پرش لینک ها

عوارض پروتز سینه

در مقاله پیش رو سعی داریم تا درباره اینکه چرا نباید عمل پروتز سینه را هرجایی و در هر شرایطی انجام داد اطلاعاتی را بیان کنیم تا اگر قصد انجام این عمل را دارید از آن بهره ببرید و اطلاعات دقیقی در باره عوارض پروتز سینه به شما بدهیم.

ابتدا درباره پروتز سینه و انواع آن به شما توضیح می‌دهیم و پس از آن خطرات و عوارض پروتز سینه که احتمال دارد در اثر عمل بد و نامناسب با آن روبرو شوید را به شما خواهیم گفت.

عوارض پروتز سینه، عوارض پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه چه عوارضی دارد، عوارض پروتز سینه در بلند مدت چیست؟

هدف از انجام عمل پروتز سینه چیست؟

قبل از هرچیز به این نکته بپردازیم که هدف افراد از عمل پروتز سینه چه می‌تواند باشد.این عمل به چند هدف ممکن است صورت پذیرد:

  • گاهی فرد دارای سینه‌ای کوچک‌تر از حد متعارف است و تمایل دارد این حجم را افزایش دهد.
  • گاهی فرد به عللی چون کم کردن وزن، بارداری، شیردهی فرم سینه خود را از دست داده است و تمایل دارد این حجم را به شکل قبل از تغییرات بدنی خود برگرداند.
  • نا متقارن بودن سینه‌ها در بیشتر افراد در حد معمول طبیعی است؛ اما در برخی از افراد این عدم‌تقارن تفاوت زیادی را به همراه دارد که فرد درصدد از بین بردن این تفاوت برمی‌آید.
  • برای برخی از افراد هم به این دلیل صورت می‌گیرد که فرد در اثر سرطان پستان مجبور به تخلیه یک یا هر دو پستان شده است و عمل پروتز سینه به عنوان یک عمل بازسازی‌کننده وارد عمل می‌شود.

شما با هر هدفی که دست به عمل پروتز سینه می‌زنید، یکی از مهم‌ترین عوارض پروتز سینه، خطای پزشک و عدم تجربه کافی در این امر ممکن است شما را با این مشکل مواجه کند که برای رفع این عیوب نه تنها به هدف خود نائل نیایید بلکه مجبور باشید به عملی مجدد برای ترمیم محکوم شوید.

عوارض پروتز سینه، عوارض پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه چه عوارضی دارد، عوارض پروتز سینه در بلند مدت چیست؟

جنس پروتز سینه از چیست؟

حال که دلایل افراد برای انجام عمل پروتز سینه برای پزشک مشخص شده است، در گام بعدی و پیش از انجام عمل فرد باید اطلاعاتی درباره اینکه جنس پروتز سینه از چیست و متقاضی یا پزشک تمایل دارند از چه  پروتزی استفاده کنند، داشته باشد.

پروتزها ممکن است ژل سیلیکونی یا سالینی باشد.

پروتزهای سالینی  یا ایمپلنت‌های نمک از محلولی نمکی مانند آب نمک تشکیل شده‌اند که درون یک پوشش سیلیکونی الاستومر حفظ می‌شود.

به عبارتی پروتزها حاوی مقادیر مختلفی از محلول نمک پر کرد. جنس این پروتز به فرد احساس بیشتری از طبیعی بودن می‌دهد، استحکام آن بیشتر است و در زیباتر بودن شکل پستان تاثیر دارد.

پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه، همه چیز درباره پروتز سینه، مزایا و معایب پروتز سینه
پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه، همه چیز درباره پروتز سینه، مزایا و معایب پروتز سینه

مزیت دیگری که دارد اینکه اگر پروتز نشت کند محلول آب و نمک آن جذب بدن می‌شود.

با توجه به آنچه که گفتیم این خطر در مورد پروتز سالینی وجود دارد که دچار پارگی شود و نشت کند و کسانی که تمایل دارند از این نوع پروتز استفاده کنند باید نسبت به بیماران دیگر نیاز بیشتر به مراجعه به پزشک دارند و وضعیت ایمپلنت را با اسکن MRI یا سونوگرافی  بررسی می‌شود.

همچنین مطالعه کنید مطلب همه چیز درباره پروتز سینه

عوارض پروتز سینه، عوارض پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه چه عوارضی دارد، عوارض پروتز سینه در بلند مدت چیست؟

در نوع دیگری از پروتزهای سینه که  به آنها پروتز ژل سیلیکونی گفته می‌شود، درون کیسه سیلیکونی را ژل سیلیکون فرا گرفته است وکه بافت آن بسیار شبیه بافت سینه است.

در صورتی که پروتز نشت کند، ژل داخل پروتز باقی خواهد ماند و خارج نمی‌شود. این نوع پروتز عمدتا برای افراد بالای 22 سال توصیه می شود.

پروتزهای سیلیکونی، ممکن است با استرینگ پلی پروپلین، روغن سویای تری‌گلیسریدی، یا برخی مواد دیگر پر شوند. ماده پر کننده برخی از جدیدترین پروتزهای سیلیکون مایع نیست و خود را می گیرد.

پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه، همه چیز درباره پروتز سینه، مزایا و معایب پروتز سینه

این مطلب این حسن را با خود به ارمغان می‌آورد که اگر پروتز پاره شود یا نشتی بدهد، احتمال اینکه سیلیکون در بدن آزاد یا گلوله گلوله شود کمتر است.

که البته سازندگان پرکننده‌های سیلیکونی مختلف درجات مختلفی از انسجام را ارائه می‌دهند، که در این مورد پزشک متعهد باید در مورد بیمار خود هوشیار باشد و بهترین گزینه را برای وی در نظر بگیرد چرا که بیمار سررشته‌ای در این باره ندارد و بار تعهد آن بر دوش پزشک است.

همچنین مشاهده کنید فیلم جراحی پروتز سینه

برخی از عوارض پروتز سینه

پروتز ممکن است صاف یا زبر باشد. پروتز صاف سطحی صاف و یکدست دارد و هنگام جایگیری در سینه احساس راحتی بیشتری به فرد می‌دهد.

بیمار در هنگام فعالیت روزانه یا کار کردن احساس وجود جسمی خارجی را در سینه خود ندارد. 

اما در کنار این راحتی ممکن است روی پروتز چین‌خوردگی پدید آید و خطر انقباض کپسولی در این نوع پروتز سینه  نسبت به نمونه پروتز سینه زبر بیشتر است.

اگرچه بسته به تمایل فرد به پروتز صاف یا زبر، و یا اشکی یا گرد انچه مهم است و بحث اصلی در عمل سینه را به خود اختصاص می‌دهی جنس پروتز است که اگر پزشک بدون شناخت سنخ روانی بیمار، محیطی که در آن قرار دارد، میزان فعالیت متقاضی یا شغل بیمار ان را تجویز و توصیه کند ممکن است خطراتی مانند نشتی در پروتز و ترکیدگی و پارگی ان را به همراه داشته باشد.

عوارض پروتز سینه، عوارض پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه چه عوارضی دارد، عوارض پروتز سینه در بلند مدت چیست؟

این یکی از مهم‌ترین عوارض پروتز سینه است که باید به آن توجه کرد. بنابراین مشاوره دقیق پزشک تاثیر بسیاری در این امر دارد.

تیم پزشکان و متخصصان زبده اکسیر جوانی تلاش می‌کنند تا تمام محاسن و معایب هر نوع پروتزی که فرد خواستار استفاده از آن هست را صادقانه در اختیار بیمار قرار دهیم و با ارزیابی شرایط بیمار بهترین انتخاب را پیش روی او بگذارند.

پروتز سینه به چه صورت در سینه جاگیر می‌شود؟

مساله بعدی که باید به آن بپردازیم و عدم توجه به این مساله می‌تواند مساله‌ساز شود، نحوه جایگیری پروتز در سینه است. که دو مساله در اینباره مهم است. یکی نحوه روش و دیگری نحوه اجرای روش منتخب.

پروتزها به دو صورت کلی در سینه جای می‌گیرند:

پروتز سینه زیر غده‌ای

در این نوع جایگیری، پروتز سینه ما بین عضله جداره سینه وبافت غدد پستان قرار می‌گیرد.

در روش جا گذاری پروتز زیر غده ای، حتی اگر پزشک از پروتز اشکی شکل استفاده کند نیز می‌تواند سینه را بسیار برجسته نشان دهد. و دلیل اصلی انتخاب پروتز اشکی که طبیعی بودن سینه است براورده نشود.

عوارض پروتز سینه، عوارض پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه چه عوارضی دارد، عوارض پروتز سینه در بلند مدت چیست؟

و اینکه در سینه پروتز بکار رفته است مشخص باشد. از طرفی دیگر در خانم‌هایی که قصد باردار شدن را ندارند و دوران شیردهی نخواهند داشت، این روش مناسب تر است؛ از پوست سینه جهت برجسته شدن سینه استفاده می‌شود.

پروتز سینه زیر عضله‌ای

در این شیوه پروتز زیر عضله جداره قفسه سینه و روی قفسه سینه قرار می‌گیرد. اینکه برای کارگذاشتن پروتز سینه از چه محلی برش بخورد به ترجیح شما و نظر پزشک شما بستگی دارد.

عوارض بعد از عمل پروتز سینه در نوع دوم جایگیری پروتز کمتر است و وضعیت موسوم به انقباض کپسولی در این روش کمتر است.

انقباض کپسولی وضیتی است که بافت سخت و نامنظمی در دور جوشگاه پروتز ایجاد می‌شود.

و از طرفی برای خانم‌های جوانی که امکان شیردهی در آنها وجود دارد این نوع عمل پروتز سینه بهتر است زیرا که با نسج پستان تماس ندارد.

  پروتز لب

برشی که از طریق آن پروتز به داخل سینه هدایت می‌شود، دور هاله سینه که در اطراف نوک پستان است، انجام می‌شود. یا ممکن است برش در خطوط چین زیر بغل باشد که این روش کمتر استفاده می‌شود.

عوارض پروتز سینه، عوارض پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه چه عوارضی دارد، عوارض پروتز سینه در بلند مدت چیست؟

زیرا پیدا کردن مکان مناسب برای پروتز سینه در بعضی بیماران با استفاده از این روش سخت ‌تر است و ممکن است در آینده برای بیمار مشکلاتی پیش بیاید و این احتمال وجود دارد که برای جایگیری دقیق در به یک برش اضافه روی سینه نیاز باشد و یا جای زخم پس از دوره نقاهت در هنگام پوشیدن لباس بدون آستین مشخص باشد.

اگرچه با گذر زمان جای زخم التیام می‌یابد و کمرنگ می‌شود اما کاملا ناپدید نمی‌شود. در مواردی بسیار نادر جاگذاری پروتز از طریق جراحی لاپاروسکوپی نیز انجام می‌شود، که انجام این روش عمومیت ندارد.

عدم مهارت را در مورد عوارض پروتز سینه جدی بگیرید

با توجه به توضیحاتی که داده شد پرواضح است عدم مهارت لازم و تخصص و تجربه پزشک می‌تواند از ایجاد خطرات جبران ناپذیر تا نارضایتی مختصر بیمار را به همراه داشته باشد.

پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه، همه چیز درباره پروتز سینه، مزایا و معایب پروتز سینه

چه بسیار بیمارانی که به دلیل عدم رضایت از عمل پیشین خود برای ترمیم پروتز سینه خود با مرکز زیبایی اکسیر جوانی مراجعه کرده‌اند و ما شاهد آن هستیم که در اکثر موارد پزشک محترم با عدم توجه و دقت کافی و روانشناسی بیمار دست به انجام این عمل زده‌ و موجبات خسارت یا نارضایتی بیمار را فراهم آورده‌اند.

دوره نقاهت عمل پروتز سینه به چه صورت است؟

علت اینکه خود را موظف دانستیم تا به این موضوع نیز بپردازیم این است که گاهی پزشک به دلیل انجام مکرر عمل  و یا بی‌دقتی فراموش می‌کند که درباره دوره نقاهت و نحوه سپری کردن این دوره با بیمار سخن بگوید و او را مجاب کند که در این دوره نهایت مراقبت و نگهداری را داشته باشد.

وانگهی بیمار به دلیل بی‌توجهی یا عدم آگاهی کافی یا اینکه توجیه نشده است در مراقبت‌های دوره نقاهت کوتاهی کرده و موجبات نارضایتی او فراهم شود.

پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه، همه چیز درباره پروتز سینه، مزایا و معایب پروتز سینه

پس از آنکه اثرات بیهوشی از بین رفت، به بیمار داروی مسکن داده می‌شود تا درد ناشی از عمل تسکین یابد. باید بدانید که پس از انجام عمل بیمار قادر به رانندگی نبوده و باید فردی را به همراه داشته باشد.

زیرا جای بخیه ها تازه است و دردناک است. بخیه‌های جاذب یا حل شونده معمولاً طی ۶ هفته از بین می‌روند. و ممکن است بیمار بخیه جاذب نداشته باشد و یا لوله ساکشن در نزدیکی سینه او نصب شده باشد که برای برداشتن ان باید به پزشک مراجعه کند.

در 7 تا 10 روز اول اگرچه می‌توانید به آرامی راه بروید و تحرک داشته باشید اما باید از انجام هرگونه کارهای سنگین از جمله کشیدن یا بلندکردن اشیاء سنگین خودداری کنید.

مخصوصا اگر کار شما شامل کارهایی است که در ان حرکات کششی یا بلندکردنی دارد که برای اینگونه افراد زمان استراحت تا 20 روز پیش‌بینی می‌شود.حرکات ساده دست و پا بعد از سه هفته مشکلی ندارد اما تمرینات بازو، سرشانه و شنا کردن تا 6 هفته ممنوع است.

عوارض پروتز سینه، عوارض پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه چه عوارضی دارد، عوارض پروتز سینه در بلند مدت چیست؟

البته ممکن است پزشک به منظور کاهش در یا رنجشی که در بیمار احساس می‌شود ورزش‌های خاصی را توصیه نماید که انجام انها بلامانع است. این ورزش‌ها ممکن است تمرین انعطاف‌پذیری یا حرکت دادن دست‌هابه روش خاصی باشد تا درد کمی التیام پیدا کند.

هنگام ورزش کردن یک سینه‌بند خوب بپوشید که مانع تحرک بیش از حد سینه‌ها بشود.

ممکن است پزشک برای ماه‌های اول پوشیدن سوتین‌های خاصی را نیز برای استفاده روزانه به شما پیشنهاد بدهد که به شکل گرفتن نهایی سینه و نافرم‌شدن آن کمک می‌کند. رانندگی کردن بعد از یک هفته مجاز است و اینکه فعالیت جنسی بعد از 4 هفته برای فرد مجاز است.

عوارض بعد از عمل پروتز سینه

ما در کلینیک زیبایی اکسیر جوانی با تیم پزشکی حرفه‌ای گام به گام تا بهبودی کامل در کنار بیمار هستیم و توصیه های لازم را از زمان مشاوره با بیمار برای انجام عمل پروتز سینه و در حین عمل و ساعات اولیه پس از عمل تا زمان بهبودی کامل به او می‌دهیم.

در واقع یک تیم پزشکی حرفه‌ای و مجرب باید اطلاعات کافی را درباره چگونگی مراقبت از سینه پس از عمل جراحی، نحوه استفاده از دارو تجویز شده توسط پزشک،  تعیین زمان ملاقات‌های بیمار با پزشک پس از انجام عمل برای بررسی و کنترل عمل انجام‌شده، در اختیار بیمار قرار دهد.

بی تعهدی پزشک و تیم پزشکی در اینباره می‌تواند خطراتی را برای بیمار به همراه داشته باشد؛ مانند: درد در قفسه سینه، یا غیر طبیعی بودن تنفس، هرگونه علائم تب، بالا رفتن دمای کلی برن و احساس گر گرفتگی یا بروز قرمزی در اطراف پستان‌ها.

چه خطراتی ممکن است در اثر کوتاهی پزشک متوجه بیمار باشد؟

همانطور که می‌دانید هر عمل جراحی خطراتی را با خود به همراه دارد. مخصوصا عمل‌هایی که در آن بیمار بیهوش می‌شود.

داروهای بیهوشی در برخی افراد واکنش‌های آلرژیک را به دنبال دارد که معمولا منجر به وارد شدن ترشحات به ریه و ایجاد درد در ناحیه ریه‌ها می‌شود.

البته حالت تهوع و استفراغ از عمومی‌ترین عوارض ناشی از بیهوشی است که در کلینیک زیبایی اکسیر جوانی از بهترین داروهای بیهوشی موجود در ایران که استفراغ و تهوع ناشی از بیهوشی را به حداقل می‌رساند استفاده می‌شود.

عوارض پروتز سینه، عوارض پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه چه عوارضی دارد، عوارض پروتز سینه در بلند مدت چیست؟

اما آنچه که مهم است این است که در برخی افراد با بیماری‌های زمینه‌ای مثل فشار خون مزمن، بیماری‌های قلبی زمینه‌ای، نارسایی قلبی پیشرفته، نا رسایی ریه، ضایعات مغزی و … پیامدهای بیهوشی بیشتر است.

ما در گزارشاتی می‌بینیم که گاه پزشک به پرسیدن صرف از بیمار اتکا کرده و آزمایش‌های دقیقی در اینباره به عمل نمی‌آورد و نتیجتا بیمار با عواقب بدی مواجه می‌شود و در مواردی نادر هرگز به هوش نمی‌آید و این اسفناک است و عوارض ناشی از عمل پروتز سینه را بالا می‌برد.

خطای پزشکی و عوارض پروتز سینه

علاوه بر مساله بیهوشی، مورد دیگری را که باید توضیح داد این است که در بین بیماران عمل جراحی تقویت پستان 46 درصد خانم‌هایی که تمایل داشته‌ان از ایمپلنت‌های حاوی ژل سیلیکون استفاده کنند، و همچنین 21 درصد از زنانی که ایمپلنت‌های حاوی محلول نمک را برگزیده‌اند، در طی 3 سال اول مجبور به خارج ‌کردن یا عمل جراحی اصلاحی داشته‌اند.

دلیل این امر هم در بسیاری از موارد، خطای پزشک بوده است که منجر به پدیدار شدن عوارض ناشی از عمل جراحی شده است. در واقع نوع عمل پزشک و تشخیص نحوه کارگذاری پروتز بسیار اهمیت دارد و در دوام عمل تاثیر دارد.  

عوارض پروتز سینه، عوارض پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه چه عوارضی دارد، عوارض پروتز سینه در بلند مدت چیست؟

تیم پزشکی اکسیر جوانی با تخصص و تجربه بالای تیم پزشکی خود افتخار دارد که کمترین میزان خطای پزشکی را دارد و نتایج حاصل از عمل بسیار راضی کننده بوده و عوارض عمل پروتز سینه را به حداقل رسانیده است.

عوارض دیگری که ممکن است در اثر خطای پزشکی پیش بیاید عفونت پس از عمل است. اگرچه که مراقبت‌های بیمار پس از عمل بسیار مهم است و درایجاد عفونت نقش دارد اما کوتاهی کادر پزشکی در تمیز و استریل نگه داشتن محیط عمل و ابزار و وسایل عمل منجر به ایجاد عفونت اولیه کند که در زمان ریکاوری و نقاهت علائم خود را بیشتر نشان می‌دهد.

  پروتز سینه، انواع آن و بیشتر

از دیگر عوارض پروتز سینه ناشی از خطای پزشک، بی‌دقتی در جای‌گذاری پروتز سینه است که عوارض عمل پروتز سینه را بالا می‌برد.

گاهی ممکن است بی‌دقتی پزشک در بررسی پروتز و اطمینان از اینکه پروتز سالم است یا نه، یا آیا در فرآیند جاگذاری پروتز دچار نشتی شده‌است یا نه، پس از عمل موجب نشتی شود و برای بیمار مشکل ایجاد کند.

عوارض پروتز سینه، عوارض پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه چه عوارضی دارد، عوارض پروتز سینه در بلند مدت چیست؟

یا حتی عدم کنترل کافی و مناسب پزشک در حین عمل ممکن است پس از عمل بیمار را دچار خون‌ریزی کند و بیمار را با ناراحتی مواجه کند.

شاید همه پزشکان نتوانند نشت پروتز سیلیکونی را از روی کاهش اندازه سینه دریافت. البته که میزان تجربه و مهارت پزشک به تشخیص زودهنگام‌ و دقیق‌تر می‌انجامد.

گلوله‌های سفت داخل سینه، تورم و حساس شدن، بی‌حسی یا سوزش اطراف سینه می‌تواند از علائم نشت پروتزهای سیلیکونی باشد.

معمولا پزشک‌ها این تشخیص را با ام‌آر‌آی قطعی می‌کنند. که در این صورت پزشک سیلیکون داخل آن را از طریق جراحی ثانویه بیرون می‌کشد.

در مورد پروتزهای اب نمک (سالینی) کاهش اندازه سینه می‌تواند نشانه خوبی برای خالی شدن و نشت آب نمک داخل کیسه پروتز باشد. اگر پزشک از مارک های بسیار معتبر که مورد تایید وزارت بهداشت ایران و آمریکا باشد استفاده کند، این خطر را کاهش می‌دهد.

متاسفانه مواردی را که از آن به عنوان عوارض ناشی از عمل پروتز ناشی از خطای پزشک از آن یاد می‌کنیم، بسیار مشاهده می‌کنیم و گزارش می‌شود فلذا پیدا کردن پزشک با تجربه و حاذق بسیار مهم است و به بیمار این کمک را می‌کند تا با کمترین میزان عوارض عمل را بسلامت و رضایت کامل انجام دهد و دوران نقاهت کوتاهی را پشت سر بگذارد.

به لطف الهی، تیم پزشکی کلینیک زیبایی اکسیر جوانی این افتخار را داشته است تا تمام موارد مورد نظر بیمار را با بهترین شکل ممکن به انجام برساند.

برخی دیگر از عوارض پروتز سینه

بیایید کمی درباره انقباض کپسولی و دلایل به وجود آمدن آن صحبت کنیم.

انقباض کپسولی به سفت و سخت شدن ناحیه اطراف پروتز گفته می‌شود که باعث ایجاد تغییر شکل در پروتز و دردناک شدن آن می‌شود.

ممکن است زخم‌ها قرمز، ضخیم و دردناک شوند. گاهی اوقات حتی به عمل جراحی اضافه نیاز است.

هرچند که این عارضه ممکن است نادرتر از سایر عوارض پروتز سینه باشد اما تشکیل کپسول فشار دهنده در اطراف پروتز می‌تواند بسیار دردناک باشد و علاوه بر اینکه شکل سینه را تغییر می‌دهد، باعث ثابت شدن و عدم تحرک پروتز شود و شکل سینه را از فرم خود خارج کند.

عوارض پروتز سینه، عوارض پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه چه عوارضی دارد، عوارض پروتز سینه در بلند مدت چیست؟

خوشبختانه در پروتزهایی که جدیدا در دسترس است و از تکنولوژی بالاتری برخوردار است کمتر این موارد پیش می‌آید ولی ممکن است عدم استفاده پزشک از پروتزهای پروتزهای جدید و با تکنولوژی جدید این مشکل را برای بیمار به وجود آورد و احتمال ایجاد این نوع عارضه را برای بیمار  بالا ببرد.

نکته دیگر این است که اگرچه پروتز سینه تاریخ انقضا ندارد اما نمی‌توان تضمین کرد که پروتز سینه باقی بماند. به طور متوسک پروتزهای سیلیکونی و سالینی (محلول نمک) حدود 10 الی بیست سال عمر می‌کند.

هرچند بسیاری از افراد به دلایلی که در بالا ذکر شد، زودتر از موعد سررسیدی که در بالا گفتیم به خاطر عوارض جانبی، پس از 8 الی 10 سال آنها را خارج می‌کنند و از پروتز جدید استفاده می‌کنند.

اما چیزی که در این میان در مورد عمر پروتز سینه به پزشک مربوط می‌شود این است که شرکت‌های بهداشتی ساخت پروتز سینه متفاوت هستند و اینکه پزشک از چه پروتزی و با چه کیفیتی استفاده کند، مساله‌ای است که در بروز زود هنگام  یا تاخیر در پدیدار شدن عوارض ناشی از عمل پروتز سینه تاثیر بسزایی دارد.

نقش پزشک در عوارض پروتز سینه

سوال بعدی اینجاست که اگر بعد از سالها استفاده از پروتز سینه به هر دلیلی دچار عوارض پروتز سینه شدید، حال چرا نقش پزشک در عمل جراحی ثانویه همچون عمل پروتز اولیه مهم است؟

اگرچه حساسیت بیمار در مورد عمل اولیه پروتز سینه و انتخاب پزشک باید بسیار بیشتر باشد اما در خارج کردن پروتز سینه نیز ممکن است هر کدام از عوارض پروتز سینه که در بالا به به آنها اشاره کردیم اتفاق بیافتد.

عوارض پروتز سینه، عوارض پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه چه عوارضی دارد، عوارض پروتز سینه در بلند مدت چیست؟

جراح باید در جلسه اول مشاوره تمام آن اتفاقاتی که در جراحی اولیه شما پیش آمدا را بداند و بررسی کند، وضعیت کنونی پروتز سینه شما را ارزیابی کند، تمام آزمایش‌ها و ام‌آر‌آی شما را با دقت مورد بررسی قرار دهد و در مورد گزینه‌های جدید برای خارج کردن پروتز با بیمار صحبت کند.

گاهی پزشک که متاسفانه این روزها در بین ایشان بسیار مشاهده می‌کنیم، در جلسه مشاوره نه با بیمار صحبت می‌کنند و نه او را در جریان کار قرار می‌دهند که این اتفاق در ایجاد بار ذهنی منفی بسیار کمک می‌کند و او را دچار استرس می‌کند.

میزان صبوربودن پزشک به بیمار این اطمینان را می‌دهد که در طی برداشتن پروتز قرار دارد. در جراحی دوم جنبه ثانویه یعنی بعد روانی بیمار و توجه به ان با صحبت کردن با وی بسیار مهم است زیرا عوارض پروتز سینه به قدر کافی او را نگران و ناراحت کرده است و اگر پزشک سعی نکند او را آرام کند، حس روانی بیمار در نتیجه جراحی ثانویه نیز تاثیر دارد ممکن است مجددا باعث عوارض پروتز سینه شود.

عوارض پروتز سینه، عوارض پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه چه عوارضی دارد، عوارض پروتز سینه در بلند مدت چیست؟

پزشک باید در عمل دوم با بیمار در خصوص این موارد صحبت کند. اینکه آیا بیمار ترجیح می‌دهد تنها پروتز سینه خود را بردارد و تمایلی به استفاده مجدد از پروتز را ندارد، یا اینکه پس از برداشتن پروتز سینه تمایل دارد برای  سفت شدن سینه خود از انواع خدمات لیفت سینه استفاده کند، آیا بیمار تمایل دارد که در صورت ایجاد بافت کپسولی اطراف سینه تنها آنها را خارج کند، یا اینکه مجددا از پروتز سینه استفاده کند.

در مورد تمام آنچه که گفته شد پزشک باید با توجه به آنچه از نتیجه ازمایش‌ها به دست آورده است با بیمار صحبت کند و او را از محاسن و معایب عمل دوم آگاه کند.

پزشک در کنار پیشنهادهایی که خود به بیمار می‌دهد، هر گونه بی توجهی وی به بیمار و خواسته او می‌تواند می‌تواند باعث ناراحتی و نارضایتی بیمار شود و این خود جزو عوارض پروتز سینه به حساب می‌آید.

همچنین مشاهده کنید فیلم عمل پروتز سینه

عوارض برداشتن پروتز سینه را باید به حداقل رساند

از سوی دیگر، اگر شما به هر دلیلی تمایل داشته باشید که پروتز سینه خود را بردارید، این کار را هم باید توسط پزشکان و متخصصان قهار انجام دهید. چراکه برداشتن پروتز سینه هم می‌تواند دارای عوارضی باشد.

عوارض پروتز سینه پس از برداشتن پروتزها گاهی به ناهنجاری‌های زیبایی ظاهری منجر خواهد شد.

  پروتز سینه، انواع آن و بیشتر

این ناهنجاری‌ها می‌تواند شامل کاهش اندازه سینه‌ها، آویختگی سینه‌ها، بروز چین و چروک و حتی عدم تقارن و تناسب سینه‌ها با یکدیگر باشد.

بنابراین بهترین کار این است که سراغ پزشک و متخصصانی بروید که بتوانند مانع عوارض برداشتن پروتز سینه شوند.

عوارض پروتز سینه، عوارض پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه چه عوارضی دارد، عوارض پروتز سینه در بلند مدت چیست؟

کلینیک زیبایی اکسیر جوانی یکی از کلینیک‌های حرفه‌ای در این زمینه است که می‌تواند به شما چه در زمانی قرار دادن پروتز سینه و چه در زمان برداشتن پروتز سینه، کمک کند تا عوارض برداشتن پروتز سینه به حداقل برسد و زیبایی ظاهری سینه‌ها از بین نرود.

گاهی پزشکان برای برداشتن پروتز سینه پیشنهادهای خاصی دارند. مثلا برخی از پزشکان متخصصان زیبایی به افرادی که بنا به هر دلیلی تمایل دارند پروتزهای سینه خود را بردارند، توصیه می‌کنند که آنها با ایمپلنت‌های دارای شکل و اندازه متفاوت جایگزین شوند.

این کار هم بسته به شرایط جراحی و شرایط جسمی بیمار، می‌تواند دوره نقاهت افراد را متفاوت کند. گاهی بعضی از افراد در همان روز مرخص می‌شوند و گاهی هم نیاز به استراحت یکی دو روزه است.

عوارض پروتز سینه، عوارض پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه چه عوارضی دارد، عوارض پروتز سینه در بلند مدت چیست؟

در دوره نقاهت نیز پزشک و متخصص حرفه‌ای باید حواسش به طور کامل به بیمار باشد تا به هیچ عنوان هیچ‌گونه اتفاقی یا عوارضی برای بیمار ایجاد نشود.پس از حدود پنج روز افراد می‌توانند حتی به سر کار خود بازگردند اما با این حال نباید فعالیت‌های سنگین انجام دهند.

پزشکان و جراحان و متخصصان زیبایی در اکسیر جوانی، به طور کامل و دقیق شرایط بیمار را در این مدت رصد می‌کنند و تا زمانی که بیمار به شرایط کاملا نرمال و عادی بازنگشته است، چشم از او برنخواهند داشت.

پیگیری وضعیت بیماران پس از انجام عمل‌های زیبایی، یکی از مهم‌ترین کارهایی است که توسط پزشکان و متخصصان اکسیر جوانی و البته با بالاترین استانداردها صورت می‌گیرد.

از عوارض پروتز سینه نترسید

در بسیاری موارد مردم گمان می‌کنند که عوارض پروتز سینه بسیار زیاد است و به همین دلیل بسیاری از زنان از انجام عمل پروتز سینه سر باز می‌زنند.

اما باید این نکته را نیز بدانید که گرچه پروتز سینه مانند همه جراحی‌های زیبایی و درمانی دیگر می‌تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد، اما این عوارض می‌تواند با توجه به مهارت و دانش پزشک و تیم پزشکی، به حداقل برسد.

عوارض پروتز سینه، عوارض پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه چه عوارضی دارد، عوارض پروتز سینه در بلند مدت چیست؟

هیچ‌کس منکر عوارض پروتز سینه نیست. همه پزشکان و جراحان به خوبی این را می‌دانند و هیچ‌کس هم نمی‌تواند به شما تضمین بدهید که هیچ عوارضی برای این عمل جراحی زیبایی وجود نخواهد داشت.

اگر کسی به شما این تضمین را داد، باید به او شک کنید. اما می‌توان این تضمین را داد که عوارض پروتز سینه به حداقل برسد.

عوارض پروتز سینه، عوارض پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه چه عوارضی دارد، عوارض پروتز سینه در بلند مدت چیست؟

پزشکان و متخصصان اکسیر جوانی با مهارت و دانش و تجربه کافی که در این زمینه دارند، با بررسی دقیق شرایط جسمی شما، وضعیت سینه‌ها، خواسته‌ها و هدف شما از عمل و موارد دیگر پزشکی، بهترین تصمیم را برای شما می‌گیرند تا هم شما به آن چیزی که تمایل دارید دست پیدا کنید و هم سینه‌های زیبایی داشته باشید و مهم‌تر از همه اینکه عوارض عمل زیبایی شما به حداقل برسد.

عوارض پروتز سینه، عوارض پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه چه عوارضی دارد، عوارض پروتز سینه در بلند مدت چیست؟

ما در کلینیک زیبایی اکسیر جوانی بهترین و باتجربه‌ترین پزشکا و متخصصان کشور را گردهم آورده‌ایم و این تضمین را به شما می‌دهیم که عمل‌های زیبایی و درمانی شما را به بهترین شکل و با کمترین عوارض انجام می‌دهیم. همانطور که پیشتر هم گفته شد، قطعا عوارض بالقوه جراحی زیبایی یا جراحی‌های درمانی، برای همه افراد و در اکثر موارد خود را نشان خواهد داد.

اما آنچه که بسیار مهم است و حائز اهمیت، این است که این عوارض بالقوه می‌تواند بالفعل نشود و برای شما پیش نیاید.

بنابراین می‌خواهیم این را به شما بگوییم که اگر خود را به ما در کلینیک زیبایی اکسیر جوانی می‌سپارید، نباید ترسی از عوارض عمل‌های زیبایی از جمله عوارض پروتز سینه در دل خود راه بدهید.

عوارض پروتز سینه، عوارض پروتز سینه چیست، عمل پروتز سینه چه عوارضی دارد، عوارض پروتز سینه در بلند مدت چیست؟

باز هم تاکید می‌کنیم که ذکر این موضوع و صحبت در مورد عوارض پروتز سینه، ضروری است و شما به عنوان یک بیمار یا فرد متقاضی یک عمل جراحی زیبایی این حق را دارید که با تمام جوانب کاری که می‌خواهید انجام دهید، آشنا باشید، اما گفتن این موضوعات اصلا به معنای آن نیست که قطعا چنین اتفاقی خواهد افتاد. همه اینها بستگی به مهارت پزشک و تیم پزشکی و متخصصان دارد.

عوارض پروتز سینه در کلینیک زیبایی اکسیر جوانی مشهد

اگر به دنبال راه‌حل‌های مناسب و ماندگاری برای زیبایی و بهبود بهبود شکل و فرم سینه خود هستید، و اگر نمی‌خواهید که از عوارض ناخواسته پروتز سینه آسیب ببینید، ما به شما کلینیک زیبایی اکسیر جوانی را پیشنهاد می‌کنیم.

جایی که پزشکان و متخصصان حرفه‌ای از سراسر ایران در آن جمع شده‌اند تا با تبحر و دانش خود، رضایت شما را به دست بیاورند.

کلینیک پوست و مو زیابیی، لیزر مو، لیزر پوست، جراحی زیبایی، بوتاکس، بوتاکس صورت، جراحی بینی، عمل بینی، جراحی پلک، جراحی زیبایی صورت، بوتاکس پیشانی
کلینیک تخصصی زیبایی اکسیر جوانی مشهد – بزرگترین و مجهزترین کلینیک تخصصی زیبایی در شرق کشور

در کلینیک اکسیر جوانی، مراحل پیش از عمل پروتز به این صورت طی می‌شود که در ابتدا، مشاوره و آگاهی بخشی به مراجعه‌کننده و بیمار صورت می‌گیرد. در این مرحله، پزشک در جلسه مشاوره، اطلاعاتی در خصوص عمل پروتز سینه، در اختیار مراجعه‌کننده قرار می‌دهد.

پزشکان و متخصصان ما اطلاعات جامع و کاملی از مزایای انجام جراحی پروتز سینه و معایب و مزایای هریک از روش‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند. در مرحله بعدی، وضعیت سینه‌ها به صورت کاملا تخصصی بررسی و معاینه می‌شود.

قبل از انجام عمل بزرگ کردن سینه با پروتز لازم است نوع بافت سینه و وضعیت آن ارزیابی شود تا بروز هرگونه عوارض پروتز سینه به حداقل برسد.

ویدئوی معرفی کلینیک تخصصی زیبایی اکسیر جوانی مشهد

بر اساس نتایج این ارزیابی، پزشک متد یا روش خاصی را برای انجام جراحی درنظر می‌گیرد. پس از این مرحله، تکنیک جراحی نیز انتخاب می‌شود. تکنیک جراحی می‌تواند بر اساس بافت سینه، شرایط فردی متقاضی عمل و موارد دیگر، انتخاب شود.

همچنین پس از انجام عمل، پزشکان ما همه اطلاعات لازم را برای دوره نقاهت و دوره مراقبت‌های پس از عمل در اختیار شما قرار می‌دهند و هر زمان که بخواهید و تمایل داشته باشید، می‌توانید برای ویزیت مجدد و بررسی شرایط پروتز سینه به آنها مراجعه کنید تا روند بهبودی شما به صورت کامل پشت‌سر گذاشته شود.

ما در کلینیک زیبایی اکسیر جوانی می‌توانیم به جرات این را بگوییم که بهترین پزشکان و جراحان و متخصصان را گرد هم آورده‌ایم. به ما اعتماد کنید تا زیبایی خود را بازیابید.

ما در کلینیک جوانی، حافظ و ضامن زیبایی شما هستیم و معتقدیم که هر انسانی حق زیباتر شدن و زیباتر ماندن را دارد. این حق را از خود دریغ نکنید.

 

پرسش و پاسخ متداول درباره عوارض پروتز سینه

عوارض پروتز چیست؟

درد در قفسه سینه، یا غیر طبیعی بودن تنفس، هرگونه علائم تب، بالا رفتن دمای کلی بدن و احساس گر گرفتگی یا بروز قرمزی در اطراف پستان‌ها

آیا پروتز سینه خطرناک است؟

اگر در یک مرکز غیر تخصصی انجام دهید بله خطرناک است، اما اگر زیر نظر پزشک جراح متخصص باشید جای نگرانی وجود ندارد.

بهترین مرکز برای پروتز سینه کجاست؟

کلینیک اکسیر جوانی مشهد با بهره مندی از متخصص ترین پزشکان زیبایی، قطعا بهترین پیشنهاد برای شما است.

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

دیدگاه