیدگی در آنها کمتر است. مهم‌ترین عیب این نوع پروتز این است که برای عمل جراحی پروتز و قرار دادن آنها در بافت سینه، باید برش‌های بیشتر و بزرگ‌تری ایجاد شود.

آیا قرار دادن پروتز بدون عمل جراحی ممکن است؟

می‌توان خیلی ساده به این سوال این‌گونه جواب داد که بله. اگر شما تمایلی به عمل جراحی و استفاده از پروتزهای سینه داخلی را ندارید، می‌توانید از پروتزهای خارجی سینه استفاده کنید. اما این پروتزها نیز مشکلات و عایبی را به دنبال دارند از جمله اینکه استفاده از آنها سبب حساسیت پوستی، خارش، تعریق و احساس گرما می‌شود. اما مزایای استفاده از آنها نیز این است که اولا نیاز به عمل جراحی وجود ندارد و ثانیا روشی سریع برای بزرگ‌کردن سینه‌ها به شمار می‌آیند.

استفاده از پروتز سینه چه عوارضی دارد؟

عمل پروتز سینه همانند همه عمل‌های جراحی می‌تواند دارای عوارضی باشد اما در صورتی که توسط پزشک و متخصص ماهر و باتجربه صورت بگیرد، این عوارض به حداقل خود خواهد رسید. همانطور که می‌دانید همه جراحی‌ها عوارض جزئی در پی دارند اما می‌توانید رعایت کردن نکات مربوط به هر جراحی از احتمال موقع عوارض آن کاهش دهید. به همین منظور بهتر است پیش از انجام عمل پروتز سینه، از عوارض احتمالی و شرایط وقوع آن اطلاعات کافی کسب کنید. عوارض احتمالی پروتز سینه می‌تواند شامل نامتقارن بودن سینه‌ها، قرارگیری نادرست پروتزهای سینه در ناحیه، خونریزی و تجمع خون، عفونت، بهبود نیافتن ناحیه‌های برش زده، تغییر در اثر لمس کردن سینه و یا نوک سینه که احتمال دارد موقت یا دائمی باشد، تجمع مایع در اطراف پروتز، احساس دردهای متوالی، جا به جا شدن پروتز در ناحیه قرار گرفته، ایجاد لخته خون در رگ‌ها، نشت یا پارگی جدار پروتز، چین‌خوردگی پوست روی پروتز، عوارض بیهوشی عمومی، تجمع مایع اطراف پروتز، نارضایتی فرد از نظر زیبایی و نتیجه‌ی عمل و احتمال نیاز به عمل مجدد باشد.

همچنین بعد از انجام عمل جراحی پروتز سینه بعضی بیماران کاملا حس سینه‌شان از بین می‌رود، برخی دیگر فقط کمی کاهش در حس سینه‌ها را تجربه می‌کنند و در مواردی حتی افزایش حس هم اتفاق افتاده است. با این‌همه تمام این عوارض به‌مرور بهبود پیدا می‌کند و بهبودی کامل معمولا ۱۸ ماه طول می‌کشد.

بنابراین با توجه به مواردی که در بالا گفته شد، بهتر است که کلینیک مناسبی را برای انجام عمل پروتز سینه انتخاب کنید تا پزشکان و متخصصان باتجربه‌ای، عمل زیبایی جراحی سینه را برای شما انجام دهند و عوارض عمل پروتز سینه به کمترین حالت خود برسد. با این اوصاف اگر علائمی مثل افزایش تورم و کبودی محل جراحی، افزایش قرمزی در محل برش جراحی، خروج ترشح بدبو یا زردرنگ از محل زخم یا خونریزی از محل زخم که با فشار پانسمان بند نمی‌آید، داشتن احساس بی‌حالی و ضعف شدید، داشتن درد شدیدی که با مسکن‌های تجویزشده کاهش پیدا نکند، آلرژی نسبت به داروهای مصرفی یا عدم تحمل داروها، بروز تب و درجه حرارت دهانی بالای ۳۸ درجه، احساس تنگی نفس، درد قفسه سینه یا ضربان قلب غیر‌طبیعی را داشتید، حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

رنگ پروتز سینه طبیعی خواهد شد؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی که به دنبال جراحی پروتز سینه هستند، این است که رنگ پروتز سینه شبیه به رنگ پوست آنها وکاملا طبیعی باشد. اگر چه تولید‌کنندگان پروتز تمام تلاش خود را برای ساخت پروتزهای نزدیک به رنگ پوست انجام می‌دهند، با این حال اما معمولا اندکی تفاوت رنگ میان پوست طبیعی بدن و پوسته پروتزهای سینه وجود دارد.

نتیجه عمل پروتز سینه دائمی است؟

گرچه جنس و کیفیت پروتزهای سینه جدید بسیار بالاست و دوام خوبی دارد، اما علی‌رغم مقاوم بودن پروتزهای سینه متاسفانه، این پروتزها همیشگی نیستند و به‌مرور زمان فرسوده می‌شوند. فرسودگی پروتزهای سینه هم به این صورت است که معمولا به‌مرور زمان پوسته خارجی پروتز سینه کهنه و نازک می‌شود و درنهایت از بین می‌رود. از سوی دیگر فرسودگی پروتزهای سینه در افرادی که تحرک بیشتری دارند، مانند ورزشکاران، سوارکاران، مربیان ایروبیک و افرادی از این دست، بیشتر است. بهتر است اینگونه بگوییم که پروتزهای سینه، تاریخ انقضا دارند و بنابراین نیاز است، پس از مدتی تعویض شوند. پروتزهای سینه، براساس نوع، جنس، شرکت سازنده، کیفیت و واکنش‌های بدنی خانم‌ها و سبک زندگی‌ آن‌ها، مدت زمانی بین ۸ الی ۱۵ سال در بدن باقی می‌مانند.

هزینه عمل پروتز تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرید؟

همانطور که بسیاری از شما می‌دنید، عمل‌های جراحی زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند؛ وگرنه تا الان همه شرکت‌های بیمه ورشکست شده بودند! از آنجایی که عمل پروتز سینه هم جزء عمل‌های زیبایی به شمار می‌رود، به همین دلیل تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی‌گیرد. بنابراین در این زمینه باید دست در جیب کنید و شخصا هزینه‌ها را متقبل شوید!

آیا پس از پروتز می‌توانم به فرزندم شیر بدهم؟

بله. هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد. در عمل پروتز سینه از آنجایی که بافت طبیعی و قدیمی سینه هیچ تغییری نمی‌کند و آسیبی نمی بیند، مجاری شیردهی نیز سر جای خود باقی می‌مانند و هیچ مشکلی در زمینه شیردهی به فرزندانتان برای شما پیش نخواهد آمد.

گرچه باید این نکته را هم یادآوری کنیم که ممکن است که با برش بخش اطراف هاله سینه، برخی از مجاری شیردهی قطع شود. به همین دلیل است که پزشکان معمولا ترجیح می‌دهند تا بخش پایینی سینه را برش دهند تا آسیبی به بافت سینه‌ها وارد نشود و مشکلی برای شیردهی به وجود نیاید. با این حال برای اطمینان از این موضوع می‌توانید در مورد شرایط خود و نوع عمل با پزشکتان مشورت کنید.

آیا با انجام پروتز احتمال ابتلا به سرطان پستان وجود دارد؟

خیر. بر اساس مطالعات و پژوهش‌هایی که تاکنون انجام شده، هیچ ارتباطی میان انجام پروتز سینه با ابتلا به سرطان پستان، یا هر نوع سرطان دیگر یا بیماری‌های خودایمنی پیدا نشده است. تنها مسئله‌ای که می‌تواند وجود داشته باشد این است که وجود پروتز سینه مانع از آن می‌شود که در ماموگرافی، بافت اصلی سینه دیده شود؛ چراکه پروتزهای سینه به خاطر وجود مواد سیلیکون و سالین، اشعه و پرتو را از خود عبور نمی‌دهند و این امر می‌تواند سبب شود که تشخیص سرطان پستان، در صورت وجود، دشوار شود. با این حال با پیشرفت‌هایی که در حوزه تصویربرداری و رادیولوژی شده است، پزشکان و متخصصان می‌توانند قسمت‌هایی از بافت اصلی سینه را از زیر پروتز ببینند و در صورت وجود بافت سرطانی، آن را تشخیص دهند. با این حال برخی از پزشکان و متخصصان معتقدند اگر سابقه سرطان پستان در خانواده شما وجود دارد، بهتر است از عمل پروتز سینه اجتناب کنید.

آیا پس از انجام پروتز می‌توانم با هواپیما سفر کنم؟

هیچ‌کس نمی داند که این شایعه از کجا و چگونه آغاز شده که افرادی که عمل روتز سینه انجام داده‌اند، نمی‌توانند به خاطر فشار هوای ناشی از ارتفاع هواپیما، حمل و نقل هوایی داشته باشند. همانطور که گفته شد، این یک شایعه است که حقیقت ندارد. شما پس از بهبودی و گذراندن دوره نقاهت به راحتی می‌توانید سوار هواپیما شوید و سفرهای هوایی داشته باشید. ظاهرا این شایعه از سوی برخی از شرکت‌های هواپیمایی صورت گرفته است تا تعداد کارمندانی که برای عمل پروتز سینه مرخصی می‌گیرند، کاهش یابد.

هزینه کمتر، احتمال نارضایتی بیشتر

گرچه پارامترهای زیادی در تعیین هزینه عمل جراحی پروتز نقش دارد و همچنین نمی‌توان به طور قطعی گفت که هرجا هزینه کمتری را برای عمل جراحی از شما دریافت می‌کند، کیفیت پایین‌تری را به شما ارائه می‌دهد، اما واقعیت این است که با وجود بسیاری از پزشکان کم‌تجربه یا کلینیک‌های غیراستاندارد، برای جذب مشتری بیشتر، از مواد با کیفیت پایین استفاده می‌شود تا هزینه عمل را برای بیماران به کمترین حالت ممکن برسانند. در چنین شرایطی توصیه هر فرد عاقلی به شما این است که با زیبایی و زندگی خود بازی نکنید. گرچه قرار نیست جان خود را در این مورد از دست بدهید، اما اگر عمل جراحی بد و ضعیفی داشته باشید و کیفیت مواد مورد استفاده هم پایین باشد و در نهایت شما از نتیجه عمل زیبایی خود راضی نباشید، شرایط برای شما بسیار بسیار بد خواهد شد. طوری که با خود می‌گویید که کاش مُرده بودم و زیر تیغ چنین پزشکی در چنین کلینیکی نمی‌رفتم. میزان شهرت پزشک، تبحر و تجربه پزشک، محل مطب و کادر خدمات‌دهی به مراجعه‌کنندگان، از عوامل اثرگذار، بر هزینه جراحی پروتز سینه است. بنابراین نباید این موارد را دست‌کم گرفت. فراموش نکنید که شما جراحی زیبایی را با هدف زیباتر شدن انجام می‌دهید؛ درحالی‌که گاهی به‌دلیل آسیب‌های مختلفی که در زمان عمل و یا بعد از آن، به بدن شما وارد می‌شود، علاوه‌ بر از بین رفتن زیبایی و سلامتی‌تان، ضرر و زیان مالی نیز، متحمل می‌شوید. بنابراین باز هم تاکید می‌کنیم که با زیبایی و زندگی خود بازی نکنید.

عمل جراحی پروتز سینه در کلینیک زیبایی اکسیر جوانی

اگر به دنبال راه‌حل‌های مناسب و ماندگاری برای زیبایی و بهبود بهبود شکل و فرم سینه خود هستید، ما به شما کلینیک زیبایی اکسیر جوانی را پیشنهاد می‌کنیم. جایی که پزشکان و متخصصان حرفه‌ای از سراسر ایران در آن جمع شده‌اند تا با تبحر و دانش خود، رضایت شما را به دست بیاورند.

در کلینیک اکسیر جوانی، مراحل پیش از عمل پروتز به این صورت طی می‌شود که در ابتدا، مشاوره و آگاهی بخشی به مراجعه‌کننده و بیمار صورت می‌گیرد. در این مرحله، پزشک در جلسه مشاوره، اطلاعاتی در خصوص عمل پروتز سینه، در اختیار مراجعه‌کننده قرار می‌دهد. پزشکان و متخصصان ما اطلاعات جامع و کاملی از مزایای انجام جراحی پروتز سینه و معایب و مزایای هریک از روش‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند. در مرحله بعدی، وضعیت سینه‌ها به صورت کاملا تخصصی بررسی و معاینه می‌شود.

قبل از انجام عمل بزرگ کردن سینه با پروتز لازم است نوع بافت سینه و وضعیت آن ارزیابی شود. بر اساس نتایج این ارزیابی، پزشک متد یا روش خاصی را برای انجام جراحی درنظر می‌گیرد. پس از این مرحله، تکنیک جراحی نیز انتخاب می‌شود. تکنیک جراحی می‌تواند بر اساس بافت سینه، شرایط فردی بیمار و موارد دیگر، انتخاب شود. همچنین پس از انجام عمل، پزشکان ما همه اطلاعات لازم را برای دوره نقاهت و دوره مراقبت‌های پس از عمل در اختیار شما قرار می‌دهند و هر زمان که بخواهید و تمایل داشته باشید، می‌توانید برای ویزیت مجدد و بررسی شرایط پروتز سینه به آنها مراجعه کنید تا روند بهبودی شما به صورت کامل پشت‌سر گذاشته شود. ما در کلینیک اکسیر جوانی، حافظ و ضامن زیبایی شما هستیم و معتقدیم که هر انسانی حق زیباتر شدن و زیباتر ماندن را دارد. این حق را از خود دریغ نکنید.

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

دیدگاه