بلاگ, جراحی زیبایی

جراحی پلک

جراحی پلک در کلینیک زیبایی اکسیرجوانی

چشم‌ها، شاید مهم‌ترین بخش صورت و یکی از مهم‌ترین بخش‌های تمام بدن باشند. چشم‌ها نقش بسزایی در زیبایی صورت، هماهنگی و هارمونی اجزای صورت دارد و آنها نشان‌دهنده احساسات یک نفر است. یکی از بخش‌هایی که به سرعت نیز یری چهره را نشان می‌دهند، چشم‌ها هستند. پین و چروک‌های اطراف چشم، افتادگی پلک‌های بالا و پف کردن پلک‌های پایین، همگی موجب می‌شود که سن شما بالاتر از آن چیزی که هست، دیده شود.


علاو بر این، چشم‌ها فارغ از زیبایی صورت، پنجره دیداری شما با جهان بیرون هستند. چشم‌های شما ارتباط دیداری میان شما و افراد دیگر را برقرار می‌کنند. بنابراین محافظت از آنها نیز کاملا منطقی به نظر می‌رسد. هرچیزی که باعث کاهش دید شما بشود، آزاردهنده است. حتی اگر آن چیز، افتادگی پلک‌ها باشد و دید شما را کم کرده باشد. گرچه ممکن است افتادگی پلک باعث کاهش دید شما نشده باشد و صرفا احساس کنید که چهره شما را برهم زده است. در هر صورت، برای این موضوع، یعنی افتادگی پلک، راه حل‌هایی وجود دارد، از جمله جراحی پلک.

اساسا با بالا رفتن سن، پوست، الاستیسیته یا همان قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و همین موضوع باعث می‌شود که پوست شما تحت تاثیر جاذبه زمین، به سمت پایین، افتادگی پیدا کند.

این افتادگی و پوست اضافه در پلک پایین نیز باعث ایجاد چین و چروک‌های زیر چشم و برآمدگی آن می‌شود. از سوی دیگر، پوست اضافه بر روی پلک بالایی، می‌تواند با پایین آمدن، باعث کاهش و محدود شدن دید فرد بشود.

عمل جراحی پلک یا همان «بلفاروپلاستی» عملی است که در آن، پف کردگی پلک پایین و زیر چشم گرفته می‌شود و پوست اضافی پلک بالا نیز کم می‌شود. عمل جراحی پلک، غالبا به عنوان یک عمل جراحی زیبایی به شمار می‌آید. یعنی افرادی که سراغ عمل جراحی پلک می‌روند، به منظور زیبا شدن یا زیباتر شدن اجزای صورتشان است. گرچه این عمل، می‌تواند جراحی غیر زیبایی نیز به شمار بیاید. به عناون مثال، این عمل می‌تواند به منظور بهبود دید در افراد مسن صورت بگیرد؛ به این صورت که پلک بالایی آنها حالت افتادگی پیدا کرده و باعث کاهش دید آنها شده است.

البته جراحی پلک باعث از بین رفتن سیاهی دور چشم، یا چین‌و چروک‌های بیرونی چشم، یا سایر چین و چروک‌های صورت نمی‌شود. البته این عمل می‌تواند در کنار سایر جراحی‌های زیبایی صورت مثل بازسازی پوست با لیزر، تزریق چربی یا کشیدن پیشانی رخ بدهد.

جراحی پلک بالا با جراحی پلک پایین متفاوت است؛ در جراحی پلک بالایی، پوست اضافه و کیسه‌های چربی و پف کردگی‌ها از بین می‌رود و افتادگی پلک نیز تصحیح می‌شود. در این صورت، با بهبود شکل پلک‌ها، شکل چشمان شما نیز بهبود پیدا می‌کند و زیبایی آن بهتر خود را نشان می‌دهد.

در جراحی پلک پایین نیز پف‌های زیر پلک اصلاح می‌شود و پوست اضافی برداشته می‌شود و به این صورت، این پف‌ها از بین می‌رود.

چه کسانی بهترین کاندیدا برای جراحی پلک هستند؟

بهترین کاندیداها برای عمل جراحی پلک، کسانی هستند که سلامت عمومی بدنشان در وضعیت استانداردی قرار داشته باشد و انتظارات واقع‌بینانه‌ای نسبت به این عمل و نتایج آن داشته باشند. غالبا اینطور گفته می‌شود که افراد دارای حداقل سن 35 سال، یا افراد جوانی که دارای افتادگی پلک هستند می‌توانند گزینه‌های مناسبی به لحاظ سنی برای عمل جراحی پلک باشند.

جراحی پلک مانند همه جراحی‌های زیبایی دیگر، ظاهر شما را تغییر می‌دهد و می‌تواند باعث اعتماد به نفس و افزایش عزت نفس در شما شود. با این حال ممکن است که انتظارات شما را برآورده نکند. به همین منظور شما باید پیش از هر چیز، اطلاعات کافی در مورد جراحی پلک را از مشاوره و مطالعه و صحبت با پزشک، کسب کنید و انتظارات خود را بر اساس واقعیات در نظر بگیرید. پیش از جراحی پلک و هر نوع حراحی زیبایی باید در مورد انگیزه‌های خود برای انجام این عمل، اهدافتان و زمان مناسب این عمل، به خوبی فکر کرده باشید.

از سوی دیگر شما باید از تمام خطرات یا ریسک‌های احتمالی جراحی چشم آگاه باشید. علاوه بر این، محدودیت‌هایی که پس از عمل برای شما ایجاد می‌شود را، چه به لحاظ فیزیکی، چه بر روی زندگی شخصی و چه کاری، باید به خوبی درک کنید.

بهتر است به خوبی از شرایط جسمی خود آگاه باشید و آزمایش‌ها و چکاپ‌های عمومی را انجام دهید. همچنین برای همه جراحی‌ها، بهتر است که وزن شما در 6 ماه تا یک سال گذشته، تغییرات شدیدی نداشته باشد و به بیان دیگر، شرایط بدن شما استیبل (stable) باشد. همچنین شما باید در زمان صحبت با پزشکتان، او را از تمام مشکلات کوچک و درشت جسمی خود آگاه کنید و همه داروها یا قرص‌هایی که مصرف می‌کنید را به او بگویید.

با همه این اوصاف، شما باید همه سوالاتتان را نیز از پزشک مربوطه بپرسید و در حقیقت وقتی به اتاق عمل می‌روید، از همه زوایای جراحی خود اطلاع کافی داشته باشید. گرچه بسیاری از این موارد به شما گفته خواهد شد و شما در جریان محدودیت‌ها و کارهایی که باید پیش از جراحی، پس از جراحی و در دوران ریکاوری انجام بدهید، قرار خواهید گرفت.

به عنوان مثال ممکن است بعد از جراحی پلک، عوارض یا شرایطی مثل کبودی و ورم پلک، حساسیت به نور و روشنایی، تاری دید و اشک چشم، دوبینی و درد و مواردی از این دست را تجریه کنید. در هر صورت، اگر احساس کردید که درد وناراحتی شما زیاد است، می‌توانید با کلینیک و پزشکتان تماس بگیرید و موضوع را به او اطلاع بدهید تا در صورت غیر طبیعی بودن این شرایط، توصیه‌ها یا اقدامات لازم را انجام دهد.

آیا اثر جراحی پلک، دائمی است؟

جراحی پلک بالا می‌تواند دست‌کم 5 تا 7 سال نتیجه داشته باشد. جراحی پلک پایین نیز به ندرت نیازمند جراحی دوباره و تکرار عمل می‌شود. در هر صورت اگر احساس کردید که پلک‌هایتان نیاز به کشیدن دوباره دارد، بهتر است جراحی کشیدن پیشانی را امتحان کنید تا اینکه جراحی پلک را تکرار کنید.

چطور باید برای جراحی پلک آماده شوم؟

شما باید با یکی از اعضای خانواده یا یکی از دوستانتان هماهنگ کنید که پس از جراحی پلک، تا خانه رانندگی کند و شما را ببرد. همچنین باید کسی را داشته باشید که اگر نیاز به ماندن در بیمارستان بود، شب را کنار را باشد.

پیش از عمل، برنامه‌ریزی‌های خود را برای دوران ریکاوری و درمان در خانه انجام بدهید. اگر می‌خواهید کتاب بخوانید، کتاب صوتی بهترین گزینه است. گوش کردن به رادیو در شرایطی که نمی‌توانید چشمانتان را باز کنید نیز انتخاب خوبی است.

علاوه بر اینها، باید مواردی را هم آماده کنید:

قالب‌های کوچک یخ

پدهای بهداشتی کوچک

قطره چشم برای جلوگیری از خشک شدن چشم (پزشک شما نوع مناسب آن را به شما پیشنهاد می‌دهد)

حوله و لباس‌های کاملا تمیز

قرص‌های مسکن بدون نسخه (پزشک به شما پیشنهاد می‌دهد)

همچنین باید توجه کنید که استفاده از قرص‌های ادویل، موترین، ناپروکسن و آسپرین را نباید استفاده کنید چراکه ممکن است باعث افزایش خطر خونریزی در ناحیه جراحی شود.

سوالات بیشتری دارید؟

با همه مطالبی که گفته شد، اگر باز هم فکر می‌کنید که سوالات شما برطرف نشده، یا نیاز به مشاوره دارید تا خیالتان از بابت جراحی پلک راحت شود، حتما با ما در ارتباط باشید. کلینیک زیبایی اکسیر جوانی ، با استفاده از بهترین و مدرن‌ترین روش‌ها، جراحی زیبایی را انجام می‌دهد. ما پیشنهادات خوبی برای شما داریم.

کلینیک زیبایی اکسیر جوانی

با توجه به موضوعاتی که در بالا گفته شد، اگر شما از خواندن مطالب متفرقه و صحبت با دوستان و مشاوره از افراد غیر متخصص خسته شده‌اید و نتیجه‌ای هم نگرفتید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که سراغ اکسیر جوانی  بیایید تا مشاوران حرفه‌ای ما با توجه به وضعیت سلامت شما، پیشنهاد دقیقی را ارائه دهند.

کلینیک ما علاوه بر جراحی پلک، خدمات متنوعی را اعم از جراحی بینی، زیبایی پوست و مو، جراحی زیبایی، جراحی گوش، لیزر موهای زائد، لیزر پوست، لیزر بیکینی، بوتاکس مو، بوتاکس صورت، بوتاکس ابرو و بوتاکس پیشانی را نیز ارائه می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر کافی است با ما تماس بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *