loading
کلینیک پوست و مو زیابیی، لیزر مو، لیزر پوست، جراحی زیبایی، بوتاکس، بوتاکس صورت، جراحی بینی، عمل بینی، جراحی پلک، جراحی زیبایی صورت، بوتاکس پیشانی، تزریق ژل لب، تزریق ژل باسن، جراحی زیبایی، جراحی باسن، کاشت مو

کلینیک پوست و مو زیابیی، لیزر مو، لیزر پوست، جراحی زیبایی، بوتاکس، بوتاکس صورت، جراحی بینی، عمل بینی، جراحی پلک، جراحی زیبایی صورت، بوتاکس پیشانی، تزریق ژل لب، تزریق ژل باسن، جراحی زیبایی، جراحی باسن، کاشت مو


جراحی بینی – از آغاز تا امروز

تا سال‌ها، مردم جهان گمان می‌کردند که نباید دست به ترکیب هیچ اندامی از اندام‌های بیرونی یا درونی انسان بزنند. برخی حتی این کار را گناه و دخالت در امر خلقت خدا می‌دانستند. با این حال، با پیشرفت تکنولوژی و علم و کم شدن خرافات، مردم متوجه شدند که عمل‌های جراحی برای سلامت بدن، دخالت در کار خدا نیست و هیج گناهی هم ندارد. کم‌کم و به مروز زمان، این فرایند توسعه پیدا کرد و احساس نیاز به عمل‌های زیبایی نیز در جهان ایجاد شد. عمل‌هایی که می‌توانست به عنوان یک نیاز روحی برای افرادی تلقی بشود که می‌خواهند زیباتر شوند. از جراحی‌های زیبایی پوست و جراحی پلک و جراحی گوش گرفته تا جراحی بینی و لثه و دهان و گونه.
در این میان اما یک عمل تاکنون بیش از سایر عمل‌های جراحی زیبایی در ایران طرفدار پیدا کرد و آن، چیزی نبود جز جراحی بینی. به همین دلیل، علم جراحی بینی و کیفیت آن هم نیز در ایران به شدت بالا رفت، به طوری که بسیاری از افراد خارج از ایران، برای جراحی بینی، به ایران می‌آیند و عملشان را در اینجا انجام می‌دهند.
جراحی بینی که آن را به رینوپلاستی می‌شناسند، حقیقتا امروزه دیگر یک جراحی ساده به حساب نمی‌آید؛ یک هنر است. تلفیقی است از علم و هنر زیبایی‌شناختی. که دقیقا مانند خلق یک تابلوی نقاشی، نیازمند یک پزشک هنرمند است.
گرچه پیش از این و در گذشته، عمل جراحی بینی منحصر در کوچک کردن بینی و به نوعی عروسکی کردن بینی بود و افرادی که خواستار جراحی بینی بودند، صرفا دوست داشتند تا یک بینی عروسکی کوچک و سربالا داشته باشند. امروزه اما این داستان کاملا متفاوت شده است. همانطور که گفتیم، با پیشرفت این علم در ایران و افزایش دانش جراحان، جراحی بینی از شکل سنی خود خارج شده و شبیه خلق یک اثر هنری شده است. امروزه جراحی دیگری به نام جراحی رینوپلاستی تقویتی خود را نشان می‌دهد که کاملا با چیزی که در گذشته بود، متفاوت است. اگر بخواهیم خیلی کوتاه و مختصر این موضوع را توضیح دهیم، باید بگوییم که در گذشته در عمل جراحی بینی، بینی فرد کوچک و سربالا و عروسکی می‌شد و دیگر هیچ اهمیتی به این موضوع داده نمی‌شد که آیا این بینی با ترکیب سایر اجزای صورت می‌خواند یا نه؟ آیا کوچک شدن بینی باعث زیباتر شدن آن فرد شده است یا نه؟ آیا بینی فرد، شکل طبیعی دارد یا صرفا یک بینی فانتزی و غیر طبیعی است؟ آیا این عمل جراحی باعث ایجاد مشکل تنفسی در این فرد نمی‌شود؟
اینها سوالاتی بود که تا چندین سال پیش در زمان جراحی بینی به شکل سنتی، کسی به آنها پاسخ نمی‌داد و اساسا به آنها توجهی نمی‌شد.
امروزه اما قضیه متفاوت شده است. در رینوپلاستی تقویتی یا جراحی بینی مدرن، پزشک به زیباتر شدن بینی و ترکیب آن با سایر اجزای صورت نگاه می‌کند. شاید لزوما نیازی به این نباشد که بینی فرد را کوچک و عروسکی و سربالا کند. ممکن است پزشک با مشورت بیمار به این نتیجه برسد که باید بخش‌هایی از بینی کچک شوند و بخش‌های دیگر تغییری نکند تا بیمار، هم بینی زیباتری داشته باشد و هم بینی او، حالتی طبیعی به خود بگیرد و هم مشکلی به لحاظ تنفسی برای فرد متقاضی جراحی ایجاد نشود.
جراحی بینی برای چه کسانی مناسب است؟
لزوما هرکسی که می‌خواهد جراحی بینی انجام بدهد، فرد مناسبی برای این کار به حساب نمی‌آید. دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود یک نفر نتواند جراحی بینی انجام دهد. از جمله نوع پوست، نوع بینی، مشکلات قلبی و بیماری‌های خاص و غیره.
در هر حال، به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای اطمینان از وضعیت مناسب بودن جراحی بینی برای شما، حتما با مشاوران ما در کلینیک زیبایی اکسیر جوانی در ارتباط باشید و اگر قرار است عمل جراحی بینی انجام دهید، با مشورت مشاوران و پزشکان این کار را انجام دهید تا خدای ناکرده مشکلی برای شما مثل مشکلات تنفسی پیش نیاید.
اگر شما متقاضی جراحی بینی هستید، در ابتدا باید تحت معاینه قرار بگیرید و مخشخاص کلی شما اعم از پوست و بینی و مشکلات و بیماری‌های دیگر شما بررسی شود. در نهایت اگر نامزد مناسبی برای عمل جراحی بینی بودید، سایر مراحل نیز طی می‌شود. بررسی‌ها و معاینات برای افراد بیش از 40 سال، شامل آزمایش یا دست‌کم مشاوره قلب هم هست. در نهایت با گذراندن همه این مراحل، تعیین زمان عمل با هماهنگی شما صورت می‌گیرد و عمل شما به خوبی انجام می‌شود.
شاید برخی بپرسند که چه سنی بهترین و ایده‌آل‌ترین سن برای جراحی بینی به شمار می‌آید؟ در این صورت باید به شما بگوییم که سن ایده‌آل وجود ندارد اما حداقل سنی، به طور معمول، اگر مشکلی وجود نداشته باشد، برای دختران 15 یا 16 و برای پسران 17 یا 18 سالگی است؛ البته نیاز است که فرد به رشد کامل جسمی رسیده باشد و بهتر است که فرد به لحاظ فکری بالغ شده باشد تا در آینده، مشکلی پیش نیاید. در غیر این صورت، اگر فرد متقاضی سنی کمتر از 18 سال داشته باشد، به لحاظ قانونی باید از پدر خود اجازه بگیرد و پدر او باید رضایت خود را کتبا و با امضا در بیمارستان تحویل دهد. جز این، هیچ محدودیت دیگری وجود ندارد و افراد، اعم از مجرد یا متاهل نیازی به اجازه همسر خود ندارند.

پیش از عمل بهتر است بدانید

پیش از عمل جراحی نکاتی هست که باید رعایت کنید و اطلاعاتی هست که باید داشته باشید. گرچه همه این اطلاعات در صورت تایید سلامت و تعیین روز عمل، به شما گفته خواهد شد، با این حال بد نیست که با آنها آشنا باشید. در ابتدا باید بدانید که عمل جراحی بینی، عمل خطرناک یا ترسناکی نیست؛ برخلاف تصور عموم، درد زیادی ندارد و با بی‌هوشی کامل، به راحتی و کمتر از دو ساعت صورت می‌گیرد. گرچه ممکن است به خاطر شرایط خاص فرد متقاضی عمل، بیهوشی کامل توصیه نشود و نیمه بی‌هوشی برای او بهتر باشد. در هر حال جایی برای ترسیدن وجود ندارد. اگر می‌خواهید بینی زیبایی داشته باشید و بینی متناسب با صورت شما، چهره شما را زیباتر کند، با مشاوران ما تماس بگیرید.
شما باید در روز عمل، به صورت ناشتا باشید. معمولا پس از جراحی بینی نیز، زمان کوتاهی هم در بخش ریکاوری می‌مانید و همکاران مجرب از شما مراقبت‌های لازم را به عمل می‌آورند تا به بخش بازگردید و حدود 5 – 6 ساعت بعد از آن می‌توانید مرخص شوید، مگر اینکه خودتان مایل به ماندن در مرکز جراحی باشید و بخواهید یک روز بیشتر در آنجا بمانید.
معمولا تا چند ساعت بعد از عمل هم نباید چیزی بخورید چراکه به خاطر داروهای بیهوشی، ممکن است حالت تهوع بگیرید. کم کم می‌توانید با نوشیدن آب و مایعات شروع کنید و سپس با خوردن غذاهایی مانند سوپ و کمتر جویدنی کار را پیش ببرید تا به بدن شما به حالت استاندارد برسد. دانستن این اطلاعات تا همین حد برای شما کافی است. این موضوعات و سایر مراقبت‌های بعد از عمل نیز به شما گفته خواهد شد. کافی است تا با کلینیک اکسیر جوانی تماس بگیرید.

بیشتر می‌خواهید؟

با همه مطالبی که گفته شد، اگر باز هم فکر می‌کنید که سوالات شما برطرف نشده، یا نیاز به مشاوره دارید تا خیالتان از بابت جراحی بینی راحت شود، حتما با ما در ارتباط باشید. کلینیک زیبایی اکسیر جوانی، با استفاده از بهترین و مدرن‌ترین روش‌ها، جراحی بینی را انجام می‌دهد. ما پیشنهادات خوبی برای شما داریم.

کلینیک زیبایی اکسیر جوانی

با توجه به موضوعاتی که در بالا گفته شد، اگر شما از خواندن مطالب متفرقه و صحبت با دوستان و مشاوره از افراد غیر متخصص خسته شده‌اید و نتیجه‌ای هم نگرفتید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که سراغ اکسیر جوانی بیایید تا مشاوران حرفه‌ای ما با توجه به وضعیت سلامت شما، پیشنهاد دقیقی را ارائه دهند.
کلینیک ما علاوه بر جراحی بینی، خدمات دیگری را اعم از زیبایی پوست و مو، جراحی زیبایی، جراحی پلک، جراحی گوش ، لیزر موهای زائد، لیزر پوست، لیزر بیکینی، بوتاکس مو، بوتاکس صورت، بوتاکس ابرو و بوتاکس پیشانی نیز ارائه می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر کافی است با ما تماس بگیرید.
  جراحی گوش

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Youtubeاینستاگرام