loading

جراحی بینی یا رینوپلاستی در مشهد

عمل بینی، صفر تا صد عمل بینی، عمل بینی گوشتی، جراحی زیبایی بینی، عمل انحراف بینی

عمل بینی، صفر تا صد عمل بینی، عمل بینی گوشتی، جراحی زیبایی بینی، عمل انحراف بینی


جراحی بینی را در ایران با معادل انگلیسی آن رینوپلاستی نیز می شناسند. امروزه جراحی های زیبایی، به یکی از پرتقاضاترین خدمات پزشکی تبدیل شده اند. عمل جراحی بینی، رایج ترین و متداول ترین نوع جراحی های زیبایی در ایران و بسیاری از کشورهای جهان است. در این مقاله، کلینیک زیبایی اکسیر جوانی شما را با ابعاد مختلف جراحی بینی آشنا می کند.

رینوپلاستی یا عمل جراحی بینی چیست؟

رینوپلاستی یا جراحی بینی در لغت از دو کلمه رینو و پلاستی تشکیل شده است. «رینو» به معنای بینی و «پلاستی» به معنای اصلاح و زیبا کردن است. رینوپلاستی یک عمل جراحی برای تغییر شکل خارجی بینی با هدف جذاب تر کردن شکل آن است. در جراحی بینی، با اعمال تغییراتی در پوست، غضروف و استخوان بینی، ظاهر بینی و حالت کلی صورت تغییر می کنند. بر اساس نوع برش های بکار رفته در این جراحی، جراحی بینی بسته و جراحی بینی باز داریم.

جراحی بینی، رینوپلاستی، جراحی بینی گوشتی، عمل بینی، عمل بینی گوشتی، هزینه عمل بینی، هزینه جراحی بینی

برای کسب مشاوره رایگان و استفاده از نظر پزشکان متخصص کلینیک اکسیر جوانی می توانید با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمائید.

عمل جراحی بینی در میان جراحی های زیبایی بی شمار، پیچیده ترین، ناشناخته ترین و دشوارترین جراحی زیبایی است. پس از عمل جراحی بینی، هرگز امکان بازگشت به حالت اول بینی و صورت وجود نخواهد داشت. بنابراین پیش از عمل جراحی بینی، شما باید تمام اطلاعات مورد نظر خود را از متخصص به دست بیاورید. پیش از جراحی بینی، گذراندن چندین جلسه مشاوره با پزشک متخصص کاملا ضروری است. ممکن است افراد پس از عمل جراحی، به دلایل مختلف پشیمان باشند که گاهی به زیبایی بینی پس از جراحی نیز مرتبط نیستند.

همچنین مشاهده کنید فیلم و انیمشین عمل جراحی بینی

تاریخچه جراحی بینی

جراحی بینی دارای قدمتی بسیار طولانی در طول تاریخ است. در پاپیروس های مصر باستان در 3500 سال پیش شواهدی از بازسازی بینی افرادی وجود دارد که به علت تنبیه به قطع بینی محکوم شده بودند. در حدود 800 سال قبل از میلاد مسیح، بازسازی بینی با فِلَپ در هند انجام شده است. براساس مدارک و شواهد موجود، در سال 1600 میلادی بازسازی بینی با فلپ حاصل از بازوی فرد بوده است.

از نیمه قرن هفدهم میلادی تا اوایل قرن نوزدهم، روش بازسازی و تغییر شکل بینی در حال تغییر بود. در سال 1904 یک ارتوپد آلمانی به نام جک جوزف روشی انقلابی برای بازسازی بینی ارائه کرد. او تکنیک هایی برای این کار توصیف کرد که برخی از آنها امروزه نیز مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل، به او لقب پدر رینوپلاستی را دادند.

جک جوزف، پدر جراحی بینی و رینوئلاستی

در سال 1921، برش کالوملا جهت تغییرات نوک بینی برای نخستین بار معرفی شد. در سال 1957 نیز، این برش، به تمام عناصر داخل بینی راه یافت و آن را دکورتیکیشن بینی نامیدند. در سال 1990، روش باز برای جراحی بینی به نهایت خود رسید. امروزه، روش باز به عنوان تکنیک استاندارد جراحی بینی پذیرفته شده است. این روش، امکانات وسیعی به جراحی می دهد. با این روش می توان با دید دوچشمی و فضای عمل وسیع تر، جراحی دقیق تر و پیچیده تری داشت.

همچنین مطالعه کنید مطلب جراحی بینی

تاریخچه جراحی بینی در ایران

جراحی بینی با ورود خود به ایران علاقه زیادی را به خود جلب کرد. علت آن می تواند فرم ژنتیکی صورت و بینی و شاخص های قومی و منطقه ای نژادی در ایران باشد. وجود بینی های بزرگ با قوز غضروفی و استخوانی در نژاد ایرانی نسبتاً زیاد است. این نوع اسکلت بینی تاثیر زیادی در کل صورت، چشم ها و لب دارد. ممکن است فرد، مسن تر به نظر برسد و صورت برخی خانم ها نیز کمی حالت مردانه داشته باشد.

با عمل جراحی بینی، تمام صورت و چهره فرد، دستخوش چنان تغییراتی می شوند که با هیچ جراحی پلاستیک دیگری قابل مقایسه نیست. بنابراین در منطقه خاورمیانه عمل جراحی بینی یکی از عمل های زیبایی محبوب است.

تاریخچه اولین جراحی بینی در ایران به بیش از 40 سال پیش برمی گردد. در آن زمان زنده یاد دکتر اصانلو پس از گذراندن دوره هایی در فرانسه و آمریکا به ایران بازگشت.وی به عنوان اولین جراح پلاستیک ایران، با انجام عمل های فراوان نظیر رینوپلاستی بسیاری را آموزش داد. پس از آن به مرور این جراحی، به محبوب ترین جراحی زیبایی در ایران تبدیل شد.

دکتر سیروس اصانلو پدر جراحی بینی ایران

همچنین مطالعه کنید بهترین جراحان بینی مشهد

چرا رینوپلاستی پیچیده ترین جراحی زیبایی است؟

بی شک، رینوپلاستی حتی برای جراحانی که هر روز این کار را انجام می دهند، مشکل ترین جراحی پلاستیک است. جراحان بینی زیادی هستند که در ابتدای راه یا پس از مدتی، از ادامه انجام این عمل منصرف شده اند. عده ای نداشتن دید کافی دو چشمی در جراحی بینی بسته را علت این دشواری می دانند. عده ای نیز آناتومی پیچیده و سه بعدی بینی را در این دشواری مؤثر اصلی می دانند. برخی حاشیه باریک خطای مجاز در این عمل را علت دشواری بیش از اندازه آن عنوان می کنند. گروهی نیز جراحی بینی را مانند یک واکنش ایدیوسینکراتیک می دانند که پیرو قوانین معمول فیزیولوژیک نیست.

آناتومی بینی

بینی یک عضو کوچک و به ظاهر ساده است اما در حقیقت پیچیدگی های فراوانی دارد. اسکلت بندی بینی از استخوان های بینی تشکیل شده است که حرکتی ندارند. غضروف بینی متحرک است و شکل بینی و انتهای آن را ثابت نگاه می دارد. فضای درون بینی توسط تیغه بینی به دو مجرا تقسیم شده است. حفره های بینی توسط مخاط پوشیده شده اند. قسمت عمودی میان دو سوراخ بینی که نوک بینی را به لب فوقانی متصل می کند، کالوملا نامیده می شود. اتصال بینی به گونه ها در دو طرف را آلا می نامند.

اگر تیغه بینی، به علت رشد ناهنجار یا ضربه شدید تغییر شکل دهد یا منحرف شود، شکل خارجی بینی کج و تابدار به نظر می رسد. برخی اوقات، اصلاح بینی کج، نه تنها وضع تنفس را بهتر می کند، بلکه خروپف هنگام خواب را نیز کاهش می دهد.

آناتومی بینی

همچنین مشاهده کنید مطلب جراحی زیبایی بینی

نحوه جراحی بینی

جراح شکل و فرم بینی را با اصلاح یا کاهش اندازه و تغییر شکل غضروف و استخوان های بینی تغییر می دهد. اگر به غضروف اضافی نیاز باشد، از تیغه بینی، گوش یا از دنده فرد استفاده می شود. این غضروف برای اصلاح برای ترمیم محل فرورفته یا آسیب دیده یا شکل نوک بینی بسیار مفید است. به طور کلی، به جز در جراحی بینی باز، جراح برش را در خارج از بینی در کالوملا ایجاد می کند. ممکن است جراح با استفاده از برش Weir قاعده بینی را کوچکتر کند.

نوک بینی پهن با برداشتن پوست آن کوچکتر نمی شود. همچنین، با برداشتن پوست، روی بینی مجاری آن تنگ تر نمی شود. کوچک کردن آن ها به وسیله بریدن غضروف، ایجاد سوتورهای ثابت نگاه دارنده یا هر دوی آن ها میسر است. بنابراین همه تغییرات بینی با جراحی داخل بینی ممکن است. تنها موارد استثنا در این زمینه برش رینوپلاستی باز و ادامه برش Weir هستند.

جراحی بینی، رینوپلاستی، جراحی بینی گوشتی، عمل بینی، عمل بینی گوشتی، هزینه عمل بینی، هزینه جراحی بینی

همچنین مطالعه کنید مطلب صفر تا صد عمل بینی

چرا جراحی بینی؟

هر ساله ده ها هزار نفر عمل جراحی زیبایی بینی انجام می دهند. این جراحی ها، بیشتر برای از میان بردن ناخشنودی افراد از ظاهر خود و افزایش عزت نفس انجام می شود. ایجاد یک بینی دقیقاً مشابه بینی مد نظر فرد، تقریباً غیرممکن است. در هر صورت، بسیاری از جراحان دوست ندارند بیماری را عمل کنند که انتظارات غیر واقع بینانه داشته باشد. دلایل افراد برای انجام عمل زیبایی بینی را می توان در دسته های زیر بیان کرد:

1- مشکلات مادرزادی

بخش قابل توجهی از متقاضیان جراحی بینی به خاطر مشکلات مادرزادی به جراح بینی مراجعه می کنند. کج بودن بینی، داشتن استخوان اضافه در بینی، بزرگ بودن بیش از حد بینی، یا نوک افتاده در بینی از نمونه های این مشکلات هستند. تقریباً تمام این مشکلات مادرزادی را می توان به کمک جراحی بینی برطرف کرد.

ناقرینگی نوک بینی

ممکن است یک طرف نوک بینی با طرف دیگر همسان نباشد. ممکن استیک طرف بالاتر، پایین تر یا کمی پیچیده قرار گرفته باشد. همچنین ممکن است یک طرف دارای برآمدگی باشد که در طرف دیگر وجود ندارد. به این دلیل که شکل خارجی نوک بینی از شکل غضروف آن پیروی می کند. در صورت اصلاح غضروف یا قرینه کردن آن، مشکل نوک بینی نیز بهبود می یابد. احتمالاً این یک مشکل مادرزادی است. اما می تواند حاصل ضربه و آسیب دیدگی نیز باشد. نوک کج شده بینی، همیشه به وسیله جراحی بینی باز بهبود می یابد. ممکن است برای بیشترین اصلاح به پیوند غضروف، پیوند نوک بینی یا حتی ایمپلانت های کوچک نیاز باشد.

نوک بینی

برآمدگی نوک بینی، فاصله ایست که نوک بینی از صورت شما دارد. اگر برآمدگی به صورت غیرطبیعی زیاد باشد، همه بینی شما بزرگ به نظر می رسد. اگر چنین مشکلی دارید، بدانید که موروثی است. این حالت پس از ضربه یا آسیب دیدگی ایجاد نمی شود. رفع این مشکل در نظر جراحان بینی، متناقض است. برخی از طریق جراحی بینی باز برآمدگی را کوتاه می کنند. برخی نیز به وسیله بالا آوردن پل بینی به مقدار متناسب با برآمدگی، آن را استتار می کنند.

برآمدگی نوکی بینی را می توان از طریق جراحی بینی باز کوتاه کرد و دوباره به آن شکل بخشید. این دو شیوه بهبود ظاهر بینی به خوبی عمل می کنند. برخی جراحان با هر دو شیوه آشنا هستند، اما برخی آشنا نیستند. در پایان جلسه مشاوره، باید به روشنی بدانید جراح چه چیزی را توصیه می کند. باید تصمیم بگیرید آیا نوک بینی به همان اندازه جلو بماند یا کوچک تر باشد. کلینیک زیبایی اکسیر جوانی با در اختیار داشتن مجرب ترین پزشکان و متخصصان، با ارائه بهترین مشاوره ها شما را جهت تصمیم گیری صحیح و مطمئن راهنمایی خواهد کرد.

  جراحی

اگر نوک بینی شما خیلی گرد، خیلی برجسته یا خیلی پهن است، معمولاً این اشکالات مادرزادی هستند. جراحان با اصلاح غضروف نوک بینی، ظاهر بهتری به آن می بخشند. ممکن است باریک کردن نوک بینی به اندازه ای که می خواهید میسر نباشد. هدف شما از جراحی بینی، باید بهبود آن باشد و نه رفع کامل و صد در صد آن. گاهی علت نوکی بینی ضخیم، ضخامت پوست است. در این صورت اصلاح وضعیت دشوارتر است.

پهنای زیاد بینی

گاهی ممکن است بینی شما در حالت نیمرخ نمای خوبی داشته باشد. اما ضخامت یا پهنای بینی خود را دوست نداشته باشید. در این صورت می توانید بینی تان را باریک تر کنید. اگر پوست بینی شما ضخیم تر از حد طبیعی است، ممکن است جراح نتواند خواسته شما را برآورده سازد. اگر پهنای زیاد بینی به علت استخوان های آن باشد، جراح می تواند بهبود قابل ملاحظه ای به آن ببخشد. معمولاً استخوان های پهن بینی از طریق جراحی به سمت داخل شکسته می شوند.

همچنین می توان استخوان ها را پر کرد. به خاطر داشته باشید که استخوان های خیلی پهن هرگز لاغر نمی شوند. این موارد را تنها می توان کمی لاغرتر کرد. داشتن پوست ضخیم بینی، شانسی برای داشتن یک بینی خوش تراش باقی نمی گذارد. جراحان نمی توانند ضخامت پوست را کاهش دهند. اندازه و شکل بینی را می توان تغییر داد. اما ممکن است پس از بهبودی هنوز تصور کنید بینی شما خیلی پهن یا ضخیم است. در چنین شرایطی باید از نتیجه آگاهی داشته باشید.

ممکن است متوجه شوید عرض بینی شما زیاد است و این حالت را دوست نداشته باشید. این وضعیت در نزد برخی نژادها مانند لاتین، آفریقایی، آمریکایی یا آسیایی ها بیشتر دیده می شود. جراح می تواند گوه ای را از بافت قاعده سوراخ بینی بردارد (در محل تماس بینی با گونه). این برش را برش Weir می گویند. این روش می تواند قاعده سوراخ بینی را تنگ تر،طول دیواره کناری بینی را کوتاه و بینی را کوچک کند. نتیجه در این روش بستگی به طرح برش گوه ای دارد.

عمل بینی پهن

همچنین مشاهده کنید فیلم کامل جراحی بینی

برجستگی بینی (قوز)

ممکن است با قوز بینی متولد شوید یا در اثر حادثه به آن دچار شوید. قوز بینی به علت بزرگ شدن استخوان های آن است. اگر تنها مشکل قوز بینی باشد، میزان موفقیت عمل جراحی بینی بسیار زیاد است. در این صورت، بسیاری از جراحان بینی از رینوپلاستی بسته استفاده می کنند. در هر صورت شیوه باز، شیوه انتخابی بسیاری از جراحان علی رینوپلاستی برای انواع جراحی بینی است.

2- مشکلات ناشی از آسیب دیدگی

بسیاری از متقاضیان جراحی بینی، افرادی هستند که بینی آن ها در یک حادثه دچار مشکل شده است. ممکن است در یک حادثه، بینی فرد دچار شکستگی شده باشد. در صورت شکستگی بینی، ممکن است بینی دچار قوز شود. همچنین اگر تیغه و استخوان های بینی شکسته باشند، بینی کج می شود. این موارد نیز می توانند از طریق جراحی بینی برطرف شوند.

کج بودن بینی

بینی هنگامی کج می شود که استخوان یا تیغه بینی، به صورت قرینه در بخش میانی صورت قرار نگرفته باشند. این اشکال می تواند ارثی یا نتیجه آسیب زمان تولد و آسیب دیدگی بعدی باشد. باید غضروف کج شده بینی و همچنین استخوان های آن به صورت مستقیم درآیند تا اصلاح دائمی انجام شود. تنها جراحی بینی بدون اصلاح تیغه منحرف شده عینی، همیشه منجر به باقیماندگی کجی بصورت مختصر می شود.

عمل بینی بزرگ

همچنین مشاهده کنید فیلم عمل جراحی بینی

3- مسائل قومی و نژادی

در برخی از نژادها، بینی اکثر افراد، ویژگی های نسبتاً مشترکی دارد. به عنوان مثال در خاورمیانه و ایران، بینی های استخوانی و بلند بسیار بیش از سایر کشورهای جهان است. بنابراین ممکن است در برخی از نژادها و قومیت ها ظاهر بینی افراد، مورد پسندشان نباشد. در این گونه موارد، در برخی قومیت ها تعداد متقاضیان جراحی بینی بیش از سایر قومیت هاست.

بینی بلند

بینی بلند کاملا وراثتی و در بیشتر موارد وابسته به نژاد و قومیت فرد است. در این حالت ممکن است نوک بینی شما بر روی لب بالا آیزان شده باشد. جراحان بینی، زاویه میان لب بالا و کالوملا را اندازه می گیرند. این زاویه، زاویه بینی- لبی نامیده می شود. در خانم ها زاویه ایده آل 100 درجه و در مردان 90 درجه است.

به طور کلی، بینی خیلی بلند یک مشکل قابل اصلاح است. برای اصلاح آن از ترکیب چند تکنیک استفاده می شود. جراحان می توانند به وسیله کوتاه کردن غضروف نگه دارنده بینی، کوتاه کردن تیغه بینی، متصل کردن کالوملا به انتهای تیغه بینی و بریدن پوست ورودی سوراخ بینی، بینی را کوتاه تر کنند. جز در شرایط غیرعادی، هرگز به وسیله برداشتن پوست خارجی، بینی را کوتاه یا کوچک نمی کنند.

بینی خیلی کوچک

شاید به دنبال بینی کوچک تر نباشیدو بخواهید بینی بزرگ تری داشته باشید. به عنوان مثال به دنبال یک حادثه، پل بینی شما شکسته باشد. همچنین ممکن است از نژاد آسیایی باشید و بینی بسیار کوچکی داشته باشید. در هر صورت، جراحان تکنیک های مختلفی برای اصلاح بینی کوچک از طریق جراحی بینی در اختیار دارند. موارد موجود در دو گروه قرار می گیرند.

عمل بزرگ کردن بینی کوچک

برای کسب مشاوره رایگان و استفاده از نظر پزشکان متخصص کلینیک اکسیر جوانی می توانید با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمائید.

همچنین مشاهده کنید فیلم کامل جراحی زیبایی بینی

بینی خیلی بزرگ

گاهی بینی از همه ابعاد بسیار بزرگ است و با صورت تناسبی ندارد. بینی خیلی بزرگ را می توان به اندازه متوسط رساند اما نه به اندازه ای کوچک. تغییرات ممکن است با محدودیت های جدی رو به رو شود. جراح می تواند نوک بینی را باریک کند، عرض کلی بینی را کاهش دهد، پل بینی را پایین تر بیاورد، عرض قاعده بینی و سوراخ های آن را کوچک تر کند و به وسیله بالا کشیدن نوک بینی، طول کلی آن را کاهش دهد تا نوک بینی خیلی جلوتر از لب بالا نباشد.همه بیماران به این روش ها که برای اصلاح بینی بزرگ به کار می روند، نیاز ندارند. اما در هر صورت این روش ها برای جراحی بینی خیلی بزرگ موجود هستند.

4- بازسازی اعتماد به نفس از طریق جراحی بینی

علاوه بر موارد جسمی که انگیزه جراحی بینی می شوند، در موارد بسیاری نیز جراحی بینی، انگیزه روانی دارد. یکی از مهم ترین انگیزه های روانی افراد برای جراحی بینی، بازسازی یا بازیابی اعتماد به نفس است. نارضایتی از تصویر بدنی پیامدهایی چون اضطراب، افسردگی، انزوای اجتماعی، اختلالات روانی و ضعف عزت نفس را در پی دارد.

1- بافت اتولوگ (بافتی که از بدن خودتان گرفته می شود)

می توان از تیغه بینی، گوش یا یکی از دنده ها، غضروف به دست آورد. از استخوان لگن می توان غضروف کمی برداشت کرد. مزیت استفاده از بافت های خودتان این است که هرگز بدن آن را رد نمی کند. عیب نادر این روش، جذب شدن بافت یا تاب برداشتن آن است.

2- انواع مختلف ایمپلانت

ایمپلانت ها از سیلیون یا سایر مواد شبیه به استخوان ساخته شده اند. آن ها معمولاً به اشکالی که مورد نیاز هستند، قالب بندی شده اند. ایمپلانت ها جذب نمی شوند یا تاب برنمی دارند. اما ممکن است تغییر محل دهند یا گاهی ممکن است دچار عفونت شوند.

عمل بینی، صفر تا صد عمل بینی، عمل بینی گوشتی، جراحی زیبایی بینی، عمل انحراف بینی

همچنین مشاهده کنید فیلم عمل جراحی بینی گوشتی

انواع جراحی بینی

اگر درصدد اصلاح یک آسیب یا بهبود چیزی هستید،جراح تکنیک های مختلفی دارد که می تواند نتیجه دلخواه را ایجاد کند.

قبل از اینکه قراری با جراح بینی بگذارید، با دقت به بینی خود نگاه کنید. سپس انتظارات واقع بینانه خود را مدون و مرور کنید.

ممکن است جراح گزینه هایی به شما نشان دهد که توجهی به آن ها نکرده باشید. اما همیشه با افکاری آماده به مشاوره بروید.

این دقیقاً نقطه شروع برای تصمیم گیری شما در مورد جراحی بینی است.

انیمیشن عمل بینی

ممکن است جراحی بینی رینوپلاستی از 45 دقیقه تا چند ساعت طول بکشد. زمان جراحی بینی به پیچیدگی مشکل شما و سرعت جراح بستگی دارد.

در ادامه انواع جراحی بینی یا به عبارتی گزینه های جراحی بینی مختلف را بررسی می کنیم.

همچنین مشاهده کنید انیمیشن کامل جراحی بینی

برای کسب مشاوره رایگان و استفاده از نظر پزشکان متخصص کلینیک اکسیر جوانی می توانید با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمائید.

جراحی بینی برای بزرگ کردن بینی

این شیوه برای افزودن اندازه بخشی از بینی مورد استفاده قرار می گیرد. ممکن است بخواهید پل بینی بالاتر قرار گیرد یا نوک بینی تان تغییر کند.

یا ممکن است بخشی از بینی فرورفته یا ناقص باشد. بسته به نوع اصلاح مورد نیاز،جراح می تواند با جراحی بینی استاندارد یا جراحی بینی باز مشکل را حل کند.

  بهترين جراحان بينی در مشهد

به عنوان بخشی از یک عمل، غضروف از جای دیگر (تیغه بینی، گوش یادنده) برداشته می شود. سپس به صورت پیوندی برای بزرگ کردن بینی به کار گرفته می شود.

ایمپلانت های موجود از سیلیکون، پلی اتیلن، درم انسانی و کورتکس ساخته شده از (EPTFE) ساخته شده اند.

جراحی بینی بسته

جراحی بینی بسته یعنی همه برش های جراحی در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند. رینوپلاستی بسته یا استاندارد به مدت طولانی روش اصلی جراحان بینی بود.

حدود بیست سال پیش روش باز ایداع شد. اگر نوک بینی از اندازه برآمده، خیلی پهن یا تغییر شکل نداده باشد، بسیاری از جراحان بینی از این شیوه استفاده می کنند.

اگر قوز بینی یا پهنای زیاد ورودی بینی (بخشی از بینی از بالاتر از نوک بینی قرار دارد) تنها مشکل است، رینوپلاستی بستهنتیجه ای عالی دارد.

جراحی بینی، رینوپلاستی، جراحی بینی گوشتی، عمل بینی، عمل بینی گوشتی، هزینه عمل بینی، هزینه جراحی بینی

در این حالت رینوپلاستی بسته هیچ ردی بر پوست خارجی بینی باقی نمی گذارد. از طریق برش های داخل بینی، بیشترین بافت در معرض دید قرار می گیرد.

جراح می تواند غضروف را ببرد یا تغییر شکل دهد. همچنین می تواند استخوان های شکسته بینی را ترمیم کند و بافت نرم اضافی را بردارد.

برخی جراحان دقیق رینوپلاستی، همه کارهای خود را به شیوه بسته انجام می دهند. در هر صورت تکنیکی که جراح شما انتخاب می کند، به اندازه نتایج حاصل از آن اهمیت ندارد.

همچنین مشاهده کنید انیمیشن جراحی بینی

جراحی بینی باز

همانگونه که گفته شد، جراحی بینی باز شیوه ای نسبتاً جدید محسوب می شود. کمی بیشتر از 20 سال از ابداع این شیوه سپری می شود.

در این شیوه، جراح برش را در قسمت میانی یا پایین کالوملا ایجاد می کند. برش اولیه به دیگر برش های داخل لبه های سوراخ بینی (که دیده نمی شوند) متصل می شود.

عمل بینی، صفر تا صد عمل بینی، عمل بینی گوشتی، جراحی زیبایی بینی، عمل انحراف بینی

بدین ترتیب جراح قادر است همه پوست روی نوک بینی را به طرف بالا لیفت کند.

در اینصورت غضروف که نوک بینی را تشکیل می دهد کاملاً در معرض دید قرار می گیرد.

جراح می تواند بطور مستقیم استخوان ها، تیغه میانی و غضروف های فوقانی بینی را مشاهده کند.

همچنین مشاهده کنید فیلم عمل جراحی بینی

سپتوپلاستی

سپتوپلاستی و جراحی تیغه بینی؛ از طریق جراحی بینی باز از بروش کالوملا، یا از طریق برشی جداگانه در عمق سوراخ بینی انجام می شود. هر دو روش به خوبی مؤثر هستند.

اگر بینی و تیغه آن کج است، باید هر دو نقیصه را اصلاح کرد تا بینی به حالت مستقیم درآید.

اگر به علت انحراف تیغه بینی، مجرای بینی مسدود شده است، صاف شدن تیغه میانی تنفس شما را آسان تر می کند. زیرا مانع مکانیکی از مسیر تنفس برداشته می شود.

صاف کردن تیغه بینی به وسیله برداشتن تیغه کج شده و استخوان آن، شکستن غضروف و استخوان منحرف شده و قرار دادن آن در مسیر است؛ یا این که چسبندگی های تیغه آزاد شده و غضروف در خط میانی قرار داده می شود.

اگر می خواهید انحراف بینی را اصلاح کنید،باید از جراحی که در مورد تیغه بینی صحبت نمی کند، دوری کنید.

برش Weir

اگر قاعده بینی شما پهن تر از حالت عادی است، بریدن گوه ای بافت در قاعده سوراخ های بینی می تواند ورودی سوراخ بینی را تنگ تر یا کوچک تر کند.

این روش به نام اکسیزیون Weir شناخته می شود. اگر نوک بینی خیلی برآمده ای دارید و این برآمدگی از طریق جراحی کاهش یافته است، شاید کناره (لبه) های سوراخ بینی خیلی بزرگ به نظر برسند.

اکسیزیون Weir می تواند این مشکل را حل کند. همچنین از این روش برای کوچک کردن پره های بینی خیلی بزرگ استفاده می شود.

اسکار برش Weir، در چین پوستی قاعده سوراخ بینی پنهان می شود و قابل مشاهده نیست. در هر صورت، مزایای این روش به معایب آن (جای بریدگی ای که به زحمت دیده می شود)، برتری دارد.

برای کسب مشاوره رایگان و استفاده از نظر پزشکان متخصص کلینیک اکسیر جوانی می توانید با شماره 91001099-051 تماس حاصل فرمائید.

رینوپلاستی نوک بینی

گاهی رینوپلاستی نوک بینی جایگزین جراحی بینی کامل می شود. در روش رینوپلاستی نوک بینی، میدان عمل به نوک بینی محدود می شود.

بنابراین زمان و هزینه عمل کاهش می یابد. رینوپلاستی نوک بینی را می توان به روش بسته یا باز انجام داد. انتخاب یکی از این روش ها، به نوع مشکلی که بیمار دارد، بستگی دارد.

به طور کلی جراح برای مشکلات پیچیده تر نوک بینی از روش باز استفاده می کند.

برخی نکات مهم در جراحی بینی

قبل از تصمیم به عمل جراحی بینی باید مسائل مهمی را مورد توجه قرار دهید.

باید اطمینان یابیدکه جراح مجربی را انتخاب کرده اید.

باید بتوانید مشکل خود و نتیجه دلخواهتان را به صورتی روشن با او در میان بگذارید.

می توان به آسانی جراحی بینی را با عمل های دیگر ترکیب کرد. اما این امر تأثیری در گزینش بیهوشی ندارد.

در تصمیم گیری برای جراحی بینی باید به سن خود توجه کنید.

می توانید پس از سن 13 یا 14 سالگی جراحی زیبایی بینی را انجام دهید. در واقع بسیاری از افرادی که جراحی بینی انجام می دهند، در دوره های دبیرستان یا دانشجویی به این کار اقدام می کنند.

در این دوران، نیاز به پذیرفته شدن و تحسین گروه همسالان و جنس مخالف، بیش از هر زمانی است.

اما برخی باید مدت بیشتری صبر کنند تا بتوانند از پس مخارج آن برآیند. برای جراحی بینی محدودیت سنی وجود ندارد.

عمل بینی، صفر تا صد عمل بینی، عمل بینی گوشتی، جراحی زیبایی بینی، عمل انحراف بینی

هنگامیکه بیمار جراحی بینی را با جراحی های دیگر توأم می کند، اغلب بزرگ کردن چانه عمل جراحی انتخابی است.

برای بسیاری از مردم که بینی بزرگ و چانه کوچک یا صاف دارند، ترکیب این روش ها، ظاهر متعادل تری به صورت آن ها می بخشد.

بزرگ کردن چانه به وسیله ایمپلانت ها یا به وسیله ژنیوپلاستی (حرکت دادن استخوان چانه به سمت جلو) ممکن می شود.

بسیاری از مردم برای صرفه جویی در زمان بهبودی و مخارج، می خواهند چند عمل جراحی را همزمان انجام دهند.

بهتر است ترکیب عمل ها در صورتی انجام شود که مدت عمل بیش از شش ساعت به طول نیانجامد.

همچنین باید توجه داشت که خونریزی مشکل ایجاد نکند و بیمار سالم باشد.

یکی دیگر از نکات مهم که باید به آن توجه داشت، اجتناب از سندرم «عصای جادویی» است.

جراحان بزرگ گاهی معجزه می کنند. اما برای این کار چوب جادو در هوا تکان نمی دهند. 

جراحی بینی، عملی بدون درد، کامل و رفع سریع مشکل نیست. اگر بدانید که ایجاد اسکار، تورم و درمان در همه بخشی از جراحی بینی و بهبودی آن است، بیمار راضی تر و تصمیم گیرنده عاقل تری خواهید بود.

کسب نتیجه ای کامل را نباید انتظار داشت. اگر نتیجه ای پیچیده را بخواهید، احتمال ناامیدی بیشتر است.

باید با جراح خود محدودیت های شیوه های مختلف را مورد بحث قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که آماده هستید با اصلاحی که ایجاد می شود، زندگی کنید.

احتمالاً دقت در انتخاب جراح در هیچ عملی به اندازه جراحی بینی اهمیت ندارد.

هر روش جراحی بینی نه تنها بر ظاهر بینی، بلکه بر طرز عمل آن نیز تأثیر می گذارد.

بنابراین مطمئن شوید که با جراحی با تجربه و خبره مشاوره می کنید.

به علت دشوار بودن جراحی بینی، جراحان کمتر به این عمل دست می زنند.

باید فرد خبره و مجرب بیابید. بدین معنی که جراحی که به طور مکرر این عمل را انجام داده و نتایج خوبی کسب کرده است.

کلینیک اکسیر جوانی مشهد با داشتن کادر جراحی فوق تخصصی پیشرفته یکی از مجهزترین و بزرگترین کلینیک های فوق تخصصی جراحی بینی در کشور است.

در ادامه می توانید فیلم معرفی کلینیم زیبایی اکسیر جوانی را مشاهده بفرمایید.

برخی جراحان پلاستیک ابتدا در جراحی سر و گردن آموزش می بینند، نه در جراحی عمومی. این جراحان پلاستیک دارای دو بورد، احتمالاً جراحان بهتری برای انتخاب شما هستند. زیرا هر دو آموزش آن ها جراحی بینی را در بر می گیرد.

جراحی بینی، یک جراحی بزرگ به شمار می آید. بنابراین بهتر است در یک مرکز جراحی معتبر انجام شود.

ارزیابی تصاویر قبل و بعد عمل بیماران قبلی، بهترین فرصت برای دیدن دستاوردهای جراح است.

اگر یک جراح نتواند تصاویر قبل و بعد از عمل خود را به شما نشان دهد، بهتر است به جای دیگری مراجعه کنید.

اگر فقط یک یا دو نتیجه را به شما نشان دهد، احتمالاً تعداد عمل های وی کم بوده است.

اگر به شما بگوید عکس های بیماران خصوصی است و نمی تواند نشان دد، حتماً باید به مرکز دیگری مراجعه کنید.

هنگام مشاهده تصاویر، نقادانه به آن ها نگاه کنید. اگر از نتایجی که می بینید، رضایت ندارید، به جراح دیگری مراجعه کنید.

در مورد جراحی بینی، شاید لازم باشد حتی به شهرهای بزرگ تر و کلینیک های معتبر تر مراجعه کنید.

کوچک کردن یک بینی خیلی بزرگ یا باریک کردن بینی کوفته ای، اگر غیرممکن نباشد، بسیار دشوار است. آنچه مهم است، بهتر شدن آن است.

 • برای کمک به تجزیه و تحلیلتصاویر قبل و بعد از عمل، سؤالات زیر را از خودتان بپرسید:
 • آیا بینی پس از عمل واقعاً بهتر به نظر می رسد؟
 • اگر بینی کج بوده، آیا پس از عمل صاف و مستقیم شده است؟
 • اگر نوک بینی بزرگ یا خیلی پهن بوده، آیا حالا کوچک تر یا باریک تر شده است؟
 • اگر بینی بزرگ بوده، آیا حالت آن کوچک تر شده است؟
 • آیا بینی با صورت بیمار تناسب دارد؟
 • اگر بیمار یک زن است، آیا بینی او به حد کافی زنانه است؟
 • اگر بیمار مرد است، آیا هنوز بینی او ظاهری مردانه دارد؟
  جراحی زیبایی بینی

اگر چه این سؤالات پیش پا افتاده به نظر می رسند، اما بسیاری از بیماران تحت شرایط استرس زای جلسه مشاوره در ذهن خود پاسخی به این سؤالات نمی دهند.

اگر از قابلیت ذهنی خود در شرایط استرس اطمینان ندارید، یک دوست را همراه خود به جلسه مشاوره ببرید. اگر از هیچ یک از تصاویر راضی نشدید، بهتر است به جراح دیگری مراجعه کنید.

خطای ارتباطی پدیده شایعی است. هنگامی که قصد دارید بدن خود را تغییر دهید، نمی توانید تنها به واژه ها اکتفا و اعتماد کنید. برای اطمینان از یک ارتباط خوب، جراحان از تصاویر کمک می گیرند.

تصویربرداری به طریق دیجیتال و نرم افزاری که اجازه دهد تصویر را دستکاری کنید، ایده خوبی است. بهترین استفاده از تصویربرداری در جراحی زیبایی، برنامه ریزی برای جراحی بینی است.

عمل بینی، صفر تا صد عمل بینی، عمل بینی گوشتی، جراحی زیبایی بینی، عمل انحراف بینی

اطمینان یابید که بینی شما از راه های مختلف قابل تغییر است. از شکل های مختلف بینی می توانید بینی مناسب خود را انتخاب کنید.

کافی است ایده ای از نتیجه ای که می خواهید در ذهن داشته باشید.

تصویربرداری و سایر تکنیک های بصری انتخاب شکل جدید بینی، فرصتی است تا شکل بینی مناسبی را انتخاب کنید.

همچنین به جراح نیز فرصتی می دهد تا به بیمار نشان دهد نتیج کار چگونه خواهد بود.

اگر میان آنچه انتظار شماست و آنچه جراح می تواند انجام دهد، تفاوت زیادی وجود داشته باشد، می توان تصویری ایجاد کرد و در مورد آن به توافق رسید.

باید بدانید تصویری که انتخاب می کنید، تنها یک راهنما برای شما محسوب می شود.

جراح تلاش می کند نتیجه ای کاملاً مشابه تصویر ایجاد کند. اما در واقعیت ممکن است تفاوت های کوچکی وجود داشته باشد.

احتمالاً شیوه های تصویربرداری زیر به شما توصیه می شود:

 • عکاسی دیجیتال و نرم افزار تصویری: در این روش، شما می توانید جلوی کامپیوتر بنشینید و ناظر نمایش گزینه ها، دستکاری آن ها ذخیره کردن و چاپ آن ها باشید. تصویربرداری، شمار ا قادر می سازد به جراح بگویید چه چیزی را می خواهید. جراح می تواند نتیجه تغییر شکل نوک بینی یا پل بینی را به شما نشان دهد.
 • فرانمایی تصاویر: برخی از جراحان تصاویر سیاه و سفید را بر روی ورقه های فرانما قرار می دهند. این روش به اندازه عکاسی دیجیتال پیشرفته نیست، اما روش مؤثری است. اگر جراحی از این شیوه استفاده کرد، ممکن است علاقه ای به کامپیوتر نداشته باشد.
 • عکاسی: برخی از جراحان به طور مستقیم روی عکسی که از بینی بیمار گرفته اند، تصمیم می گیرند. این روش کم اثرترین روش است.

در جریان مشاوره، اگر جراح به هر دلیل قادر به انجام یکی از روش های تصویری نیست، باید مراقبت بیشتری داشته باشید.

شما و جراح تان باید بر هدف مشخص و روشنی توافق کنید. تصویربرداری یک راهنماست و تعهدی ایجاد نمی کند. انتخاب یک تصویر، نتیجه جراحی بینی را تضمین نمی کند.

مسأله بیهوشی

اگر بخواهید جراحی بینی را انجام دهید، باید یک نوع از بیهوشی را انتخاب کنید.

 • بی حسی موضعی همراه با آرام بخشی عضلانی یا وریدی: در این روش که گاهی خواب برزخی نامیده می شود، به وسیله تجویز دارو از طریق عضلانی یا وریدی آرام می شوید. بنی به وسیله تزریق موارد بی حس کننده، بی حس می شود و عمل جراحی بینی انجام می شود. احساس تزریق به صورت خیلی جزئی یا اصلاً اگر آن را حس نکنید، مشخص می کند در چه سطحی از آرامش هستید.        بینی به آسانی بی حس می شود و این روش بسیار مؤثر است. یک مزیت این روش خونریزی کم در جریان جراحی است که کار را آسان تر می کند. تنها عیب احتمالی این است که می دانید تحت عمل جراحی هستید. در جریان جراحی، هرگز احساس درد نمی کنید.
 • بیهوشی عمومی: بسیاری از بیماران نمی خوانددر جریان عمل چیزی بشنوند یا حس کنند. در این صورت بیهوشی عمومی گزینه خوبی است. تنها عیب این روش، حالت تهوع بعد از عمل است. هنگام ترکیب رینوپلاستی با سایر اعمال جراحی، جراح بیهوشی را ترجیح خواهد داد.

بهبودی از جراحی بینی

شاید مانند بسیاری از بیماران از کبود شدن صورت و داشتن درد نگران باشید. در جراحی بینی، اندکی کبودی و در وجود دارد.

اما واقعیت این است که جراحی بینی جراحی نسبتاً آسانی برای بیمار است. پیچیدگی آن برای جراح است.

در بسیاری از موارد، در مدت یک هفته وضعیت به حالت عادی بازمی گردد.

به یاد داشته باشید که تورم ها و تغییر شکل های پس از عمل جراحی تا حدود یک سال به طور کامل محو نمی شوند.

پس از رفع اثرات بیهوشی، باید انتظار درد را داشته باشید. ممکن است در روز بعد، درد شما تا حد قابل ملاحظه ای کاهش یابد.

کمپرس یخ و داروهای ضد درد خوراکی به آسانی می توانند بسیاری از ناراحتی های پس از عمل را تسکین دهند.

یک یا دو هفته پس از عمل، بینی شما نسبت به لمس حساس است.

اگر پس از عمل، بینی شما به وسیله گاز تاپون شود، ناراحتی شما بیشتر می شود.

اگر جراح از تامپون بینی استفاده کند، پس از عمل و تا هنگامی که تامپون برداشته نشود، احساس درد و ناراحتی خواهید کرد.

اگر از تامپون استفاده نشود، میزان درد پس از عمل، 80 درصد کمتر است. جراحانی که از تامپون استفاده نمی کنند، همه زخم ها و برش ها را بخیه می کنند. این کار احتمال خونریزی را تقریباً به صفر می  می رسانند.

جراحان خوب رینوپلاستی از هر دو روش استفاده می کنند.

اگر تیغه بینی شما صاف شده است، ممکن است نگه دارنده تیغه بینی از طریق سپتوم در محل بخیه شده باشد.

این کار برای نگه داشتن سپتوم (تیغه بینی) در خط وسط انجام می شود. این نگه دارنده ها تا حدی راه هوا را می بندند.

پس از حدود یک هفته برداشته می شوند تا تنفس آسان تر شود.

پس از رفع اثرات بیهوشی، بیدار می شوید. کار سنگینی نکنید اما اگر حالتان مساعد است، می توانید به کارهای روزمره غیرسنگین خود بپردازید.

اگر جراح از تامپون بینی استفاده نکند، جراحی بینی یکی از راحت رین اعمال جراحی زیبایی برای شما خواهد بود.

کمی تورم و کبودی پس از جراحی بینی طبیعی است. اما تورم و درد شدید طبیعی نیست. خونریزی مداوم نیز پدیده ای غیرطبیعی است.

اگر اشکالی وجود دارد، باید سریعاً با جراح خود تماس بگیرید.

بهبودی کامل پس از جراحی بینی، به زمان زیادی نیاز دارد. احتمالا در مدت 30 روز، تورم تا 80 درصد کاهش می یابد. اما رفع 20 درصد باقی مانده به شش ماه تا یک سال نیز زمان نیاز دارد. در دوره بهبودی باید صبور، شکیبا و آگاه باشید.

اگر بینی شما با هدفی که در نظر داشتید،تفاوت زیاد دارد، شاید جراح بخواهد عمل کوچک دیگری انجام دهد.

جراح حاضر نخواهد شد عمل دوم را انجام دهد، مگر اینکه حداقل شش ماه تا یک سال از جراحی اول سپری شده باشد.

میزان تجدیدنظر در جراحی بینی از میزان متوسط بیشتر است.

زیرا بهبودی آن قابل پیشبینی نیست. بسیاری از جراحی های دوم کوچک و ساده هستند و رضایت بیمار را فراهم می کنند.

اگر پس از عمل اول یا دوم احساس کردید بینی شما وحشتناک شده است، باید احساس خود را با جراح در میان بگذارید.

احتمالاً باید نظر پزشک یا پزشک های دیگری که جراح به شما توصیه می کند، جویا شوید. حتی می توانید خودتان از هر پزشکی مناسب تشخیص دهید، نظرخواهی کنید.

مشاوره با جراح و بحث با او جاده را برایتان هموار می کند. گاهی جراح در می یابد که نتیجه آن چیزی نیست که هر دو طرف انتخاب کرده بودند.

در نتیجه در مورد بهتر کردن نتیجه، نظر روشنی ندارند. گاهی جراحان شما را برای اصلاح بیشتربه همکاران خود نیز ارجاع می دهند.

کلینیک زیبایی اکسیر جوانی، خدمات جراحی بینی را با آگاهی بخشی کامل به شما پیش از جراحی ارائه می دهد.

کلینیک اکسیر جوانی با در اختیار داشتن مجرب ترین و با دانش ترین جراحان بینی و زیبایی، بهترین مشاوره و مطمئن ترین جراحی ها را برای شما تضمین می کند.

در این کلینیک می توانید از جدیدترین تجهیزات ممکن برای مشاوره پیش از جراحی بهره مند شوید.

مراجعه به کلینیک زیبایی اکسیر جوانی جهت جراحی بینی، رضایت و اطمینان شما را از تمامی مراحل قبل، حین و بعد از جراحی بینی حاصل خواهد نمود.

پرسش و پاسخ متداول درباره جراحی بینی

رینوپلاستی یا عمل جراحی بینی چیست؟

رینوپلاستی یا جراحی بینی در لغت از دو کلمه رینو و پاستی تشکیل شده است. «رینو» به معنای بینی و «پلاستی» به معنای اصلاح و زیبا کردن است.

عوارض جراحی بینی چیست؟

در جراحی بینی مهمترین عامل جراح است، اگر عمل جراحی توسط جراح متخصص انجام شود، عوارض به پایین ترین حد خود می رسند.

هزینه عمل بینی چقدر است؟

باتوجه به نوع بینی بیمار و نوع صورت آن می تواند بین 5 تا 30 میلیون متفاوت باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Youtubeاینستاگرام