پرش لینک ها

پروتز سینه، انواع آن و بیشتر

پروتز سینه یکی از محبوب ترین و موثرترین راه ها برای تغییر اندازه و فرم سینه و همچنین بازسازی سینه (پس از پایان دوره درمانی سرطان سینه) است. اگر از اندازه و فرم سینه‌های خود راضی نیستید، نگران نباشید چرا که که اندازه و فرم سینه‌ها به راحتی قابل اصلاح هستند. از آنجایی که سینه‌ها نقش مهمی در زیبایی ظاهری شما دارند، نارضایتی از اندازه و ظاهر آنها باعث کاهش اعتماد به نفس و شاید مشکلات زناشویی می شود.

گرچه بسیاری از مردم از نتایج این عمل می‌ترسند اما باید بدانید که اگر عمل پروتز سینه به خوبی انجام شود، جایی برای هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت. بنابراین، اولین و مهم ترین نکته پیدا کردن یک پزشک و متخصص آگاه و ماهر است. یک جراح کار آزموده بر اساس نوع و اندازه سینه، خواسته بیمار و صلاحدید پزشکی بهترین و مناسب‌ترین پروتز را انتخاب می کند.

برای گرفتن مشاوره رایگان در زمینه عمل پروتز سینه می توانید با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمایید تا متخصصان کلینیک تخصصی زیبایی اکسیر جوانی شما را راهنمایی کنند.
همه چیز در مورد پروتز سینه

چه کسانی می توانند پروتز سینه انجام دهند؟

به طور کلی جراحی سینه برای بزرگ کردن سینه، کوچک کردن سینه و فرم دهی یا بازسازی سینه است. به طور کلی می توان انواع این عمل را در دسته های زیر توضیح داد:

بزرگ کردن سینه

در برخی از خانم ها، دلایل ژنتیکی یا غیر ژنتیکی باعث شده که سینه‌ها به خوبی رشد نکنند و اندازه کوچک‌تری نسبت به اندازه معمولی داشته باشد. این افراد می توانند با عمل پروتز اندازه سینه‌ها را بزرگ تر کنند. خانم هاییکه از اندازه سینه‌های خود راضی نیستند، می توانند با پروتز سینه‌های بزرگ‌تر و خوش فرمی داشته باشند.

کوچک کردن سینه

همانطور که گفته شد، گاهی عوامل غیر ژنتیکی باعث انتخاب عمل پروتز است. مثلا بعد از بارداری، سینه‌های اغلب خانم ها دارای افتادگی و کاهش حجم می‌شوند. در این حالت آنها می‌توانند با عمل پروتز سینه به راحتی به اندازه و فرم مورد نظر خود برای سینه‌ های خود برسند. یکی از دلایل مهم عدم تمایل برخی خانم ها به بارداری، به هم ریختن فرم بدن و سینه ها بعد از زایمان و شیردهی است. در صورتی که به راحتی می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

فرم دهی و بازسازی سینه

گاهی اوقات داشتن زمینه وراثتی و ژنتیکی باعث افتادگی و بد فرمی سینه ها می شود. همچنین، افزایش سن، زایمان و شیردهی یا حتی کاهش وزن هم می تواند منجر به افتادگی و شُل شدن حجم سینه ها شوند.

از جمله دلیل های دیگری که فرد نیاز به فرم دهی و بازسازی سینه‌ها دارد، سرطان سینه است. متاسفانه خانم ها ممکن است یک و شاید هر دو سینه خود را از دست بدهند. کاملا قابل درک است که این افراد اعتماد به نفس خود را از دست بدهند، به ندرت در جامعه ظاهر شوند یا با ترفندهایی سعی در مخفی نگه‌ داشتن آن کنند. اما شما تنها نیستید! شما می توانید با مراجعه به یک کلینیک تخصصی پس از مشاوره و معاینه‌های کافی، عمل پروتز سینه را انجام دهید.

شرایط کلی متقاضی

درست مانند هرگونه عمل جراحی دیگری، شما باید شرایط بدنی مناسبی برای انجام این عمل داشته باشید. شرایط بدنی مناسب یعنی

 • فرد بیماری خاصی نداشته باشد،
 • دارو‌های خاصی را مصرف نکند،
 • کاهش و افزایش ناگهانی وزن در مدت اخیر نداشته باشد،
 • حداقل سن برای انجام عمل پروتز را داشته باشد

و مواردی از این دست که پزشک و متخصص به طور کامل به شما توضیح خواهد دارد.

پروتز سینه مناسب چه کسانی است؟

پیش از انجام پروتز سینه چه باید کرد؟

پس از معاینه کامل و انجام آزمایشات با توجه به شرایط بدنی، وضعیت سینه‌ها و خواسته‌های مدنظرتان، مشاوره‌های لازم به شما ارائه می‌شوند. انتخاب پروتز معمولا با توجه به پهنای سینه، ارزیابی پوشش نسج نرم سینه و بافت سینه صورت می‌گیرد. سپس نوبت به مراقبت های پیش از عمل پروتز می رسد همچون:

 •  باید به مدت 2 هفته پیش از انجام عمل، سیگار را به طور کامل کنار بگذارید.
 • باید تا حدود دو ماه پس از پایان دوره شیردهی منتظر بمانید تا اندازه و فرم واقعی سینه‌ ها مشخص شوند.
 • تمام جزئیات دارو‌هایی که مصرف می‌کنید، از ساده‌ترین‌ها تا پیچیده‌ترین آنها را با پزشک خود در میان بگذارید. به عنوان مثال مصرف آسپرین، فراورده‌های آسپرین، داروهای ضد‌التهاب و مکمل‌های گیاهی باید ۱۰ روز پیش از عمل پروتز سینه متوقف شوند.
 • اطلاعات خود را در زمینه عمل پروتز کامل کنید و توقع خود را نسبت به واقعیت‌ها بسنجید.
 • انجام آزمایش‌های معین و نیز ماموگرافی به دستور پزشک پیش از انجام عمل پروتز سینه امری ضروری است.
 • در صورت سابقه بیماری، جراحی یا حساسیت خاصی، به پزشک خود اطلاع دهید تا تمهیدات لازم در نظر گرفته شوند. تداخل دارویی یا شرایط جسمی، مشکلات جبران ناپذیری را به بار می آورد.
مراقبت های پیش از پروتز سینه
برای گرفتن مشاوره رایگان در زمینه عمل پروتز سینه می توانید با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمایید تا متخصصان کلینیک تخصصی زیبایی اکسیر جوانی شما را راهنمایی کنند.

پس از عمل پروتز سینه چه اتفاقی می افتد؟

به طور کلی، دوره‌ بهبودی پس از انجام عمل پروتز سینه حدود یک هفته است. پس از این مدت، شما می‌توانید به راحتی به انجام کارهای روزانه و سبک خود بپردازید و حتی سر کار بروید. حتی ورزشکاران می‌توانند بعد از حدود دو هفته فعالیت‌های ورزشی سبک خود را از سر بگیرند.

پس از عمل، تا حدود سه روز سینه‌ها ورم دارند و کبودی‌هایی در نواحی بخیه‌ها دیده می شوند. این مسئله کاملا طبیعی است و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد. پس از حدود یک هفته ورم می‌خوابد و شرایط به حالت عادی بازمی‌گردد. بعد از همین حدود، پزشک بخیه‌ها را می‌کشد و تقریبا کار تمام است. با این حال باید در این مدت همه اقدامات احتیاطی را انجام دهید تا کوچکترین مشکلی برای شما پیش نیاید.

  عوارض پروتز سینه

در عمل پروتز سینه برخی از بخیه‌ها جذبی هستند و بعد از ۱۰ تا ۱۴ روز جذب می‌شوند. بعد از آن می‌توان از ماساژ دادن روزانه زخم یا ورقه سیلیکونی جهت از بین بردن جای بخیه استفاده کرد. اگر بخیه‌ها جذبی نیستند پزشک یک هفته بعد از عمل آنها را می‌کشد. در ابتدا شاید حس کنید سینه‌های شما بسیار بالا یا غیر طبیعی به نظر برسند. پس از حدود سه چهار ماه یا کمی بیشتر، این احساس شما رفع خواهد شد.

پس از پروتز

مراقبت های پس از پروتز سینه

مراقبت های پس از عمل پروتز سینه به دو دسته مراقبت های کوتاه مدت و اولیه و مراقبت های طولانی مدت تقسیم می شوند.

مراقبت های کوتاه مدت

 • در دو هفته اول بعد از عمل روی شکم نخوابید تا سینه‌ها شکل و فرم خود را پیدا کنند. بهتر است بعد از گذشت دو هفته هم تا مدتی این روش خوابیدن را ادامه دهید.
 • تا مدتی کارهای سنگین انجام ندهید یا وسایل سنگین را بلند نکنید. فشار زیاد به بخیه‌ها آسیب می زند و موجب خونریزی می شود.
 • ورزشکاران حرفه ای نباید یک ماه تا 6 هفته حرکت‌های سنگین انجام دهند.
 • به هیچ وجه از انواع دخانیات استفاده نکنید.
 • از نوشیدن الکل خودداری کنید زیرا باعث رقیق شدن خون و خونریزی در ناحیه عمل می‌شود.
 • در صورت درد از مسکن های تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
 • بدون تجویز پزشک هیچ دارویی مصرف نکنید.
 • تا دو هفته میزان مصرف نمک را کاهش دهید.
 • آب و مایعات، میوه و به ویژه آناناس، سبزیجات، ماهی و میگو، بسیار زیاد مصرف کنید.
 • برای پیشگیری از عفونت احتمالی حتما آنتی‌بیوتیک‌ها را سر‌ ساعت و به موقع مصرف کنید.
 • در هفته اول زیاد فعالیت نکنید. فعالیت‌هایی مثل شانه کردن مو یا برداشتن اجسام سبک مانعی ندارد.
 • دو هفته بعد از جراحی به ‌آهستگی سینه خود را ماساژ دهید. انجام حرکات دایره‌ای با فشار ملایم با استفاده از لوسیون می‌تواند در کاهش ورم مؤثر باشد. لوسیون‌های مخصوص زخم هم می‌توانند در از بین بردن و کم‌رنگ کردن جای زخم مؤثر باشند.
 • در صورت مشاهده نشانه های عفونت مثل تب یا قرمزی در محل برش به پزشک مراجعه کنید.

مراقبت های طولانی مدت

 • گرفتن حمام آفتاب یا استفاده از سولاریوم به پروتز آسیببی نمی‌رساند اما ممکن است پروتز نرم شود.
 • به‌مدت یک سال از تابش مستقیم نور آفتاب یا اشعه سولاریوم به محل برش جراحی دوری کنید چون باعث تیره‌تر شدن جای زخم و برش عمل می‌شود.
 • پزشک جراح معمولا بعد از عمل برای شما «سوتین طبی» تجویز می‌کند. سوتین طبی همانند پانسمان عمل می‌کند به‌طوری‌که سینه‌ها و پروتز‌ها را در بهترین وضعیت نگه می‌دارد. در طول ۶ تا ۱۲ هفته به‌صورت تمام وقت حتی هنگام خواب سوتین طبی خود را ببندید.
بایدها و نبایدهای پش از عمل پروتز سینه
برای گرفتن مشاوره رایگان در زمینه عمل پروتز سینه می توانید با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمایید تا متخصصان کلینیک تخصصی زیبایی اکسیر جوانی شما را راهنمایی کنند.

عمل جراحی پروتز سینه چگونه است؟

در عمل پروتز سینه، پزشک در سه محل، برش ها را ایجاد می‌کند. این برش‌ها در زیر بغل، بافت اطراف نوک پستان و زیر سینه هستند. پس از آن، پروتز را از برش بالا یا برش پایین قفسه سینه وارد می‌کنند. پس از این مرحله، پزشک باید پروتز را در جای خود محکم کند و بخیه بزند.

آیا قرار دادن پروتز بدون عمل جراحی ممکن است؟

بله. اگر تمایلی به عمل جراحی و استفاده از پروتزهای سینه داخلی را ندارید، از پروتزهای خارجی سینه استفاده کنید. اما پروتزهای خارجی معایبی همچون ایجاد حساسیت پوستی، خارش، تعریق و احساس گرما دارند. اما مزایای مهم آنها عدم نیاز به عمل جراحی و روشی سریع برای بزرگ‌کردن سینه‌ها هستند.

انواع پروتزهای سینه

انواع پروتز های سینه

پروتزهای سینه را می توان بر اساس سه معیار اصلی بررسی کرد یعنی بر اساس اندازه، شکل و جنس مواد سازنده آنها. شما باید تمام اطلاعات مربوط به انواع فعالیت های روزانه، محل و نوع شغل، میزان و نوع فعالیت های فیزیکی، شرایط اب و هوایی، سابقه پزشکی و بدنی و موارد دیگر را در اختیار پزشک خود قرار دهید. تمامی این موارد در انتخاب نهایی شما و صلاحدید پزشک تاثیرگذار است.

انواع پروتزهای سینه از نظر اندازه

پروتزهای سینه از نظر اندازه سه نوع هستند: پروتزهای دارای برجستگی کم، پروتزهای با برجستگی زیاد و پروتزهای با برجستگی خیلی زیاد. هریک از این پروتزها بر اساس خواسته و میل بیماران، مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته شرایط بدنی بیمار نیز باید متناسب با پروتز انتخابی باشد.

گاهی، سایز بسیار بزرگ پروتز سینه باعث افتادگی سینه‌ها پس از مدتی می شود. جاذبه زمین، ضعف عضلانی و کشیدگی در پوست سینه منجر به افتادگی سینه می شود. برای جلوگیری از این اتفاق، بهتر است با تشخیص پزشک خود مناسب ترین سایز را انتخاب کنید.

انواع پروتزهای سینه از نظر شکل

به لحاظ شکل ظاهری، پروتزهابه دو نوع تقسیم می شوند.

 1. پروتزهای سینه گرد: مناسب افرادی که مایلند سینه‌های برجسته‌تر با بافت نرم و خوش‌فرم داشته باشند.
 2. پروتز سینه اشکی یا قطره اشکی: این پروتز، ظاهر طبیعی‌تری نسبت به پروتزهای دیگر دارد. این پروتز مناسب بافت سینه های خیلی کم،افراد بدون بافت سینه، سینه‌های تخت و بدون شکل، سینه های نا متقارن، و سینه های با نقص ظاهری هستند.
انواع پروتزهای سینه
شکل ها و جنس های پروتز سینه

انواع پروتزهای سینه از نظر جنس

انواع پروتزهای سینه را بر اساس جنس و مواد تشکیل‌دهنده می‌توان به سه دسته تقسیم کرد: پروتز سینه آب نمکی، پروتز سینه سیلیکونی و پروتزهای سینه ثابت. هرکدام از اینها مزایا و معایب خود را دارند که بسته به انتخاب فرد بیمار و با توجه به شرایط جسمی او توسط پزشک انتخاب می‌شود. این پروتزها البته به لحاظ کیفیت آنچنان با یکدیگر متفاوت نیستند اما به لحاظ هزینه عمل جراحی و احساس راحتی تفاوت‌هایی با هم دارند.

  پروتز لب

پروتزهای آب نمکی

پروتزهای سینه آب‌نمکی گرد هستند و با آب‌نمک استریل یا سالین پر شده‌اند. این پروتزها دارای جداره‌ای سیلیکونی و غیرقابل نفوذ هستند.

مزایای پروتزهای آب نمکی
 • پروتزهای سینه آب نمکی از پروتز‌های سیلیکونی سفت‌تر هستند و در صورت پاره‌شدن، صاف می‌شوند،
 • مایع درون این پروتزها طی فرایندی طبیعی جذب بدن می‌شود و هیچ‌گونه خطری را برای بدن ایجاد نمی‌کند،
 • جای گذاری آنها به برش کمتری نیاز دارد،
 • هزینه جراحی کمتری دارند و
 • نیاز به معاینه و بررسی‌های بعد از عمل برای آنها کمتر است.
معایب پروتزهای آب نمکی
 • این نوع پروتزها، لمس غیرطبیعی دارند،
 • احتمال چین خوردگی در آنها بیشتر از سایر پروتزهاست،
 • احتمال پارگی و خالی شدن خود به خودی هم در آنها بیشتر از سایر پروتزها است و
 • استفاده از این پروتزها برای افراد کمتر از هجده سال، توصیه نمی‌شود.
انواع پروتزهای سینه از نظر جنس

پروتزهای سیلیکونی

پروتزهای سینه سیلیکونی نوع دوم پروتزها به لحاظ جنس هستند. این پروتزها که از ترکیبات مختلف سیلیکون ساخته شده‌اند، شبیه ژل چسبنده هستند.

مزایای پروتزهای سیلیکونی
 • امنیت این پروتزها نسبت به پروتز آب نمکی بیشتر است،
 • بسیاری از پزشکان این پروتزها را توصیه می‌کنند،
 • پروتز سینه سیلیکونی بسیار شبیه بافت سینه است،
 • در صورت ضربه خوردن یا صدمه دیدن، از بین نمی‌رود.
معایب پروتزهای سیلیکونی
 • هزینه عمل جراحی ـنه بیشتر از پروتزهای آب نمکی است،
 • افراد کمتر از 22 سال نمی‌توانند از این پروتز استفاده کنند،
 • برای قرار دادن آن باید برش بیشتر و بزرگ‌تری روی پوست صورت بگیرد،
 • خطر پاره شدن بدون هیچ‌گونه علامتی برای این نوع پروتزها وجود دارد،
 • برای بررسی پارگی بدون علامت، شما باید پس از سه سال، ام آر آی انجام دهید، پس از آن، هر دو سال یک بار.
پروتز سیلیکونی

پروتزهای ثابت

نوع سوم پروتزها به لحاظ جنس، پروتزهای سینه ثابت هستند.

مزایای پروتزهای ثابت
 • در صورت آسیب دیدن و پار شدن، هیچ‌گونه تغییری در ظاهر آنها ایجاد نخواهد شد،
 • در بدن به‌جای گرد بودن، دارای شکل هستند و در قسمت پایین از برجستگی بیشتری برخوردارند،
 • تراکم سیلیکون در آنها بالاست و در نتیجه سفت‌تر هستند،
 • احتمال آسیب‌دیدگی در آنها کمتر است.
معایب پروتزهای ثابت
 • در صورت چرخش این نوع پروتز، یک عمل دیگر برای تصحیح محل آن نیاز است،
 • برای عمل جراحی پروتز و قرار دادن آنها در بافت سینه، باید برش‌های بیشتر و بزرگ‌تری ایجاد شود،
 • هزینه جراحی و مراقبت های بعدی آنها بیشتر است.
برای گرفتن مشاوره رایگان در زمینه عمل پروتز سینه می توانید با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمایید تا متخصصان کلینیک تخصصی زیبایی اکسیر جوانی شما را راهنمایی کنند.

همچنین مشاهده کنید فیلم جراحی پروتز سینه

مشاوره با جراح پروتز سینه

پس از عمل پروتز

عمل پروتز سینه همانند سایر جراحی ها خطرها و عوارضی دارد اما پزشک متخصص و باتجربه آنها را به حداقل می رساند. به همین منظور بهتر است پیش از عمل از عوارض احتمالی و شرایط وقوع آن اطلاعات کافی کسب کنید.

عوارض احتمالی پروتز سینه

 • نامتقارن بودن سینه‌ها،
 • قرارگیری نادرست پروتزهای سینه در ناحیه،
 • خونریزی و تجمع خون، عفونت،
 • بهبود نیافتن ناحیه‌های برش زده،
 • تغییر در اثر لمس کردن سینه و یا نوک سینه که احتمال دارد موقت یا دائمی باشد،
 • تجمع مایع در اطراف پروتز،
 • احساس دردهای متوالی،
 • جا به جا شدن پروتز در ناحیه قرار گرفته،
 • ایجاد لخته خون در رگ‌ها، نشت یا پارگی جدار پروتز،
 • چین‌خوردگی پوست روی پروتز،
 • عوارض بیهوشی عمومی،
 • تجمع مایع اطراف پروتز،
 • نارضایتی فرد از نظر زیبایی و نتیجه‌ی عمل و احتمال نیاز به عمل مجدد
 • بعد از انجام عمل جراحی پروتز سینه بعضی بیماران کاملا حس سینه‌شان از بین می‌رود،
 • برخی دیگر فقط کمی کاهش در حس سینه‌ها را تجربه می‌کنند و در مواردی حتی افزایش حس هم اتفاق افتاده است.

با این‌همه، تمام این عوارض به‌مرور بهبود پیدا می‌کنند. بهبودی کامل معمولا ۱۸ ماه طول می‌کشد. بنابراین کلینیک مناسبی را برای انجام عمل پروتز سینه انتخاب کنید تا پزشکان و متخصصان باتجربه‌، عمل زیبایی سینه را برای شما انجام دهند.

عوارض پروتز سینه

در چه صورتی به پزشک مراجعه کنیم؟

در صورت مشاهده هر کدام از علائم زیر حتما به پزشک خود مراجعه کنید

 • افزایش تورم و کبودی محل جراحی،
 • افزایش قرمزی در محل برش جراحی،
 • خروج ترشح بدبو یا زردرنگ از محل زخم یا خونریزی از محل زخم که با فشار پانسمان بند نمی‌آید،
 • داشتن احساس بی‌حالی و ضعف شدید،
 • داشتن درد شدیدی که با مسکن‌های تجویزشده کاهش پیدا نکند،
 • آلرژی نسبت به داروهای مصرفی یا عدم تحمل داروها،
 • بروز تب و درجه حرارت دهانی بالای ۳۸ درجه،
 • احساس تنگی نفس، 
 • درد قفسه سینه یا
 • ضربان قلب غیر‌طبیعی.

آیا رنگ پروتز سینه طبیعی خواهد شد؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانم های متقاضی جراحی پروتز سینه، شباهت رنگ پروتز سینه شبیه به پوست آنها و طبیعی بودن آن است. اگر چه تولید‌کنندگان تمام تلاش خود را برای ساخت پروتزهای نزدیک به رنگ پوست انجام می‌دهند، معمولا اندکی تفاوت رنگ میان پوست طبیعی بدن و پوسته پروتزهای سینه وجود دارد.

آیا نتیجه عمل پروتز سینه دائمی است؟

گرچه جنس، کیفیت و دوام پروتزهای سینه جدید بسیار بالاست، اما پروتزها همیشگی نیستند و به‌مرور زمان فرسوده می‌شوند. معمولا پوسته خارجی پروتز سینه به‌مرور زمان کهنه و نازک می‌شود و درنهایت از بین می‌رود. روند فرسودگی در افرادی پر تحرک مانند ورزشکاران، سوارکاران، مربیان ایروبیک بیشتر است. در واقع، پروتزهای سینه تاریخ انقضا دارند و باید پس از مدتی تعویض شوند. پروتزهای سینه براساس نوع، جنس، شرکت سازنده، کیفیت، واکنش‌های بدنی مصرف کننده و سبک زندگی‌ آن‌ها، بین ۸ تا ۱۵ سال دوام می آورند.

پس از عمل پروتز سینه

هزینه عمل پروتز سینه و بیمه

همانطور که می‌دانید، عمل‌های جراحی زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند وگرنه شرکت‌های بیمه تا الان ورشکست شده بودند! عمل پروتز سینه هم جزء عمل‌های زیبایی است و به همین دلیل تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی‌گیرد. بنابراین پیش از تصمیم نهایی خوددر مورد توانایی پرداخت هزینه های عمل و مراقبت های بعدی محاسبات لازم را انجام دهید.

  پروتز لب
برای گرفتن مشاوره رایگان در زمینه عمل پروتز سینه می توانید با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمایید تا متخصصان کلینیک تخصصی زیبایی اکسیر جوانی شما را راهنمایی کنند.

شیردهی پس از عمل پروتز سینه

بله، هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد. در عمل پروتز سینه، بافت طبیعی و قدیمی سینه آسیبی نمی بیند، مجاری شیردهی نیز سر جای خود باقی می‌مانند. بنابراین، هیچ مشکلی برای شیردهی به فرزندانتان برای شما پیش نخواهد آمد. پزشکان معمولا ترجیح می‌دهند با برش دادن بخش پایینی سینه آسیبی به بافت سینه‌ها و مجاری شیردهی وارد نکنند. با این حال، برای اطمینان از این موضوع می‌توانید در مورد شرایط خود و نوع عمل با پزشکتان مشورت کنید.

شیردهی پس از پروتز سینه

آیا پروتز سینه باعث ابتلا به سرطان سینه می شود؟

خیر. بر اساس مطالعات و پژوهش‌هایی که تاکنون انجام شده، هیچ ارتباطی میان انجام پروتز سینه با ابتلا به سرطان سینه یا هر نوع سرطان دیگر یا بیماری‌های خودایمنی پیدا نشده است. تنها مسئله‌ این است که پروتز سینه مانع دیده شدن بافت اصلی سینه در ماموگرافی می شود. پروتزهای سینه به خاطر وجود سیلیکون و سالین، اشعه و پرتو را از خود عبور نمی‌دهند. در این صورت، تشخیص سرطان سینه، در صورت وجود داشتن، دشوار می شود.

البته با پیشرفت‌های حوزه تصویربرداری و رادیولوژی، متخصصان می‌توانند قسمت‌هایی از بافت اصلی سینه را از زیر پروتز ببینند و وجود بافت سرطانی را تشخیص دهند. برخی از متخصصان معتقدند اگر سابقه سرطان سینه در خانواده شما وجود دارد، بهتر است از عمل پروتز سینه اجتناب کنید.

همچنین مشاهده کنید فیلم عمل پروتز سینه

آیا پس از انجام پروتز می‌توانم با هواپیما سفر کنم؟

هیچکس نمی داند این شایعه از کجا و چگونه آغاز شد که شما نمی توانید پس از پروتز سینه به خاطر فشار هوای ناشی از ارتفاع هواپیما، پرواز داشته باشید. همانطور که گفته شد، این یک شایعه است و حقیقت ندارد. شما پس از بهبودی و گذراندن دوره نقاهت به راحتی می‌توانید سوار هواپیما شوید و سفرهای هوایی داشته باشید. ظاهرا این شایعه از سوی برخی از شرکت‌های هواپیمایی بوده است تا تعداد مرخصی های عمل پروتز سینه کاهش یابد.

هزینه کمتر، احتمال نارضایتی بیشتر

موارد زیادی در تعیین هزینه عمل جراحی پروتز نقش دارند از جمله وضعیتی بدنی شما، نوع درخواست شما، سایقه های درمانی شما و غیره. نمی‌توان به طور قطعی گفت که هزینه کمتری برای عمل جراحی به معنی کیفیت پایین‌تر است. واقعیت این است که با وجود پزشکان کم‌تجربه یا کلینیک‌های غیراستاندارد، از مواد کم کیفیت برای جذب مشتری استفاده می‌شود. کیفیت کم مواد و تجهیزات و عدم تجربه کادر درمانی آنها هزینه عمل را برای بیماران کمتر می کند.

عمل جراحی بد و ضعیف، کیفیت پائین مواد مورد استفاده و عدم تخصص به نتیجه های خوبی ختم نمی شوند. میزان شهرت پزشک، تبحر و تجربه او، محل مطب و کادر خدمات‌دهی به مراجعه‌کنندگان از عوامل اثرگذار بر هزینه جراحی پروتز سینه هستند. فراموش نکنید که شما جراحی زیبایی را با هدف زیباتر شدن انجام می‌دهید. آسیب‌های مختلفی که در زمان عمل و یا بعد از آن به بدن شما وارد می‌شوند، علاوه‌ بر از بین بردن زیبایی و سلامتی، به شما زیان مالی و زمانی نیز می زنند.

عمل جراحی پروتز سینه در کلینیک زیبایی اکسیر جوانی

اگر به دنبال راه‌حل‌های مناسب و ماندگاری برای زیبایی و بهبود بهبود شکل و فرم سینه خود هستید، ما به شما کلینیک زیبایی اکسیر جوانی را پیشنهاد می‌کنیم. جایی که پزشکان و متخصصان حرفه‌ای از سراسر ایران در آن جمع شده‌اند تا با تبحر و دانش خود، رضایت شما را به دست بیاورند.

در کلینیک اکسیر جوانی در ابتدا پزشک اطلاعات کاملی از جراحی پروتز سینه، شرایط لازم، مراقبت ها و نکات پیش از عمل و سایر موارد در اختیار شما قرار می دهد. سپس، وضعیت سینه‌ها به صورت کاملا تخصصی بررسی و معاینه می‌شود. قبل از عمل بزرگ کردن سینه با پروتز نوع بافت سینه و وضعیت آن باید ارزیابی شود. پزشک بر اساس نتایج ارزیابی، بافت سینه، شرایط فردی بیمار و موارد دیگر روش خاصی را انتخاب می کند.

پس از انجام عمل، پزشکان ما همه اطلاعات لازم را برای دوره نقاهت و دوره مراقبت‌های پس از عمل در اختیار شما قرار می‌دهند. شما می‌توانید برای ویزیت مجدد و بررسی شرایط پروتز به آنها مراجعه کنید تا روند بهبودی شما به صورت کامل طی شود. ما در کلینیک اکسیر جوانی، حافظ و ضامن زیبایی شما هستیم. هر انسانی حق زیباتر شدن و زیباتر ماندن را دارد.

برای گرفتن مشاوره رایگان در زمینه عمل پروتزهای سینه می توانید با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمایید تا متخصصان کلینیک تخصصی زیبایی اکسیر جوانی شما را راهنمایی کنند.
معرفی کلینیک تخصصی زیبایی اکسیر جوانی – بزرگترین و مجهزترین مرکز تخصصی زیبایی در شرق کشور

پرسش های متداول درباره پروتز سینه

پروتز سینه چیست؟

عملی برای بزرگ کردن، فرم دهی و بازسازی سینه، و کوچک کردن سینه‌های بسیار بزرگ.

دلایل انجام عمل پروتز سینه:

1. خواستن سینه‌های بزرگ‌تر،
2. افتادگی سینه به خاطر ژنتیک، افزایش سن، زایمان و شیردهی یا کاهش وزن،
3. برداشته شدن سینه (ها) خاطر سرطان سینه

پیش از انجام پروتز سینه:

1. معاینه و مشاوره کامل،
2. توجه به شرایط بدنی، وضعیت سینه‌ها و خواسته‌های مدنظرتان،
3. بررسی پهنای سینه،
4. ارزیابی پوشش نسج نرم و بافت سینه

عمل جراحی پروتز سینه:

1. ایجاد سه برش در زیر بغل، بافت اطراف نوک سینه و زیر سینه
2. وارد کردن پروتز از برش بالا یا پایین قفسه سینه
3. تثبیت محل پروتز و بخیه زدن

انواع پروتز سینه

پروتزهای دارای برجستگی کم، زیاد و خیلی زیاد. پروتزهای آب نمکی و سیلیکونی.

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

دیدگاه