پرش لینک ها

لیزر بیکینی

اغلب افرادی که به صورت منظم موهای زائد بدن خود را به روش های مختلف از بین می برند، تجربه های خوشایند و ناخوشایند متعددی داشته اند. برخی از این روش ها دردناک و گران هستند و بسته به ناحیه ی هدف از بدن، هر چه خصوصی تر باشد، می تواند ناخوشایند تر باشد، بخصوص لیزر بیکینی. از روش های رایج و با سابقه استفاده از تیغ خودتراش و موم است. بزرگترین معایب این روش ها عبارتند از زحمت و ناراحتی، زمان بر بودن، و مهمتر از همه موهایی که به اندازه کافی رشد نکرده اند. در اینجاست که به قول یک ضرب المثل قدیمی به عمق مفهوم “بکشید و خوشگلم کنید” پی برده می شود.
به زبان ساده، وقتی بخواهیم زیرساخت ها و باورهای اجتماعی در رابطه با انتخاب های حوزه زیبایی را بررسی کنیم، موارد متعددی وجود دارد. مهمترین و اولین موردی که باید در نظر داشت و هرگز فراموش نکرد: موی بدن موضوعی نیست که از آن خجالت بکشیم. روش های زیبایی دائمی، از جمله لیزر، انتخاب هایی کاملا شخصی هستند و نمی توان همه را وادار به استفاده از آن کرد. چرا که برای بسیاری افراد، درمان لیزر روشی برای از بین بردن همه موهای بدن نیست. بلکه تنها روشی برای تسهیل روتین زیبایی شخصی فرد است و آن بخش از زندگی وی را تنها کمی ساده تر می کند. یکی از این درمان ها لیزر بیکینی است که بسته به انتخاب و ترجیحات فردی ممکن است مطلوب باشد.
بنابراین اگر از پرداختن هزینه های ماهانه برای وکس بدن خسته شده اید و بالاخره احساس می کنید برای تغییری جدید آماده شده اید و می توانید سرانجام یکی از موارد لیست کارهایی که باید انجام دهم را خط بزنید، می توانید نوبت لیزر بیکینی را از کلینیک زیبایی اکسیر جوانی بگیرید.
در این میان، شاید اگر با چگونگی عملکرد دقیق لیزر رفع موهای زائد آشنا شوید، با ذهنی مطمئن تر اقدام خواهید کرد. در لیزر رفع موهای زائد، هدف اشعه لیزر از بین بردن فولیکول مو می باشد که این اتفاق با هدف گیری بشدت دقیق اشعه لیزر اتفاق می افتد بدون اینکه به پوست و سایر ارگان های زیرین آسیبی برساند. لیزر یک اشعه بشدت قوی و متمرکز از نور است که از گرمای ناشی از آن برای تخریب فولیکول مو بهره برده می شود و با این کار به تاخیر رشد مو در آینده کمک می کند.

آمادگی برای انجام لیزر بیکینی

هنگامیکه افراد برای مشاوره به مراکز زیبایی مراجعه می کنند، متخصصین مواردی را بر ای آنها روشن می کنند. از جمله این موارد عبارتند از:
هر چه تضاد رنگی بین رنگ پوست و رنگ موی بدن بیشتر باشد، رفع مو توسط لیزر بسیار موثرتر خواهد بود.
موهای درشت تر و ضخیم تر خیلی بهتر از موهای ریز و نرم در درمان لیزر از بین می روند.
برای اینکه زمان کافی به رشد ریشه و فولیکول دانه های مو داده شده باشد، بایستی حتما زمانی بیش از 20 روز از آخرین بار ی که زدودن موها از ریشه صورت گرفته (با روش هایی مانند وکس یا دستگاه اپیلاتور) صورت گرفته گذشته باشد.
ممکن است بسیاری از افراد به دلیل نگرانی از درد و ناراحتی لیزر، در انجام این درمان تعلل کنند. اما طبق نظر متخصصان، کافی است ناحیه مورد نظر را شب قبل یا صبح روز درمان بتراشید و از یک پماد مسکن حداقل 30 دقیقه قبل از زمان نوبت استفاده کنید.

  لیزر مو

در جلسه درمانی لیزر بیکینی چه اتفاقی خواهد افتاد؟

شاید این ضرب المثل “بکشید و خوشگلم کنید” کمی اغراق آمیز باشد، اما صادقانه در نظر بگیریم، درمان لیزر رفع موی زائد درمانی بدون درد نیست. جلسات بسته به ناحیه مورد درمان ممکن است از چند دقیقه برای نواحی کوچک تا یکی دو ساعت برای کل بدن زمان ببرند. دردناکی در نواحی مختلف بسیار متفاوت است و به همان اندازه که در نواحی حساس ممکن است درد و حتی سوزش زیاد باشد، در نواحی با حساسیت کمتر درد و سوزش ناچیز یا حتی بدون درد و سوزش و ناراحتی می تواند باشد.
واقعیت دیگری که ممکن است تلخ باشد اما نمی توان آن را نادیده رفت این است که هیچ ضمانتی وجود ندارد که نواحی تحت درمان لیزر قرار گرفته کاملا بدون مو شود، حتی با وجود این که فرد دوره درمان توصیه شده توسط پزشک خود را کامل کرده باشد. بخصوص در صورتی که پوست ناحیه تیره باشد، یا موها به اندازه کافی تیره نباشد، لیزر بیکینی موهای زائد را به طور کامل رفع نخواهد کرد. به گفته متخصصان، این برداشت نادرست که پس از سه تا پنج جلسه لیزردرمانی موی زاید موها کاملا از بین می روند و دیگر نخواهند رویید، کاملا اشتباه است. بلکه در ابتدا همه چیز به تضاد بین رنگ مو و پوست فرد و ضخامت موهای وی بستگی دارد. پس از آن، لازم است برای از بین بردن 70-90% از موهای زائد دوره درمانی بین 5 تا 10 جلسه به فاصله هر 4 تا 6 هفته انجام شود. البته پس از انجام هر جلسه درمان، کم شدن تدریجی حجم و ضخامت موهای زائد قابل مشاهده است. موهای جدیدی که می رویند، نازک تر، سبکتر، و کندتر هستند.

عوارض لیزر بیکینی

حین طی کردن پروسه درمانی لیزر بیکینی بایستی به مواردی توجه نمود. برای مثال آنتی بیوتیک ها داروهایی حساس به نور هستند، به این معنی که در صورتی که فرد در حال مصرف آنتی بیوتیک باشد، پوستش حساس شده و به نور حساس خواهد بود. بنابراین از آنجا که رفع موهای زائد به کمک لیزر روشی مبتنی بر استفاده از نور می باشد، فردی که آنتی بیوتیک مصرف می کند به راحتی در معرض آسیب سوختن پوست یا لک شدن پوست است.
یکی دیگر از مواردی که در لیست پرهیز فرد تحت درمان لیزر است، قرار گرفتن در معرض نور آفتاب است. اگر از لیزر روی قسمتی از بدن که اخیرا در معرض آفتاب شدید قرار گرفته است، استفاده شود ، گرمای ناشی از لیزر بیش از حد قابل تحمل روی پوست ایجاد می شود و می تواند باعث سوزش ، فشار خون بالا (لکه های تیره) و زخم شود. بنابراین چون بسیاری از افراد ممکن است نتوانند در مقابل وسوسه برنزه شدن مقاومت کنند توصیه می شود برنزه کردن را یک هفته قبل یا بعد از درمان لیزر انجام دهند. یا حتی به همین دلیل، توصیه می شود درمان خود را در پاییز یا زمستان را شروع کنند (به خصوص اگر در آب و خوای سرد زندگی می کنند) بنابراین وقتی تابستان می آید، قرار گرفتن در معرض آفتاب دیگر نگرانی ندارد.

  قبل و بعد از لیزر موهای زائد

مراقبت پس از لیزر بیکینی

به طور معمول فرایند لیزر موهای زائد با نوبت درمانی در هر چهار تا شش هفته می تواند حدود شش ماه طول بکشد. برای درمان های لیزر بیکینی معمولا فاصله زمانی شش هفته بین هر دو جلسه توصیه می شود اما دیدن برخی از نتایج از ابتدا غیر عادی نیست. ده تا چهارده روز طول می کشد تا مو شروع به ریزش کند. برای برخی افراد، بعد از اولین جلسه ، موها بسیار پراکنده تر از گذشته می شوند. با این وجود، جلسات متعددی طول می کشد تا موها کاملاً از بین بروند. لایه برداری با یک اسکراب شکر در حمام می تواند باعث سرعت بخشیدن به روند درمان رفع موهای زائد با کمک لیزر شود.
ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما لازم است یادآوری شود که انتخاب روش درمانی ایده آل برای هر فرد متفاوت است. ممکن است به نظر برسد رفع موی زائد به کمک لیزر، مانند سایر روش های بهداشتی آرایشی مراقبت از پوست و مو به نوعی مد شده باشد، اما در واقع باید فرد با آگاهی کامل ابتدا آن را بررسی نماید و از مناسب بودن این روش برای خود اطمینان حاصل نماید سپس انتخاب کند.
طبق بررسی های انجام شده، در حال حاضر محبوب ترین نواحی درمانی رفع موهای زائد با کمک لیزر، لیزر زیر بغل، لیزر بیکینی، و لیزر بخش پایینی پا (ساق پا) است. البته در این محبوبیت ها طی گذر زمان، تغییراتی وجود داشته است. به طوری که حدود 4 سال قبل، افراد از درمان کل بدن (برزیلی) بیشتر استفاده می کردند و همه نواحی بدن خود را از مو می زدودند. اما امروزه بخش عمده ای از بدن خود را کنار می گذارند و فقط نواحی زیرین را با روش درمانی رفع موهای زائد با کمک لیزر درمان می کنند. بنابراین، بایستی توجه داشت که در هر صورت این درمان یک انتخاب کاملا شخصی و اغلب دائمی یا اقلا دراز مدت است و در آن همه چیز بستگی به انتخاب شما دارد.

آنچه بایستی پیش از انتخاب لیزر بیکینی در نظر بگیرید

همانطور که گفته شد، انتخاب درمان لیزر بیکینی برای رفع موهای زاید، انتخابی شخصی است. در این انتخاب بایستی پیش از اقدام، پاسخ تمامی سوالات احتمالی خود را پیدا کنید. بسیاری از مردم نتایجی که انجام درمان رفع موهای زاید به کمک لیزر دارد را دوست دارند اما این به آن معنی نیست که این روش برای همه مناسب است. مهم ترین نکته در این بین این است که این درمان پروسه ای چند جلسه ای دارد و این پروسه ارزان نخواهد بود. نکته دیگر اینکه هیچ ضمانتی وجود ندارد که بعد از انجام این درمان برای همیشه بدن به طور کامل بدون مو شود. اما مزیت بزرگ این درمان این است که دیگر نیازی به شیو کردن مرتب روزانه نخواهد بود.
لیزرها و اشعه های پالس دار بهترین نتایج خود را روی موهای تیره تر با پوست های روشن تر می دهند. یعنی هر چه تضاد رنگی بین پوست و مو بیشتر باشد، نتایج بهتری مشاهده خواهد شد. برای تنالیته های پوستی تیره تر، استفاده از دستگاه های لیزر نامناسب ممکن است موجب تغییر رنگ پوست شود. اگر پوستی تیره دارید، نباید به هیچ وجه از درمان IPL لیزر بیکینی استفاده کنید.
لیزرها راه طولانی را طی کرده اند و فناوری لیزر رفع موهای زاید به طور مداوم در حال پیشرفت است. هنگامی که نوبت خود را برای انجام لیزر بیکینی رزرو می کنید، حتما رنگ پوست و رنگ مو خود را بیان کنید و از مسئول مربوطه سؤال کنید که از چه نوع لیزری قرار است استفاده کنند (و آیا با توجه به رنگ و ضخامت مو و رنگ پوست شما نتایج مطلوبی به دست می آورند). برخی از انواع لیزر وجود دارد که در از بین بردن موهای نازک یا لیزر برای پوستهای تیره تر هستند و این موضوع تعیین نوع درمانی را که در آنجا دریافت خواهید کرد را ساده تر و موثرتر خواهد کرد.
لیزرها در واقع نورهای پالس دار هستند که رنگدانه های مو را هدف گرفته، میشکنند و تخریب می کنند. به همین دلیل است که این روش برای موهای تیره تر بسیار اثربخش است. اما متاسفانه این به معنی آن است که لیزر رنگدانه های مو را نیز هدف قرار می دهند و این منجر به تغییر رنگ پوست خواهد شد. بنابراین هر چه پوست روشن تر باشد لیزر موثرتر می شود.
پس از انجام درمان لیزر بر هر ناحیه از بدن، موهای ناحیه طی 10 تا 14 روز شروع به ریزش می کنند. لازم است از محصولات مراقبت از پوست توصیه شده توسط متخصص برای روزهای بعد از درمان حتما با دقت و وسواس کافی استفاده شود تا پروسه درمانی هر چه موثرتر و با حداقل عوارض اتفاق بیفتد. گاهی توصیه می شود تا برای کاهش التهاب ناشی از گرمای اشعه لیزر از پمادهای موضعی پس از درمان لیزر بیکینی استفاده شود.
در پایان، امروزه با گسترش محبوبیت درمان رفع موهای زاید به کمک لیزر، سالن های زیادی هستند که این خدمات را ارائه می دهند اما بهتر است که گول پیشنهادات ارزان و تخفیف های نجومی را نخورید. سالن های عالی هیچ گاه نیازی به ارائه تخفیفات آنچنان ندارند. لازم است حین طی تمامی مراحل از سلامت پوست خود با همراه داشتن یک متخصص پوست یا تکنیسین مجرب اطمینان حاصل نمایید. در کلینیک زیبایی اکسیر جوانی با مشاوره با متخصصان ما می توانید بهترین درمان لیزر بیکینی را انجام دهید.

  لیزر پوست

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

دیدگاه