بلاگ, لیزر

لیزر

لیزر در کلینیک زیبایی اکسیر جوانی

یکی از پرمخاطب‌ترین خدمات کلینیک زیبایی اکسیر جوانی، خدمات لیزر است. یکی از انواع فعالیت‌هایی که به‌منظور زیبایی پوست انجام می‌شود، لیزر پوست است. لیزر، کاربردهای مختلفی دارد؛ از برداشتن و حذف موهای زائد و خال گرفته تا لیزرهای درمانی و غیره. درهرحال، یکی از مهم‌ترین کاربردهای آن، لیزر پوست است که به‌منظور زیباسازی و جوان‌سازی پوست صورت می‌گیرد. سالن زیبایی اکسیر جوانی، با استفاده از بهترین و مدرن‌ترین روش‌ها، خدمات لیزر پوست و لیزر موهای زائد را انجام می‌دهد. ما معتقدیم که زیبایی و جوانی، حق شماست. این حق را از خود دریغ نکنید.


لیزر پوست در اکسیر جوانی مشهد

لیزر پوست

زیبایی علاوه بر اینکه موجب احساس بهتر شما به خودتان و اطرافیانتان می‌شود، احساس اعتمادبه‌نفس را در انسان افزایش می‌دهد. اعتمادبه‌نفس نیز اولین و مهم‌ترین کلید ورود به دنیای اجتماعی انسان‌هاست. شما اگر از زیبایی ظاهری خودتان راضی نباشید، عزت نفس خود را از دست می‌دهید و همین امر مانع از حضور شما در اجتماع یا ارتباط صحیح با سایر افراد جامعه می‌شود و زمانی که زندگی اجتماعی شما و مناسباتتان با سایر مردم جامعه از بین برود، همه ارکان زندگی، اعم از زندگی شخصی و کاریتان هم تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

از سوی دیگر اما، علاوه بر زیبایی و آراستگی ظاهری، موضوع بهداشت نیز به مسئله مهمی تبدیل شده و ارتباط تنگاتنگی با زندگی همه انسان‌ها پیدا کرده است.

با پیشرفت فنّاوری در جهان و خصوصاً ایران، و از سوی دیگر، تمایل مردم برای زیباتر کردن خود، افراد زیادی روزانه هزینه‌های زیادی را صرف جوان‌سازی پوست و زیبایی خود می‌کنند. جراحی‌ها و عمل‌های زیبایی در دنیا تنوع بسیار زیادی دارد. از بوتاکس و کشیدن گونه و کشیدن پوست گرفته، تا تزریق ژل و از بین بردن چین‌وچروک‌ها و انواع جراحی‌های زیبایی بینی، ابرو، گوش، گونه و غیره. در این میان اما توجه به «پوست» بسیار بیشتر از سایر موارد است و به نظر می‌رسد که بیشترین هزینه‌ها در میان هزینه‌هایی که برای زیبایی خرج می‌شود، مربوط به پوست است. شاید به این خاطر باشد که پوست شما، بیشتر از بسیاری از اندام‌های دیگر شما در معرض دید قرار دارد و کوچک‌ترین تغییری در ظاهر پوست، باعث تغییرات بزرگی در چهره شما می‌شود. به‌عنوان مثال تصور کنید که یک زن یا مرد جوان، اگر چین‌وچروکی در کنار چشم‌ها یا لب‌هایش بیافتد، تا چه اندازه ممکن است سنش زیاد به نظر بیاید. برعکس، اگر یک زن یا مرد میان‌سال که صورت و دست‌ها و سایر بخش‌های بدنش چین‌وچروک افتاده، با حذف این چین‌وچروک‌ها تا چه اندازه زیبا و جوان به نظر خواهد رسید.

همان‌طور که می‌دانید، پوست انسان دارای الاستیسیته یا کشسانی است که با مرور زمان و افزایش سن، این الاستیسیته کم‌کم کاهش می‌یابد و از بین می‌رود. همچنین کلاژن‌های پوست هم از بین می‌روند. به‌این‌ترتیب، پوست بدن انسان از یک سنی به بعد، شروع به چین‌وچروک برداشتن می‌کند. گرچه عوامل دیگری هم جز افزایش سن، در پیری پوست و از بین رفتن کلاژن‌ها تأثیر دارند؛ مانند هوای آلوده، نور خورشید، خوردن مشروبات الکلی، کشیدن سیگار و قلیان، مشکلات پوستی ارثی و مواردی از این دست.

کلاژن‌های پوست شما با رسیدن به سن چهل سالگی، شروع به از بین رفتن می‌کند و این روند تا پایان عمر ادامه می‌یابد. در این میان، عواملی که در بالا ذکر شد، می‌تواند به روند از بین رفتن کلاژن‌های پوست، سرعت ببخشد و این لایه‌ها را تخریب کند.

جوان‌سازی پوست

در اولین نظر، بسیاری ممکن است به این سؤال این‌گونه پاسخ بدهند که باید برای مقابله با پیر شدن و چروکیده شدن پوست از انواع کرم‌ها و اسکراب‌ها استفاده کرد. اما واقعیت ماجرا این است که این‌ها به‌تنهایی نمی‌توانند پوست شما را به حالت جوانی و شادابی و اولیه بازگردانند. علاوه بر این، وجود کرم‌ها و مواد شیمیایی تقلبی در بازار و دشواری تشخیص آن‌ها، کار را بسیار سخت کرده است. بسیاری از مردم پول‌های هنگفتی را صرف کرم‌ها و مواد شیمیایی محافظت از پوست می‌کنند که در عمل، هیچ تأثیری نداشته‌اند. یکی از بهترین و سریع‌ترین و مؤثرترین راه‌ها، استفاده از لیزر پوست است. لیزر پوست می‌تواند به طُرُق مختلف باعث تحریک کلاژن‌ها و درنتیجه جوان‌سازی پوست بشود. از لیزر پوست همچنین برای رفع چین‌وچروک‌های صورت، از بین بردن لکه‌های پوستی و رفع افتادگی پوست استفاده کرد. البته در این میان، می‌توان از کرم‌ها و اسکراب‌ها و مواد شیمیایی اصلی استفاده کرد. اما این مسئله هم نیازمند آن است که اولاً این مواد را از جای درست و قابل اعتماد تهیه کنید و ثانیاً موادی را تهیه، خریداری و استفاده کنید که متناسب با نوع پوست شما باشد. در غیر این صورت، نه‌تنها نتیجه مثبتی از استفاده‌ی از آن‌ها نخواهید گرفت، بلکه ممکن است تأثیرات منفی هم بر روی پوست شما بر جای بگذارد.

چه مشکلاتی با لیزر پوست برطرف می‌شود؟

از لیزر پوست، می‌توان در بسیاری از موارد استفاده کرد. از بین بردن چین‌وچروک‌های صورت، جای زخم‌ها و مشکلات پوستی، خطوط اطراف چشم، خطوط اطراف دهان و لب‌ها، خط خنده، از بین بردن جای جوش، برداشتن زگیل و خال و یکسان کردن رنگ پوست در نقاطی که دورنگی ایجاد شده است. این‌ها بخشی از مواردی است که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد. امروزه، از لیزر پوست استفاده‌های زیاد دیگری هم می‌کنند و این موضوع در آینده، بیشتر هم خواهد شد.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای لیزر پوست هستند؟

به‌طورکلی افرادی که دارای مشکلات جسمانی خاصی نباشند و داروهای به خصوصی را مصرف نکنند. بهتر است فرد متقاضی لیزر پوست دارای پوست الاستیکی باشد که فاقد چربی است و در نهایت، هرچه پوست شما تیره‌تر باشد، بهتر است. اما نباید پیش از عمل لیزر پوست، پوست خود را برنزه کرده باشید. این‌ها شرایط خاص لیزر پوست است. اما شرایط کلی‌تر و عمومی‌تری هم در این میان وجود دارد که در مورد همه عمل‌های زیبایی صدق می‌کند. به‌طورکلی کسانی کاندیدای مناسبی برای یک عمل جراحی زیبایی مثل لیزر پوست هستند که دید درستی نسبت به این عمل‌ها دارند. برای این منظور باید پیش از انجام هرگونه عملی، اعم از لیزر پوست یا هر عمل دیگر، اطلاعات کافی را کسب کنید و هیچ سؤال بدون پاسخی برای شما باقی نمانده باشد. در آن صورت شما می‌توانید با مشورت با پزشکان و متخصصان، انتظارات خود را بیان کنید و دید روشنی در این مورد پیدا کنید. بنابراین نباید انتظار معجزه داشته باشید، گرچه گاهی معجزه رخ می‌دهد.

لیزر مو

یکی از مهم‌ترین و اصولی‌ترین اقدامات برای رعایت بهداشت و البته حفظ زیبایی اندام‌ها، لیزر موهای زائد بدن است. شما با حذف موهای زائد، هم به زیبایی خود می‌افزایید، هم بهداشت را رعایت می‌کنید و هم اعتمادبه‌نفس خود را برای حضور در جامعه و مناسبات اجتماعی بالا می‌برید.

همه انسان‌های بالغ، اعم از زن و مرد، نیازمند لیزر موهای زائد هستند. زنانی که دائماً درگیر سالن‌های آرایشی و اپیلاسیون هستند یا مردانی که هرروز مجبورند تا صورت خود را اصلاح کنند یا برای بدن‌سازی، موهای دست‌ها و پاها و سینه‌هایشان را می‌تراشند، بهتر است به‌جای این‌همه هزینه و تکرار، سراغ لیزر موهای زائد بدنشان بروند که راهکاری دائمی برای این موضوع است.

یکی دیگر از کاربردهای جذاب و پرطرفدار لیزر، از بین بردن موهای زائد بدن است. روشی دقیق، مطمئن و بی‌خطر که البته خیلی سریع‌تر و قابل‌اطمینان‌تر از سایر روش‌هاست. اگر از شیوه‌های قدیمی و تکراری و پردردسر برای از بین بردن موهای بدنتان خسته شده‌اید، بهتر است نگاهی هم به ایده‌های جدید بیندازید. لیزر مو یکی از جدیدترین روش‌هایی است که در دنیا پدید آمده است. شاید به نظر کمی عجیب بیاید و با خود فکر کنید که لیزر مو کار ساده‌ای است که هرکسی از عهده آن برمی‌آید. اما این‌طور نیست. لیزر مو هم مانند بسیاری از کارهای دیگر، نیازمند تخصص و مهارت است. هرچه تجربه کاری بیشتر، نتیجه کار، بهتر. کسانی که بدون مطالعه و کسب اطلاعات، صرفاً اسیر تبلیغات ارزان‌قیمت شده‌اند، از کار خود پشیمان شده‌اند.

لیزر مو هیچ خطری ندارد

تحقیقات نشان داده که ناباروری یا آسیب دیدن غدد لنفاوی و مواردی از این دست که به لیزر مو نسبت داده می‌شود، شایعه است. لیزر مو، هیچ عارضه طولانی‌مدت شناخته‌شده‌ای ندارد. از لیزر مو برای از بین بردن ریشه مو در تمام بدن استفاده می‌شود و دستگاهی که از آن برای این کار استفاده می‌شود، بسیار درنتیجه کار مهم است. از سوی دیگر، موضوع مهم در لیزر مو، جنس پوست و موی فرد است. قطعاً این روش مانند بسیاری از روش‌های دیگر، متناسب با جنس و نوع پوست و موی یک نفر، نتایج مختلفی خواهد داشت. به‌طورکلی، هرچه پوست یک نفر روشن‌تر باشد، و هرچه موی یک نفر، سیاه‌تر و ضخیم‌تر باشد، نتیجه بهتری حاصل خواهد شد. گرچه برای دیگران نیز عمل لیزر مو می‌تواند نتیجه‌بخش باشد.

اثر لیزر مو دائمی است؟

برای بسیاری از افراد پس از کامل کردن دوره لیزر مو، دیگر نیازی به مراجعه مجدد نیست. اما برای برخی، قضیه متفاوت است. 90 درصد افراد با کامل کردن دوره لیزر، دیگر از شر موهای زائد بدنشان خلاص می‌شوند. اما برخی از افراد، به خاطر تغییرات هورمونی در بدنشان، ممکن است پس از مدتی، موهای آن‌ها دوباره شروع به رشد کند. این افراد مجبورند که دوره لیزر را دوباره طی کنند. همچنین افرادی هم هستند که لیزر، اثر معکوسی بر روی آن‌ها دارد؛ به بیان دیگر، نه‌تنها لیزر نمی‌تواند موهای زائد آن‌ها را از بین ببرد یا کم کند، بلکه ممکن است این فرایند باعث ضخیم شدن یا پرپشت‌شدن موهای بدن آن‌ها نیز بشود.

با این حال، هیچ جای نگرانی وجود ندارد. اگر شما جزء آن دسته از افرادی باشید که لیزر مو، اثر معکوسی بر روی شما داشته باشد، متخصصان و مشاوران ما در کلینیک اکسیر جوانی حتماً این موضوع را به شما اطلاع خواهند داد و آن‌ها پیش از انجام لیزر، از مناسب بودن لیزر برای شما، اطمینان حاصل خواهند کرد.

فرایند لیزر به چه صورت است؟

اگر بخواهیم به‌طور بسیار ساده توضیح بدهیم، اشعه لیزر با تابیدن بر رنگدانه‌های موی شما، به حرارت تبدیل می‌شود و این حرارت موجب از بین رفتن فولیکل‌ها و پیاز مو می‌شود. در نهایت این موضوع می‌تواند درد هم داشته باشد؛ خصوصاً در بخش‌هایی از بدن که پوشت آن‌ها نازک است. با این حال، برای کم کردن این درد باید دمای بدن خود را پایین بیاورید. مثلاً تا زمانی که به کلینیک می‌رسید، فعالیت‌های سنگین نکنید تا فشار خون شما بالا نرود. با خنک شدن بدن شما، درد لیزر نیز کاهش خواهد یافت.

باید بدانید که فرایند لیزر، فرایند سریعی است و زمان زیادی را از شما نمی‌گیرد. با این حال بهتر است که شما آرایش نکنید، چراکه در این صورت زمان بیشتری را باید بگذرانید. تقریباً با زمانی که برای گفت‌وگوی کوتاه صرف می‌کنید، چیزی حدود 20 دقیقه زمان لیزر خواهد بود. گرچه این هم بسته به سطح مورد نیاز برای لیزر است.

پیش از لیزر

از آنجا که اشعه لیزر می‌تواند با موهای روی سطح پوست واکنش داشته باشد و باعث ایجاد بوی سوختگی شود، باید موهای همان بخشی از بدنتان را که می‌خواهید لیزر کنید، بتراشید. همچنین پیش از رفتن به کلینیک نباید آرایش داشته باشید. در غیراین‌صورت بخشی از وقتتان صرف این مسئله خواهد شد.

همچنین نباید پیش از لیزر موهای زائد، آن‌ها را رنگ، وکس یا اپیلاسیون کنید. این کارها، روند لیزر موهای زائد را مختل می‌کند. بنابراین به‌هیچ‌وجه موهایی را که می‌خواهید لیزر کنید، از بیخ نکنید. اگر می‌خواهید تا پایان این فرایند، موهای زائد خود را از بین ببرید، باید این موارد را رعایت کنید؛ در غیر این‌صورت، این فرایند به‌خوبی صورت نمی‌گیرد یا بی‌دلیل، زمان آن افزایش می‌یابد.

از سوی دیگر، اسکراب‌ها، محصولات دارای اسید گلیکولیک و کرم‌های رتینول را باید به مدت 2 روز پیش و پس از انجام لیزر موهای زائد، قطع کنید. همچنین بهتر است که اگر پس از شروع لیزر، پوستتان خشک‌تر شد، از ماسک‌های مرطوب‌کننده استفاده کنید. توصیه می‌شود به مدت 2 هفته قبل و بعد از لیزر از لایه‌بردارهای شیمیایی و مواد مشابه آن استفاده نکنید.

بعد از لیزر چه‌کار نکنیم؟

نباید پس از لیزر به باشگاه ورزشی بروید، حمام آب داغ بگیرید یا در سونا بمانید. چراکه حرارتی که لیزر به پوست شما وارد می‌کند تا 24 ساعت درون پوست شما باقی می‌ماند و اگر بخواهید هرکدام از این کارهای ممنوعه را بکنید، یک محیط گرم و دوست‌داشتنی را برای رشد باکتری‌ها بر روی پوست خود ایجاد کرده‌اید و خود را در معرض ایجاد لکه‌های پوستی قرار داده‌اید.

متخصص پوست شما حتماً به شما توصیه می‌کند که چه چیزهایی را رعایت کنید و چه چیزهایی برای شما مناسب یا نامناسب است؛ با این حال بدانید که تا حد امکان، پیش و پس از انجام لیزر موهای زائد، از قرار گرفتن در زیر نور خورشید خودداری کنید. اگر شما پوست خود را برنزه کرده‌اید، باید صبر کنید تا اثر آن از بین برود و سپس درمان خود را آغاز کنید. همچنین باید حواستان به تعطیلات باشد که مبادا جلسات بعدی شما در این تعطیلات بیافتد و نتوانید به‌موقع خود را به کلینیک برسانید.

اثر لیزر پس از چه مدت مشخص می‌شود؟

معمولاً دو یا سه هفته بعد از اولین جلسه لیزر مو، زمان نیاز است تا تفاوت‌ها را احساس کنید و دست‌کم بین 8 تا 12 بار مراجعه و انجام لیزر موهای زائد باید انجام شود تا پیاز موها به ط.ر کامل از بین برود و شما شاهد اثر دائمی آن باشید. ممکن است برخی بعد از دو بار مراجعه به مدت دو ماه این اثر را مشاهده کنند. با این حال شما باید بسیار دقیق سر قرارهایتان حاضر شوید چراکه در همان زمان‌های برنامه‌ریزی‌شده، پیاز و ریشه‌های موی شما در شرایط رشد هستند و باید دوباره به آن‌ها لیزر تابیده شود. بنابراین، هم باید صبور باشید و هم وقت‌شناس.

لیزر مو برای چه کسانی ممنوع است؟

پیش از هر چیز باید این را بدانید که کودکان و زنان باردار نباید لیزر مو انجام بدهند. گرچه عارضه شناخته‌شده‌ای برای زنان باردار ندارد اما بهتر است که این کار صورت نگیرد. با این حال اگر شما بدون اطلاع از بارداری‌تان لیزر کرده‌اید، نگران نباشید. هیچ مشکلی برای فرزند شما به وجود نخواهد آمد. از سوی دیگر لیزر مو برای کودکان نیز ممنوع است، نه به این دلیل که عارضه خطرناکی دارد، بلکه به این دلیل که هنوز کسی عوارض لیزر مو بر روی کودکان را نمی‌داند؛ بنابراین بهتر است که این هم صورت نگیرد.

لیزر بیکینی

یکی از انواع پرطرفدار لیزر موهای زائد، لیزر بیکینی است. اغلب افرادی که به‌صورت منظم موهای زائد بدن خود را به روش‌های مختلف از بین می‌برند، تجربه‌های خوشایند و ناخوشایند متعددی داشته‌اند. برخی از این روش‌ها دردناک و گران هستند و بسته به ناحیه‌ی هدف از بدن، هرچه خصوصی‌تر باشد، می‌تواند ناخوشایندتر باشد، بخصوص لیزر بیکینی. از روش‌های رایج و باسابقه استفاده از تیغ خودتراش و موم است. بزرگ‌ترین معایب این روش‌ها عبارت‌اند از زحمت و ناراحتی، زمان‌بر بودن، و مهم‌تر از همه موهایی که به‌اندازه کافی رشد نکرده‌اند.

اگر از پرداختن هزینه‌های ماهانه برای وکس بدن خسته شده‌اید و احساس می‌کنید برای تغییری جدید آماده شده‌اید باید سراغ لیزر بیکینی بروید.

در لیزر رفع موهای زائد، هدف اشعه لیزر از بین بردن فولیکول مو است که این اتفاق با هدف‌گیری کاملاً دقیق اشعه لیزر اتفاق می‌افتد؛ بدون اینکه به پوست و سایر ارگان‌های زیرین آسیبی برساند. لیزر یک اشعه به‌شدت قوی و متمرکز از نور است که از گرمای ناشی از آن برای تخریب فولیکول مو بهره برده می‌شود.

لیزر بیکینی برای چه کسانی مناسب است؟

همان‌طور که گفته شد، انتخاب درمان لیزر بیکینی برای رفع موهای زائد، انتخابی شخصی است. بسیاری از مردم نتایجی که انجام درمان رفع موهای زائد به کمک لیزر دارد را دوست دارند اما این به آن معنی نیست که این روش برای همه مناسب است. مهم‌ترین نکته در این میان این است که این درمان پروسه‌ای چند جلسه‌ای دارد و این پروسه، ارزان نخواهد بود. نکته دیگر اینکه هیچ ضمانتی وجود ندارد که بعد از انجام این درمان برای همیشه بدن به‌طور کامل بدون مو شود. اما مزیت بزرگ این درمان این است که دیگر نیازی به شیو کردن مرتب روزانه نخواهد بود. لیزرها بهترین نتایج خود را روی موهای تیره‌تر با پوست‌های روشن‌تر می‌دهند. یعنی هر چه تضاد رنگی بین پوست و مو بیشتر باشد، نتایج بهتری مشاهده خواهد شد.

آمادگی پیش از لیزر بیکینی

پیش از آنکه برای لیزر بیکینی اقدام کنید، باید اطلاعاتی را در این زمینه داشته باشید. از جمله اینکه هر چه تضاد رنگی بین رنگ پوست و رنگ موی بدن بیشتر باشد، رفع مو توسط لیزر بسیار مؤثرتر خواهد بود؛ موهای درشت‌تر و ضخیم‌تر خیلی بهتر از موهای ریز و نرم در درمان لیزر از بین می‌روند. برای اینکه زمان کافی به رشد ریشه و فولیکول دانه‌های مو داده شده باشد، بایستی حتماً زمانی بیش از 20 روز از آخرین باری که زدودن موها از ریشه صورت گرفته (با روش‌هایی مانند وکس یا دستگاه اپیلاتور) صورت گرفته گذشته باشد.

ممکن است بسیاری از افراد به دلیل نگرانی از درد و ناراحتی لیزر، در انجام این درمان تعلل کنند. اما طبق نظر متخصصان، کافی است ناحیه موردنظر را شب قبل یا صبح روز درمان بتراشید و از یک پماد مسکن حداقل 30 دقیقه قبل از زمان نوبت استفاده کنید.

فرایند لیزر بیکینی

بهتر است این را بدانید که درمان لیزر رفع موی زائد درمانی بدون درد نیست. جلسات بسته به ناحیه مورد درمان ممکن است از چند دقیقه برای نواحی کوچک تا یکی دو ساعت برای کل بدن زمان ببرند. دردناکی در نواحی مختلف بسیار متفاوت است و به همان اندازه که در نواحی حساس ممکن است درد و حتی سوزش زیاد باشد، در نواحی با حساسیت کمتر درد و سوزش ناچیز یا حتی بدون درد و سوزش و ناراحتی می‌تواند باشد.

واقعیت دیگر این است که هیچ ضمانتی وجود ندارد که نواحی تحت درمان لیزر کاملاً بدون مو شود، حتی باوجود اینکه فرد، دوره درمان توصیه‌شده توسط پزشک خود را کامل کرده باشد. این اتفاق خصوصاً زمانی روی می‌دهد که پوست تیره باشد، یا موها روشن باشد. به گفته متخصصان، این برداشت نادرست است که پس از سه تا پنج جلسه لیزر درمانی موهای زائد کاملاً از بین می‌روند و دیگر نخواهند رویید. بلکه در ابتدا همه‌چیز به تضاد بین رنگ مو و پوست فرد و ضخامت موهای وی بستگی دارد. پس‌ازآن، لازم است برای از بین بردن 70 تا 90 درصد از موهای زائد دوره درمانی بین 5 تا 10 جلسه به فاصله هر 4 تا 6 هفته انجام شود. البته پس از انجام هر جلسه درمان، کم شدن تدریجی حجم و ضخامت موهای زائد قابل مشاهده است. موهای جدیدی که می‌رویند، نازک‌تر و سبک‌تر هستند.

لیزر بیکینی چه عوارضی دارد؟

حین طی کردن پروسه درمانی لیزر بیکینی باید به مواردی توجه کرد. برای مثال آنتی‌بیوتیک‌ها، داروهایی حساس به نور هستند، به این معنی که درصورتی‌که فرد در حال مصرف آنتی‌بیوتیک باشد، پوستش به نور حساس می‌شود. بنابراین ازآنجاکه رفع موهای زائد به کمک لیزر روشی مبتنی بر استفاده از نور است، فردی که آنتی‌بیوتیک مصرف می‌کند به‌راحتی در معرض آسیب سوختن پوست یا لک شدن پوست قرار می‌گیرد.

یکی دیگر از موارد موجود در لیست پرهیز فرد تحت درمان لیزر، قرار گرفتن در معرض نور آفتاب است. اگر از لیزر روی قسمتی از بدن که اخیراً در معرض آفتاب شدید قرار گرفته، استفاده شود، گرمای ناشی از لیزر بیش‌ازحد تحمل روی پوست ایجاد می‌شود و می‌تواند باعث سوزش، فشار خون بالا (لکه‌های تیره) و حتی ایجاد زخم شود. بنابراین چون بسیاری از افراد ممکن است نتوانند در مقابل وسوسه برنزه شدن مقاومت کنند توصیه می‌شود برنزه کردن را یک هفته قبل یا بعد از درمان لیزر انجام دهند.

پس از لیزر بیکینی

به‌طور معمول 10 تا 14 روز طول می‌کشد تا مو شروع به ریزش کند. برای برخی افراد، بعد از اولین جلسه، موها بسیار پراکنده‌تر از گذشته می‌شوند. با این وجود، جلسات متعددی طول می‌کشد تا موها کاملاً از بین بروند. لایه‌برداری با یک اسکراب شکر در حمام می‌تواند باعث سرعت بخشیدن به روند درمان رفع موهای زائد با کمک لیزر شود. همچنین لازم است از محصولات مراقبت از پوست توصیه‌شده توسط متخصص برای روزهای بعد از درمان حتماً با دقت و وسواس کافی استفاده شود تا پروسه درمانی هر چه مؤثرتر و با حداقل عوارض اتفاق بیفتد. گاهی توصیه می‌شود تا برای کاهش التهاب ناشی از گرمای اشعه لیزر از پمادهای موضعی پس از درمان لیزر بیکینی استفاده شود.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *