loading
کلینیک پوست و مو زیابیی، لیزر مو، لیزر پوست، جراحی زیبایی، بوتاکس، بوتاکس صورت، جراحی بینی، عمل بینی، جراحی پلک، جراحی زیبایی صورت، بوتاکس پیشانی، تزریق ژل لب، تزریق ژل باسن، جراحی زیبایی، جراحی باسن، کاشت مو

کلینیک پوست و مو زیابیی، لیزر مو، لیزر پوست، جراحی زیبایی، بوتاکس، بوتاکس صورت، جراحی بینی، عمل بینی، جراحی پلک، جراحی زیبایی صورت، بوتاکس پیشانی، تزریق ژل لب، تزریق ژل باسن، جراحی زیبایی، جراحی باسن، کاشت مو


امروزه زیبایی یکی از مهم‌ترین ارکان زندگی مدرن به شمار می‌آید. هر فردی باید به زیبایی ظاهری خود توجه کافی داشته باشد. زیبایی نه تنها باعث افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس فرد می‌شود، بلکه تاثیرات مهم دیگری هم بر روی شخصیت افراد پیرامون دارد. به طور مثال، این موضوع اثبات شده است که آدمیان حرف افراد زیبا را راحت‌تر قبول می‌کنند و می‌پذیرند. دقیقا به همین دلیل است که از افراد زیبا در تبلیغات تلویزیونی استفاده می‌شود. یا حتی اگر دقت کرده باشید، نمایشگاه‌های معروف خودرو در جهان نیز در روز رونمایی از محصولات جدیدشان از زنان زیبا استفاده می‌کنند. زیبایی به صورت کاملا ناخودآگاه بر روی افراد تاثیر می‌گذارد، چراکه رد ذات بشر، تمایل به زیبایی وجود دارد.
حالا با پیشرفت علم و تکنولوژی و دانش پزشکی، پیوندی میان زیبایی و هنر و پزشکی برقرار شده است. به همان اندازه که عکل‌های جراحی درمانی در جهان صورت می‌گیرد، جراحی‌های زیبایی نیز اهمیت دارند و مورد توجه هستند. جراحی‌های زیبایی انواع مختلفی دارد؛ از جراحی بینی، بوتاکس، تزریق ژل و بزرگ کردن سینه‌ها گرفته تا لیزرهای مختلف پوست و از بین بردن چین و چروک‌ها و موهای زائد، همگی به نوعی جراجی زیبایی به شمار می‌آید.
یکی از انواع مختلف جراحی‌های زیبایی ، جراحی گوش یا اتوپلاستی (Otoplasty) است. در جراحی زیبایی گوش در حقیقت سایز و اندازه و حالت گوش‌ها، اصلاح می‌شود. به این ترتیب، مشکلات ظاهری گوش برطرف می‌شود و اعتماد به نفس شخص مورد نظر افزایش پیدا می‌کند و بر زیبایی او افزوده می‌شود.
حتما شما هم افرادی را در زندگی روزمره خود مشاهده کرده‌اید که گوش‌های بزرگ (ماکروتیا)، یا جلو آمده و بیرون زده یا مشکلات دیگر دارند. بعضی از این افراد یا در دوره‌ای زندگی کرده‌اند که عمل جراحی گوش وجود نداشته، یا با مشکل خود کنار آمده‌اند و یا هیچگاه آن را نپذیرفته‌اند، اما چاره‌ای جز این برایشان وجود نداشته است. بسیاری از آنها اعتماد به نفس خود را از دست داده‌اند و جرات حاضر شدن در جمع را ندارند. شاید شما هم یکی از این افراد باشید که به خاطر مشکلات ظاهری خود، از حضور در جمع خجالت می‌کشید. اما تکنولوژی و دانش برای همین پیشرفت کرده‌اند که در خدمت انسان‌ها باشند. حالا بیش از هر زمان دیگری باید در خدمت زیباتر کردن انسان‌ها باشند.
با جراحی گوش می‌توان این مشکل را برطرف کرد و اندازه و حالت گوش‌ها را اصلاح نمود.
شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که چه افرادی می‌توانند جراحی گوش انجام دهند؟ پاسخ به این سوال اصلا سخت نیست. افرادی که به صورت مادرزادی دارای گوش‌های بزرگ یا نامتقارنی هستند، افرادی که اندازه گوش‌های آنها با بدنشان تناسبی ندارد و یا افرادی که به دلایل مختلف از جمله حوادث غیرمترقبه یا تصادف، گوش‌هایشان آسیب دیده است، همگی می‌توانند بدون هیچ نگرانی یا دغدغه‌ای مشکل گوش‌های خود را برطرف کنند.
البته مشکلات گوش به همین موارد محدود نمی‌شود. بسیاری مشکلات دیگر هم وجود دارد از جمله کوچک بودن گوش یا به اصطلاح «میکروتیا»، انحنای گوش به سمت داخل، تاخوردگی یا جمع شدگی گوش‌ها، نداشتن لاله گوش، گوش‌های لوله‌ای و بسیاری مشکلات دیگر. با این حال، همانطور که گفته شد، جای نگرانی وجود ندارد و این افراد می‌توانند به راحتی با جراحی گوش، ظاهر خود را اصلاح کنند و اعتماد به نفس خود را بدست بیاورند.

پیش از جراحی گوش چه باید بکنی؟

پیش از جراحی گوش مانند سایر جراحی‌های زیبایی، باید اطلاعاتی را در این باره کسب کنید. پیش از هر چیز باید این را بدانید که تغییر در ظاهر صورت و چهره شما، می‌تواند در خلق‌و خو و رفتار شما هم تغییراتی ایجاد کند. از این جهت، پیش از هرگونه عمل جراحی زیبایی باید انگیزه‌های خود را برای انجام این عمل در نظر بگیرید و آنها را بیابید. شما باید دید و انتظارات درستی در مورد جراحی گوش داشته باشید. ممکن است یک عمل جراحی زیبایی برای عده‌ای قابل قبول باشد و برای عده‌ای دیگر، نه. یعنی ممکن است خواسته‌های شما را برآورده نکند. بنابراین باید کاملا به این موضوع آگاه باشید که قرار است چه تغییراتی در چهره شما ایجاد شود و انتظارات خود را بر اساس واقعیات موجود و ممکن در نظر بگیرید.
همچنین شما باید خطرات و ریسک‌های عمل جراحی را به خوبی بدانید و از آنها آگاه باشید. در هر حال شما قرار است یک عمل جراحی بر روی گوش‌هایتان انجام دهید و ممکن است تا چندین روز محدودیت‌هایی در زندگی شما ایجاد شود. باید بدانید که این محدودیت‌ها چیست و تا چه اندازه شما را در زندگی شخصی و کار و زندگی اجتماعی محدود می‌کند.
موضوع دیگر این است که شما باید به لحاظ جسمی برای انجام این عمل آمادگی داشته باشید. ممکن است نیاز باشد یکسری از قرص‌هایی که مصرف می‌کنید را کنار بگذارید یا یکسری قرص بخصوص را مصرف کنید یا سیگار را برای مدتی کنار بگذارید.
در نهایت باید زمان جراحی خود را به خوبی بررسی کنید و این سوال را از خود بپرسید که آیا الان زمان خوبی برای جراحی گوش است یا زمان بهتری می‌تواند وجود داشته باشد؟
در هر حال، اینها همه سوالاتی است که باید از خود و مشاوران و پزشک جراح بپرسید و زمانی پا به اتاق عمل بگذارید که دیگر سوالی برایتان بی‌جواب نمانده باشد.
همچنین باید مصرف هرگونه قرص مانند آسپرین، ایبوپروفن، یا قرص‌های ضدالتهابی را قطع کنید، چراکه این قرص‌ها احتمال خونریزی را افزایش می‌دهند. همچنین می‌توانید اطلاعات کاملی را از پزشک خود دریافت کنید و از او بپرسید که چه داروهای دیگری را نباید در این مدت مصرف کنید.
از هیچ چیز خجالت نکشید و اگر دارای بیماری خاصی هستید نیز آن را با پزشک خود در میان بگذارید.
شب پیش از عمل جراحی، غذای سبکی میل کنید و روز عمل نیز به حالت ناشتا به اتاق عمل بروید.

عمل جراحی گوش چقدر طول می‌کشد؟

پاسخ به این سوال کاملا بستگی به نوع عمل دارد و اینکه قرار است چه تغییرات و اصلاحاتی بر روی گوش‌ها صورت بگیرد. با این حال اگر عمل نرمال و معمولی باشد، حدود 2 ساعت زمان خواهد برد.

چه زمانی طول می‌کشد تا بخیه‌ها بهبود پیدا کنند؟

معمولا حدود یک هفته زمان نیاز است تا بخیه‌ها کاملا بهبود پیدا کنند. با این حال توصیه می‌شود که تا مدت یک ماه، فرد از انجام فعالیت‌های شدید و سنگین، خودداری کند. برای افراد بزرگسال حدود 5 روز و برای کودکان تا یک هفته زمان می‌برد. با این حال شما می‌توانید پس از این مدت به سادگی به محل کار یا مدرسه بازگردید، اما نباید تا یک ماه هیچگونه فعالیت ورزشی داشته باشید.

آیا جای بخیه‌ها باقی می‌ماند؟

باید گفت از آنجایی که عمل گوش با نهایت دقا انجام می‌شود، ظرافت خاصی دارد و در نهایت نیز زخم بسیار کوچکی باقی می‌ماند که با قرار گرفتن در پشت گوش، کاملا ناپیداست و هیچ‌کس آن را نمی‌بیند.

بهترنی سن برای جراحی گوش چقدر است؟

اتوپلاستی می‌تواند در سنین پایین و زمانی که اندازه گوش، کامل شده، صورت بگیرد. این سن معمولا بعد از 5 سالگی و به سمت بزرگسالی است. گرچه در برخی از موارد جراحی گوش در سن 3 سالگی هم صورت می‌گیرد.

آیا جراحی گوش دردناک است؟

درد جراحی گوش یک درد متوسط است که می‌تواند با داروهای عادی به سادگی قابل تحمل شود. درد محل جراحی می‌تواند از 48 ساعت پس از عمل جراحی شروع به کاهش کند. با این حال اگر درد زیادی داشته باشید می‌توانید با پزشک خود تماس بگیرید.

ممکن است عمل جراحی گوش خراب شود؟

اتوپلاستی عمل بسیار ایمنی است و عوارض و اتفاقات ناخواسته به ندرت در آن پیش می‌آید و تقریبا ناممکن است. با این حال باید بدانید که هر عمل جراحی، درصدی از خطا و عوارض را همراه خود دارد.

تا چه مدت نمی‌توانم به طرفین بخوابم؟

شما باید دست‌کم در هفته اول رو به بالا بخوابید و از دو بالش استفاده کنید تا به گوش‌ها و محل جراحی فشاری وارد نشود.

به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؟

با توجه به مطالبی که گفته شد، اگر باز هم فکر می‌کنید که سوالات شما برطرف نشده، یا نیاز به مشاوره دارید تا خیالتان از بابت جراحی گوش راحت شود، حتما با ما در ارتباط باشید. کلینیک زیبایی اکسیر جوانی ، با استفاده از بهترین و مدرن‌ترین روش‌ها، جراحی گوش را انجام می‌دهد. ما پیشنهادات خوبی برای شما داریم. دیگر دوران این موضوع گذشته که کسی بخواهد خود را بدون داشتن اطلاعات کافی به دست تیغ جراحانی بسپارد و نتیجه عمل را نیز از روی اجبار و ناچاری بپذیرد.

کلینیک زیبایی اکسیر جوانی

با توجه به موضوعاتی که در بالا گفته شد، اگر شما از خواندن مطالب متفرقه و صحبت با دوستان و مشاوره از افراد غیر متخصص خسته شده‌اید و نتیجه‌ای هم نگرفتید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که سراغ اکسیر جوانی بیایید تا مشاوران حرفه‌ای ما با توجه به وضعیت سلامت شما، پیشنهاد دقیقی را ارائه دهند.
کلینیک ما علاوه بر جراحی گوش، خدمات دیگری را اعم از زیبایی پوست و مو، جراحی زیبایی، جراحی پلک ، جراحی بینی ، لیزر موهای زائد، لیزر پوست، لیزر بیکینی، بوتاکس مو، بوتاکس صورت، بوتاکس ابرو و بوتاکس پیشانی نیز ارائه می‌دهد. عصر، عصر زیبایی است و هر انسانی این حق را دارد که زیباتر شود. برای  زیباتر شدن، با ما تماس بگیرید.
  جراحی بینی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Youtubeاینستاگرام