بلاگ, بوتاکس و تزریق ژل و چربی

بوتاکس

بوتاکس در کلینیک زیبایی اکسیرجوانی

بوتاکس یکی از موثرترین و کم خطرترین راه های از بین بردن آثار پیری و جلوگیری از تشدید آن ها است. چین‌وچروک به‌ خاطر آتروفی پوستی و انقباض مکرر عضلات زیرین صورت ایجاد می‌شود. مغز با ارسال پیام های الکتریک به ماهیچه، حرکت و انقباض آن ها را کنترل می کند. انتقال این پیام های حرکتی توسط ماده ای به نام استیل کولین انجام می شود. بوتاکس مانع انتشار این ماده و در نتیجه حرکت و انقباض ماهیچه های هدف می شود.

بوتاکس در کلینیک زیبایی اکسیرجوانی

با تزریق بوتاکس در یک ماهیچه، اسپاسم ها و حرکات ایجاد کننده چین و چروک متوقف می شوند یا به شدت کاهش می یابند. با این کار، ماهیچه بیش فعال شُل و پوست جمع شده روی آن صاف می شود.  شما می توانید با تزریق بوتاکس پیشانی، صورت، خط اخم، دور چشم و خط خنده چین و چروک ها و خطوط عمیق روی پوست خود را از بین ببرید.

علاوه بر این، از بوتاکس ابرو، لب و بینی برای پر کردن صورت و زاویه سازی صورت استفاده می شود. نتایج نهایی در طول حدود دو هفته پس از تزریق به طور کامل نمایان می شوند و تا 3- 4 ماه ماندگاری دارند. 

جوان سازی با بوتاکس

انواع تزریق بوتاکس در کلینیک اکسیر جوانی توسط متخصصین و پزشکان مجرب و متبحر انجام می‌شود. شما می توانید در جلسه مشاوره با متخصص پوست و مو، پاسخ تمام سوالات خود را بگیرید. سپس، پس از گرفتن بهترین تصمیم، جلسه تزریق برای شما تعیین می شود. شما می توانید با خیالی آسوده درمان خود را به دست کادر متخصص و مجرب ما بسپارید و از بهترین نتایج لذت ببرید. 

موارد منع مصرف بوتاکس

درست مانند تمام عمل های جزئی و جدی زیبایی، شما باید در طی جلسه مشاوره با متخصص زیبایی و قبل از شروع تزریق به هر قسمتی از صورت، تمام سابقه پزشکی و دارویی خود را در اختیار کادر درمانی قرار دهید. در صورت داشتن هرگونه بیماری خاص، حساسیت دارویی و شرایط جسمی خاص، اطلاعات کامل و دقیق را به پزشک خود اطلاع دهید.بوتاکس از سمی به نام بوتولیسم برای جلوگیری از حرکت ماهیچه های هدف و شل کردن ماهیچه های بیش فعال استفاده می کند. موارد منع مصرف تزریق سم بوتولینوم شامل زخم کلوئیدی، اختلالات عصبی عضلانی (به عنوان مثال میاستنی گراویس)، حساسیت به ترکیبات محصول سم بوتولینوم ، انتظارات غیرواقعی و اختلال دررفتگی بدن است. توصیه می‌شود تا دو هفته قبل از تزریق بوتاکس از آسپرین و هرگونه دارو یا مکمل غذایی با خاصیت ضد انعقادی استفاده نشود تا کبودی به حداقل برسد.

مراقبت‌ بعد بوتاکس

پس از تزریق تا 4 ساعت از خوابیدن بر روی پشت خودداری کنید. شما می توانید ورزش صورت را به صورت کاملا ملایم و بدون فشار انجام دهید. استفاده از ماساژ صورت، گرم کردن محل تزریق، لمس کردن صورت، خاریدن یا فشار آوردن به محل تزریق منع می شوند. فعالیت های زیادی که باعث افزایش ضربان قلب و گُر گرفتگی صورت می شوند (همچون استفاده از حمام یا وان آب داغ و ورزش سنگین) در چند روز پس از تزریق می توانند باعث پخش سم بوتولیسم شوند. بهتر است از فعالیت ها انرژی بر و خسته کننده تا چند روز دوری کنید و تماسی با محل تزریق نداشه باشید.

افراد مناسب برای بوتاکس صورت

در ایالات‌متحده، FDA (سازمان غذا و دارو آمریکا) بوتاکس صورت را برای افراد 18 تا 65 ساله تائید کرده است. بااین‌حال، در صورت داشتن سابقه عوارض جانبی یا ابتلا به بیماری ALS، میاستنی گراویس یا سندرم لامبرت-ایتون یا بیماری دیگری که بر روی عضلات یا اعصاب شما تأثیر می‌گذارد، نباید از آن استفاده کنید. همچنین، مشکلات تنفسی مانند آسم، دشواری در بلع، مشکلات خونریزی، سابقه جراحی صورت و مصرف داروهای خاص با بوتاکس سازگاری ندارند. علاوه بر این، بر اساس توصیه سازندگان این محصولات، اگر قصد بچه‌دار شدن دارید، باردار هستید یا بچه شیرخواره دارید، نباید این تزریق را انجام دهید. بنابراین بهتر است پس از مشاوره با متخصص زیبایی و رعایت احتیاط تصمیم بگیرید.

بوتاکس صورت

بوتاکس صورت

بوتاکس صورت برای صاف کردن موقت خطوط عمیق و چین و چروک های صورت استفاده می‌شود. برای مثال، خط اخم بین ابروها شما را خسته، ناراضی یا عصبانی نشان می دهد. علاوه بر این، از بوتاکس برای صاف کردن خطوط افقی پیشانی، خطوط پای کلاغی، خط خنده در گوشه‌های دهان و خطوط سیگاری در اطراف لب‌ها نیز استفاده می‌شود. بوتاکس صورت را با پرکننده‌های تزریقی اشتباه نگیرید. پرکننده‌ها یا فیلرهای پوست عملکرد متفاوتی دارند. آنها پیوندهای سلولی بافت‌ها را درگیر می کنند تا خطوط و چین‌وچروک‌ها از بین بروند.

نحوه عملکرد بوتاکس صورت

بوتاکس صورت به عضلات تزریق می‌شود و تحریکات عصبی در آن بافت‌ها را مسدود می‌کند. فعالیت عضلانی که باعث ایجاد خطوط اخم می‌شود، کاهش می‌یابد و ظاهری نرم‌تر و صاف‌تر به وجود می آید. بدون وجود عضله منقبض‌شده در زیر، پوست دیگر چین و چروک ندارد. معمولا تزریق بوتاکس صورت حدود 10 دقیقه طول می‌کشد. شما می توانید در طی چند روز بعد از تزریق و کاهش ورم نتیجه تزریق را ببینید. ماده تزریق شده به دو تا چهار روز زمان نیاز دارد تا به انتهای عصبی وصل شود که سبب تحریک ماهیچه برای منقبض شدن می‌شود. بیشترین تاثیر معمولاً پس از حدود 10-14 روز بعد از تزریق دیده می شود.

بوتاکس صورت
بوتاکس صورت

آیا تزریق بوتاکس صورت درد دارد؟

هر تزریقی می‌تواند دردناک باشد، اما سوزن‌های تزریق بوتاکس بسیار کوچک و بنابراین بدون درد قابل توجهی هستند. شما می توانید در صورت تایید پزشک با کرم بی‌حسی موضعی، محل تزریق را 10-20 دقیقه قبل تزریق بی‌حس کنید.

ماندگاری بوتاکس

ماندگاری بوتاکس سه تا چهار ماه است اما چندین عامل می توانند این دوره را کوتاه یا طولانی کنند. این عوامل شامل سن، ساختار و اسکلت‌بندی صورت، سیگار کشیدن، رژیم غذایی، مراقبت از پوست، نور آفتاب و مواردی از این دست می شوند.

عوارض جانبی بوتاکس صورت

عوارض جانبی احتمالی بوتاکس صورت شامل درد، عفونت، التهاب، تورم، قرمزی، خونریزی و کبودی در محل تزریق است. ممکن است برخی از این علائم نشان‌دهنده حساسیت باشند. علائم دیگر حساسیت عبارتند از خارش، خس‌خس سینه، تنگی نفس، سرگیجه و ضعف. در صورت بروز مشکلات تنفسی یا احساس ضعف یا سرگیجه سریع به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین، خشکی دهان، خستگی، سردرد و گردن درد از دیگر موارد گزارش شده هستند.

بوتاکس ابرو

بوتاکس ابرو برای از بین بردن خط اخم و همچنین بالا بردن ابروها برای زیبایی آنها استفاده می شود. پس از تزریق، عضلات پیشانی می توانند عضلات آرامش یافته‌ی بین ابروها را بالا بکشند. در نتیجه ، ابروها بالاتر می روند، چشم‌ها بازتر دیده می‌شوند و خط اخم بین ابروها از بین می رود.در واقع، این نوع تزریق تعادلی بین ماهیچه‌های پیشانی و ماهیچه‌های چشم ایجاد می‌کند. ماهیچه‌های پیشانی عضلات اخم و ابروها را بالا می‌برند و ماهیچه‌های چشم نقاط مختلف ابرو را پایین می‌کشند. میزان بالا رفتن ابروها پس از تزریق متناسب با سن فرد و وزن ماهیچه‌هایی خواهد بود که عضلات را نگه می دارند.

بوتاکس ابرو مناسب چه کسانی است؟

بوتاکس فقط برای بزرگسالان سنین 18 ساله و بالاتر توصیه می‌شود. بوتاکس ابرو برای بانوان و آقایون با خطوط اخم متوسط ​​و شدید می‌تواند مؤثر باشد. بوتاکس ابرو بهترین روش اصلاح و بهترین گزینه برای پوست‌هایی است که به‌صورت قابل‌ملاحظه‌ای شل و آویزان هستند. همان طور که گفته شد قبل از تعیین جلسه تزریق ابتدا باید با متخصص پوست خود صحبت کنید. متخصص پوست و زیبایی عوامل تاثیرگذار در نتیجه تزریق و خطرات احتمالی فردی را ارزیابی می‌کند. در صورت بارداری یا شیردهی، ممکن است شما گزینه خوبی برای تزریق بوتاکس نباشید چراکه سم موجود می‌تواند به نوزادان و جنین آسیب برساند.

بوتاکس ابرو

نتایج تزریق بوتاکس ابرو چه زمانی قابل مشاهده است؟

نتیجه تزریق بوتاکس ابرو ظرف یک هفته پس از تزریق قابل مشاهده خواهد بود. بااین‌حال، تحقیقات اخیر نشان داده است که نتایج قابل ملاحظه ظرف یک ماه خود را نشان خواهد داد.

ماندگاری بوتاکس ابرو چه مدت است؟

یافته‌های آکادمی پوست آمریکا در مورد ماندگاری بوتاکس نشان می‌دهد که نتایج بوتاکس به‌طور میانگین حدود سه تا چهار ماه ماندگاری دارند. وقتی چروک‌ها دوباره بین ابروها ظاهر ‌شوند، خودتان متوجه می‌شوید که زمان مراجعه مجدد به پزشک و تکرار تزریق است.

زمان نقاهت بوتاکس ابرو چقدر است؟

یکی از دلایل اصلی انتخاب بوتاکس در مقابل جراحی زیبایی، زمان نقاهت بسیار کوتاه آن است. پس از تزریق بوتاکس ابرو، شما می‌توانید به سرعت به روال زندگی خود برگردید. البته، به توصیه آکادمی پوست آمریکا بهتر است حداقل به مدت دو ساعت پس از تزریق هیچ کاری انجام ندهید و فقط استراحت کنید.

عوارض و خطرات بوتاکس ابرو چیست؟

به‌طورکلی، تزریق بوتاکس برای اکثر افراد درمانی بی‌خطر است. بااین‌ وجود، خطر بروز عوارض جانبی وجود دارد. ممکن است در محل تزریق، قرمزی خفیف، تورم و کبودی دیده شود. طبق گفته آکادمی پوست آمریکا، این علائم در صورت بروز بایستی طی یک هفته از بین بروند. عوارض جانبی خفیف ناشی از تزریق بوتاکس ابرو شامل سردرد، بی‌حسی و درد در ناحیه تزریق است. افرادی که به دوره قاعدگی خود نزدیک هستند یا در آن دوره به سر می‌برند، ممکن است به دلیل کاهش آستانه درد، احساس درد بیشتری کنند.

به ندرت عوارض جانبی شدیدتر دیده می شوند. بااین‌ وجود، اگر هر یک از موارد زیر را مشاهده کردید، باید فوراً به پزشک خود اطلاع دهید:

-مشکلات تنفسی

-افتادگی ابرو یا پلک

-مشکل در خوردن و بلع

-تغییر در گفتار

در نهایت، هرگز ماده بوتاکس را به‌صورت آنلاین خریداری نکنید و به دنبال تزریق در یک مرکز غیرمجاز و بدون متخصصین مجرب و پزشک نباشید. این امر می‌تواند منجر به بروز عوارض جدی و اتفاقات جبران‌ناپذیری همچون فلجی شود. به خاطر داشته باشید که سلامت و زیبایی ارزشی غیر قابل مقایسه با هزینه ها دارند.

بوتاکس پیشانی

لبخند زدن، اخم کردن یا جمع‌کردن چشم‌ها ‍‍نیز می‌توانند باعث ایجاد چین‌وچروک درصورت شوند. استفاده از بوتاکس در این قسمتها بسیار مؤثر است. زمانی که علائم اولیه پیری و چین‌وچروک‌ها ظاهر ‌شدند، شما می‌توانید کاندیدای مناسبی برای تزریق بوتاکس پیشانی باشید. بوتاکس می تواند با سرکوب کردن حرکاتی از صورت که باعث ایجاد چین‌وچروک می‌شوند، در جلوگیری از ایجاد چین‌وچروک موثر باشد. این محصول غیر از هدف اولیه خود یعنی درمان بلفارواسپاسم (اسپاسم چشم) و استرابیسموس (انحراف چشم)، کاربردهای آرایشی نیز دارد. 

بوتاکس پیشانی در کلینیک زیبایی اکسیر جوانی

دفعات تزریق بوتاکس پیشانی

تعداد دفعات تزریق و مقدار بوتاکس استفاده شده برای هر فرد متفاوت است. معمولا متخصص از شما می‌خواهد اخم یا پیشانی خود را منقبض کنید. سپس محل مناسب برای تزریق بوتاکس پیشانی تعیین می شود. برخی از متخصصین برای تعیین دقیق محل تزریق از اِعمال محرک‌ها استفاده می‌کنند. بوتاکس با یک سوزن میکرو به عضله‌ها یا مناطقی تزریق می شود که به تشخیص پزشک برای فرد لازم است. بیشترین مراجعات به کلینیک های زیبایی برای بوتاکس پیشانی و ناحیه خارجی چشم است. معمولا یک تا سه تزریق معمولاً هر عضله انجام می‌شود. گاهی اوقات ممکن است کمی فشار و سوزش احساس شود. در برخی موارد ممکن است هیچ دردی حس نشود. 

ماندگاری بوتاکس پیشانی

بعد از درمان، شما می توانید معمولاً پس از چند ساعت تا سه روز اثرات بوتاکس را مشاهده کنید. حداکثر تأثیرات طی یک یا دو هفته به دست می آیند. آثار بوتاکس معمولا تا سه ماه پس از تزریق باقی می‌مانن. در طول این دوره پوست پیشانی شما صاف می شود و ظاهر خطوط ریز و چین‌وچروک‌های سطحی در پیشانی بهتر می‌شود. وقتی آثار بوتاکس پیشانی شروع به از بین رفتن می‌کند، شما متوجه محو شدن بسیار تدریجی موارد بالا می‌شوید. در این مرحله باید برای معالجه بعدی اقدام کنید.

خطرات، عوارض و موارد منع بوتاکس پیشانی

پزشک متخصص برای شما نکات و شاید تمرین هایی برای پس از تزریق تجویز می کند، همچون:

مراقبت های بعد از بوتاکس پیشانی

پزشک متخصص برای شما نکات و شاید تمرین هایی برای پس از تزریق تجویز می کند، همچون:

به‌طور منظم اخم کنید یا،

چشمان خود را جمع کنید یا،

پیشانی خود را بالا و پایین دهید. این حرکات به جا افتادن بوتاکس، کمک می کنند.

در چند روز اول حتماً از محل تزریق مراقبت کنید

حرکات عضلات محل تزریق را بشدت محدود کنید تا زمانی که بوتاکس پیشانی عمل کند.

به مدت 4 ساعت دراز نکشید و خم نشوید.

از قرار گرفتن در معرض آفتاب بپرهیزید، چراکه قرار گرفتن در معرض آفتاب می‌تواند ماندگاری کبودی را طولانی‌تر کرده یا باعث ایجاد لک در ناحیه تزریق شود.

 توصیه ما این است که از پزشک خود دستورالعمل‌ها و مراقبت های بعدی را بخواهید. 

 توصیه ما این است که از پزشک خود دستورالعمل‌ها و مراقبت های بعدی را بخواهید. 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *